Prcek (TV seriál)

El Chapo

Drama / Krimi

USA, 2017–2018, 25 h 13 min (Minutáž: 39–55 min)

Humberto Busto, Alejandro Aguilar, Mauricio Mejía, Dolores Heredia, Diego Mendieta, Laura Osma, Marco de la O, Rodrigo Abed, Luis Fernando Peña, Juan Carlos Olivas, Tete Espinoza, Camilo Amores, Josué Bernal, Freddy Escobar, Carlos Gutiérrez, Ricardo Lorenzana, Cristina Michaus, Julian Mora, Luis Fernando Munera, Gustavo Navarro, Saeed Pezeshki, Juan Camilo Pérez, Mario Ruíz, Mauricio Santos, Juan Fernando Sánchez, Rolf Petersen, Carlos Hernan Romo, Héctor Holten, Diego Vásquez, Luis Rábago, Valentina Acosta, Diana Belmonte, Alejandra Crispin, Edgar Duran, Raul Gutierrez, Hugo Gómez, Laura Junco, David Ojalvo, Juliette Pardau, Armando Rivera, Abril Schreiber, Biassini Segura, Juan Feldman, Joseph Fussey, Miguel Alfonso Gutierrez, Nara Gutierrez, Carlos Velásquez, Gerardo Calero, James Dav're, Carlos Mario Echeverry, Miguel Ramirez, Paco Rueda, Javier Ávila, Juan Pablo Acosta, Bruno Díaz, Michell Gutierrez, Jorge Hernández, David Páez, Iroky Pérez, Diego Sarmiento, Juan Uruchurtu, Jhon Bedoya, Alberto Cardeño, Jaime Serrano, Vivianna Sierra, Pablo de Tavira, Jaider Velasco, Enrique Arreola, Fabian Copete, Iván Olivares, Julio Pachón, Ariel Sierra, Anderson Balsero, Luis Curiel, Mariana Gajá, Sebastián Hoyos, Natalia Morales, Víctor Rodríguez, Pedro Suarez, Antonio de la Vega, Paul Choza, Roberto Uscanga, Harold Torres, Wilmer Cadavid, Marco Antonio Aguirre, Juan Pablo Barragán, Jair Bernal, Nelson Camayo, Pedro De Tavira, Danner Diaz, Giovanni Galindo, Maximiliano Gomez, Juan Sebastián Mogollón, Edwin Montaño, Carlos Posada, Arcenio Robelto, Sindy Torres, Rafael Valderrama, Quique Mendoza, Iván Aragón, Ernesto Benjumea, Alejandro Buitrago, Juan Carlos Cruz, Silvia De Dios, Ricardo de la Vega, Juan Pablo Gamboa, Nicolás Gómez, Walter Luengas, Héctor Muñoz, Cristian Sarmiento, Juan Pablo de Santiago, Alberto Borja, Juanita Cetina, Ximena Rodriguez, Johan Rivera Zumaqué, Alejandro Fajardo, Gerardo Florez, Orlando Lamboglia, Leandro López, Emilio Sierra, Felipe Giraldo, Esteban Restrepo, Felipe Romero, Homero Ferruzca, Diego Figueroa, Adrian Jimenez, Jiovanotti, July Pedraza, Ignacio Pinilla, Pablo Rodríguez, Lino Sebastián, Javier Sáenz, Daniel Toro, Mario Zaragoza, Jair Arango Meneses, Javier Cabrera, Angeles Cruz, Weimar Delgado, Luis Miguel Hurtado, James Lawrence, Shirley Marulanda, Roberto Marín, Derly Pardo, Maria Camila Rueda, Carlos Sanchez, Carlos Contreras, Juana Arboleda, Mauricio Bastidas, Marcelo Castro, Dorian Diaz, Jacobo Diez, Julián Martínez, Ricardo Niño, Luis Nova, Carlos Ruge, Lucho Velasco, Alejandra Zuleta, Hector Chiquillo, Ricardo Mera, Carlos Rodríguez, Óscar Baquero, Daniel Correa, Mateo González, Anderson Rodríguez, Javier Rodríguez, Enilda Rosa Vega Borja, Gustavo Andrade, Joseph Alberto Cano, Andrés Mavioly, Raul Ramírez, Marcela Mar, Moises Arizmendi, Julio Cesar Castro, Fernando De la Pava, Fran Fiol, Luis Leyton, Santiago Lozano, Miguel Angel Romero, Mauricio Sánchez, Eduardo Treviño, Ricardo Vesga, Pavel Vologzhin, Tatiana Zakablukovskaya, Sergio Jurado, Juliana Caicedo, Charlie Daze, Felix Mercado, Carlos Vicente Puentes, Nicole Quintero, Hamilton Rodríguez, Oscar Salazar, Jaime Arango, Gerardo Barreto, Ernesto Campos, Alberto Carlos, Manolo Cruz, Luis Fernando Gil, Santiago Miniño, Mauricio Salas, Quique Sanmartín, Julian Villegas, Arturo Álvarez, Rodrigo Celis, Sergio Corzo, Ermis Cruz, Javier Franco, Isabel Gaona, Fernando Lara, Mauricio Marroquin, Fermín Martínez, Julio Osorio, Julio Ramirez, Alden Rojas, Maria Constanza Ucros, William Winston, Paula Barreto, Carlos Blanco, Leonardo Florez, Vera Mercado, Luis Mesa, Jairo Sanabria, Hector Velosa, Daniel Medina, Guillermo Quiroga, Daniel Rincon, Nery Susana, Giovanni Almonacid, Andres Soleibe, Simon Beltran, Jimmy Junca, Jorge Iván Rico, Nestor Sastoque, Cesar Serrano, Irán Castillo, Javier Achury, Orlando Diago, Liliana Escobar, Milton Lopez, Rafael Martinez, Jorge Reyes, Will Rodriguez, Carlos Pineda, Isabela Quintero, Manuela Quintero, Hanz Hormaza, Pedro Calvo, Santiago Carreño, Fausto Garrido, César Gómez, Diego Millán, José Ospina, Mario Parra, César Vargas

