MDMA

silentname

"MDMA" nakoniec hodnotím celkom pozitívne. Film potrebuje trošku čas a osobne mám pocit, že je to osobný príbeh režisérky a scenáristky Angie Wang, ktorá si vo filme strihne aj jedno malé cameo v bare. Trvá to asi tak 20 minút, keď sa dostávame do príbehu a konečne sa veci začnú posúvať. Najmä konečne mám pocit, že aj viac spoznávame postavy a vzťahy medzi nimi. Lebo to je popravde srdcom filmu a je dôležité, aby toto fungovalo. A myslím si, že to zvládli celkom dobre. Annie Q. je dobrou hlavnou hrdinkou a jej najlepšia kamarátka Neen v podaní Francescy Eastwood je tiež vynikajúca. Majú medzi sebou uveriteľné dialógy a dokonca (musím priznať) aj jednu skutočne super sexy scénu, na ktorú nikdy nezabudnem. Ale hold extáza vie robiť s ľuďmi divy. Angie sa totiž rozhodne zarobiť si prachy prostredníctvom distribúcie domácky vyrobenej extázy. A napriek tomu, že toto je hlavná dejová línia, tak môj problém s ňou je, že všetko čo sa točí týmto smerom je v mojich očiach len okey. Kde film ale naopak absolútne exceluje je zachytenie vzťahov s jej priateľmi. Neen je skvelá postava, Tommy je skvelý chalan a musím povedať, že celá časť, keď s ním Angie trávi Vianoce je absoltútne fantastická. Má to všetko, čo potrebuje. Vianočného ducha a súčasne aj veľkú dávku úprimnosti. To oceňujem. Čo ešte filmu vyzdvihnem je fakt, že veľmi dobre ukazuje, že ľudská duša môže byť veľmi krehká. A v prípade, že sa niečo dokáže rozbiť, môže to mať na nás hlbší efekt, než by sme si mohli v určitých momentoch priznať. Takže tam dávam filmu plusy. Ale je pravda, že nezaujímalo ma ako sa bude hádať so svojim distribútorom, nezaujímalo ma ako bude prepadať v škole, lebo bude kvôli svojej "práci" nadmieru unavená. Viem, že je to dôležité, no tie vzťahy medzi jej priateľmi sú oveľa zaujímavejšie. Zvážte si pre a proti. Som rád, že som film videl. Hodnotenie: B+ ()