Krvavý Baron

• Itálie Gli orrori del castello di Norimberga (více)

Mladík Peter se vrací do rodného Rakouska pro své dědictví. Přijíždí na zámek svého předka, který byl proklet čarodějnicí, již nechal upálit. Nechtěně přečte zaklínadlo, které tohoto sadistického barona přivádí zpět k životu a baron pokračuje ve svém krvavém řádění. (Chatterer)

POMO

Baron Blood je dôstojná hororová produkcia s hviezdnym obsadením a peknou kamerou. Ale i keď veľmi dobre vyzerá, bohužiaľ nie je strašidelná a chýba jej vnúroná sila, ktorou podobné horory o strašidelných zámkoch a zohavených kastelánoch obvykle disponujú. ()

J*A*S*M

Čím víc těch starších italských hororů vidím, tím víc se mi líbí. U Baron Blood jsem byl dokonce schopen přehlédnout, že "mladík Peter vracející se do rodného Rakouska" si za všechny nastalé problémy může sám, neboť je to tupý blbec, který si vědomě zahrává se starou kletbou a potenciální stanutí tváří v tvář s ne-mrtvým krvežíznivým sadistou považuje za zajímavou zkušenost. Všechny scény s ohyzdným zmrtvýchvstalým baronem jsou velmi povedené a atmosférické, jedna ve mně dokonce i vyvolala náznak strachu, trošku problém mám s tím děním okolo. Na poměry staré Itálie je to alespoň velmi slušně zahrané, takže 7/10 dám s klidným vědomím. ()

Slasher

Krvežíznivý Baron von Kleist, přezdívaný Baron Blood, je po staletích zpátky na hradě - oživen pomocí čarodějnického pergamenu, svým posledním žijícím příbuzným a jeho mladou společnicí. / Karty si ten film rozehrál bezvadně, ale nakonec to až tak nezužitkoval. Baronem se mělo více šetřit, protože ač je moc pěkný, viděn v docela běžných situacích ztrácí na síle. Sakra, vždyť ta temná postava v klobouku a plášti, navíc s takovým pěkným jménem, je vyloženě pomilováníhodná... A další škodou je prkenně zahraný a nepříliš sympatický hlavní hrdina. Nějak mě vývoj děje v druhé půlce tolik nebral (a atmosféra ztrácela), závěr jakbysmet. Přesto to ale není špatný pre-slasherový hradní eurohoror, má svá velmi působivá místa... ale zkrátka měl na víc:) 7/10. "Oh mortals are such fools... Once you killed innocent witches and now you bring murderers back to life." ()

Bloody13

Malinko slabší kousek od Maria Bavy, než jsme u mistra zvyklí. Přitom námět o Krvavém baronovi není vůbec špatný a nechybí ani propriety, které jsme si tak oblíbili u jeho starších děl. Rozlehlý zámek, tajemná minulost, spousta mlhy a do toho jedna vraždící zombie v plášti a klobouku. Snad jenom ten hřbitov chybí. Postava krvežíznivého barona je super, a dokud řádí (nejlepší je moment s železnou pannou), je to super. Ale čím více se kecá, tím víc baron ustupuje do ústraní. Závěr pak nemá tu správnou tendenci gradovat. Přesto se pořád jedná o lehce nadprůměrný horor s parádním nasvícením a příjemnou hudbou. Původně zamýšlený Vincent Price v jedné z hlavních rolí by tomu ale ještě pomohl. ()

darkrobyk

Tajemný hrad, kletba, mlha, bouře, monstrum, vraždy. Pravda, Maska démona to není, ale i tak Bavův výtvarný vizuál s pro tyhle filmy typickou hudbou a s krásnými ženami se mi líbil. Dech gotických filmů zesílí při návštěvách hradu, zejména v noci, v setkání s čarodějnicí i během honu na Evu, která prchá nočními uličkami města v husté mlze, v níž světla lamp vykreslují bizarní obrazce, mající v patách krvelačné monstrum. Najdeme zde časté záběry na oči, tak oblíbené v italské kinematografii (Fulci, Argento) a smysl pro detail. Snad jen vraždy mohly býti vynalézavější, i když Fritz si to jistě pěkně užil, a gore šťavnatější. Někde mezi 3 - 4*. Snímek osloví zejména skalní příznivce žánru. ()