Komentáře uživatelů k TV seriálu (18)

1.SÉRIE /// „KDYŽ MÁŠ PENÍZE, MÁŠ MOC. KDYŽ MÁŠ MOC, MÁŠ SPOUSTU PŘÁTEL… /// Tyhle příběhy lidí, kteří to v drogovým průmyslu dotáhli na vrchol, si jsou v mnohým podobný… o tom, jestli budete - či nebudete stát na vrcholu potravinovýho řetězce rozhodujou maličkosti. „Prcek“ Guzmán je namyšlenej parchant, ale celkem mu fandím. Nejdřív si myslím, že bude mít trochu jiný poslání a osud než ti vostatní, protože byl dlouho takovej nepohodlnej. V politickejch intrikách figuroval spíš jako oběť. Ale ono dilema - jestli mít moc, nebo svobodu, brzo rozlouskne tím správným / špatným způsobem (nehodící se škrtni). Série navíc (víc než ostatní) fajnově ukazuje politicko – mafiánský poměry v Mexiku. Latinská Amerika má víc známejch narkobaronů, než my výbornejch fotbalistů. Že jejich životy nejsou podobný jako vejce vejci, dokazuje právě El Chapo. Dávám „jenom 4*. Jsme přežraní. Neznat NARCOS, tak tady všichni rotujem vocasem a vrníme blahem. Navíc předpokládám, že 2. řada bude lepší! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Podnikám jako narkobaron a nechápu, proč se mám učit konzervovat. 2.) Říkaj mi, že se třema rokama základky nic nedokážu. 3.) Napadlo mě… jakpak se asi máš Terezo H.? 4.) Thx za titule „exfailo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 2.SÉRIE „A TEĎ UŽ MĚ NIKDO NEZASTAVÍ!...“ /// První série byla jen úvodem do Mexický problematiky. Dvojka je lepší. Ve všem! Přibejvá sirotků (takže akce), přituhuje uvnitř kartelu, zuří válka. Mexiko ukázaný jako země neomezenejch možností – teda jak pro koho. Beru si z toho soukromý ponaučení, že prachy bez přirozený inteligence jsou k hovnu. Máme tady komplexní životopis „Prcka“, ale taky to vypovídá hodně o politický reprezentaci země. A vůbec to není nějaká zjednodušená filmařina. Není to akční seriál, takže stačej přestřelky, popravy… prostě svět drogový ulice. Taky hodně armádních manévrů, takže spousta komparsu. A El Chapo? Vyhlížejme třetí sérii! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám sklony k fandění parchantům. 2.) Šéf řekl: Kdo není s náma, je proti nám! 3.) Thx za titule „audit.cz“ a „Kh0r1N“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 3.SÉRIE: /// „MOHL JSEM TOMU ZABRÁNIT…“ /// Začínáme 8 let před vydání „Prcka“ do USA (hovno spoiler vole…). Sledujeme období, kdy zásobí tři čtvrtiny světa a dává na obdiv svůj neutuchající apetit. Jak sexuální, tak hlavně ten finanční. Jeho impérium se rozrůstá – i s pomocí Američanů. Ovšem právě těm se to přestává líbit a tak El Chapo řeší problémy. Po svým… takže není divu, že vyjebávání s „gringos“ a se systémem se blíží ke konci. Hodně prostoru má Conrádo Sol a jeho politická kariéra. Je tady míň akce, vládne příběh. A když ke konci „Prcek“ držkou reje asfalt a dostává pouta, je mi smutno. Ne z jeho osudu, ale proto, že končí další parádní životopisná série. Vono totiž tyhle drogový týpky nelze jen tak nahradit. Myšleno v seriálový tvorbě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nemám nikdy věřit bukvici. 2.) S Arankou, Eržikou a Gejzou zakládáme drogovej kartel. 3.) Thx za titule „Cibina“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.3.2018)

