Still/Born

Horor / Thriller

Kanada, 2017, 87 min

Pro mě osobně bylo největším lákadlem jméno Jesse Moss , který se mi líbil v mimozemském Extraterrestrial, ale tady si k mé smůle střihnul jen menší roli. Přesto zahrál každou scénu důvěryhodně a znovu ukázal že to v sobě má. Úloha šílené, paranoidní matky s depresemi je vždy nevděčná a záleží jak ji představitelka zvládne. Christie Burke se této role zhostila natolik dobře, že už obličej této herečky nikdy nechci vidět. Snaha vystrašit diváka tu nepochybně byla, ale málokdy fungovala. K tomu měla dopomáhat hororová hudba, která se, když už nic jiného, dobře poslouchala. Atmosférických momentů tu moc není a napětí je téměř nefunkční. Určitě to šlo i lépe promyslet, co se logiky týče.. protože aby postava řekla do telefonu, že je skoro doma a pár vteřin na to rozrazila dveře domu, to mi moc chytré nepřijde. Má to alespoň poměrně chytlavý průběh, kdy to chcete dokoukat už jen proto, abyste se dozvěděli finální rozuzlení, zda to všechno byly jen halucinace, nebo tam skutečně řádí démon. Nic nového do žánru to tedy nepřináší, ale rozhodně to není propadák, kterých vychází ročně nespočetně.(21.10.2018)

Still/Born je síce iba priemerný, no stráviteľný duchársky (démonský) horor, akých sa v súčasnej dobe natáčajú desiatky. Jeho tvorcovia sa snažia s divákom pohrávať a klamať jeho úsudok ohľadom toho, čo je reálne dianie a čo fikcia. Za nedostatok považujem to, že sa tu odohrá iba jedna scéna priameho kontaktu s temnými silami, čo je samozrejme málo. Brandon Christensen mal v tomto ohľade viac pritlačiť na pílu...(20.2.2018)

Nevím, čím to bylo a rozhodně nehodlám Still/Born obhajovat, ale mně to v souladu nálady a okolností docela slušně sedlo. Paradoxně, navzdory hodně rozpolcenému hodnocení, musím konstatovat, že tento film opravdu není ničím výjimečný. Vlastně jo, má výjimečně nesympatickou hlavní herečku, které chcete několikrát během stopáže dát přes držku, jenomže v druhé chvíli se vám vlastně zničehonic líbí, jak zahrála to, že ji začíná kvalitně šplouchat na maják. Snad už kvůli těm kontroverzním kritikám do mě tenhle kanadský kousek zapadl jako puzzle a ani strašení mě v ničem neiritovalo. Samozřejmě to dost nadhodnocuji a spíš to vidím na slaboučké čtyři, protože se na to zkrátka jen nezlobím. Předvídatelné je to ovšem jako prase a hodně podobných kousků už tu bylo, Still/Born je ale přece jen svojí zvláštní atmosférou a jistou neuspořádaností trochu v jiné sekci.(11.3.2018)

• J*A*S*M

V tomhle případě upřímně nechápu, jak mohl zrovna tento film v zahraničí sbírat poměrně pozitivní recenze. Naivně podaná, velmi špatně zahraná a mdle zrežírovaná srajda, jejíž dvě hlavní postavy se předhánějí v tom, kdo bude diváka iritovat víc. Nedospěje to vůbec k ničemu zajímavému, strašidelné scény nefungují a soutěž o nejméně sympatickou hororovou hrdinku tímto skončila už v únoru.(12.2.2018)

• *CARNIFEX*

Nevýrazné, miestami nesmierne lacne pôsobiace “nič”, ktorého kvalita ledva dosahuje úroveň video filmov. Nebyť hudby a pár momentov, čistý “odpad”. A Moss? Lacná kópia Nicka z Backstreet Boys? Povedzte mi. Čo to za herca, ktorý v 34 rokoch, hral už v 89 filmoch. Kurva, Arnold a Sylvester sú starí jak Matuzalem, a majú za sebou v priemere 200 filmov. A to sú nejakí herci, ktorí hrali v nejakých filmoch. Nie tento hybrid, ktorý ešte aj v “Tucker a Dale vs Zlo”, bol iba akýmsi klišé pandrlákom. Ešte aj tu hrá vedľajšie husle. Normálny trapák, ktorý by si vo westerne nezahral ani vetrom po ulici preháňajúci sa ker. Keď niekomu stačí kornútok bez zmrzliny, nech sa kŕmi sračkami, no mňa to bez čokoládovej nebaví. “Stil/Born” možno miestami disponuje nejakou tou atmosférou, no ja jednoducho nedokážem akceptovať takéto lacné, čitateľné pokusy, ktoré sa tvária nesmierne vážne, pričom neprinášajú nič inovatívne, a sú len akousi slabou náplasťou, ktorá sa Vám ihneď odlepí. Je mi jasné, že sa nájdu aj takí, ktorých tento snímok “poteší” a nebudú tak skeptickí ako Ja, no Ja ho odporúčam - NIKOMU, respektíve len tomu, čo nemá inej roboty.(9.2.2018)

• - Bábätko s menom Adam hrá v skutočnosti režisérova neter Grace. (Marceloo)