Madam služebná

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Francie, 2017, 90 min

Asi presne takýto typ filmu som potreboval v predvianočnom čase vidieť v kine. Myslím to samozrejme neironicky. Možno ma potešil viac, ako ma poteší x-tý výlet do inej galaxie. Ďalšia variácia o Popoluške, tentokrát ale pre divákov a s postavami vyššieho veku, čo je ale príjemná inovácia, žiadne odhováranie od návštevy kina. Intertextuálne sa odkazuje cez obraz poslednej večere na Keitelovho Judáša z minulosti (teda aspoň si tak myslím), ako sa aj pred Rossy de Palmou hovorí o Almodovarovi. Kúzlo film má, skutočne silný zážitok ale neprináša. Iba príjemný a inteligentný, čo ale nie je vôbec málo.(14.12.2017)

Pěkný příběh, kterému Francie dodala šmrnc. Úvodní půl hodina patří k tomu nejlepšímu, kde u večeře služebná má za úkol předstírat, že je španělská šlechetná dáma na úrovni, ovšem po pár sklenicích vína se začíná rozjíždět a dopadá to jinak, než si namyšlená paní domu ( Toni Collette) přála. Škoda, že celý film nevydržel u jedné večeře, Italové dokázali, že to funguje ( Naprostí Cizinci) a proto se příběh orientuje jinde a to už pro mne tak atraktivní nebylo. Přesto fajn podívaná s milou Rossy de Palmou.65%(28.2.2018)

:D :D Chtěla jsem něco nenáročného na pobavení, ale ne zas nějako extrémně. Tenhle film mě upoutal obsazením páru, který jsem ještě neviděla - Collette a Keitel :) :) Kombinace zajímavá :) A ano - bavila jsem se. Nejvíce mě zaujalo, jak vyprávěli o tom, že ta služebná, je přeci jen služebná (pro ně póvl), ale přitom ví o nich o vše - v kolik chodí spát, co jedí, co nosí, kdy spolu spí, kdy se hádají apod. Ale přitom je to pro ně někdo méně než oni...Ta myšlenka mě upoutala. Bavila jsem se. Rossy de Palma je fakt skvělá, svá, živá, sice to není extrémní kráska, ale má něco do sebe a umí to prodat :)(31.3.2018)

Příjemná, nenáročná komedie. Rozhodně 3+++. Rossy de Palma je úžasná. Je trošku škoda, že nedostala ještě o trochu více prostoru nebo spíš škoda, že zápletka nebyla propracovanější a ona by tím pádem měla ještě víc co hrát. Jen malá poznámka - není možnost, aby jedny šaty padly Marii i Anně. Toni Collette je tak o tři konfekční velikosti níž než Rossy de Palma.(14.2.2018)

Čekala jsem lepší dialogy. O dost. Tématem a dějem je to spíš taková nadčasová jednoaktovka (zasazená do současnosti, ale stejně tak by se mohla odehrát v 19. století na stejném místě), o to víc by měl být důraz na dialogy. Bohužel tam to vázne, což je škoda, herecky skvělé (Rossy de Palma obsazení jednoznačně dominuje), vykreslení postav skvělé. V miniději rozehrané rovněž skvěle. Jen ty dialogy. 65%(4.2.2018)