Plody mraků

(studentský film)
  • angličtina Fruits of Clouds (více)

Pohádkově laděný, poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Na malé mýtině obklopené temným lesem žijí tvorové, jejichž jedinou potravou jsou semínka, měnící se ve svítící plody. Zvířátka mají často hlad, protože semínka k nim přiletí jen málokdy. Jeden z nich, Chlupáč, se ale odhodlá vstoupit do lesa. (Anifilm)

ghatos

Filozofický filmeček pro všechny o odvaze a prozření/poznání...73%. /Kino Na Beránku: Ozvěny FAMU Festu Inferno/ ()

Sayko

Dávám čtyři hvězdy jen za tu roztomilost Chlupáčů, jeden strhávám za to, že jsem při projekci usnul. ()

Renfield

Vcelku poeticky příjemné, snad až na právě onu "silnou pointu". Já hold čekal něco víc, takto zážitek rychle zmizí, škoda. 60% ()

bratr.Milan

Film s jednoduchým poselstvím. Roztomilým chlupáčům („Mončičákům“) padá z nebe mana. Když zrovna nespadne, jsou tak líní a ustrašení, že raději hladoví. Ale co když tyto plody padající z mraků nejsou tak úplně manou. Je potřeba jen překonat strach, nebýt jako většina, spíše jako protagonista filmu. ()

agent_R.M.

Absolutní paráda!! A vlastně i to že je snímek krátkometrážní dodává větší zážitek než kdyby šlo o hodinový film s nakonec lacinými situacemi jak z ameriky... ()