No hold každý je prodejny a každý je krysa za určitou cenu, málo záběru které bych čekal ale přesto hodně solidně dobře natočeně, přestřelky, honičky neustále utíkání prostě El Chapo byl drsný a šel po všem po hlavě nebál se ničeho a zároveň to byla tunelová chytrá krysa no na jednu stránku klobouk dolů na druhou stránku dostal co si zasloužil, a podle mě může být rád že asi dýchá. Obrovská spokojenost s každým dílem.(31.3.2019)

"El Chapo" by hodně chtěl kráčet ve šlépějích "Narcos", oproti této strhující sáze zde ale chybí pevnější scénáristické ukotvení, mnoho scén působí zkratkovitě, jindy zase dlouze sledujeme, jak někdo někam jede nebo jde, aniž by okamžik vyzníval jinak než čistě výplňkově. Špatné to není, bůhvíjak dobré ale už vůbec ne.(14.7.2017)

1. Seria: Serial o mexickom narkobaronovi El Chapovi. Zo zaciatku to pôsobi ako chudobny pribuzny serialu Narcos. Jak vypravou, tak prevedenim. Sice skoro kazdy diel obsahuje nejaku prestrelku, ale prevedenie nepôsobi prilis stylovo. Skôr jednoducho jak z nejakej klasickej telenovely. Na rozdiel od Narcosu si serial dava poriadne nacas a behom prvej serie nam stihne podat len zaciatky vzostupu El Chapa. Vdaka tomu tvorcom ostava dost materialu pre dalsie serie. Bohuzial to najpodstatnejsie je pojate dost chaoticky. A to vykreslenie samotneho Chapa. Jednak jeho predstavitel nepôsobi prilis charizmaticky. A zaroven nie je poriadne jasne, cim sa Chapo odlisoval od ostatnych narkobaronov a jak sa poriadne vypracoval. Chapo tu je ukazany ako jeden z mnoha drogovych priekupnikov. Naviac na nizsej pozicii ako väcsina z nich. To, ze sa preslavil tunelmi, cez ktore pasoval drogy do USA tu je znazornene tym, ze narychlo az skoro amatersky da vybudovat jeden tunel. Celkovo zo serialu vyznieva ako nedockavec s velkym egom, ktory mal viac stastia ako rozumu. Najzaujimavejsie su nakoniec posledne diely v ktorych zaziva v extremne tvrdom väzeni odrezany od sveta neskutocny psychicky teror az vo mne konecne dokazal vzbudit nejake sympatie. Bohuzial tieto udalosti su v dost velkom rozpore s tym, co tvrdi dokument, podla ktoreho si v base uzival a roky nadalej riadil cely obchod s drogami. Najsmutnejsie je, ze ovela zaujimavejsie ako Chapov pribeh, vyznieva paralelne sa odohravajuci postupny vzostup prokuratora, ktory sa chce stat prezidentom a nevaha ist cez mrtvoly. Prvej serii davam rozpacitych 5/10 a po zhliadnuti dokumentu o Chapovi mam chut ist kvôli nepresnostiam aj nizsie, ale dufam, ze druha seria ich nejak zmysluplne vyjasni. 