JohnnyD

Tento gotický horor zasadený do moderného prostredia nedisponuje Bavovym typickým vizuálom, ani hutnou gotickou atmosférou, ani ničím, čo by ho vytrhlo zo spárov dobového priemeru. ()

pornogrind

Mario Bava je jedním z mých nejoblíbenějších hororových režisérů a právem mu tak patří místo v mé TOP 10. Myslím si, že jeho nejlepší hororový kousky už jsem viděl a tenhle "slabší" jsem si odkládal na později. Co k tomu napsat. Mario Bava věděl co dělá. Vybral prostředí pro horor jak stvořený(tajuplný hrad). Předložil příběh - mystérium kolem barona a čarodějnice. Film má klasicky pěknej typickej vizuál alá Bava. Jen na těch vraždách si tentokrát nedal moc záležet. A proto to má u mě baron "jenom" za 3hvězdy. ()

Mariin

Pravý, nefalšovaný italský brak od Maria Bavy, který prostě nebyl dobrý režisér. Jakousi kvalitou jsou tu skutečné exteriéry rakouského hradu Kreuzenstein a reálné historizující interiéry; dále pak barevnost a vizuální stránka, zvláště pak kýčovitý mladý pár barona Kleista (hezouna Josepha Cottena) a studentky Evy (typické "kysličníkové" blondýnky Elke Sommerové). Na tento film se ani nedá dívat jako na horor, jako spíš na nechtěnou parodii hororu, echtovní zábavné béčko a tak všelijak podobně... ()

eraserhead666

Ten film by se mi měl správně hodně líbit. Ale jako by mu něco chybělo. Elke Sommer je jasné slunce v pochmurné atmosféře, hrad je náležitě rozlehlý a tajemný, mordů je dost a jsou hodně v pohodě. Stará legenda je správně hustá. Působí tam jedno z nejděsivějších dětí italských horrorů té doby. Jen ten záporák je nějaký divný. A je ho tam moc. ()

corpsy

Tajomná, 5 hviezdičková prvá polhodinka sa paradoxne s príchodom krvavého Baróna začína pomaličky vytrácať a ostáva už len nudná konverzačka s kvalitným vizuálnym pohľadom majstra Bavu. ()

liquido26

Zezačátku zábavné a atmosferické, ale druhá půlka bohužel už nebyla tolik výrazná. Nejlepší z celého filmu je, řekl bych blonďatá Elke Sommer a její minisukně :-) ()

Astaroth12

Pekné a zaujímavé interiéry zámku,parádne mrazivé prostredie.Príbeh sám o sebe je pekne stvárnený-kliatba,temný hrad a zombie múmia ktorá sa práve prebudila z 300 ročného spánku.Len spracovaným je to už oveľa horšie.Hlavne ma vytáčal mladý pár ale hlavne mužský herec Peter bol neskutočný debil a aj ako herec nebol dva krát príjemný.Kto by sa zahrával z kliatbou určite len debil a preto má príbeh v sebe jednoduchosť a naivitu. Mučiareň mala zlovestný efekt. Atmosféra i strašidelnosť to som u Bavu zvyknutý a boli hlavnou zložkou aj v tomto filme ale uňho som zvyknutý aj na silu príbehu ale v tomto prípade to nevyšlo.Hra svetiel,hmlový opar a mrazivé nasvietenie ulíc v noci mali v sebe silnú strašidelnosť ale viacero scén tu bolo divných a nezmyselných.Som veľkým fanúšikom tohoto subžánru a tak aj Bavu. Ale tento film u mňa nezabodoval. ()

Kangax

Majster gotického hororu Mario Bava, sa po sérri giall vrátil k tomuto žánru v roku 1972. Šesťdesiate roky boli už preč, Bava bol už všeobecne uznávaný hororový hitmaker a dostal k dispozícii vskutku zaujímavý námet o starej kliatbe a oživenom sadistickom barónovi. Ako hlavné dejisko si vybral nádherne zachovalý gotický hrad neďaleko Viedne, a angažoval na vtedajšiu dobu známych a schopných hercov. Ale kupodivu to moc nevyšlo.... Herci hrajú neskutočne toporne, príbeh je silne predvídateľný, a atmosféra skvostného hradu prekvapivo dosť nevyužitá - nepomáha ani mlha, či opakované návštevy hradnej mučiarne. Bava to zrejme zobral ako čisté remeslo, použil osvedčené rekvizity, finty ale nedodal tomu ten správny mystický nádych. Trošku sklamanie, Bava má presa len lepšie kúsky vo svojej filmografii. Ale celkovo sa jedná o slušný jemne nadpriemerný neogotický eurohoror, a záver zo oživenými "mrtvými" potešil, tak prečo jednu hviezdičku neprihodiť? ()

