poster

Big Legend

Thriller / Akční / Horor / Dobrodružný

USA, 2018, 89 min

Režie:

Justin Lee

Scénář:

Justin Lee

Hudba:

Jared Forman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ben666
  **

  NUDA... co je na filmu dobrý je příroda a ´´ docela dobře udělanej bigfoot ´´. jinak akce žádná , napětí žádný a na to že se film odehrává v lese tak ten film nemá vůbec žádnou atmosféru . Na konci filmu mě z nudy vzbudila hezká sestřička a Lance Henriksen a případné pokračování , no pochybuju že vůbec vznikne.(2.8.2018)

 • Morholt
  odpad!

  Mě tedy moc neoslovil ani tématicky podobný Primal Rage, ale oproti tomuhle je to oscarový flák. V Big Legend je špatně úplně všechno. Herec v hlavní roli by měl dostat anticenu a moc nechápu, že proč po něm režisér vyžadoval nějaký herecký projev. Co se samotného opičáka týče, tak to byl jen maník navlečený v nevyčistěném kostýmu wookieeho, co řval jak tyranosaurus v posledním tažení a když už se na zlomek vteřiny zjevil, tak byl z nějakého záhadného důvodu zahalený v kouři nebo v páře. A všechno ostatní bylo jin pitomý trdlovaní po lese. V závěru se ještě zjevil Henriksen, který mě vyděsil plánovaným pokračováním. Tady ay modrá čísla moc nechápu.(7.7.2018)

 • NostraMovies
  ***

  Aj pri tak krátkej stopáži dokáže film miestami pôsobiť neuveriteľne zdĺhavo.No na druhej strane keď už príde na lov,odsýpa to celkom slušne.Technické spracovanie a obzvlášť kamera tu má dosť veľa nedostatkov.V mojom prípade drží hodnotenie nad vodou koniec-možnosť pokračovania teamového lovu na BigFoota pod vedením Henriksena...Z toho by fakt mohlo vyliezť riadne naložené béčko :) 50 %(15.7.2018)

 • Big Bear
  ***

  V roce 1991 se mi dostala do ruky kniha nakladatelství Anomalia - Yeti od pana Jaroslava Mareše. Mareš je kryptozoolog což je obor, který nehledá zviřátka v kryptách, ale zviřátka doposud málo viděná nebo jen tušená a snaží se jejich existenci doložit. Nevím, kde se všude v těch prvních dvou svobodných letech dostal k informacím o tomto tvoru, ale kniha je jich plná. Netýká se však jen oblasti Himalájí, ale i Číny, Sumatry, kanady a Severu USA. A tam někde se odehrává náš příběh. Mně osobně neskutečně zaujala a některá líčená setkání s tímto tvorem působila dost děsuplně. Snad je to tím, že mně táta odkojen na knížkách s Tarzanem od E.R. Burroughse.. Ty jsou také o obřích lidoopech. Zde ačkoliv divák díky obsahu i komentům ví do čeho jde a čím že to bude pár napaden, přiznávám, že z prvních minut jsem byl nadšen. Fešná přítelkyně, krásná příroda a noční nebe nezamořené světelným smogem... Nádhera. Jenže kdo jezdíte na čundry, nebo občas pod stan, jistě jste už párkrát zachumláni v teplíčku velmi blízko sebe v tmavé noc zaslechli podivné zvuky... Někdy stačí jen pár myší, ježek, někdy brečící kolouch, nebo funící jezevec... člověk si pak uvědomí jak je jen v mumii přehozen celtou či uprostřed stanu bezbranný jakémukoliv útoku... U nás by to mohl být maximálně tak kanec, ale v USA v národních parcích jsou rosomáci, medvědi, pumy a jiná větší fauna celkem běžní... Pak jsem chápal strach těch dvou ve stanu, když se rozcinkal signální zvoneček... Ty první momenty jsem ani nedutal. Od psychiatrie je to ale už se scénářem horší... Pochybuji, že by si policie neprohlédla foťák a fotky v něm... Stejně tak pan Velký, resp Big Foot nebo Seskveč abychom mu říkali správně mohl našeho rangera xkrát zabít a vždy ho nechal prchnout... Při soubojích se pak rval dost podivně jako člověk a přihlédneme-li k faktu, že se jedná o druh lidoopa, nevím jestli třeba takové gorily zabíjí oběť tím, že ji chytí pod krkem a škrtí... Na mrchovišti bzučela hejna much, ale hrdinové z něj prchali sněžením a kouřilo se jím od úst... Asi šlo o nějaké arktické mouchy... No a je toho více. Je to škoda, protože to měla výborný potenciál a k filmu s Big Footem vám stačí pár herců, divoký les a to je všechno... Jo vlastně ještě jedna věc. Maska Seskveče. A ta tady byla perfektní, já si ani jinak nepředstavuji... Ty co jsem viděl doposud, byly spíše srandovní a tak tomuhle jednu hvězdu přidám a bude to tři strážní ohně kolem kempu. * * *(18.11.2018)

 • HorrFi
  **

  Další film s Bigfootem, kde ale o Bigfoota v první řadě vlastně nešlo, protože se objevil až na konci a celkově tý akce tu bylo pramálo.. spíš to je lesní survival, kterej se vůbec nepovedl.. těch 89 minut se hrozně vleklo a nejlepší na celým filmu byla vlastně ta příroda, takže za přírodu dávam hvězdu navíc.. škoda, ale já vlastně stejně moc nečekal..(7.7.2018)

 • - Název filmu se objeví až v 15. minutě. (griph)