2. Seria: Uz neriesim do akej miery serial zodpoveda skutocnym udalostiam. Uzivam si ho cisto ako zabavnu fikciu o narkobaronoch. Druha seria sa konecne stala tym, cim som cakal, ze bude serial od zaciatku. Taka lacnejsia beckovejsia variacia Narcosu. Predstavitel El Chapa nema ani zdaleka taku charizmu ako predstavitel Pabla Escobara, ale konecne uz El Chapo nepôsobi ako tupy mexikanec ale ako prefikany vsetkeho schopny sef, ktory si dokaze vydobit respekt. Takisto zapletka je ovela atraktivnejsia. Po uteku z väzenia sa El Chapo pokusi ovladnut cele mexicku scenu s drogami, co logicky vyvola odpor a nasledne vojnu s dosavadnymi sefmi. Väcsinu serie teda sledujeme suboj rôznych mensich, ci väcsich sefov. El Chapo je vykresleny ako chamtivec, ktory chce ziskat vsetko a nevaha podrazit ani svojich vlastnych vernych ludi. Co sa mu nakoniec nepekne vymsti stratou niektorych blizkych. Napriek tomu som s Chapom prilis nesucitil. Vlastne si ma neziskala ziadna postava narkobarona a tak som si celkom uzival jak postupne jeden za druhym chcipali. Linia s prokuratorom, ktory chce byt prezidentom pôsobi cim dalej tym viac ako z nejakeho beckoveho serialu. Tej postave chyba poriadna hlbka. Ta jeho gay linia to nenapravi. Skôr naopak. Pôsobi ako jednorozmerna figurka, ktora je proste zla. Rôznych prestreliek je pozehnane a su riadne krvave, ale stale je to take neohrabane, skoro amaterske. Citelne serialu chyba poriadny reziser, ktory by ovela lepsie zvladol jak technicku tak dramaticku stranku. Prvej serii som dal slabe 3 hviezdicky. Druha je o triedu lepsia, takze si zasluzi slabe 4*. 7/10. Na tretiu seriu sa tentokrat tesim a som zvedavy ako El Chapo a gay prokurator ovladnu cele Mexiko. 3. seria je takym mixom prvych dvoch. Obcas sa dockame aj prestreliek s jednym konkurencnym bossom, ale väcsinu serie sledujeme zakulisne pikle. Prva tretina serie v ktorej Chapo expanduje na zahranicne trhy a gay prokurator ziskava stale väcsiu moc vo vlade je neskutocne napinava. Lenze odkedy Chapa znova uväznia tak sa tempo zvolni a dej sa zacne do istej miery tocit v kruhu. Chapo planuje utek, nevydari sa, tak planuje dalsi atd, atd. Gay prokurator pusti k vode svojho hosana, ale dlho to bez neho nevydrzi, tak zase hlada cestu k nemu. Naviac hranica medzi realnymi udalostami a cistou fikciou uz je prilis citelna. Udalosti, ktore sa stali Chapovi sa asi viacmenej drzia reality, ale zakulisie v politike s fiktívnym prokuratorom pôsobi prilis vykonstruovane aj ked si o skorumovanosti mexickej vlady nerobim iluzie. Finale serie môze fungovat aj ako finale serialu. Gay prokurator dosiahol svoje aj ked je to trpka vyhra a Chapo sa asi uz z basy len tak neprekope. Buď budú musieť tvorcovia počkať pár rokov alebo sa budú musieť venovať novým postavám. Zatiaľ je tretia séria tou najlepšou z celého seriálu. 8/10.(6.8.2017)

