Shi mian

Uznávaný hongkongský neurológ Dr. Lam Sing (Anthony Wong) sa zaoberá výskumom chronickej nespavosti, univerzita pre ktorú pracuje však nemá pochopenie pre jeho perspektívny vedecký projekt a neodsúhlasí mu naň dotáciu.  Na Lama sa so žiadosťou o pomoc obracia jeho bývalá láska Monique, ktorej rodina je už po niekoľko generácií sužovaná dramatickou a smrťou končiacou insomniou. Dr. Lam počas odhaľovania príčin tohto dedičného ochorenia zisťuje, že jeho pôvod nemá medicínske vysvetlenie a tkvie v strašnom rodovom prekliatí. (Karamanlis)

ricci.s

Príbeh o profesorovi, ktorý skúma príčiny nespavosti, až napokon zistí, že za všetko môže jedna kliatba z čias druhej svetovej vojny, na ktorú doplácajú celé rodiny až po súčasnosť. Takže sa vraciame v čase a vznikne z toho vojnová historická dráma. Väčšinu stopáže to žiaľ s hororom nemá nič spoločné. Aspoň že príbeh je celkom zaujímavý a divák tým celým prejde bez väčšieho utrpenia. Aj keď čakal som niečo úplne iné. Záverečný masakrík moje dojmy aspoň trochu zlepšil. No po druhýkrát by som už do toho nešiel. ()

*CARNIFEX*

Pohodovo stráviteľná, Honk Kong-ská záležitosť, vo svojom jadre, skrývajúca viacero hororových subžánrov. Kombinácia duchariny a takmer zabudnutého "HK CAT III", celkom milo prekvapila. Fakt škoda, že po atmosferickej stránke, nie je "The Sleep Curse", nijak mimoriadne desivou záležitosťou, a tak palec nahor, aspoň za záverečnú 15 minútovku, kedy dostávajú priestor typické prvky "HK CAT III". Pozerať sa nato teda dá, no výskať od radosti, zrejme nikto nebude. Priemer hodný zabudnutia .. ()

Marze

Název filmu varuje, že by jste mohli usnout. Není to ten typ hororu založený na občasných lekačkách a hřmotných ránách, které pospávající diváky občas probudí, ale na budování tajemné, až děsivé atmosféry. Není to zrovna pro děti. Ale je to hloupé, pohádkové se spoustou nastavování. ()

Karamanlis

Skôr umiernenejšia CAT III od režiséra The Untold Story či Ebola Syndrome Hermana Yau, v ktorej sa prelínajú dva navzájom súvisiace príbehy. Prvý je zo súčasnosti a druhý sa odohráva v čase 2. svetovej vojny. Časom sa k slovu dostanú i nejakí tí duchovia a vo finále príde rad aj na typicky krvavú rezbu á la Hong Kong. V sumáre ide o plynule odsýpajúcu multižánrovku, ktorá však človeku sotva výraznejšie utkvie v pamäti. ()

corpsy

Nejednoznačný film, proste tak ako to aziati vedia. Ale predsa by som len chcel, aby to bolo priamočiarejšie ( pri tomto námete sa to vyslovene hodilo ), v gore a strašení sa mohlo tiež pridať, takže vlastne mohla vzniknúť jedna malá kultovka z Ďalekého východu. Potenciál tu bol setsakramentský. ()

brasek odpad!

Absolútna hororová tragédia s minimalistickou atmosférou a žiadnym napätím. Príbeh je ako tak zaujímavý do udalostí z japonskej okupácie, potom sa to celé zopsuje a hrozne nudí. Zopár výjavov duchov je dosť amatérska záležitosť až by som povedal, že je to celé na smiech. ()