Summit (festivalový název)

The Summit

Stretnutie

(festivalový název)

Argentina / Francie / Španělsko, 2017, 114 min

O dilematech. O prioritách a kompromisech. O politice jako schizofrennímu fenoménu dneška. O paralelních světech a lidských démonech. Atmosférický a silný film s duchovním přesahem v krásném prostředí chilských hor.(22.3.2018)

Snímek zajímavý, ale tak trošku samoúčelný. Film ukázal, jak to asi chodí v jihoamerické vysoké politice a to v prostředí fotogenických a tajemných And. Dozvěděli jsme se také, že režisér Mitre umí točit politické drama, herci umí civilně hrát, scénárista umí psát realistické dialogy, ale to je tak nějak všechno. Což samozřejmě někdy stačí. Ale na konci filmu cítíte takový ten nepříjemný otazník: co mi tím vlastně tvůrci chtěli říct? Měl jsem zkrátka pocit, že film tak nějak skončil v půlce příběhu a ta spousta nedokončených příběhových linek působily, jako bychom koukali na pilotní díl seriálu z dílny Netflixu, nebo že můžeme brzo očekávat nějaké další pokračování. Skoro to až vypadalo, jako by si scénárista nevěděl rady se svojí vlastní fantazií, podobně jako se to třeba stalo kultovnímu seriálu Ztraceni.(30.10.2018)

Kvalitní politicko-kritický film, korupce a intrikující USA, ale i rodinné drama. Spolehlivý Ricardo Darín.(27.10.2018)