Reklama

Reklama

Madam služebná

  • Francie Madame (více)

Obsahy(1)

Láska je silnější než jakýkoli společenské postavení! Bohatý americký pár Anne (Toni Collette) a Bob (Harvey Keitel) se přestěhuje se do zámku v romantické Paříži. Při přípravě luxusní večeře pro sofistikované přátele najednou paní domu zjistí, že se jich u stolu sejde pouze třináct, a to ve své pověrčivosti v žádném případě nemůže dovolit. A tak přesvědčí svoji věrnou služebnou Márii (Rossa de Palma), aby se přestrojila za tajemnou španělskou šlechtičnu a usedla jako u stolu jako čtrnáctý host. Stačí však trochu víc vína a Maria si svoji novou roli začne užívat… (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (60)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Za mě teda rozhodně příjemné překvapení. Toni Collette si tu arogantní mrchu užívá, Harvey Keitel je správně štramáckej a Rossy de Palma? Ten film je prostě její. Jak dostane prostor, tak baví od začátku až do konce. A jelikož má film i krásu v podobě nesmírně půvabné Joséphine de La Baume, tak s radostí přidám i jednu hvězdičku a zaokrouhlím na solidní čtyřhvězdí. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pěkný příběh, kterému Francie dodala šmrnc. Úvodní půl hodina patří k tomu nejlepšímu, kde u večeře služebná má za úkol předstírat, že je španělská šlechetná dáma na úrovni, ovšem po pár sklenicích vína se začíná rozjíždět a dopadá to jinak, než si namyšlená paní domu ( Toni Collette) přála. Škoda, že celý film nevydržel u jedné večeře, Italové dokázali, že to funguje ( Naprostí Cizinci) a proto se příběh orientuje jinde a to už pro mne tak atraktivní nebylo. Přesto fajn podívaná s milou Rossy de Palmou.65% ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Na jméno Amanda Sthers si budu muset dát do budoucna pozor. Mít po ruce takovou hereckou sestavu, pracovat s takovým námětem a spáchat něco tak banálního, na to už musím být opravdu talent. Amanda byla přesvědčena, že točí komedii, jenže filmu schází dobře napsané dialogy a vtipné situace. Z komedie se stala laciná moralita, co si bere za terč svět povrchních snobských zbohatlíků. V tak jednorozměrné roli jsem Toni Collette ještě neviděl. Madam služebná je snadno zapomenutelný snímek využitelný na Primě mimo hlavní vysílací čas. Celkový dojem: 40 %. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Asi presne takýto typ filmu som potreboval v predvianočnom čase vidieť v kine. Myslím to samozrejme neironicky. Možno ma potešil viac, ako ma poteší x-tý výlet do inej galaxie. Ďalšia variácia o Popoluške, tentokrát ale pre divákov a s postavami vyššieho veku, čo je ale príjemná inovácia, žiadne odhováranie od návštevy kina. Intertextuálne sa odkazuje cez obraz poslednej večere na Keitelovho Judáša z minulosti (teda aspoň si tak myslím), ako sa aj pred Rossy de Palmou hovorí o Almodovarovi. Kúzlo film má, skutočne silný zážitok ale neprináša. Iba príjemný a inteligentný, čo ale nie je vôbec málo. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Příběh od začátku graduje u večere. Půl hodinová scéna, ve které jedna vtipná scénka střídá druhou a rozehrává příjemně plynoucí drama. Peníze nejsou vše, lásku si člověk nekoupí a sledovat závist v podání Toni Collette nemá chybu, včetně ostatních herců, kteří jsou skvělí. Film rychle utíká díky dávkování odlehčeného humoru, vtipným situacím a naopak tam, kde potřebuje, dokáže probudit emoce a přitvrdit. Vystihnutí reality sedí naprosto přesně, zvlášť přesně nad ukázkou, jak dopadají ženy, které si hledají bohaté dědky. Na mě Madam služebná zapůsobila po všech stránkách, a když na tím přemýšlím, není toho moc, co bych vytknul. Mimo jiné by mě nikdy nenapadlo, že mi bude chybět "americký konec".......8/10 ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama