Chlapec, který se stane králem

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie, 2019, 120 min

Rozpočet $60miliónovTržby USA $16,790,790Tržby Celosvetovo $32,097,473 ▐ Na čo bolo toto dobré, ďalší udatný hrdina ktorý vytiahne z meča, či betónového stĺpu meč Artušov. Fakt povrchne odbité, ako mohla to byť aspoň dobrá bžunda ale nijak to cielene nikam nezapadá, úplne bez pevného podkladu spackané, príliš suchej schémy, fakt nudné a výzorovo to vypadá tak maximálne na TV tvorbu. /35%/(12.5.2019)

Moderní "jakože amblinovka", která je na dobrodružnou jízdu příliš uoudaná, tuctová a citelně postrádající to správné kouzlo dětské výpravy za dobrodružstvím. Zachraňuje to především ústřední sympaťák a několik málo scén, které onu pověstnou "amblinovskou" jiskru přeci jen mají.(7.4.2019)

Teenage Artuš.. Proč ne. :-)(24.4.2019)

Jestliže máte rádi artušovské legendy a chcete se o ně podělit s vašimi dětmi, Chlapec, který se stane králem by mohl být filmem pro vás. Ostatní varuji, neboť sice nejde o snímek nezvládnutý a bez nápadu, ale ty dvě hodiny jsou pro něj přesto zoufale moc a nemá v rukávu příliš atrakcí, jimiž by dějové díry dokázal plnohodnotně zalepit. Ono to ale asi jinak ani dopadnout nemohlo, co si budeme nalhávat. Recenze zde.(10.4.2019)

Pro nejmenší podívaná, ale mě to celkem bavilo, příběh v pohodě, herecký se snažily co nejlíp vybrat takže proč ne. Efekty byly hodně povedené takže bych řekl že se to povedlo, nedělní oddychovka s trochou akci.(24.6.2019)

• Stanislaus

Před dvěma lety jsme se dočkali historicko-moderního pojetí legendy o králi Artušovi od Guye Ritchieho a letos nám byla naservírována teen verze bez krve a odehrávající se v přítomnosti. Dětští hrdinové mi byli vesměs nesympatičtí a upřímně řečeno, nebýt Patricka Stewarta, bylo by herecké obsazení skrz naskrz nemastné a neslané. Snad jen škoda, že Rebecca Ferguson nedostala více prostoru. Vizuální zpracování nebylo špatné vzhledem k rozpočtu (necelých 60 milionů dolarů) a celkem mě zaujala prezentace kouzel u mladého Merlina (louskání prsty a všelijaké gesta + kýchání), i když jeho herecká realizace s tváří Anguse Imrie vypadala pošahaně. Vůbec se nedivím, že tento film nešel u nás do kin a byl uveden přímo na DVD, protože přece jenom nenabízí nic tak převratného, co by stálo za to ukázat na velkém plátně.(16.5.2019)

Na dětský film je to docela slušná podívaná, která nepůsobí odfláknutě. Samozřejmě je to plné nesmyslů a blbostí, ale jako už jsem řekla. Je to film pro děti. Většina vtipů zafungovala, sympatické postavy a i ta děcka to odehrála dobře. Patrick Stewart byl tak maximálně cameo, ale i tak potěšil. V rámci žánru rozhodně povedené. 4*(17.2.2019)

Skvelá rozprávka, ktorá mi pripomína osemdesiatkové pecky určené pre celú rodinu typu Goonies a z nedávnych filmov napríklad Tomorrowland. Pritom na navodenie tejto hravej atmosféry film nepotrebuje dobový soundtrack a ani sa nemusí znížiť k otravnému citovaniu slávnych filmov ako sa to dialo v Ready Player One alebo v Stranger Things. The Kid Who Would Be King sa snaží vyrozprávať svoj vlastný príbeh. Samozrejme úplne originálne to nie je, keďže sa využíva Artušovská mytológia. Ale je to podané strašne hravo a celkom inteligentne. Veľkým plusom filmu sú roztomilé detské postavy. Kladná hlavná dvojka si ma získala hneď a záporná dvojka tým jak sa postupne menila k lepšiemu, ma nakoniec tiež nadchla. Vo vedľajších úlohách sa mihnú aj dve hviezdy a rozhodne mi nevadilo, že tu majú malý priestor. Vzhľadom na ich význam v príbehu to je tak akurát. Prekvapila ma triková stránka. Čakal som len niečo komorné, ale postupne akčne-trikové scény naberajú na veľkoleposti. A aj ich prevedenie po väčšinu filmu ma bavilo, keďže v nich často cítiť aj reálne kulisy a nie len CGI bordel. V ten sa film zmení až vo finále, ktoré ma už príliš nebavilo. Ale chápem, že dnes je to už štandard. Takže ja som spokojný aj keď bežne fantasy nemusím. Táto mi sadla, ale celkom chápem, veľa ľudom sa to páčiť nebude. 7/10.(22.4.2019)

Kdyby tomu dali dospělého ducha, mohla to být fakt pecka.(21.4.2019)

Velmi příjemná záležitost. Tento dobrodružný film pro děti a mládež dokázal, že se to dá natočit bez trapnosti a dětinského humoru. Sem , tam napínavé a zábavné. Herci byli výborní a rád jsem se podíval na příběh o excalibru z druhé strany. Co mi trochu vadilo tak je stopáž ( kdyby se to o 20 min. zkrátilo nic by se nedělo) a málo Rebecci Ferguson .(10.6.2019)

