poster

Ahn siseong

 • Jižní Korea

  안시성

 • anglický

  Ansi Fortress

 • anglický

  Ansi City: The City of the Forgotten

 • anglický

  Siege of Ansi

  (neoficiální název)
 • Austrálie

  The Great Battle

Historický / Drama

Jižní Korea, 2018, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BlackHood
  *****

  Na hranicích Mordoru a Gondoru se tyčí Hora osudu, jménem Ansi. Veliký Mordor chtěl tohoto území zmocnit a rozdrtit tak svého menšího souseda. Gondor bojoval velmi udatně, až mě překvapilo jak byl film akční. Korejské historické filmy většinou bývají akční jen v závěru, jinak celkem nudí. Tohle je však vyjímka. Akce je vyvážená a je ji dost, je krásně udělaná, možná se jedná o nejakčnější historický film, jaký jsem viděl. Můžu jen doporučit!(24.11.2018)

 • beso74
  ****

  Jedna z troch stredovekých ríš na Korejskom polostrove čelí smrteľnému nebezpečenstvu v podobe vpádu čínskych vojsk pod vedením legendárneho cisára, jedného z najobdivovanejších v celej čínskej histórii - Tchaj-cunga, spoluzakladateľa dynastie Tang. Suchý historický záznam sa stal námetom pre historický epos, ktorý nám celé takmer trojmesačné obliehanie podáva z kórejského uhla pohľadu. Aj keď je trochu tendenčný (zúriaci Čiňania by o tom vedeli povedať svoje), nie je tým ničím neobvyklým v intencii svetovej kinematografie, americký Patriot celú revolúciu vykreslil tiež čiernobielo, nedávny holandský Admirál taktne zamlčal niektoré nie príliš lichotivé veci o Michiel de Ruyterovi a koniec koncom ani toľko ospevovaná biografická Bohemian Rhapsody sa nedá pochváliť za prílišnú historickú vernosť. Takže kýchať na nejaké detaily, ktorú si už mimochodom divák nemôže dopriať ani v polohraných historických dokumentoch (stačí si pustiť Roman Empire na Netflixe) a oddať sa takmer nonstop akčnej jazdy, kde sa bojuje každým možným spôsobom, na obliehanie sú použité trebuchety, baranidlá či obliehacie veže, ktoré sú na oplátku ničené nemenej dômyselnými zariadeniami. Vzduchom okrem obrovských balvanov lietajú aj mračná šípov, oštepy, kopije a samozrejme sem tam nejaká ta časť tela, osobné súboje sú brutálne zúrivé a prehľadne natočené. Škoda tých nešťastných spomaľovačiek, aspoň mne vo filme vadili. Film je v podstate jedná veľká akcia, prestávkami rozdelená na asi 4 časti. Najprecíznejšie zvládnutý je asi prvý útok na pevnosť a potom ešte ten nočný. Naopak, trochu som nepochopil úlohu vedmy (dočítal som sa, že Tchaj-cung bol veľmi poverčivý, možno preto) a už vôbec nie posvätného luku. Je vidieť, že počítačová animácia nie je tak dobrá ako tá americká, ale mne to príliš nevadilo. Aj keď je film dlhý vyše 130 minút, zbehol veľmi rýchlo a aj keď som mal niekedy pocit, že pozerám známe scény - útok na Helmerov žľab, režba Sparťanov, nevadilo mi to ani náhodou, dostal som to, po čom som túžil, surovú stredovekú ázijskú režbu (bez kung fu a ninjov), ktorej síce k dokonalosti chýbalo toho dosť, ale určite potešila.(19.1.2019)

 • AmunRa
  ***

  Velkolepé bojové scény a bohatá výprava kombinovaná se spoustou CGI efektů na zvětšení bitevního pole je vizuálně zajímavá, ale i přes svoji krvavost hodně zidealizovaná. Vyloženě mi nesedí přehrávání ulízaného krasavce s patkou (In-seong Jo) v roli velitele pevnosti a všudypřítomné fanatické sebeobětování a patos, se kterým se hrdinové vrhají do sebevražedných misí. Všichni jsou pořád čistě oblečení, umytí a upravení, zvládnou bojovat bez přestávky den a noc a přes tisíce vystřílených šípů pořád na zemi leží čtyřicet mrtvol. Ale dobrá, pokud pomineme jatka se statisíci mrtvých ve verzi pro rodiny s dětmi a přehnanou stylizaci postav, tak zbyde zajímavá výprava a pro středoevropany pěkný exkurz do asijského středověku. Za tři hvězdy to stojí.(30.3.2019)

 • Jeremiasz
  ****

  solidni Korejska rubacka, takove Korejske Alamo. Dej je jen velmi volne inspirovany skutecnou udalosti, zatimco nektere skutecnosti odpovidaji realite (doba oblehani 3 mesice, pocet obrancu, vysledek samotny vcetne temer neuveritelne story o vybudovani cinskeho naspu vyssiho nez hradby hned vedle hradeb korejske pevnosti pomoci nehoz chteli Cinani dobyt pevnost. Obranci Ansi nicmene na nasep zautocili, nikde jsem nenasel info o tom, ze by ho podkopali jako ve filmu, a 3 dny a noci ten nasep proti silne pocetni presile opravdu branili) jine uz je "jen" fikce, hlavne tedy velikost cinske armady ( realne se pravdepodobne jednalo cca o 30.000 cinskych vojaku, z toho jich behem celeho oblehani padlo podle ruznych odhadu 2-5000, to je asi tolik, co ve filmu behem prvni bitevni sceny). Ale co, nebudme hnidopisi. Film jsou remeslne natocena jatka, infantilni postuchovani dvou fojaku lze prominout, 2 idioty musi mit zrejme kazdej velkej bijak od prvnich Piratu z Karibiku a nebejt patetickeho natahovani luku v zaverecne scene, vesel by se i do 2 hodin. ale stejne - nejlepsi reznicina chladnyma zbranema je u me porad Ironclad(26.4.2019)

