poster

Planetárium

 • Francie

  Planetarium

 • Slovensko

  Planetárium

Drama

Francie / Belgie, 2016, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • blondboss
  **

  Niekedy si človek položí otázku, prečo herečka kalibru Natalie Portman zoberie úlohu v podpriemernom artovom filme, ktorý nemá ani hlavu ani pätu. Nedostatkom ponúk alebo peňazí to určite nebude, takže občas zrejme každý herec má tendenciu vyskúšať si niečo viac umelecké ako len klasická komercia. Tuto ale Natalie vystrelila do prázdna, ktorý sa niesol aj celým týmto snímkom. Doslova film o ničom, síce pekne zostrihaný a so zopár zaujímavými zábermi. Hviezdička navyše jedine za už vyššie spomínanú Natalie, ktorá film ťahala. 40 %(23.4.2018)

 • Enšpígl
  **

  V podstatě ve všem souhlasím s kolegou Vančuou. Příznivcí Natálky mezi které rovněž patřím si přijdou na své. Kočka nám vystřídá mnoho kostýmů, mnoho vizáže a detalinějších až sebestředních záběru na Natálčinu krásnou tvářičku je filmu nemálo. Samotná film je však jedno velký prázdno. Film neví ani čím je ani proč vlastně je.(17.11.2016)

 • Pepinec
  **

  Přirovnal bych to ke kolotoči. Vlezete na něj a jste celí hotoví z toho, jak se všechno točí, leskne a hraje, čučíte kolem sebe div nespadnete a řvete na pohunka, ať to pořádně roztočí. Jenže ono prd. Nezmění se rychlost, směr ani písnička, vám se to po chvíli okouká, a pak už jen čekáte, až se kolotoč vypne, abyste mohli jít vedle na labutě.(24.11.2016)

 • Vančura
  **

  Okouzlující Natalie Portman (slyšet ji mluvit francouzsky je velký nezvyk!) ve filmu, který mě mě strašně nudil a dokonale otrávil. Nic tam nedává smysl a celé mě to téměř dokonale minulo. Vyloženě divný a zbytečný film, kterému bych se podruhé obloukem vyhnul. Je to škoda, protože minimálně kamera i soundtrack jsou velmi podařené, a byl jsem na ten film celkem zvědavý. Za sebe ale říkám ne.(17.11.2016)

 • poz3n
  *

  Nabízí se otázka, proč takové filmy vlastně vznikají? Film, který se snaží být snad o všem a ve skutečnosti není absolutně o ničem. Scénář plácá páté přes deváté, divák pořádně nechápe co se vůbec děje a je to neuvěřitelně nudné. Z tohoto hlediska je paradoxem, že to je vlastně pěkně nasnímané a celkem slušně zahrané. Planetárium je důkazem svaté pravdy, že bez dobrého scénáře dobrý film neuděláte. 2/10(17.12.2016)

 • malylada
  ***

  Děj se točí kolem dvou sester, kdy Natálie Portman prodává schopnosti své sestry vyvolávat v lidech pocit, že byli spojeni s duchy. Na jednom ze svých představení zaujmou pohlavára ve francouzských studiích, který ho téma pohltí a chce přenést nadpřirozeno na plátno a vezme si sestry pod křídla. Neustále přeskakujeme s mystery zápletky, pátraní po podvrhu a nějakým budováním vztahů, pout. To celé zasazené do zákulisí natáčení filmů ve 30. letech. Natálii je pěkné sledovat, její perfektní hraní, ale vadila mi neskutečně otravně napsaná postava filmového producenta. Ve filmu se nic neděje, vše plyna vlažným tempem a to do samotného závěru. Film načrtne mnoho motivů, ani jeden není dotažený do konce a po celou dobu tvůrci neví, jakým směrem se vydat.......5/10(19.11.2016)

 • Sidonka
  *

  Když už jsme u toho hereckého obsazení, osobně jsem především ráda, že konečně mohu v něčem vidět hrát dceru Deppa a Paradis, která je stejně kouzelná, jako její rodiče. Jinak film je opravdu studený, navíc nedává hlavu ani patu a tudíž i ty 2 hodiny strašně nudí. Kdyby byl film doslovně o budově s kosmickými objekty a jinými vesmírnými věcmi nebo třeba o hvězdárně, dopadlo by to určitě mnohem zajímavěji a lépe.(17.11.2016)

 • silentname
  **

  Už dávno som nevidel tak rozbitý a nudný film ako bolo "Planetarium." A keď už sme pri tom, prečo sa to vlastne volá "Planetarium?" Akú metaforu sa to snaží do toho vsunúť? Aby som to však hneď nazačal zakopávať, tak si povedzme plusy filmu. Výpravne to vyzerá vynikajúco, hudba je celkom podmanivá a má to možno pár dobrých a zapamätateľných scénok. A možno to trošku chce hovoriť aj o nenávisti, ktorá sa začín zobúdzať v ľuďoch v období 30-tych a 40-tych rokov. Inak je toto ale ten typ zlého filmu, ktorý má pekné pozlátko, no vnúri sa neskrýva absolútne nič. Je to príšerne nudné, herecké výkony sú fungujúce, no súčasne mám pocit, že talenty Natalie Portaman Lily-Rose Depp neprinášajú absolútne nič. A dôvod je najmä ten, že absolútne ani nemajú šancu zakryť neschopnosť scenáru, ktorý ide od ničoho k ničomu. Je to film, ktorý chce mať v sebe kopec pekne vyzerajúcich scénok, no nevie to zakomponovať do žiadneho príbehu a tak sa len točíme v kruhoch a chodíme dokola na mieste. A keď film niečo načne, tak to pôsobí ako len nasilu vtlačené niekam do filmu, lebo to bol zaujímavý momentík a nikam ho bolo treba uložiť. Ale reálne, keď si celý film spätne premietnete, tak máte pocit, že sa toho udialo strašne moc, no reálne vám to nedáva žiadny príbeh alebo kontúry, na čo sme sa vlastne práve pozerali. A v tomto podľa mňa "Planetarium" zlyháva na plnej čiare. Je to veľmi pekný film, ktorý je ale v realite pod tou všetkou noblesou len rozbitý riad, ktorý sa tvári, že zázrakom drží pokope a netreba ho nejako opraviť. Lebo tá výprava to všetko zakryje a zachráni. Je mi ľúto, ale nezachráni. Neodporúčam tento film pozerať. Nestojí za váš čas. Hodnotenie: D+(27.4.2017)

 • Marze
  *

  Film vypadá slibně na papíře, ale nemá žádný návod jak dál slibné myšlenky dohromady. Je to vizuálně úchvatné s krásnými kostýmy, ale k smrti nudné.Nejzajímavější součástí vyumělkované historky tak zůstává motiv „filmu ve filmu“, zákulisí natáčení včetně zkoušek, kdy si Portmanová vychutnává pózy, převleky a účesy jako dychtivá modelka a Deppová přihlíží s výrazem přející i vědoucí Popelky. Naneštěstí vyprávění stojí na konverzaci, jež vědecky, esteticky, ekonomicky i politicky rozebere každé téma na prvočinitele a diváka rozloží. Ostatně i dobový film, jenž v druhém plánu vzniká, spadá do kategorie brak. Takže Planetárium lze popsat jako umělecky se tvářící slátaninu o natáčení slátaniny.(20.9.2019)

 • kaylin
  **

  Krásná výprava, pěkná kamera, do toho skvělá Natalie Portman a zajímavá Lily-Rose Depp, ale to všechno je obaleno takovým balastem, že se tam všechno dobré v podstatě ztrácí. Film s potenciálem, hlavně tvůrčím, který vás ale dovede celkem snadno otrávit tím, jak je to dlouhé a roztahané nic, které vám nic nedá.(17.8.2017)

 • elimS
  *

  10% - komentář 20ti slovy: Říkám si: "Natalie Portman, to bude kvalita, ta by sračku netočila." :D O čem to bylo? Netuším, a to jsem to viděl 1,5x...skoro.(29.7.2017)