poster

Frigo a strážníci

 • anglický

  Cops

 • slovenský

  Frigo a strážnici

Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 1922, 18 min

Kamera:

Elgin Lessley
 • classic
  ***

  „Kamennú tvár” už poznám, ako svoju bagandžu, a tak ani tentokrát zbytočne nevýskam od radosti, ako podaktorí iní, i keď je tradične excelentný v tom, čo robí, a že má v pätách desiatky a desiatky „chlpatých” ho absolútne neznepokojuje, ba naopak, vychutnáva si tento moment všetkými dúškami, až klasicky sarkasticky ich považuje za somárov, akým je on „sám” neúmyselne. Keaton je ZJAV, aký sa vyskytne len občas, a neviem, či sa mu vôbec niekto vyrovná ? Ani nápad s kolosálnou naháňačkou ma nedostal do varu, Cops považujem za lepší priemer.(22.2.2018)

 • Iggy
  ****

  Aby se mohl Buster oženit se svou milou, musí jí nejdřív dokázat, že je schopným obchodníkem. Od podvodníka koupí veškerý nábytek z domu, který je na ulici připraven ke stěhování. Vrchovatě ho naloží na povoz s koněm a následuje několik gagů při jeho cestě městem (Buster si vyrobí zlepšovák k odbočování a taky jeho komunikace s koněm je rozhodně netradiční). Nakonec se přimotá do výroční přehlídky policistů a jak jinak než shodou okolností mu na kozlíku přistane bomba hozená teroristou. Buster tak vyhodí do povětří oddíl policistů a všichni účastníci přehlídky ho začnou pronásledovat. Následuje nejskvělejší a nejvelkolepější honička s policií (dokonce s celým regimentem), jakou ve svých groteskách Keaton předvedl, korunovaná povedeným závěrem.(30.5.2007)

 • Mahalik
  ****

  Dávno tomu, co Buster Keaton dělal přemety, salta a stavěl se na hlavu. Lidi v dnešní době dělají psí kusy, aby byli originální. Piercing, modrý vlasy, kabala, ale Buster se věnoval tomu, co ho baví. Jeho geniální číslo na žebříku nebo na povozu s koněm, jsou brilantní. Prostě mě baví. Keaton má styl humoru, kterej není křečovitej a narozdíl od svého kolegy Harolda Lloyda, je sympatickej. Viděl jsem dost němých filmů, takže můžu porovnávat, ale v souboji Keaton vs. kdokoliv jiný, vždy bude tenhle ňoumy number one!(6.9.2009)

 • StanislachKo
  ****

  Posledná 5minútovka veľmi výdatná... Pri tej by sa zadýchal aj Jackie Chan :). Ale inak si nemyslím, že mi to utkvie v pamäti ako ostatní Buster s ktorým som mal tú česť. Tu ešte beriem fascináciu dobového diváka "wow, koľko veľa ľudí v komparze" a "wow, ako dokázali, aby ten koník skackal kedy chcú" To mňa moc nebere... A tých scén, pri ktorých si poviem ja "wow, toto ako???" tam bolo naozaj len pár. Narozdiel od Sherlocka Jr., či Generala (ano, viem, že tie filmy boli 3x tak dlhé, ale frekvencia týchto scén bola podstatnejšia.)(9.5.2014)

 • Morloth
  *****

  Minimálně dva gagy jsou v tomto snímku jedinečné a pro mne poněkud nepochopitelné. Prvním z nich je úžasná ekvilibristika na žebříku a následný odlet, druhým ještě neuvěřitelnějším je chycení auta za jízdy. Jinak vynikající groteska, ve které Keaton uplatňuje své osvědčené postupy, a tak si divák nikdy nemůže být jistý tím, zda to co se nakupuje je kůň či sako.(27.12.2009)

 • - Film byl zvolen k zachování v národním filmovém registru v knihovně Kongresu, a to roku 1997. (HellFire)

 • - Scéna, ve které si Buster zapaluje cigaretu pomocí atentátníkovy bomby, odráží (ať již schválně nebo nevědomky) temnou chvilku v životě Harolda Lloyda. 24. srpna 1919 si Harold vyzkoušel stejnou scénku s maketou bomby, která se však ukázala jako pravá. Harold tak ztratil palec a ukazováček na pravé ruce a 30% pravé dlaně. V důsledku výbuchu na tři měsíce kompletně oslepl a další tři měsíce bylo jeho vidění rozmazané. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace