Madam služebná

• Austrálie

Komedie / Drama

Francie, 2017, 90 min

• BOURQUE

„Je nás 13. Pri stole nás nemôže byť 13. Je to nešťastné číslo.“ To „nešťastie“ pravdepodobne zasiahlo aj režisérku, ktorej sa nepodarilo z hercov a herečiek dostať „von“ to, čo by film (a hlavne príbeh) potreboval. Snímok, ktorý prejde vedľa vás takmer bez povšimnutia Osobné hodnotenie: 60% (**) (28.3.2018)

Příběh od začátku graduje u večere. Půl hodinová scéna, ve které jedna vtipná scénka střídá druhou a rozehrává příjemně plynoucí drama. Peníze nejsou vše, lásku si člověk nekoupí a sledovat závist v podání Toni Collette nemá chybu, včetně ostatních herců, kteří jsou skvělí. Film rychle utíká díky dávkování odlehčeného humoru, vtipným situacím a naopak tam, kde potřebuje, dokáže probudit emoce a přitvrdit. Vystihnutí reality sedí naprosto přesně, zvlášť přesně nad ukázkou, jak dopadají ženy, které si hledají bohaté dědky. Na mě Madam služebná zapůsobila po všech stránkách, a když na tím přemýšlím, není toho moc, co bych vytknul. Mimo jiné by mě nikdy nenapadlo, že mi bude chybět "americký konec".......8/10(4.12.2017)

Příjemná, nenáročná komedie. Rozhodně 3+++. Rossy de Palma je úžasná. Je trošku škoda, že nedostala ještě o trochu více prostoru nebo spíš škoda, že zápletka nebyla propracovanější a ona by tím pádem měla ještě víc co hrát. Jen malá poznámka - není možnost, aby jedny šaty padly Marii i Anně. Toni Collette je tak o tři konfekční velikosti níž než Rossy de Palma.(14.2.2018)

Francouzské komedie mám rád. Na tuhle jsem se díval se svou přítelkyní, abych jí udělal radost, jelikož to zavánělo i romantikou a ženě občas musíte dokázat, že nejen pivem a sportovními přenosy je muž obohacován. Očekával jsem moderní pojetí popelky, a tudíž jsem k tomuhle snímku přistupoval úplně stejně, jako k miskám nízkotučného tvarohu, které nám k tomuhle filmu přítelkně připravila. Chyba! Nešlo ani o komedii, ani o drama, ani o romantiku. Film neměl žádnou nosnou linku, které by se striktně držel a po jeho dokoukání jsem zjistil, že jsem sám sebe zaskočil, neboť se mi to líbilo. Vychutnal jsem si ho mnohem lépe, než onu misku s tvarohem a dnes, u čerstvého lahváče, mu dávám poctivé tři hvězdy.(7.4.2018)

• dormouse

Naprosto povrchní film, který staví na kostýmech (Toni Collette má jedny krásnější šaty než druhé) a zajímavých lokalitách, ale tím to končí. Děj a myšlenka nemohou být více plytké, konec vyloženě iritující, spousta logických nedostatků, například jak se Toni Collette dokázala vyšplhat ve střevíčkách na vysoký sloup, aby na něm dekorativně usedla, nebo údajně geniální mladičký virtuoz, který nakonec zahrál nijak složitou Dvořákovu skladbu Když mne stará matka). Tonni Collette je zbytečně černobíle pitomá, jakoby měla na čele napsáno Omezená husa. Jediným plus je Rossy de Palma, jak vystřižená z Almodovarových filmů.(4.12.2017)