poster

Frigo pod šibenicí

 • anglický

  Convict 13

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1920, 19 min

Kamera:

Elgin Lessley
 • Iggy
  ****

  Buster se při nevinné hře golfu omylem sám omráčí a uprchlý trestanec si s ním zatím vymění mundúr. Bustera to po probuzení sice trochu překvapí, ale rychle se do role muže na útěku před zákonem vžije. Umně uniká celému oddílu policistů, ale naneštěstí se schová zrovna za mříže vězení. Nebyl by to smolař Buster, aby nebyl zrovna trestancem č. 13, který má být dnes pověšen. Díky své milé, která je shodou okolností dcerou ředitele věznice, ale unikne a dokonce se převlékne za dozorce. Samozřejmě přesně ve chvíli, kdy ve vězení vypukne vzpoura a všechny dozorce nahází na jednu hromadu obrovitý vězeň. Buster si ale se všemi vzbouřenci poradí díky lasu s boxerskou hruškou na konci, kterou dovedně točí dokola. Tohle číslo se Keaton naučil ještě za svého vaudevillového působení v rodinné show Three Keatons. Za odměnu dostane namísto vězeňské pruhované košile pravou uniformu dozorce (v jiné verzi konce se mu vše pouze zdálo). Keaton se tu opět vyžívá v bláznivých honičkách a absurdních situacích. Je to jeho asi nejdrastičtější groteska a kvůli „hanging scene“ ať ji děti sledují jen v doprovodu rodičů, jak se píše na obalu DVD :)(30.5.2007)

 • troufalka
  ****

  Některé gagy jsou opravdu vypilované, lovení míčku z ryby a odpal z vody ... Z pruhovaných scén místy přecházel zrak. Roztomilé!(29.1.2019)

 • classic
  *****

  Ani do štvorice na jeden záťah, opätovne nie som sklamaný, ba nadšený, až sa normálne čudujem, ako to ten chlapík všetko bravúrne zvláda ! Je to borec, ktorý dostal čestné miesto v mojom rebríčku. Z hrania golfu sa antagonista dostáva omylom do väznice, kde sa chystá vzbura, alebo i šibenica čaká na nešťastníka č. 13.(4.1.2018)

 • D.Moore
  *****

  Buster Keaton, průkopník černého humoru. Jen on dokáže v trestaneckém oděvu utéct před strážnými přímo do vězení, kde na něj čeká šibenice, gumové lano a spoluvězni, které výsledek popravy dost zklame.(22.10.2014)

 • RHK
  ****

  Jako vždy perfektní Frigo, nejprve hrající golf, pak se potápějící pro rybu, která mu spolkla míček a nakonec nedobrovolně v trestaneckém oděvu s falešnou identitou vězně určeného k oběšení. Film obsahuje řadu neotřelých gagů, např. bungee jumping lano na šibenici (použité ještě před vznikem této adrenalinové zábavy - přitom by tahle verze mohla bungee jumping ještě vylepšit). Frigo je neuvěřitelně akční, nejlepší je snad při likvidaci vězňů basketbalovým balonem, který roztáčí uvázaný na konci gumového lana jako bolaso a poráží jím celou řadu vzbouřenců. Celé video na: http://www.youtube.com/watch?v=2E9F-sXOJiU(27.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace