La Forêt (TV seriál)

Krimi

Francie, 2017, 5 h 12 min (Minutáž: 52 min)

• VLADEK

Nechal jsem se zlákat hodnocením, komentáři a „evropskou tvorbou“, ale ze seriálu se vyklubalo to nejhorší, co jsem v letošním roce viděl, a do toho počítám i českou tvorbu. Musím opravit hodnocení u jednoho z dílů – je to MNOHEM horší než velká část česká televizních „krimi“ seriálů. Drolí se všechno, jak scénář, tak doslova ubohý televizní střih, tak příšerné herecké výkony všech. Francouzi prostě asi museli za každou cenu nacpat do Netflixu vlastní tvorbu. Tajemný les žádnou zásadní roli v seriálu obrazově nehraje, opakují se nějaké závěry z lesa a pak recyklované záběry z dronů. Klišé stříkají ze všech stran jako průjem. Zaměňovat pomatenost za záhadnost je myslím znakem dnešní doby. A to, že tím hlavním úchylem je ŘEDITEL ŠKOLY je okatě naznačeno několika záběry už v prvním díle. A bohužel i amatérské české titulky od „Jethra“ jsou nepovedené. Tomuhle se doporučuji obloukem vyhnout.(22.8.2019)

Hodne povedena kriminalka z Francie. Scenar je hodne dobry plus dobri herci. Za me spokojenost.(16.6.2019)

Stejný les jako v Zone Blanche?(19.1.2019)

Tohle se Francouzům hodně povedlo. V první polovině, kde hraje velkou roli onen tajemný les z názvu seriálu, mi to silně připomínalo Akta X. Mysteriózní nádech sice ve druhé polovině, jak se daří rozplétat děj a zjišťovat více o mládí jinak záhadné učitelky Eve, postupně mizí, nicméně o to více nastupuje kvalitní krimi zápletka, která naštěstí nenajde rozuzlení až téměř do konce. Samotný konec, bohužel, trochu natahovaný a zbytečně moc klišoidní, tady si mohli dát tvůrci trochu práci s originálnějším zakončením. I v průběhu děje se objeví několik nejasností a nelogičností, které ale pohltily ony ardenské lesy, skrývající nejedno děsivé tajemství. Malé plus za to, že jsem po dlouhé době narazil Émilliena ze série Taxi, ačkoliv jeho role tady je všechno, jen ne komická. Celkově za 4* a klidně bych si dal něco podobného znova.(8.7.2019)