Madam služebná

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

Francie, 2017, 90 min

Příběh od začátku graduje u večere. Půl hodinová scéna, ve které jedna vtipná scénka střídá druhou a rozehrává příjemně plynoucí drama. Peníze nejsou vše, lásku si člověk nekoupí a sledovat závist v podání Toni Collette nemá chybu, včetně ostatních herců, kteří jsou skvělí. Film rychle utíká díky dávkování odlehčeného humoru, vtipným situacím a naopak tam, kde potřebuje, dokáže probudit emoce a přitvrdit. Vystihnutí reality sedí naprosto přesně, zvlášť přesně nad ukázkou, jak dopadají ženy, které si hledají bohaté dědky. Na mě Madam služebná zapůsobila po všech stránkách, a když na tím přemýšlím, není toho moc, co bych vytknul. Mimo jiné by mě nikdy nenapadlo, že mi bude chybět "americký konec".......8/10(4.12.2017)

Rossy de Palma byla skvělá.(25.2.2018)

Pěkný příběh, kterému Francie dodala šmrnc. Úvodní půl hodina patří k tomu nejlepšímu, kde u večeře služebná má za úkol předstírat, že je španělská šlechetná dáma na úrovni, ovšem po pár sklenicích vína se začíná rozjíždět a dopadá to jinak, než si namyšlená paní domu ( Toni Collette) přála. Škoda, že celý film nevydržel u jedné večeře, Italové dokázali, že to funguje ( Naprostí Cizinci) a proto se příběh orientuje jinde a to už pro mne tak atraktivní nebylo. Přesto fajn podívaná s milou Rossy de Palmou.65%(28.2.2018)

Mně se to zdálo skvělé, náhled do světa ultraboháčů a jejich sloužících...(17.5.2018)

Nástup v provedení "william sheller - rock n roll dollars" pecka! 7/10(7.3.2018)

Je to povedené, ale něco tomu chybí. Nicméně Rossy de Palma to okořenila a dodala šmrnc.(8.2.2018)

Veľmi pekný vizuál, uchu lahodiaca muzika, herecky slušné, príbeh .. no taký, nenáročný. Rossy de Palma ale fantastická. Ako mladá žaba som si ju vystrihla z časopisu a nalepila do skrine. Nemala som tušenie kto to je, a že existuje nejaký Almodóvar, ale fascinovala ma jej tvár. 2,5*(30.6.2018)

Asi presne takýto typ filmu som potreboval v predvianočnom čase vidieť v kine. Myslím to samozrejme neironicky. Možno ma potešil viac, ako ma poteší x-tý výlet do inej galaxie. Ďalšia variácia o Popoluške, tentokrát ale pre divákov a s postavami vyššieho veku, čo je ale príjemná inovácia, žiadne odhováranie od návštevy kina. Intertextuálne sa odkazuje cez obraz poslednej večere na Keitelovho Judáša z minulosti (teda aspoň si tak myslím), ako sa aj pred Rossy de Palmou hovorí o Almodovarovi. Kúzlo film má, skutočne silný zážitok ale neprináša. Iba príjemný a inteligentný, čo ale nie je vôbec málo.(14.12.2017)

Dávám 5*, protože si tento snímek tak nízké hodnocení, které tady má, nezaslouží. Reálně má ode mě 4*. Úžasná oddychová komedie plná "odkazů" mezi řádky. A nad to vše, Rossy de Palma a Harvey Keitel jsou naprosto dokonalí (i když zde nemají společné party..).(11.2.2018)

• Lacike

Prva tretina s vecerou behom ktorej sledujeme kontrast medzi dobrosrdecnou sluzkou a namyslenou smotankou je fakt vtipna aj ked to nie je nic originalne. Ale potom sa film zadrhne, zacne sa tocit v kruhu a vtipnost sa nadobro vytrati. Rossy de Palma je roztomila a aj s tym krivym ratafakom stale sexy. 5/10.(10.4.2018)

Další důkaz, že i s ohraným tématem se dá pracovat. Stačí mít jen trochu talentu a šťastnou ruku při výběru herců. A tu Amanda Sthers měla. Toni Colette se v roli nafoukané paničky s gustem rochnila a zároveň své postavě dokázala vtisknout i něco lidskosti a Rossy de Palma je prostě božská. Možná zamrzí na můj vkus málo prostoru pro Keitela, ale co už. Pohodový film, který úsměv spolehlivě vyvolá i udrží. 70%(15.2.2018)

