Krvavý Baron

• Itálie

Gli orrori del castello di Norimberga

• Itálie

La sete del barone Blood

(pracovní název)

Baron Blood

Baron Blood

The Torture Chamber of Baron Blood

Horor

Itálie / Západní Německo, 1972, 98 min

Tajemný hrad, kletba, mlha, bouře, monstrum, vraždy. Pravda, Maska démona to není, ale i tak Bavův výtvarný vizuál s pro tyhle filmy typickou hudbou a s krásnými ženami se mi líbil. Dech gotických filmů zesílí při návštěvách hradu, zejména v noci, v setkání s čarodějnicí i během honu na Evu, která prchá nočními uličkami města v husté mlze, v níž světla lamp vykreslují bizarní obrazce, mající v patách krvelačné monstrum. Najdeme zde časté záběry na oči, tak oblíbené v italské kinematografii (Fulci, Argento) a smysl pro detail. Snad jen vraždy mohly býti vynalézavější, i když Fritz si to jistě pěkně užil, a gore šťavnatější. Někde mezi 3 - 4*. Snímek osloví zejména skalní příznivce žánru.(8.2.2013)

Dôstojná hororová produkcia s hviezdnym obsadením a peknou kamerou. Ale i keď to celé veľmi dobre vyzerá, po hriechu to nie je strašidelné a chýba tomu vnúroná sila, ktorou podobné horory o strašidelných zámkoch a ich zohavených pánoch obyčajne disponujú. Bava si z toho nerobil ťažkú hlavu a šlo mu len o honorár.(10.10.2003)

Pekné a zaujímavé interiéry zámku,parádne mrazivé prostredie.Príbeh sám o sebe je pekne stvárnený-kliatba,temný hrad a zombie múmia ktorá sa práve prebudila z 300 ročného spánku.Len spracovaným je to už oveľa horšie.Hlavne ma vytáčal mladý pár ale hlavne mužský herec Peter bol neskutočný debil a aj ako herec nebol dva krát príjemný.Kto by sa zahrával z kliatbou určite len debil a preto má príbeh v sebe jednoduchosť a naivitu. Mučiareň mala zlovestný efekt. Atmosféra i strašidelnosť to som u Bavu zvyknutý a boli hlavnou zložkou aj v tomto filme ale uňho som zvyknutý aj na silu príbehu ale v tomto prípade to nevyšlo.Hra svetiel,hmlový opar a mrazivé nasvietenie ulíc v noci mali v sebe silnú strašidelnosť ale viacero scén tu bolo divných a nezmyselných.Som veľkým fanúšikom tohoto subžánru a tak aj Bavu. Ale tento film u mňa nezabodoval.(18.10.2014)

Ten film by se mi měl správně hodně líbit. Ale jako by mu něco chybělo. Elke Sommer je jasné slunce v pochmurné atmosféře, hrad je náležitě rozlehlý a tajemný, mordů je dost a jsou hodně v pohodě. Stará legenda je správně hustá. Působí tam jedno z nejděsivějších dětí italských horrorů té doby. Jen ten záporák je nějaký divný. A je ho tam moc.(30.6.2016)

Malinko slabší kousek od Maria Bavy, než jsme u mistra zvyklí. Přitom námět o Krvavém baronovi není vůbec špatný a nechybí ani propriety, které jsme si tak oblíbili u jeho starších děl. Rozlehlý zámek, tajemná minulost, spousta mlhy a do toho jedna vraždící zombie v plášti a klobouku. Snad jenom ten hřbitov chybí. Postava krvežíznivého barona je super, a dokud řádí (nejlepší je moment s železnou pannou), je to super. Ale čím více se kecá, tím víc baron ustupuje do ústraní. Závěr pak nemá tu správnou tendenci gradovat. Přesto se pořád jedná o lehce nadprůměrný horor s parádním nasvícením a příjemnou hudbou. Původně zamýšlený Vincent Price v jedné z hlavních rolí by tomu ale ještě pomohl.(4.4.2011)

• - Natáčení trvalo šest týdnů, skončilo o tři dny dřív než se předpokládalo a výdaje byly nakonec menší než předpokládal rozpočet. (Chatterer)

• - Producent filmu Alfred Leone má ve úvodních scénách filmu cameo jako cestující v letadle. (Chatterer)

• - Původně režisér Mario Bava nechtěl natáčet film mimo Itálii, ale poté, co producent Alfred Leone našel ve Vídni v Rakousku hrad, Bava uznal, že je to dokonalé místo pro natáčení. (Chatterer)