Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1927 a Celestine, bezdětná manželka hajného z vesnice v kraji Sologne, obklopené nádhernými lesy, si v pařížském sirotčinci vyzvedává malého chlapce Paula, tak trochu proti své vůli, ale hoch má domovské právo v její vesnici. Paul je v novém prostředí brzy jako ryba ve vodě, brouzdá nádhernými lesy a spřátelí se s místním pytlákem Totochem (v české verzi poněkud rušivě přejmenovaným na Tondu), který ho učí poznávat přírodu. Získá si i sympatie majitele panství, mlčenlivého hraběte de Fresnay, a na pozadí příběhu, pomalu se odvíjejícího se příběhu v rytmu přírody a ročních období, se postupně odhaluje tajemství Paulova původu (a důvod, proč ho Celestine váhala do své péče přijmout): Paul je ve skutečnosti vnuk hraběte, syn jeho dcery, kterou zavrhl, protože se zamilovala do obyčejného železničáře. Ten pak padl ve válce a matka zemřela při Paulově porodu. Starý hrabě už dávno lituje, jak se k dceři zachoval, a Paul se po jeho smrti stává univerzálním dědicem celého panství… (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (7)

maceiko 

všechny recenze uživatele

Tradičný rodinný film s príjemnými postavami a prostredím, extra nenadchne ale určite neurazí. Zakorenenie v dobovej realite a úprimný scenár predstavujú ideálny televízny materiál na nedeľný večer a rodinou. ()

ještěžiju 

všechny recenze uživatele

Joj, ten uživatel Richard.001 musí být ubohá dušička, když tomu dal odpad. A možná to ani neviděl... pochybuju, že by uměl Francouzsky.. maximálně s eng titulky to mohl dát. Ale teď už k samotnému filmu. Snad se toho ujme třeba taková ČT, nebo CNMX ... má to takový ráz Pagnolovek ... na nic si to nehraje, takhle se prostě žilo. Pochopil bych hodnocení od dvou až do pěti hvězdiček... ale krom nijak světoborného příběhu není filmu co vytknout. Pěkná kamera, dobře zahrané (i od zvířat :-) ), padnoucí hudba .... rozhodně koukatelné. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Modrooký Paul si mě omotal kolem prstu na první dobrou, Jean Scandel výborná volba, role sirotka mu sedla a on jí propůjčil svou dětskou přirozenost a křehkost.. K tomu je snímek natočený s láskou k přírodě a všemu živému, což je samozřejmě poznat a dá se velice příjemně pocitově vnímat..  Samotný příběh osiřelého dítěte není až tak výjimečný, nicméně své osobité kouzlo má, no a já mám pro takovéhle „pohádky“ slabost.. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Rodinný historický film o prírode, tajomstve a veľkom jeleňovi. Keď máte dvanásť alebo ste milovníkom záberov z kúska lesa a bažiny, toto je pre vás. 1 z 5 ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama