poster

Střídavá péče

 • Francie

  Jusqu'à la garde

 • Slovensko

  Striedavá starostlivosť

 • Velká Británie

  Custody

Drama

Francie, 2017, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • DwayneJohnson
  *****

  Jsem moc rád, že jsem tohle osobně nikdy nezažil. A troufnu si tvrdit, že už (snad) ani nezažiju. Vůbec si netroufnu odhadnout, jak bych v celé věci postupoval a tak jsem se mohl aspoň seznámit s dramatem, kterých je skoro všude na světě stále víc, než dost. Dramatem, ve kterých se dítě hodně často stává rukojmím, nebo prostředníkem a je někdy zhola nemožné z tohoto rozjetého vlaku vystoupit. A nebo možná je, ale za jakou cenu... Tahle výtečné psychologické sonda, které Vás stiskne jak svěrací kazajka, je toho víc, než zářným důkazem.(22.7.2018)

 • Matty
  *****

  Od začátku nepříjemně stísněný film, neponechávající moc prostoru na pořádné nadechnutí. Odehrává se téměř výlučně v uzavřených prostorách (viz jen množství scén s otcem v autě), s kamerou blízko hercům. Postavy nemají možnost úniku. Vyprávění je hodně koncentrované i díky zaměření na několik málo dnů a pár událostí. S tím, jak příběh graduje, využívá Legrand stále více hororových stylistických prostředků (první mistrovskou lekcí ve vytváření napětí a strachu z toho, že se přihodí něco zlého, nabízí narozeninová oslava, další následuje) a již tak intenzivní drama se plíživě, ale s ohledem na charakterizaci postav poměrně přirozeně proměňuje v regulérní psychoteror, v jehož finále zapomenete, že máte dýchat. Film, který je sice krajně nepříjemný, ale stejně tak situace dětí rozcházejících se rodičů a obětí domácího násilí, kterou neuvěřitelně sugestivně a empaticky zprostředkovává. V rámci prevence podobných situací by jej mělo vidět a prožít co možná nejvíc lidí. 90%(11.7.2018)

 • adam9
  ****

  Strašidelný, nepříjemný psychoteror, který vás chytne a už nepustí.(16.7.2018)

 • UncleSam
  ****

  Hodně hutný, člověk celou dobu čeká, co se podělá / kdo vybouchne nebo se složí. Absence hudby tomu jen dodává. Konec je už nefalšovaný drama. Silný zážitek.(1.8.2018)

 • Naia
  ****

  Slabší čtyři hvězdičky. Hlavní dějová linka, kdy se o výchovu malého Juliena střídají rodiče a otec se přes něj snaží dostat k matce a celé rodině, byla dobrá. Napětí vládlo po celou dobu filmu a nakonec vygradovalo. Z postavy Antoineho, bývalého manžela s kamenným děsivým výrazem, šel opravdu strach a úspěšně v diváku vyvolával úzkost. Co ale bylo zbytečně nakousnuté a nebo zbytečně nedotáhnuté byly linky vedlejší. Jako například vztah jejich nejstarší dcery Josephine s jejím přítelem. Proč scéna s těhotenským testem, když se k němu už autor po zbytek filmu nevrátil? Více postav nám autor pouze představil, ale nic jsme se o nich nedozvěděli.(30.7.2018)

 • Batyskaf
  ****

  Trochu jako v Dunkerque, asi ve Francii zrovna stávkovali hudební skladatelé, s podobným "rád bych unikl, ale nemůžu" pocitem. Často odporné prostředí stísněných paneláků, chrochtajícího pick-upu a mlaskajících/frkajících lidí, v televizi by to asi tak nevyniklo. Hodnotím spíše kladně, ne vždy musí být film líbivý na pohled, aby zaujal. Každopádně jeden z těch, který se vryje do paměti.(31.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace