Karbon

(festivalový název)

Karbon

Thriller

Francie, 2017, 104 min

Podnikatel, který je finančně na dně se rozhodne zapojit do akce, která ho nakonec může stát i život. Dokážu si představit, že v rukách zdatnějšího režiséra (přestože Marchal není žádný amatér) a s charismatičtějším hlavním hrdinou, se mohlo jednat o opravdovou pecku. Takhle pouze průměr, který neurazí, ale okamžitě vyprchá.(2.12.2018)

Řekněte někdo tomu Marchalovi, ať taky jednou natočí špatný film, protože se mu to nedaří....Ne, teď už vážně, tento chlapík z francouzských končin každou svou detektivkou dokáže předčit konkurenci ze západní polokoule, jeho filmy totiž vždy mají řízný a úderný tón, který já můžu kdykoli. Tentokrát se sice nejedná o plnohodnotnou gangsterku se vším všudy, ale i to zpočátku pomalejší tempo ke konci nabralo neskutečné grády. Sešly se zde samá herecká esa, Benoit Magimel (čtěte francouzský Sean Penn, ta podoba je v některých záběrech až mrazivá) opět předvedl luxusní výkon, potěšil i Depardieu v menší roli (ale i na malém prostoru naplno ukázal, že se s ním dá ještě počítat). Líbila se mi kvalitní režie (jak jinak) a docela promyšlený scénář, jenž chytře dávkoval různé zvraty. A ten konec (vlastně začátek) považuji osobně za precizní uzavření kapitoly jednoho člověka, který nevěděl, kdy přestat (zde se hodí legendární hláška z Mafie: Ten, kdo chce příliš moc, může ztratit úplně všechno). 8/10(14.3.2021)

Při sledování jsem se nemohl zbavit pocitu, že už jsem něco podobného viděl. Pak mi to došlo. Přece ruská Brigáda, ale v mnohem kratším provedení. Prostě se pár přátel rozhodne, že zbohatne nelegálně a samozřejmě si nesou následky. Carbone je vyprávěn svým způsobem, kdy je nutné sledovat film pečlivě, protože se příběh často vrací hodně zpět a pro ucelenost to nejsou nepodstatné věci. Taky mi příjde, že film je docela syrový a to je velké plus, co se týče reálnosti. Co do výsledku je třeba taky pochválit kameru a Depardieho jsem rád viděl. Protože to tu není v červených, dám 4.(3.8.2018)

Podílet se na stínové ekonomice v oblasti drog, bílého masa či zbraní, to smrdí průserem, tak proč nezkusit karusel s emisními povolenkami.. Klasické story o vzestupu a pádu byznysmena za hranou zákona, u kterého se můžete dohadovat, jestli mimo vlivů závisti, osobních problémů a hloupých kolegů stojí za „úpadkem“ hamižnost nebo prostě jen pocit, že mám pořád málo. Ze všech Marchalových filmů nejméně čitelný rukopis není problémem, to spíš otravný francouzský rap, uspěchaná poslední půlhodina a obsazení postrádající charisma. Dát konec na začátek může být kontraproduktivní, ale tady to má své místo, abyste hádali, kdo stiskl spoušť. Troufám si tvrdit, že budete překvapení.. Apropo, Depardieu se s nedávnými rolemi obézního Gala natolik ztotožnil, že jeho pupek nyní zabere polovinu rozlohy Rudého náměstí. Úplně se děsím, že si vedle něj ještě stoupne Seagal a Vladimir se nebude mít kudy dostat do práce..(24.10.2018)

Takéto filmy, kde sa ojebáva štát a točia sa veľké lóve mám rád. Frantíci to poňali svojsky, odrbkali celú Úniu, zarobili neskutočné lóve a už klasicky si uleteli. Depardiera asi pustili z Ruska, tak si tam strihol rolu židovského bossa, čo má prsty vo všetkom. Pekne vidieť ako sa v tom dá chodiť, zarobiť a umreť. Žiaľ. 3 z 5(1.8.2018)

• - Natáčení probíhalo od října 2016 do prosince 2016 v Paříži a pařížském regionu, zejména ve Villejuif, Saint-Ouen a Bagnolet. (bianci)

• - Tento film je založen na skutečném skandálu uhlíkových kvót v letech 2008–2009, který se odehrával ve Francii. (notozjano)