Madam služebná

Régis Blondeau

Cyril Colbeau-Justin

Scénografie:

Herald Najar

Kino Kotva 25.11.2017. Lehce natočené, skoro Woody Allenovské. Film ovšem vrcholí hned svojí ústřední scénou slavnostní večeře. Další děj je spíše plytký. Toni Colete si ale svůj part mrchy madam užila a film má i pár dalších pěkných klipových scén. Hlavní je asi pařba na pokoji služebné a potom následně při jilzdě Porsche.(25.11.2017)

Příběh od začátku graduje u večere. Půl hodinová scéna, ve které jedna vtipná scénka střídá druhou a rozehrává příjemně plynoucí drama. Peníze nejsou vše, lásku si člověk nekoupí a sledovat závist v podání Toni Collette nemá chybu, včetně ostatních herců, kteří jsou skvělí. Film rychle utíká díky dávkování odlehčeného humoru, vtipným situacím a naopak tam, kde potřebuje, dokáže probudit emoce a přitvrdit. Vystihnutí reality sedí naprosto přesně, zvlášť přesně nad ukázkou, jak dopadají ženy, které si hledají bohaté dědky. Na mě Madam služebná zapůsobila po všech stránkách, a když na tím přemýšlím, není toho moc, co bych vytknul. Mimo jiné by mě nikdy nenapadlo, že mi bude chybět "americký konec".......8/10(4.12.2017)

Asi presne takýto typ filmu som potreboval v predvianočnom čase vidieť v kine. Myslím to samozrejme neironicky. Možno ma potešil viac, ako ma poteší x-tý výlet do inej galaxie. Ďalšia variácia o Popoluške, tentokrát ale pre divákov a s postavami vyššieho veku, čo je ale príjemná inovácia, žiadne odhováranie od návštevy kina. Intertextuálne sa odkazuje cez obraz poslednej večere na Keitelovho Judáša z minulosti (teda aspoň si tak myslím), ako sa aj pred Rossy de Palmou hovorí o Almodovarovi. Kúzlo film má, skutočne silný zážitok ale neprináša. Iba príjemný a inteligentný, čo ale nie je vôbec málo.(14.12.2017)

Táto komédia skvele nastavila zrkadlo unudenej, povrchnej rodiny z vyššej spoločnosti a ich priateľom rovnakého razenia. Prvá tretina filmu - večera pôvodne 13+1 stolovníkov je najvtipnejšia časť filmu, druhá tretina bola romantická a tretia tretina bola bohužiaľ až príliš realistická. Výborná je Toni Collete v úlohe naškrobenej a závistlivej panej domu. Ale hlavná hviezda celého filmu je Rossy de Palma, ktorá bola úplne vynikajúca v úlohe slúžky, ktorá očarila muža vyššej spoločnosti pokiaľ nezistil kto je a jej bezprostrednosť, úprimnosť a zaľúbenosť bola úplne kúzelná a nákazlivá. Vďaka Rossy je táto kómedia nadpriemerná a ja som si ju skvele užila. Rossy hoci bola slúžka a podľa mnohých pravidiel by nebola považovaná za krásavicu, ale ako zaľúbená žena sa premenila z húsenice na krásneho motýľa, čiže šarmantnú dámu. U mňa skvelých 80%.(14.12.2017)

• Svarec

Potřetí v měsíci jsem si zašel na francouzskou komedii a po dvou trefách do černého (Alibi na klíč, Dokud nás svatba nerozdělí) jsem se spálil. Film začne ještě docela slibně scénou u večeře, která párkrát rozesměje, jenže poté se z filmu všechen vtip vytratí a příběh nakonec vyšumí do ztracena. Ve filmu je mnoho scén, z nichž doslova křičí, že tady se měli diváci smát, jenže ten humor prostě nefunguje. No a ten konec... Americké happyendy jsou často terčem posměchu, jenže zkrátka fungují a uzavřít film způsobem, jakým to udělala scénaristka a režisérka v jedné osobě v Madam služebné, není dobrý nápad. Když jde člověk na odlehčenou komedii, tak asi nechce z kina odejít na*raný... Vlastně chápu, o co se tvůrkyně snažila, ale výsledek není ani vtipný, ani zajímavý ani zábavný.(4.12.2017)