 • Lacike
  **

  Dalsi moderny videoklipovy predigitalizovany film. Je uplne jedno, ci sa jedna o komix, akcniak, alebo historicky film. Vsetky filmy dnes vyzeraju na jedno kopyto. A aj ked ma tento film R-kovy rating, tak mi aj v bojovej vrave chybala poriadna zivocisnost, drsnost a celkova spinavost. Cely cas sa to snazi pôsobit cool a pritom to je umele a s komickymi CGi. Vdaka vizualu, ktory mi vôbec nesedi ma nakoniec nezaujimali ani postavy a cely ten konflikt. Fanusikovia sucasnych blockbusterov budu urcite nadseni. 4/10(22.11.2018)

 • - Když se prvního dne čtvrtého měsíce tehdy datovaného letopočtu 645 pokusila armáda čínské vládnoucí dynastie Tang (唐, 618 - 907) překročit hranice svého korejského souseda, vládnoucí korejské dynastie Goguryeo (고구려, 37 př. n. l. - 668 n.l.), nikdo, a to myslím opravdu vážně, nikdo z tehdejších přítomných, velkých či malých, mocných nebo slabých, si nedokázal byť jen ve své fantazii představit, jak hluboce se celá bitva dotkne nejenom obyvatelstva obou zemí, ale také samotné historie, která by v jiném případě mohla být o něco světlejší, teplejší a pro obyvatele třeba i příjemnější. Takhle byla opravdu temná, chladná a žalostně krvavá. Tehdy se totiž na jednom místě, u obranné výspy, střežené pevnosti Ansi (안시성), střetlo nad sto tisíc korejských obránců, v nichž nefigurovali jen vycvičení vojáci, ale také domobrana složená z obyčejných a naopak nevycvičených mužů, a nad tři milióny speciálně vycvičených čínských vojáků. A to je pěkně velký rozdíl. Čínská invazivní vojska, vedená tehdejším generálem Li Shiji (李世勣, (594 - 669), útočila na vše, co se jim postavilo do cesty; likvidovali obranné výspy, vesnice, města, ale i velké pevnosti, hrady a obranné komplexy; tehdejší město ležící při společných hranicích Shin, Geonan nebo tehdejší Gaemo. Když se ale dostali k pevnosti Ansi, dnešnímu čínskému městu Haicheng (海城市), a to s podporou samotného čínského císaře Taizong (唐太宗, 598 - 649), nečekali, že se jim pevnost postaví na odpor, ba na odpor tak masivní, protože z útoku se stalo obléhání, které trvalo tři měsíce. A to nikdo rozhodně nečekal. Korejský generál Yeon Gaesomun (연개소문, 603 - 666) sice vyslal dalších sto padesát tisíc vojáků, ale jak už to tak bývá, včas rozhodně nepřišli. Na své cestě byli napadeni a poraženi. Invazivní útok na korejskou říši započal tehdejší vzájemný válečný konflikt, který si vyžádal opravdu hodně krve. A proč to všechno vlastně vůbec začalo? Oni ti Korejci, oni si za to vlastně mohli sami. Yeon Gaesomun byl obávaný, tvrdohlavý tyran, toužící po krvi, slávě a absolutní moci, - ty seriály jsme všichni viděli, takže dobře víme -, zavraždil tehdejšího královského panovníka Yeongnyu (영류왕, ? - 642), zmocnil se královského trůnu i s tituly a zároveň vyhrožoval sousední zemi Silla (신라, 57 př. n. l. - 935 n. l.) vojenským konfliktem. A protože Silla byla spojencem čínského císařství Tang, požádali je o pomoc a ti jejich prosbu samozřejmě vyslyšeli. Vše bylo ve své podstatě o něco komplikovanější, proběhla tam spousta intrik, vražd a byrokratických úplatků, pro snadné pochopení celé situace takové vysvětlení ale postačí. Na závěr bych jen dodal, že vítězem celého konfliktu nebyl nikdo jiný, než houževnatí Korejci, kteří i přes početní deficit dokázali celou invazi potlačit a naživu ponechat snad jen několik tisíc čínských vojáků. To nezní špatně, když vezmeme v potaz, že jich zkraje bylo víc jak tři milióny. Pevnost Ansi nicméně padla, to je všem zřejmě jasné. (Conspi)

 • - V prvopočátcích bylo s filmem spojováno dokonce i jméno Byeong-heon Lee. Dle odhadů se měl objevit v roli čínského invazivního uzurpátora, dobývajícího se svoji armádou přes obranný systém korejské pevnosti Ansi. Jak se ale později prostřednictvím jeho zastupující mediální agentury BH Entertainment ukázalo, herec nabídku z blíže nespecifikovaného důvodu odmítl. A podobně se zachoval i jiný herec, jihokorejský mladík Bo-geum Park. Ten se měl zase coby mladý a energický, kreativní a zbrklý voják, prahnoucí po výsledcích a uznání, objevit na opačné straně, tedy v roli obránce tehdejší korejské říše Čoson (전주이씨). (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace