Mladík Alex (Ashbourne Serkis) je jeden z těch, na které si každý dovoluje. Jednoho dne ale nalezne legendární meč Excalibur a pod vedením čaroděje Merlina (Patrick Stewart) se začne připravovat na dráhu rytíře. Nejprve ale bude muset své školní nepřátele proměnit ve spojence, aby se stal někým, o kom se mu ani nesnilo – vůdcem, který dokáže porazit podlou Morganu a zachránit tak celý svět. (Bontonfilm)

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $16,790,790Tržby Celosvetovo $32,097,473 ▐ Na čo bolo toto dobré, ďalší udatný hrdina ktorý vytiahne z meča, či betónového stĺpu meč Artušov. Fakt povrchne odbité, ako mohla to byť aspoň dobrá bžunda ale nijak to cielene nikam nezapadá, úplne bez pevného podkladu spackané, príliš suchej schémy, fakt nudné a výzorovo to vypadá tak maximálne na TV tvorbu. /35%/ ()

lamps

Jestliže máte rádi artušovské legendy a chcete se o ně podělit s vašimi dětmi, Chlapec, který se stane králem by mohl být filmem pro vás. Ostatní varuji, neboť sice nejde o snímek nezvládnutý a bez nápadu, ale ty dvě hodiny jsou pro něj přesto zoufale moc a nemá v rukávu příliš atrakcí, jimiž by dějové díry dokázal plnohodnotně zalepit. Ono to ale asi jinak ani dopadnout nemohlo, co si budeme nalhávat. Recenze zde. ()

nash.

Od prvního okamžiku bylo jasné, že vychutnat si tenhle film může jenom kluk. Takže místo deky jsem si přes sebe přehodil to své klukovské já a když mi bylo tak těch dvanáct, mohl jsem vyrazit. A užít si přesně ten druh dobrodružství, který jsem jako kluk měl rád. Protože tohle byl zhmotnělý klukovský sen, ve kterém dospělí, samozřejmě kromě čarodějnic, čarodějů a rytířů, hráli jen zcela okrajovou roli, křoví. Jasně objektivně žádný filmový klenot, spíš průměr, který se nemůže opřít o lavinu nápadů, atraktivních momentů či vtípků a dokonce postrádá i silnější emoce a brilantní herecké výkony, ale to jsem jako kluk neřešil. Takže jsem to neřešil. A užíval si možnost být zase chvíli malý kluk. ()

pepo

Snazim sa na podobne filmy pozerat optikou cielovky (tentoraz cca 10 rocni chalani), takze je to v podstate celkom ok. Akurat nechapem, preco ma detsky film takmer 2 hodiny a su v nom dost temne pasaze a tak malo humoru. Najviac vsak prekvapilo zle remeslo. Reziser nevie vygradovat scenu, rakurzy kamery su volene velmi nevhodne, nema to spad a niektore kreativne rozhodnutia su uplne mimozne (Merlinove carovanie WTF). Herci takisto slabucki. To vsak decka zaujimat nemusi. 5/10 ()

silentname

"The Kid Who Would Be King" je nakoniec podľa mňa celkom dobre spracovaná moderná rozprávka pre deti, ktorú si s nimi môžu užiť aj dospelí. Má to nejakú akciu, má to dobré postavy, sú tam dobre zapracované ústredné myšlienky, no miestami je film trošku rozbitý a okrem toho sa nedá povedať, že by nebol poriadne natiahnutý. Myslím si, že keby sme vyhodili z filmu celý ten prvý súboj medzi Alexom a Morganou, mohli sme ušetriť trošku času a bolo by to o niečo svižnejšie. Na druhú stranu v tých častiach je tiež zakomponovaná dobrá myšlienka, ktorá funguje, no načo dávať do filmu súboj v podzemi, ktorý nemá toľko dobrej energie, keď nás potom čaká ešte jeden väčší, finálnejší a oveľa zaujímavejší boj na škole? A ten je skutočne skvelý. Stojí za to vidieť. Herecké výkony sú okey, no asi by som si osobne prial viac Patricka Stewarta. Keď sa objaví, tak je vynikajúci. Efekty sú podľa mňa okey, je dobre vidieť film v dnešnej dobe, keď v celej Európe začína panovať dojem, že nemáme žiadnych lídrov a najviac času ľudia trávia na sociálnych sieťach rozčuľovaním sa nad všetkým čo sa deje, ako nás všetci klamú a chceme na všetko čo najradikálnejšie riešenie, lebo to vyrieši všetko a podobne. Stále len nejaké keci. A je fajn ukázať už deťom, že dôležité nie je mať kopec rečí, tváriť sa silne a pretvarovať. Ale ak máme čisté srdce a bojujeme za skutočnú spravodlivosť a niečo čo je skutočne správne, máme šancu ešte zmeniť svet k lepšiemu. Takže film môžem odporúčať. Na jedno pozretie to stačí a deti budú podľa mňa spokojné. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

• Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 13 000 pracovních míst. (BMW12)