• Kanada

• Austrálie

Komedie

USA, 2018, 111 min

• tron

Prekvapivo dlhé a (neprekvapivo?) nevtipné. Občas sa pousmejete, občas uškrniete a možno raz, dva razy sa zasmejete (ale to asi nie). Kevin Hart je vcelku v pohode (ak zabudnete na hororový úvod, v ktorom hrá tínedžera) a jednotlivé figúrky spolužiakov nie sú od veci, ale inak som bol až zaskočený, ako čudno nevypointované mnohé (väčšina?) vtipy sú. Miestami to vyzeralo až tak, že to strihač prehnal a v opitosti scénu strihol o 15 sekúnd skôr, než mal. Humorné scény nič moc, ale ešte oveľa horšie je to s tými, ktoré sú myslené vážne.(18.4.2019)

Já tyhle černošské komedie s rázným slangem můžu a uřvaný Kevin Hart mě baví ( Wedding Ringer jedna z nej komedií vůbec) a bavila mě i Tiffany Haddish či Rob Riggle, který hraje téměř všude. Je to spíš velmi zábavné než šíleně vtipné, ale pár fórků je brutálních a prostředí školy mi chybí, takže jej u komedií vždy rád přivítám. Mohlo to být kratší a údernější, ale i tak fajn zábava na večer. 65%(11.12.2018)

• Pepinec

Jak jsem to tak videl, na nocni skolu bych znova zasel leda s Megalyn. Bylo tam diky ni zhruba 9 vterin, kdy jsem naplno vnimal. Jinak se to da shrnout tak, ze dneska si ocividne muze kazdej natocit co chce, i kdyz hlavu to ma v Brooklynu a patu v Harlemu. Nevyhodu to ma takovou, ze stejne tak si dneska kazdej muze hrat na kritika a osazet to tady hvezdickama, jako kdyby to melo neco zmenit. Davam dve, protoze film mi nedal vubec nic, a ocekavam za to alespon, ze tady o vikendu nebude prset. (Vancouver, Kanada)(29.9.2018)

Hliník se odstěhoval do USA. Pokud jste od nepaměti zmítáni hledáním odpovědi, jakže to ten legendární žák večerní školy z legendární české filmové hlášky vlastně vypadal, jste nyní blízko vyřešení záhady - Hliník byl Afroameričan. Proto komunističtí cenzoři nedovolili, aby se na scéně objevil. A až po letech vznikl samostatný spin off, který líčí osudy "imaginárního" muže. Za tu dobu Hliník ušel velký kus cesty. Emigroval z Humpolce, nezestárnul na kmeta, změnil si jméno na Ted Walker a stále mu chybí maturita. Tu si právě chystá získat studiem večerní školy. Obklopen exoty v podobě spolužáků, vyučován lesbickou učitelkou, pronásledován slizkým ředitelem místní střední školy, který se vynořil z jeho minulosti, a stižen poruchou učení se vydává vstříc školní učebně. A nebude to mít vůbec jednoduché. Lekci ze smíchu mně Kevin Hart neudělil. Spolu s ním se na scénáři podílelo ještě dalších pět scenáristů, což dalo vzniknout materiálu na dvě hodiny. Vše se dalo sfouknout do devadesáti minut a méně, načež by film vypadal zábavněji a méně kouskovaný. Vypointované gagy absentují, předvídatelnost celého dění je značná. Co nevidět je jasné, jak to s našim černým Hliníkem dopadne, ovšem film samotný si jede své a nezaobírá se tím, že je povícero trapný. Čest mu ovšem dělají poměrně originální sekvence, které jsou z větší části zasazeny do školního prostředí, a úplně největší komfort poskytuje herecká (p)osádka, která prostě umí být komediální. Tiffany Haddish, Rob Riggle, Mary Lynn Rajskub a mnozí další jedou v příznivém komediálním taktu, kdy se gagy mačkají z vyschlé dužiny, a i tak se jim daří držet diváka v bdělém stavu. Dirigující Kevin Hart se také neztratil a svůj produkt svěřil do rukou režiséra Malcolma D.Lee, který má pár režijních nápadů i úletů, nad nimiž se vznášel solidní potenciál, ale ne vždy se jej podařilo naplnit. Vyšlo z toho sice atakování trapnosti, ale nevypadá to na to, že by kvůli tomu večerní studium zrušili. 6/10(8.7.2019)

Kevin je velmi dobrý herec, ale někdy dostane asi ne příliš působivý film. Jednohubka mezi komedii, pobaví ale i nudí, škola nese hodně příběhu a možnosti na film, někdy se povede někdy ne.(21.7.2019)

