Andrea1717

Príbeh o Ajipanovi, súdruhovi z Keraly, ktorý sa zamiluje do dievčiny z Ameriky, jej rodina ich láske nepraje a dievča odvezie späť do Ameriky a do 3 týždňov má mať svadbu. Sarah požiada Ajipana aby za ňou prišiel a zachránil ju. A tak zamilovaný Aji podnikne cestu do Ameriky, nakoľko ale nemal čas na vybavenie víz, vyberie sa do Ameriky netradičnou cestou ilegálnych prisťahovalcov. Film odzrkadľuje jeho zážitky po ceste a krutú realitu ľudí, ktorí sa odhodlajú takúto cestu podniknúť. Film sa zakladá na skutočných udalostiach. Zaujímavé zábery keď sa Aji v opilosti rozpráva s ikonami komunizmu a revolúcie Leninom, Marxom, Stalinom a Che Guevarom mi prišli hodne vtipné. Ako sa mi spočiatku film nezdal až tak zaujímavý s koncom som tento svoj názor musela prehodnotiť, nakoľko film obsahuje hodne ľudských okamihov a poukazuje na dôležitosť hodnôt ako je rodina, láska, priateľstvo a vzájomná pomoc a aj keď film nemá tradičný "happy end" a nie je ani romancou, napriek tomu, že hnacím motorom celého deja je láska, záver nesklamal. ()