Reklama

Reklama

Ahn siseong

Trailer

Obsahy(1)

Píše sa polovica siedmeho storočia a legendárny čínsky cisár Tchaj-cung uprel svoj zrak na kórejský polostrov, presnejšie na ríšu Goguryeo. Otvorené meranie síl skončilo katastrofou pre kórejské vojsko a víťaznej dvestotisícovej čínskej armáde už takmer nič nestojí v ceste na hlavné mesto. Je tu len jedná malá prekážka, malá pevnosť Ansi, ktorú bráni veliteľ Yang Manchun (Jo In-sung) s oddielom 5000 vojakov. Prichádzajúca čínska armáda nie je jediným problémom veliteľa. Nadriadení si o ňom myslia, že je zradca, a tak z ich strany podporu čakať nemôže. Navyše generál Yeon (Yu Oh-seong) posiela do pevnosti z hlavného mesta mladého kadeta (Nam Joo-Hyuk), aby neposlušného veliteľa odstránil... (beso74)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Ako je zvykom u Juznej Korei,opat kvalitne spracovany a natoceny film,historicka drama,ktorej by som viac-menej nemal co vytknut,dobri herci,vyprava,hudba,kostymy,bojove sceny a tak dalej,jedine minus je,ze takychto zalezitosti uz sikmooki natocili kopec a tak povediac je to stale to iste dookola,ale hodnotim pozitivne...:-) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Epická 88 denní bitva, kde mocný Tang s půl miliónovou armádou, který nikdy neprohrál a zlomil každý hrad napříč 1000 kilometrů má nyní problémy s Ansi Fortress, kterou brání statečný a strategický Yang se svými 5000 vojáky. Mnou neznámý režisér odvedl slušnou práci a natočil hodně epickou osudovou bitvu, která se sice nevyhla zelenému plátnu ( Přece jen půl miliónů komparzistů neseženeš jen tak) zde mi to až tak nevadilo, protože je zde hezky ukázáno, že i s minimem se dá konkurovat několikanásobné přesile. Hlavní hrdina je sympaťák a jeho strategie s vychytávky mě velmi bavily a sebevědomý vůdce na druhé straně jako záporák je poveden taktéž. Líbilo se mi i představení posvátného luku od krále Jumonga, který byl jediný na světě, který jej uměl používat. Dobré. 75% ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Upřímně řečeno nemám potuchy, jak to bylo ve skutečnosti, ale díky tomu necítím potřebu se v tom nějak rýpat. Tohle je především o bitevních scénách, kterých tu bylo vrchovatě a bylo na nich vidět, že Korejci penězi rozhodně nešetřili. Sice tu najdete sekvence, které jste již zaručeně někde viděli, přižemž jedna z nich je vyloženě opsaná z Kingdom Of Heaven, ale to zase až tak moc nevadí. Mezihry mezi rubačkami jsou sice občas plná klišé a okázalého hrdinství, ale to sem tak nějak patří. Příliš co vytknout nemám ani hercům. Slušná práce. 75% ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dalsi moderny videoklipovy predigitalizovany film. Je uplne jedno, ci sa jedna o komix, akcniak, alebo historicky film. Vsetky filmy dnes vyzeraju na jedno kopyto. A aj ked ma tento film R-kovy rating, tak mi aj v bojovej vrave chybala poriadna zivocisnost, drsnost a celkova spinavost. Cely cas sa to snazi pôsobit cool a pritom to je umele a s komickymi CGi. Vdaka vizualu, ktory mi vôbec nesedi ma nakoniec nezaujimali ani postavy a cely ten konflikt. Fanusikovia sucasnych blockbusterov budu urcite nadseni. 4/10 ()

BlackHood 

všechny recenze uživatele

Na hranicích Mordoru a Gondoru se tyčí Hora osudu, jménem Ansi. Veliký Mordor chtěl tohoto území zmocnit a rozdrtit tak svého menšího souseda. Gondor bojoval velmi udatně, až mě překvapilo jak byl film akční. Korejské historické filmy většinou bývají akční jen v závěru, jinak celkem nudí. Tohle je však vyjímka. Akce je vyvážená a je ji dost, je krásně udělaná, možná se jedná o nejakčnější historický film, jaký jsem viděl. Můžu jen doporučit! ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