"The Kid Who Would Be King" je nakoniec podľa mňa celkom dobre spracovaná moderná rozprávka pre deti, ktorú si s nimi môžu užiť aj dospelí. Má to nejakú akciu, má to dobré postavy, sú tam dobre zapracované ústredné myšlienky, no miestami je film trošku rozbitý a okrem toho sa nedá povedať, že by nebol poriadne natiahnutý. Myslím si, že keby sme vyhodili z filmu celý ten prvý súboj medzi Alexom a Morganou, mohli sme ušetriť trošku času a bolo by to o niečo svižnejšie. Na druhú stranu v tých častiach je tiež zakomponovaná dobrá myšlienka, ktorá funguje, no načo dávať do filmu súboj v podzemi, ktorý nemá toľko dobrej energie, keď nás potom čaká ešte jeden väčší, finálnejší a oveľa zaujímavejší boj na škole? A ten je skutočne skvelý. Stojí za to vidieť. Herecké výkony sú okey, no asi by som si osobne prial viac Patricka Stewarta. Keď sa objaví, tak je vynikajúci. Efekty sú podľa mňa okey, je dobre vidieť film v dnešnej dobe, keď v celej Európe začína panovať dojem, že nemáme žiadnych lídrov a najviac času ľudia trávia na sociálnych sieťach rozčuľovaním sa nad všetkým čo sa deje, ako nás všetci klamú a chceme na všetko čo najradikálnejšie riešenie, lebo to vyrieši všetko a podobne. Stále len nejaké keci. A je fajn ukázať už deťom, že dôležité nie je mať kopec rečí, tváriť sa silne a pretvarovať. Ale ak máme čisté srdce a bojujeme za skutočnú spravodlivosť a niečo čo je skutočne správne, máme šancu ešte zmeniť svet k lepšiemu. Takže film môžem odporúčať. Na jedno pozretie to stačí a deti budú podľa mňa spokojné. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B(19.4.2019)

• Morholt

Dobrodrůžo, které by se líbilo v devadesátkách, ale dnešní děti odkojené bradavickým jelimanem už jsou bohužel někde jinde. Na své si nepřijdou ani dospělí, pokud se tedy nezasekli v předpubertálním věku, či nezačinají být infantilní. Možná že kdyby Cornuish nenatahoval stopá na dvě hodiny, byl by to pro širší publikum přijatelnější, ale to jsou právě jen kdyby.. Nezbývá tedy než pochválit dětské herce a se smutkem konstatovat, že snaha přiblížit artušovské legendy dětem příliš nevyšla. 40%(16.4.2019)

• Vyhy

Čekal jsem fajn rodinný film, ale nakonec se z toho vyklubalo cosi podprůměrného. Největší chybou je délka, jelikož na tak dlouhou stopáž je příběh moc jednoduchý a přímočarý. Jediný, koho mohu pochválit, je Ashbourne Serkis (takový Mirek Dušín). Sice jeho postava je až moc přetažená, on ji zahrál dobře a jemu jedinému jsem hraní věřil. Ostatní jsou prostě děti, co běhají před kamerou. Nesnášel jsem kouzlení pomocí luskání a hrátkám s prsty, co mi přišlo neuvěřitelně trapné. Moc mi k tomu také nepomohl český dabing, ale to není chyba filmu. Neurazí, nenadchne, ale už teď na to pomalu zapomínám...(27.5.2019)

První cca třetina bavila hodně, pak se projevila ta stopáž, takže se putuje, natahuje...na druhou stranu takových docela áčkových fantasy dobrodružství pro děti zas tak moc není, a tohle rozhodně nenudilo. A navíc Patrick Stewart v obnošeném tričku Led Zeppelin je prostě boží.(29.4.2019)

Na staré zlaté "Spielbergovky" či "Amblinovky" to nemá ani náhodou. Čo musím ale oceniť, že aspoň s vizuálnou stránkou si dali celkom prácu a nevyzerá to ako bežná TV sračka. Je to taká "iná verzia" Narnie a po britsky.(22.4.2019)

vau prekvapivo velmy dobre a poucne ubehlo to rychlo taka jednohubka(7.7.2019)

• mkubalikova

Nuda, dokoukala jsem až na třetí pokus a chci to rychle zapomenout. 🗡️ 40%(25.6.2019)

• SpeedyCZ

Na tohle jsem asi už moc starej. Filmy s dětma můžou být zábavné i pro dospělé publikum jak dokázaly třeba Goonies nebo Stand by Me. Ale tenhleten je fakt cílenej na kluky okolo 12ti let.(22.4.2019)

Film je horší, než jsem předpokládal. Naivní dětská pohádka víceméně bez překvapivých zvratů. Průměrní herci jsou snesitelní, a tak mi nezbývá než hodnotit film 50%.(29.1.2019)

Legenda o Artušovi zasadená do moderného Anglicka. Nebolo to zlé, skôr priemerné, ale našlo sa tam zopár vtipov. Cieľová skupina divákov sú decká od 10 do 15 rokov.(31.1.2019)

<< předchozí 1 2