Madam služebná

Cyril Colbeau-Justin

Scénografie:

Herald Najar
  • dormouse

Naprosto povrchní film, který staví na kostýmech (Toni Collette má jedny krásnější šaty než druhé) a zajímavých lokalitách, ale tím to končí. Děj a myšlenka nemohou být více plytké, konec vyloženě iritující, spousta logických nedostatků, například jak se Toni Collette dokázala vyšplhat ve střevíčkách na vysoký sloup, aby na něm dekorativně usedla, nebo údajně geniální mladičký virtuoz, který nakonec zahrál nijak složitou Dvořákovu skladbu Když mne stará matka). Tonni Collette je zbytečně černobíle pitomá, jakoby měla na čele napsáno Omezená husa. Jediným plus je Rossy de Palma, jak vystřižená z Almodovarových filmů.(4.12.2017)

Špičková kamera, nápaditý scénář, zajímavé herecké výkony. Kritika povrchnosti high society, která si hraje na hostitele lidí z vyšší společnosti, ale ve skutečnosti nemá na zaplacení účtů a musí proto podloudně prodávat drahý obraz. Příběh o tom, že malá nevinná lež nakonec přinese největší bolest tomu, který se celé té malé lži zúčastnil jen vlastně náhodou a jen proto, že chtěl vyhovět ze slušnosti svému chlebodárci. Nejde o žádnou prvoplánovou řehtačku. Není to vlastně ani komedie, když se vše vezme kolem a kolem. Je to vlastně smutný film. Nekončí heppyendem....nebo vlastně...(8.12.2017)

Čekala jsem lepší dialogy. O dost. Tématem a dějem je to spíš taková nadčasová jednoaktovka (zasazená do současnosti, ale stejně tak by se mohla odehrát v 19. století na stejném místě), o to víc by měl být důraz na dialogy. Bohužel tam to vázne, což je škoda, herecky skvělé (Rossy de Palma obsazení jednoznačně dominuje), vykreslení postav skvělé. V miniději rozehrané rovněž skvěle. Jen ty dialogy. 65%(4.2.2018)

Další důkaz, že i s ohraným tématem se dá pracovat. Stačí mít jen trochu talentu a šťastnou ruku při výběru herců. A tu Amanda Sthers měla. Toni Colette se v roli nafoukané paničky s gustem rochnila a zároveň své postavě dokázala vtisknout i něco lidskosti a Rossy de Palma je prostě božská. Možná zamrzí na můj vkus málo prostoru pro Keitela, ale co už. Pohodový film, který úsměv spolehlivě vyvolá i udrží. 70%(15.2.2018)

Táto komédia skvele nastavila zrkadlo unudenej, povrchnej rodiny z vyššej spoločnosti a ich priateľom rovnakého razenia. Prvá tretina filmu - večera pôvodne 13+1 stolovníkov je najvtipnejšia časť filmu, druhá tretina bola romantická a tretia tretina bola bohužiaľ až príliš realistická. Výborná je Toni Collete v úlohe naškrobenej a závistlivej panej domu. Ale hlavná hviezda celého filmu je Rossy de Palma, ktorá bola úplne vynikajúca v úlohe slúžky, ktorá očarila muža vyššej spoločnosti pokiaľ nezistil kto je a jej bezprostrednosť, úprimnosť a zaľúbenosť bola úplne kúzelná a nákazlivá. Vďaka Rossy je táto kómedia nadpriemerná a ja som si ju skvele užila. Rossy hoci bola slúžka a podľa mnohých pravidiel by nebola považovaná za krásavicu, ale ako zaľúbená žena sa premenila z húsenice na krásneho motýľa, čiže šarmantnú dámu. U mňa skvelých 80%.(14.12.2017)