  • V prvopočátcích bylo s filmem spojováno dokonce i jméno Byeong-heon Lee. Dle odhadů se měl objevit v roli čínského invazivního uzurpátora, dobývajícího se svoji armádou přes obranný systém korejské pevnosti Ansi. Jak se ale později prostřednictvím jeho zastupující mediální agentury BH Entertainment ukázalo, herec nabídku z blíže nespecifikovaného důvodu odmítl. A podobně se zachoval i jiný herec, jihokorejský mladík Bo-geum Park. Ten se měl zase coby mladý a energický, kreativní a zbrklý voják, prahnoucí po výsledcích a uznání, objevit na opačné straně, tedy v roli obránce tehdejší korejské říše Čoson (전주이씨). (Conspi)
  • Když se prvního dne čtvrtého měsíce tehdy datovaného letopočtu 645 pokusila armáda čínské vládnoucí dynastie Tang (唐, 618 - 907) překročit hranice svého korejského souseda, vládnoucí korejské dynastie Goguryeo (고구려, 37 př. n. l. - 668 n.l.), nikdo, a to myslím opravdu vážně, nikdo z tehdejších přítomných, velkých či malých, mocných nebo slabých, si nedokázal byť jen ve své fantazii představit, jak hluboce se celá bitva dotkne nejenom obyvatelstva obou zemí, ale také samotné historie, která by v jiném případě mohla být o něco světlejší, teplejší a pro obyvatele třeba i příjemnější. Takhle byla opravdu temná, chladná a žalostně krvavá. Tehdy se totiž na jednom místě, u obranné výspy, střežené pevnosti Ansi (안시성), střetlo nad sto tisíc korejských obránců, v nichž nefigurovali jen vycvičení vojáci, ale také domobrana složená z obyčejných a naopak nevycvičených mužů, a nad tři milióny speciálně vycvičených čínských vojáků. A to je pěkně velký rozdíl. Čínská invazivní vojska, vedená tehdejším generálem Li Shiji (李世勣, (594 - 669), útočila na vše, co se jim postavilo do cesty; likvidovali obranné výspy, vesnice, města, ale i velké pevnosti, hrady a obranné komplexy; tehdejší město ležící při společných hranicích Shin, Geonan nebo tehdejší Gaemo. Když se ale dostali k pevnosti Ansi, dnešnímu čínskému městu Haicheng (海城市), a to s podporou samotného čínského císaře Taizong (唐太宗, 598 - 649), nečekali, že se jim pevnost postaví na odpor, ba na odpor tak masivní, protože z útoku se stalo obléhání, které trvalo tři měsíce. A to nikdo rozhodně nečekal. Korejský generál Yeon Gaesomun (연개소문, 603 - 666) sice vyslal dalších sto padesát tisíc vojáků, ale jak už to tak bývá, včas rozhodně nepřišli. Na své cestě byli napadeni a poraženi. Invazivní útok na korejskou říši započal tehdejší vzájemný válečný konflikt, který si vyžádal opravdu hodně krve. A proč to všechno vlastně vůbec začalo? Oni ti Korejci, oni si za to vlastně mohli sami. Yeon Gaesomun byl obávaný, tvrdohlavý tyran, toužící po krvi, slávě a absolutní moci, - ty seriály jsme všichni viděli, takže dobře víme -, zavraždil tehdejšího královského panovníka Yeongnyu (영류왕, ? - 642), zmocnil se královského trůnu i s tituly a zároveň vyhrožoval sousední zemi Silla (신라, 57 př. n. l. - 935 n. l.) vojenským konfliktem. A protože Silla byla spojencem čínského císařství Tang, požádali je o pomoc a ti jejich prosbu samozřejmě vyslyšeli. Vše bylo ve své podstatě o něco komplikovanější, proběhla tam spousta intrik, vražd a byrokratických úplatků, pro snadné pochopení celé situace takové vysvětlení ale postačí. Na závěr bych jen dodal, že vítězem celého konfliktu nebyl nikdo jiný, než houževnatí Korejci, kteří i přes početní deficit dokázali celou invazi potlačit a naživu ponechat snad jen několik tisíc čínských vojáků. To nezní špatně, když vezmeme v potaz, že jich zkraje bylo víc jak tři milióny. Pevnost Ansi nicméně padla, to je všem zřejmě jasné. (Conspi)

Reklama

Reklama