Karbon

Carbon

(festivalový název)

Thriller

Francie, 2017, 104 min

Nadprůměrné drama z dílny Oliviera Marchala. Na první pohled by se mohlo zdát, že režisér trochu odbočil ze své policejní tématiky, ale i tady rozpitvává svět zločinu ve Francii, jen těch poldů je tu poněkud méně. Benoit Magimel hraje tak, jak jsme u něho zvyklí, tudíž bezchybně a ani zbytek herců to nijak nekazí. Z každého Olivierova filmu je vidět, že svým polišům a zločincům rozumí. Za mě tím pádem naprostá spokojenost.(4.7.2018)

Takéto filmy, kde sa ojebáva štát a točia sa veľké lóve mám rád. Frantíci to poňali svojsky, odrbkali celú Úniu, zarobili neskutočné lóve a už klasicky si uleteli. Depardiera asi pustili z Ruska, tak si tam strihol rolu židovského bossa, čo má prsty vo všetkom. Pekne vidieť ako sa v tom dá chodiť, zarobiť a umreť. Žiaľ. 3 z 5(1.8.2018)

Parádní thriler o týpkovi, který kvůli tlaku okolností rozběhne s pochybnými kamarády šílenej plán na "výdělek" hromady peněz. No ale zapojí se do toho spousta šmejdů, pak jde po něm policie, a celý se mu to začne hroutit. V tom filmu je skvěle vyjádřenej a bod zlomu, kdy se všechno začne hnát do sraček a nejde to už zastavit ani před tím utýct. No a vlastně pak ještě informace, že film je podle skutečných událostí ... mráz po zádech jsem z toho měl... Taky pamatuju situaci, kdy šlo všechno v mým životě tak brutálně, nevyhnutelně a strmě z kopce .. eeehh, radši nevzpomínat... ;-)))(7.7.2018)

Podnikatel, který je finančně na dně se rozhodne zapojit do akce, která ho nakonec může stát i život. Dokážu si představit, že v rukách zdatnějšího režiséra (přestože Marchal není žádný amatér) a s charismatičtějším hlavním hrdinou, se mohlo jednat o opravdovou pecku. Takhle pouze průměr, který neurazí, ale okamžitě vyprchá.(2.12.2018)

Olivier Marchal zkušený Francouzský režisér, který má na svědomí třeba Válku Policajtů, MR 73 a Gang Story, to letos zkouší znova a za mne opět uspěl. Vynikající drsná a temná gangsterka, kde se hlavní hrdina s partou přátel dopustí daňového podvodu a příjdou si na pěkný balík,což se nelíbí místnímu gangsterovi a žádá o podíl. Cesta za slávou je rychlá, ale ten pád dolů ještě rychlejší a zde se vše žene do takových problémů, že je divákovi až nepříjemně. Skvěle zahrané, napínavé, drsné a nekompromisní, navíc založeno dle pravdy a z toho mrazí. Skvělá Gangsterka a potěší i Gérard Depardieu ve vedlejší roli. 80%(13.7.2018)

• - Tento film je založen na skutečném skandálu uhlíkových kvót v letech 2008–2009, který se odehrával ve Francii. (notozjano)