Nepolapitelný padělatel

• Austrálie

Project Gutenberg

Thriller / Krimi

Čína / Hongkong, 2018, 130 min

Nemůžu říct, že by mě novinka s Aaronem a Chowem nějak nadchla. Jejich herecké výkony ano, celek už moc ne. Ještě ze začátku se to slibně rozjíždělo jako krimi o vyšetřování smrti členů padělatelské bandy, ale pak se to zvrtlo v příběh neúspěšného a mnohdy vystrašeného malíře, který se nechá zlákat k padělání peněz. Né, že by Aaron hrál špatně, jen mi do té role neseděl, mám ho radši na druhé straně barikády. Příběh místy ztrácel šťávu, nebyl pro mě až tak moc zajímavý a zbytečně ho komplikovali. Prolíná se tam několik časových rovin a i když je v určitém místě ke konci propojí, působilo to na mě zmateně a některé věci jsem úplně nepochopila. Fajn ale byly lokace, hudba a konec. Ten to vyzdvihl, i když ho podle mě taky překombinovali, ale celý film to pro mě už nezachránilo.(31.3.2019)

• Wacoslav1

No já nevím jsem na rozpacích. Starý pardál Chow Yun Fat mi tu přišel znuděný a unavený. Příběh mě do děje moc nevtáhl až jsem z toho všeho kecání byl upřímně docela otrávenej. Když se rozjede akce, tak sice je na co koukat, ale pořád to v rámci HK produkce není žádný zázrak. Navíc ke konci se to kvůli zbytečně dlouhé stopáži která se dala v pohodě o půl hodiny zkrátit a nic by se nestalo začalo táhnout jako smrad. Tentokrát trochu krok vedle, ale co se dá dělat. Pořád platí, že Azijská akce mě baví, ale holt není každý den posvícení.35%(3.10.2019)

Esence hongkongského filmu z let 80. a 90.tých, nevím, co více by jste chtěli. Film přesto nepřišel nějaký nostalgický, retro, nebo starý, působí nabušeně, svěže. Time stood still. Sometimes is replica better than original. Režisér Felix Chong dovedl upříst klasický, byť stále zajímavý příběh o padělateli peněz, který potřebuje utéct před svojí minulostí a policií. Chow Yun-Fat v životní formě a roli, Aaron Kwok, perfektní jako lehce uťápnutý neuznaný malíř Lee Man. Čang Ťing-čchu jako osudová žena hlavního hrdiny, mluví mandarínsky, ostatní kantonsky (nikde žádný dabing tolik racionality v jednom snímku je k zbláznění se štěstím). Ačkoliv se na to film tváří, není primárně akční, byť dojde na silové souboje, přestřelky, akci barokních rozměrů, která by se ani v heroic bloodshed filmech Johna Woo neztratila. Film je především vyprávěný příběh policejního vyšetřování z pohledu dvou stran, a nutno říct, že je to velmi dobře vystavěno a provedeno. Připočtětě si perfektní OST (Day Tai), kameru a nemá to co řešit, herecké výkony, top, atmosféra. Rarita, tak silný film z Hong Kongu dlouho nebyl a taky už možná nebude, bůh ví, co se tím městem a jeho lidmi stane...(4.2.2019)

• choze

Je fajn zase vidět Chow Yun Fata ohánět se dvěma bouchačkami, ale ještě fajnovější by bylo, kdyby to bylo v pořádném akčním infernu. Jenže tady přijde první akce po padesáti minutách (!) a žádná z akčních scén mi výrazněji neutkvěla. A příběh o neúspěšném malíři, který se přidá k padělateli peněz, je poněkud zdlouhavý.(16.4.2019)

Blockbustery (navíc čínské) obvykle moc nemusím, ale jako večerní nedělní oddychovka mi to sedlo. Nakonec se z toho vyklubala variace na Keysera Sözeho, kdy Yun-Fat Chow v 63 letech je pořád ještě fešák, stylizovaný do Alaina, bohužel však říznutý i Chuckem, což jak bylo zde uvedeno ve jednom slovenském komentáři, byla dozajista "somarina" :-)(3.8.2020)

• Aaron Kwok