Koly

Bava si ,dle mého, vybral špatné zasazení příběhu. Takové 18. století by Baronovi "Krvákovi" svědčilo daleko víc. Ale sama o sobě je postava Barona zmáknutá na výbornou. Velký klobouk, dlouhý černý plášť, navíc má Baron fakt skvělou držku. Mistr Bava se už určitě ukázal i v lepší formě, ale i tentokrát zaujme. Nesnaží se o nic převratného a sází na své už osvědčené zbraně. Starý hrad, mlžný závoj, kletba, která neměla být brána na lehkou váhu atd. Bavovo jméno v kolonce režíséra je prostě zárukou kvalitního horroru. ()

Šakalík

Vysoká hodnocení některých filmů mi prostě nejdou do hlavy a tenhle italský rádoby horor budiž typickým příkladem. Pří vší snaze jsem v něm totiž neobjevil ABSOLUTNĚ NIC zajímavého a jediný pocit, který mi jeho sledování přineslo, byla palčivá bolest spodní čelisti způsobená neustálým zíváním. Herecké výkony jsou otřesné (a to i na levnou italskou produkci sedmdesátých let) a „duchaplnost“ scénáře, potažmo dialogů, je doslova k pláči. Jediným strašidelným efektem ve filmu použitým je všudepřítomná mlha, která ale atmosféru sama o sobě zachránit nemůže. Tyhle starší filmy se obvykle opírají o výborný hudební doprovod, ale v případě Krvavého barona je ozvučení opravdu tristní. Ono se dá vlastně říct, že to není ozvučené skoro vůbec – některé scény po vyhroceném hudebním podtextu doslova volají (třeba když se poprvé objeví Baron), ale tam je prostě ticho (a všude mlha). Tak nevím. Musím dlouho přemýšlet, proč to neposlat do odpadu. Ta jedna hvězda je můj zbabělý alibismus... ()

GOREGASM

Italští bubáci mívají osobitou atmosféru, a když už ji nemají, tak alespoň pobaví labužnickým herectvím, popřípadě nahým ňadrem, či prdelkou. Mario Bava bohužel zahaluje Elke Sommer od hlavy až k patě (to rovnou mohla hrát pytel na brambory), atmosféru (ne)navozuje uspávajícími záběry na klenby rakouského zámku a krvavý baron by nenahnal strach ani panu Krpcovi. Pověstnou korunu filmovému zážitku nasazuje absurdní logika všeho, co se ve filmu udá, od hrozivých naháněček v mlze po jasnozřivost krvavého barona, který je vždy o krok popředu, respektive jen o krok pozadu. Blboooost :-). 10% ()

foundation

Tak po výbornom Black Sunday a o niečo horšom Black Sabbath je toto môj tretí Bavov film a určite zatiaľ najslabší. Príbeh mi vôbec nesadol, dej je nudný, kamera zlá. No a nejaké pozitíva sa mi na tom takisto hľadajú len tažko. Nebolo to nepozerateľné, ale obišlo ma to tentokrát dosť veľkým oblúkom. ()

Pitryx

Zpočátku to mělo i atmosféru a než jsem se začal nudit, pár chvil uběhlo. Z masky barona moc vidět nebylo, ale ta trocha nevypadala zle. Jinak dost podprůměrný horor. Hezká hudba u titulků. ()

Elessar.

Ah ako som hovorila... Bava má proste rád steny. Pomaly až Draculovský príbeh kdesi vo Viedni. Alebo v rakúsky no. Postavy majú tradične debilné chovanie ale atmoška sa nezaprie. Ako to že tieto filmy majú tak boží hudbu? ()

clint123

Perfektná klasika od Maria Bavu !!!!! Dá sa povedať, že ide o gotické giallo, naozaj skvelo natočené. Výborná mysteriózna atmosféra, skvelá hudba Stelvia Ciprianiho, tajomný dej, detailné zábery kamery. Dej okolo baróna sa točí - nevedno či je mŕtvy, či je duch a či je to skutočný človek sa za neho vydávajúci. Ozaj výborne dielo na päť hviezdičiek!!! ()