Nezamestnanému smoliarovi Teddymu ponúkne kamarát prácu pod podmienkou, že dokončí strednú školu. A tak sa Teddy znova vracia späť do lavíc školy, z ktorej už raz vyletel, aby si tentoraz v jej večerných kurzoch urobil maturitu. Rodený klaun Teddy však trpí dyslexiou, dysgrafiou aj dyskalkúliou a nedokáže sa sústrediť na učenie. Jeho záchranou je neortodoxná učiteľka Carrie, ktorá mu navrhne špeciálne metódy vzdelávania – napríklad pri zápasení v klietke... Skupina svojráznych životných skrachovancov bez stredoškolského vzdelania sa ocitne vo večernej škole, aby získala aspoň maturitu. Lenže ako sa dá vtesnať štvorročné učivo strednej školy do dvoch semestrov večerných kurzov? Klasické učebné metódy nikam nevedú a preto učitelia praktizujú špeciálne metódy – hoci aj v zápasníckej klietke. Vo voľnom súboji s učiteľom aj nechápaví žiaci naberú pomerne rýchlo vzácne vedomosti. Lenže ako urobiť záverečné testy, bez ktorých študenti nezmaturujú? Jednoducho, stačí ich ukradnúť... Keďže napomínanie, tresty po škole či hrozba vylúčenia zo štúdií tu nefungujú, skupina dospelých študentov vymýšľa celý rad šialených žartov, ktoré ničia každodenný život aj prácu učiteľov. Majú títo blázniví prestarnutí študenti večernej školy skutočne šancu zmaturovať? (TV JOJ)

tron

Prekvapivo dlhé a (neprekvapivo?) nevtipné. Občas sa pousmejete, občas uškrniete a možno raz, dva razy sa zasmejete (ale to asi nie). Kevin Hart je vcelku v pohode (ak zabudnete na hororový úvod, v ktorom hrá tínedžera) a jednotlivé figúrky spolužiakov nie sú od veci, ale inak som bol až zaskočený, ako čudno nevypointované mnohé (väčšina?) vtipy sú. Miestami to vyzeralo až tak, že to strihač prehnal a v opitosti scénu strihol o 15 sekúnd skôr, než mal. Humorné scény nič moc, ale ešte oveľa horšie je to s tými, ktoré sú myslené vážne. ()

Pepinec

Jak jsem to tak videl, na nocni skolu bych znova zasel leda s Megalyn. Bylo tam diky ni zhruba 9 vterin, kdy jsem naplno vnimal. Jinak se to da shrnout tak, ze dneska si ocividne muze kazdej natocit co chce, i kdyz hlavu to ma v Brooklynu a patu v Harlemu. Nevyhodu to ma takovou, ze stejne tak si dneska kazdej muze hrat na kritika a osazet to tady hvezdickama, jako kdyby to melo neco zmenit. Davam dve, protoze film mi nedal vubec nic, a ocekavam za to alespon, ze tady o vikendu nebude prset. (Vancouver, Kanada) ()

EvilPhoEniX

Já tyhle černošské komedie s rázným slangem můžu a uřvaný Kevin Hart mě baví ( Wedding Ringer jedna z nej komedií vůbec) a bavila mě i Tiffany Haddish či Rob Riggle, který hraje téměř všude. Je to spíš velmi zábavné než šíleně vtipné, ale pár fórků je brutálních a prostředí školy mi chybí, takže jej u komedií vždy rád přivítám. Mohlo to být kratší a údernější, ale i tak fajn zábava na večer. 65% ()

kingik

Hliník se odstěhoval do USA. Pokud jste od nepaměti zmítáni hledáním odpovědi, jakže to ten legendární žák večerní školy z legendární české filmové hlášky vlastně vypadal, jste nyní blízko vyřešení záhady - Hliník byl Afroameričan. Proto komunističtí cenzoři nedovolili, aby se na scéně objevil. A až po letech vznikl samostatný spin off, který líčí osudy "imaginárního" muže. Za tu dobu Hliník ušel velký kus cesty. Emigroval z Humpolce, nezestárnul na kmeta, změnil si jméno na Ted Walker a stále mu chybí maturita. Tu si právě chystá získat studiem večerní školy. Obklopen exoty v podobě spolužáků, vyučován lesbickou učitelkou, pronásledován slizkým ředitelem místní střední školy, který se vynořil z jeho minulosti, a stižen poruchou učení se vydává vstříc školní učebně. A nebude to mít vůbec jednoduché. Lekci ze smíchu mně Kevin Hart neudělil. Spolu s ním se na scénáři podílelo ještě dalších pět scenáristů, což dalo vzniknout materiálu na dvě hodiny. Vše se dalo sfouknout do devadesáti minut a méně, načež by film vypadal zábavněji a méně kouskovaný. Vypointované gagy absentují, předvídatelnost celého dění je značná. Co nevidět je jasné, jak to s našim černým Hliníkem dopadne, ovšem film samotný si jede své a nezaobírá se tím, že je povícero trapný. Čest mu ovšem dělají poměrně originální sekvence, které jsou z větší části zasazeny do školního prostředí, a úplně největší komfort poskytuje herecká (p)osádka, která prostě umí být komediální. Tiffany Haddish, Rob Riggle, Mary Lynn Rajskub a mnozí další jedou v příznivém komediálním taktu, kdy se gagy mačkají z vyschlé dužiny, a i tak se jim daří držet diváka v bdělém stavu. Dirigující Kevin Hart se také neztratil a svůj produkt svěřil do rukou režiséra Malcolma D.Lee, který má pár režijních nápadů i úletů, nad nimiž se vznášel solidní potenciál, ale ne vždy se jej podařilo naplnit. Vyšlo z toho sice atakování trapnosti, ale nevypadá to na to, že by kvůli tomu večerní studium zrušili. 6/10 ()

Lacike

Mam rad Kevina Harta, ale tentokrat som mal pocit, ze cely film ide len na pol plynu. Pôsobilo to az prilis uhladene jak komedie zo zaciatku devätdesiatych rokov. Hart by si zasluzil nieco blaznivejsie, aby viac vynikol. Plus stopaz bola zbytocne prestrelena a film obsahuje vela hluchych miest bez poriadneho vtipu. Vysledkom je tuctova jednohubka. 5/10. ()

• Do kin byl film distribuován pod pseudonymem „Christian Chickens“ („Křesťánská kuřata“). (MeanWhile)