Big Legend

USA, 2018, 89 min

Justin Lee

Justin Lee

Jared Forman

Aj pri tak krátkej stopáži dokáže film miestami pôsobiť neuveriteľne zdĺhavo.No na druhej strane keď už príde na lov,odsýpa to celkom slušne.Technické spracovanie a obzvlášť kamera tu má dosť veľa nedostatkov.V mojom prípade drží hodnotenie nad vodou koniec-možnosť pokračovania teamového lovu na BigFoota pod vedením Henriksena...Z toho by fakt mohlo vyliezť riadne naložené béčko :) 50 %(15.7.2018)

• oveckaoa

Chlápek jde s přítelkyní do lesa tam ji požádá o ruku ona řekne ano a v noci jich něco napadne. Ji to odnese a zabije a on přežije a skončí na psychiatrii . Po roce ho propustí a on se tam vydá znovu zabít to co zabilo jeho ženu. Hodně nízkorozpočtová záležitost s zhruba 6 herci, kteří se tam většinou je mihnou a jedním bigfootem z kterého, ale člověk uvidí úplné hovno na druhou stranu je to aspoň vlastenec takže poté co zničí tábor americkou vlajku nechá netknutou. Přemýšlel jsem nad jednou hvězdou, ale nevím co tu ocenit. P.s.1 Pro uživatele Livingdead na psychiatrii skončil jelikož jim tvrdil , že jeho ženu zabil bigfoot proto taky, když se ho ta doktorka co ho propouštěla ptala co se stalo radši mluvil o grizzlym (na konci to jde krásně vydedukovat) akorát je divné, že má v foťáku fotku bigfoota a ta policie to neřešila P.s. 2 Ten magnum použil(16.7.2018)

• herr_carter

Tak si tak říkám, proč tomu vůbec dávám tu hvězdu...když se vlastně budu na 90 % shodovat v komentáři například tuhle s panem Živým-mrtvým...Army ranger, nebo jak si to urostlý chasník v hlavní roli říká, který pobral hereckého talentu asi jako Vít Olmer toho režijního, vezme svojí holku, která je blbá jak zavařovačka, do lesa, kde jí ve filmovém čase asi tak 9:45 požádá o ruku. Po lehčí ohrabávačce jí uloží ve stanu a započne kolem tábořiště napínat provázek, na který umisťuje zvonečky !!! Kurva asi očekává nějaké nebezpečí, proto sem tu pipinu taky bral - za chvíli už je po ní, ale dobře jí tak !! a přesně tady, po zhruba 1/9 filmu jsem se na to měl vysrat, protože bych se vyvaroval dalšímu nasrání, rozčarování a hysterickému smíchu. Nezažil bych například tupé bloumání armaniho-rangera po lese se snajperkou, na které je sice výkonná optika, ale radši do ní čumět nebudu, co kdybych něco zahlíd, nebo tuhle místního podivína, strejku Jardu Nováka, kterej 26.rokem chodí tábořit na soukromý pozemek, protože něco viděl, ale už si není jistej, jestli to byla halucinace/yetti/ranní stolice, nebo cokoliv jinýho, nicméně ve zdravém těle zdravý puch a proč by si tu americkou vlajku takhle sem tam v lese nepověsil - navíc, existuje přece šance, že na soukromý pozemek opatřený cedulí vleze jednoho dne další podobnej kretén, se kterým může pilovat dialog a dohnat vyslovování slovíčka "chief" k naprosté dokonalosti. Nutno podotknout, že dědkovi stačilo k dosažení této mety pouhých 43643543 pokusů. Takže kámoši jak hrom se potácí lesem, jeden blbej, druhej se zlomenou nohou a když zrovna nedělají táborák, pokouší se profesionální voják z posádky "Vyškov-amatero" lovit ryby klackem a asi 14 dní ždíme šátek prochcanej krví, kterým dědkovi odborně zafixoval mnohonásobnou otevřenou frakturu kolene. Dědek se ale 15.den nasere, protože už ho účinkování v téhle velesračce nebaví a jde se nechat dobrovolně rozsápat dalším dědkem, který si oblíká kostým z půjčovny U vypelichanýho čehosi - povedlo se, Jarda Novák je tuhej a začíná závěrečné scéna, kterou si tvůrci kulantně vypůjčili z filmu Predator 1 tak, aby žádný algoritmus neodhalil možnou nahodilou shodu a podobnost v obou snímcích (čti: sprostě to ukradli, čorky zasraný). Jedná se o naprosto stejnou závěrečnou přípravu finálního fajtu akorát s tím rozdílem, že Arnieho nahradil debil, predátora debil a Soukup je zavřen v sanatoriu pro vysloužilé dabéry. Když už si člověk myslí,že je konec a ten kreténskej pseudovoják vyhrál, objeví se v nemocnici Lance Henriksen aka Jaromír Weyland z Gayland yndastrýs a nabídne mu účinkování v připravovaném blockbusteru "Fall in love with an alien vs predator vs yetti", kde už na jednu z hlavních rolí kývl mimo jiné i Paddy z Kelly Family...nezbývá, než se těšit !!.......................moje hodnocení = 2 z 10.(5.7.2018)

• korbitch22

V krátké době už druhý film o Bigfootovi a zase to nevyšlo. Zatímco ale Primal Rage dojel na nezkušeného režiséra a příšerný scénář, zatímco efekty a produkční zázemí měl skvělé, tak Big Legend je příšerná somařina úplně od začátku a úplně ve všem. Kamera odpovídá něčemu tak dvacet let starému, za pár drobných se zaplatilo šest herců a po hodině a půl tlachání se strhne souboj s chlapem v obleku Žvejkala, dá se s ním pěstní souboj i přesto, že mám za pasem Magnum (nanuk by byl lepší) a nakonec se vtom nějakou záhadou objeví na kolečkovém křesle polomrtvý Lance Henriksen (asi je někde ve štábu jeho vnuk jinak si jeho přítomnost jen těžko vysvětlit) a vyděsí nás svým proslovem, jelikož to vypadá na druhý díl. Co říct, jako amatérský film o 30 minutách bych to ocenil triplstárkou, jenže tvůrci si opravdu myslí, že jsou profíci a že opravdu točí horor a to jde vydejchat jen těžko. Vždycky strašně nerad souhlasim s LivingVředem, ale tady se ten incestní úchyl prostě neplete. Příšerná fušeřina za pár dolarů.20%.(7.7.2018)

• ben666

NUDA... co je na filmu dobrý je příroda a ´´ docela dobře udělanej bigfoot ´´. jinak akce žádná , napětí žádný a na to že se film odehrává v lese tak ten film nemá vůbec žádnou atmosféru . Na konci filmu mě z nudy vzbudila hezká sestřička a Lance Henriksen a případné pokračování , no pochybuju že vůbec vznikne.(2.8.2018)