Madam služebná

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

Francie, 2017, 90 min

Pro mě největší překvapení bylo to, že mezi Toni Collette a Harvey Keitelem to vážně na plátně fungovalo. Toni byla skvělá, arogantní, namyšlená, svojí úlohu rozmazlené paničky zahrála úžasně a Harvey jí skvěle sekundoval. Rossy de Palma svojí úlohu zahrála také dobře, překvapilo mě jak velká herečka to je, nepatří úplně mezi ty nejkrásnější ženy a klidně bych si v její roli dokázala představit někoho hezčího, ale asi by to byla škoda. Možná to je poselství filmu, že nezáleží na tom, kdo jste nebo jak vypadáte, každý může na chvilku být bohatá španělská šlechtična a zažít románek, i když jen na chvilku.(24.11.2018)

• dormouse

Naprosto povrchní film, který staví na kostýmech (Toni Collette má jedny krásnější šaty než druhé) a zajímavých lokalitách, ale tím to končí. Děj a myšlenka nemohou být více plytké, konec vyloženě iritující, spousta logických nedostatků, například jak se Toni Collette dokázala vyšplhat ve střevíčkách na vysoký sloup, aby na něm dekorativně usedla, nebo údajně geniální mladičký virtuoz, který nakonec zahrál nijak složitou Dvořákovu skladbu Když mne stará matka). Tonni Collette je zbytečně černobíle pitomá, jakoby měla na čele napsáno Omezená husa. Jediným plus je Rossy de Palma, jak vystřižená z Almodovarových filmů.(4.12.2017)

Úvodná hostina bola zaujímavá s pár trefnými vtipmi, ale zvyšok priveľmi melancholický. Dosť vecí ma na filme vyrušovalo, ako napríklad, jemne povedané, nepekná žena osadená do roly Popolušky, alebo tie prapodivné vekové kombinácie, keď úplne starý muž vymení peknú ženu stredného veku za takmer študentku a film sa tvári akože ok. Slabšie tri hviezdy. –––– Moc nemluv! Moc nejez! Moc se neusmívej! To není žádná vĕda. –––– My jim prostřeme a oni to snědí. Nezamilovávají se do lidí, jako jsme my!(31.7.2020)

Asi presne takýto typ filmu som potreboval v predvianočnom čase vidieť v kine. Myslím to samozrejme neironicky. Možno ma potešil viac, ako ma poteší x-tý výlet do inej galaxie. Ďalšia variácia o Popoluške, tentokrát ale pre divákov a s postavami vyššieho veku, čo je ale príjemná inovácia, žiadne odhováranie od návštevy kina. Intertextuálne sa odkazuje cez obraz poslednej večere na Keitelovho Judáša z minulosti (teda aspoň si tak myslím), ako sa aj pred Rossy de Palmou hovorí o Almodovarovi. Kúzlo film má, skutočne silný zážitok ale neprináša. Iba príjemný a inteligentný, čo ale nie je vôbec málo.(14.12.2017)

Za mě teda rozhodně příjemné překvapení. Toni Collette si tu arogantní mrchu užívá, Harvey Keitel je správně štramáckej a Rossy de Palma? Ten film je prostě její. Jak dostane prostor, tak baví od začátku až do konce. A jelikož má film i krásu v podobě nesmírně půvabné Joséphine de La Baume, tak s radostí přidám i jednu hvězdičku a zaokrouhlím na solidní čtyřhvězdí.(2.8.2020)