Madam služebná

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

Francie, 2017, 90 min

První, velmi slušná část filmu skončila slavnostní večeří a velmi mě bavila, zbytek snímku mě naopak zklamal. Příběh najednou ztratil tempo, tvůrci se neobtěžovali cokoli dotáhnout do konce, otevírala se různá témata, aby se na ně po pár náznacích zapomnělo, a to co začalo jako komedie cílící na snobské chování, skončilo jako podivné drama, které divákovi neposkytne skoro žádná vysvětlení. Škoda.(19.4.2018)

Pěkný příběh, kterému Francie dodala šmrnc. Úvodní půl hodina patří k tomu nejlepšímu, kde u večeře služebná má za úkol předstírat, že je španělská šlechetná dáma na úrovni, ovšem po pár sklenicích vína se začíná rozjíždět a dopadá to jinak, než si namyšlená paní domu ( Toni Collette) přála. Škoda, že celý film nevydržel u jedné večeře, Italové dokázali, že to funguje ( Naprostí Cizinci) a proto se příběh orientuje jinde a to už pro mne tak atraktivní nebylo. Přesto fajn podívaná s milou Rossy de Palmou.65%(28.2.2018)

Další důkaz, že i s ohraným tématem se dá pracovat. Stačí mít jen trochu talentu a šťastnou ruku při výběru herců. A tu Amanda Sthers měla. Toni Colette se v roli nafoukané paničky s gustem rochnila a zároveň své postavě dokázala vtisknout i něco lidskosti a Rossy de Palma je prostě božská. Možná zamrzí na můj vkus málo prostoru pro Keitela, ale co už. Pohodový film, který úsměv spolehlivě vyvolá i udrží. 70%(15.2.2018)

:D :D Chtěla jsem něco nenáročného na pobavení, ale ne zas nějako extrémně. Tenhle film mě upoutal obsazením páru, který jsem ještě neviděla - Collette a Keitel :) :) Kombinace zajímavá :) A ano - bavila jsem se. Nejvíce mě zaujalo, jak vyprávěli o tom, že ta služebná, je přeci jen služebná (pro ně póvl), ale přitom ví o nich o vše - v kolik chodí spát, co jedí, co nosí, kdy spolu spí, kdy se hádají apod. Ale přitom je to pro ně někdo méně než oni...Ta myšlenka mě upoutala. Bavila jsem se. Rossy de Palma je fakt skvělá, svá, živá, sice to není extrémní kráska, ale má něco do sebe a umí to prodat :)(31.3.2018)

• Lula.cz

Od Francouzů jsem na poli komedie čekala daleko víc. Dvě hvězdy v tomhle případě nejsou úplně propadák, ale na lepší hodnocení by bylo třeba víc. Zápletka služky, která je svou zaměstnavatelkou dohnána k tomu, že ze sebe dělá zámožnou dámu, není sám o sobě špatný, ale měl se vyvíjet dál jinak. Pořád jsem čekala, kdy se budu bavit víc či kdy děj vygraduje víc, než se stalo. Celý film stojí především na Rossy de Palma, bez ní si troufám říct, že by to byl průser.(21.7.2018)