Občas přemýšlím, že bych si taky dodělal maturitu. Ale taková prdel to asi nebude. Úča super.(17.8.2019)

• Vxxx

Hloupost, hloupost, hloupá hloupost. Nic víc k tomu nemám. Zasmála jsem se jen párkrát a vždy to bylo na účet té zoufalé matky, která měla super joky. Jinak e-e. 1*(2.10.2018)

• Lacike

Mam rad Kevina Harta, ale tentokrat som mal pocit, ze cely film ide len na pol plynu. Pôsobilo to az prilis uhladene jak komedie zo zaciatku devätdesiatych rokov. Hart by si zasluzil nieco blaznivejsie, aby viac vynikol. Plus stopaz bola zbytocne prestrelena a film obsahuje vela hluchych miest bez poriadneho vtipu. Vysledkom je tuctova jednohubka. 5/10.(28.3.2019)

Pohodová komédia s megaukecaným Hartom. Pár záchodových vtipov vystrihnúť, doplniť niečo premyslenejšie a mohlo to mať úspech aj u kritikov.(27.3.2019)

Kevin Hart už viackrát dokázal, že sa hodí do takýchto typov komédií, ktorá vôbec neurazí a okrem blbých otrepaných fórkov ako je vtip s tromi bradavkami, sa na nej dá celkom pobaviť.(23.10.2018)

Přiznám se , že nemám žádné zkušenosti s převážně černošskými komediemi a celkově tento žánr moc nevyhledávám nicméně tahle ušla. Má to zhruba dvě vtipné scény (jak kradly ty testy a jak se jeho manželka představovala těm studentům) a pak několik lepších scén (jak ho ta učitelka mlátila například.) Hlavní herec je v pohodě na jeho ženský protějšek a sestru se dobře dívá (pokud jste teda chlap) a hodně mě bavila postava toho vězně. Kdyby tam nebyla ta jedna fekální scéna a ta scéna na tom záchodě (prostě si to nemohly asi odpustit) dal bych i 4 hvězdy. Lepších 60 procent(3.3.2019)

Kevin Hart ma opat nesklamal,ten clovek je ako stvoreny pre komedie,aj napriek nizsiemu hodnoteniu tu na CSFD som sa nedal odradit a pozrel som si to,no a nelutujem,pacilo sa mi to,zopar vtipnych hlasok,dobry vyber hercov,fajn hudba a zaujimavy pribeh,suma sumarov,bavil som sa...:-)(13.3.2019)

• BOURQUE

Základná koncepcia (ktorú všetci dobre známe a jeho filmové spracovanie sme už videli mnohokrát) nie je zlá. (Filmové) Vyhotovenie už áno. Nový (čerstvý) vzduch do známeho príbehu dokážu vložiť najmä režisér a herci. Ale ani jeden z nich to nespravil. (Spíš) ešte podpriemernejší výkon K. Harta (ako obvykle). Osobné hodnotenie: 58% (*) (16.2.2019)

Zprvu se to zdálo být jako klasická americká slátanina, kde se budou stále do kola omílat jedny a ty staré joky, které známe už xx let z podobných filmů. Naštěstí druhá polovina měla něco do sebe, byla originálnější a byla v ní také taková ta zdravá sebekritika a důkaz toho, že lidi vás mají rádi proto jací jste, ne proto na koho si hrajete. 55%(4.7.2019)

Nic nového, ale já mám rád komedošky s Kevinem Hartem a opět mě nezklamal a pobavil mě. Viděna UNRATED verze.(6.3.2019)

• Issaden

Laciné, hloupé, ztráta času.(14.3.2019)

• asdfasdf

Sice Kevin Hart hrál tak jak jsem na něj zvyklý, takže jeho chyba to asi nebude, spíše to bude ani ne tak jako špatným námětem, ale totálně špatným scénářem a většinou dost průměrnými vtipy. Ta jedna hvězdička je za to, že alespoň konec nedopadl hned tak, jak by si asi každý myslel a také i za těch pár gagů, kterým se zasmát dalo. Obecně: u každé komedie je lepší pokud se jde nejdříve pořádně propracovat děj, tak aby film dával pořádný smysl a pak až makat na vtipech a ne, naopak, aby vznikalo něco jako tady tato hrůza.(17.5.2019)

• majorzeman13

Sice jde o další podprůměrnou komedii,ale párkrát jsem se i pousmál,zasmál. Prostředí školy,Kevin Hart... Nenáročná,oddychová jednohubka ! PS: "Protože tohle je moje bouda"(17.3.2019)