:D :D Chtěla jsem něco nenáročného na pobavení, ale ne zas nějako extrémně. Tenhle film mě upoutal obsazením páru, který jsem ještě neviděla - Collette a Keitel :) :) Kombinace zajímavá :) A ano - bavila jsem se. Nejvíce mě zaujalo, jak vyprávěli o tom, že ta služebná, je přeci jen služebná (pro ně póvl), ale přitom ví o nich o vše - v kolik chodí spát, co jedí, co nosí, kdy spolu spí, kdy se hádají apod. Ale přitom je to pro ně někdo méně než oni...Ta myšlenka mě upoutala. Bavila jsem se. Rossy de Palma je fakt skvělá, svá, živá, sice to není extrémní kráska, ale má něco do sebe a umí to prodat :)(31.3.2018)

• Hanys_

Začátek s následnou večeří docela vtipný, pak už se z toho stalo spíš průměrné drámko s nečekaným závěrem. Na tři to nevytáhnu i proto, že jsem si na Madame vzpomněl až po týdnu.(16.4.2018)

• dormouse

Naprosto povrchní film, který staví na kostýmech (Toni Collette má jedny krásnější šaty než druhé) a zajímavých lokalitách, ale tím to končí. Děj a myšlenka nemohou být více plytké, konec vyloženě iritující, spousta logických nedostatků, například jak se Toni Collette dokázala vyšplhat ve střevíčkách na vysoký sloup, aby na něm dekorativně usedla, nebo údajně geniální mladičký virtuoz, který nakonec zahrál nijak složitou Dvořákovu skladbu Když mne stará matka). Tonni Collette je zbytečně černobíle pitomá, jakoby měla na čele napsáno Omezená husa. Jediným plus je Rossy de Palma, jak vystřižená z Almodovarových filmů.(4.12.2017)

První, velmi slušná část filmu skončila slavnostní večeří a velmi mě bavila, zbytek snímku mě naopak zklamal. Příběh najednou ztratil tempo, tvůrci se neobtěžovali cokoli dotáhnout do konce, otevírala se různá témata, aby se na ně po pár náznacích zapomnělo, a to co začalo jako komedie cílící na snobské chování, skončilo jako podivné drama, které divákovi neposkytne skoro žádná vysvětlení. Škoda.(19.4.2018)

Čekala jsem lepší dialogy. O dost. Tématem a dějem je to spíš taková nadčasová jednoaktovka (zasazená do současnosti, ale stejně tak by se mohla odehrát v 19. století na stejném místě), o to víc by měl být důraz na dialogy. Bohužel tam to vázne, což je škoda, herecky skvělé (Rossy de Palma obsazení jednoznačně dominuje), vykreslení postav skvělé. V miniději rozehrané rovněž skvěle. Jen ty dialogy. 65%(4.2.2018)

Příjemná, nenáročná komedie. Rozhodně 3+++. Rossy de Palma je úžasná. Je trošku škoda, že nedostala ještě o trochu více prostoru nebo spíš škoda, že zápletka nebyla propracovanější a ona by tím pádem měla ještě víc co hrát. Jen malá poznámka - není možnost, aby jedny šaty padly Marii i Anně. Toni Collette je tak o tři konfekční velikosti níž než Rossy de Palma.(14.2.2018)

Rossy de Palma jako Madam služebná byla naprosto skvělá. Ještě dlouho po skončení filmu jsem se smála jejim vtipům u večeře. Až tak moc mě zase nebralo, že jsem hodinu a půl čekala na to, jak to dopadne a přitom úplně zbytečně, protože to neskončilo nijak.(17.2.2018)

Skvelé prekvapenie ktoré som si zapol a nič som nečakal. Vtipné, svižné, je tam aj originálny prvok. Výborné herecké predstavenia...ale naprosto dokonalá je Rossy de Palma ! hrá celým telom...a dokáže totálne využiť aj svoje oči...s filmom som spokojný aj pre koniec ktorý je svojský....čakali by ste klišé...(31.3.2018)

Tak pěkně neamerický ... zábavný, absurdní a třeba to někdy i dobře dopadne :-)(30.3.2018)

Lehká, hravá komedie se záměnou identity vypadala na klasický popelkovský příběh. Ale není to americký film a život vždycky není pohádka.. Nebo že by ano? To už nechává režisérka na nás..(26.11.2017)

<< předchozí 1 2 3