Rozhodně El Chapo nedosahuje kvalit, co má Narcos, ale mnohem lépe se to sleduje bez stálého porovnávání těchto dvou seriálu. Samozřejmě spolu sdílí spoustu věcí, jelikož oba dva seriály sledují osudy největších narkobaronů v historii a osobnosti, kteří proti nim bojovali. Chapo má pro mě pár výhod při sledování, například to, že spoustu scén není zbytečně zdlouhavých a děj plyne už od začátku záživně. Líbí se mi styl představování jednotlivých bossů a ostatních postav, takže hned víte s kým máte tu čest. Skvělý seriál, když člověk dokouká Narcos a chce něco, co se tomu alespoň přiblíží dějově i kvalitou.(21.8.2018)

Ako pri pozeraní jednotlivých epizód, tak i po dokončení celej prvej série mi mysľou behalo, že tu bol až žalostne premrhaný potenciál, ktorý daný projekt tvorcom poskytoval. I keď to cez všetky nedostatky bola stále slušne pozerateľná záležitosť (za čo môže najmä extrémne vďačný námet, nakoľko Guzmánov životný príbeh je vskutku pozoruhodný), dalo sa z toho vyťažiť skrátka oveľa oveľa viac. Tým mám na mysli primárne zachytenie El Chapovho vypracovania sa, nástupu k moci, čomu bolo podľa mňa venované až žalostne málo priestoru, v tomto smere to bolo až príliš strohé a skratkovité - laxne odbité v prvých troch častiach (i to zachytávajúc len kratučké časové obdobie), čo je skutočne veľká škoda. V podstate sa dá povedať, že mi nevyhovalo autorské riešenie resp. koncipovanie obsahovej stránky ako celok - napríklad výstavba epizódy (tuším že štvrtej) venujúcej sa vražde kardinála, kedy je priebeh troch dní postupne ukázaný z uhlov pohľadu rôznych ľudí, mi prišla takýmto spôsobom koncipovaná naozaj zbytočne a samoúčelne, nemalo to nijaký efekt - nevyzeralo to ani dobre, ani rafinovane (chápem, že vzhľadom na závažnosť udalosti v rámci mexickej spoločnosti ako-takej tvorcovia chceli tejto udalosti venovať dostatočný priestor a dôležitosť, no vo výsledku to skutočne nefungovalo). Takisto mi nepasovali posledné dve-tri časti zachytávajúce El Chapovo uväznenie a najmä teda podmienky vo väzení - do očí bijúca pritiahnutosť za vlasy, prehnanosť, ktorá má s reálnym dianím pravdepodobne len pramálo spoločné (jasný zámer tvorcov o umelé zdramatizovanie, pridanie akýchsi "extra emócií" na budovanie postavy). Čiže ako vravím, mne osobne (a verím, že iní to majú rovnako) by sa oveľa viac páčilo venovanie sa iným úsekom životnej dráhy tohto narkobaróna (pričom paralelne s ním máme možnosť sledovať postupný kariérny rast slizkého podliezačského úradníka bažiaceho po moci, ktorého postava je síce fiktívnou, no som presvedčený, že od reality príliš ďaleko nemá), avšak nedá sa nič robiť, v druhej sérií to snáď napravia a popasujú sa s ňom lepšie. Projekt ako taký ešte rozhodne neodsudzujem, a hoci kvalít svojho žánrového príbuzného Narcos nedosahuje ani zďaleka (a pravdepodobne - prihliadnuc na značne oklieštenejší rozpočet, čo mi je len tak mimochodom veľkou záhadou, nakoľko sa taktiež jedná o netflixácky projekt - asi ani nikdy nedosiahne), určite je tu do budúcna priestor na akési zlepšenie, ostatne východisková pozícia na to je viac než dobrá (máme tu jednak skvelý námet založený na skutočnosti, ktorý je navyše divácky vysoko atraktívny, dobré herecké obsadenie atď.). Čo sa týka môjho výsledného hodnotenia, možno ho považovať za značne zhovievavé s ohľadom na to, že mám na daný žáner skrátka obrovskú slabosť (objektívne by tomu však predsalen asi väčšmi pasovala "trojka"). 70%(4.12.2017)

El Chapo je oproti Narcos horsi. Serial konci v roce 1993, kdy El Chapa zatkli v Salvadoru a prevezli ho do Mexika do vezeni. Uvidime o cem bude druha serie, protoze El Chapo byl ve vezni 8 let. Sceny z vezeni mi nehraji, jak to ve skutecnosti probihalo. (Nechci nic prozrazovat, ale podle dokumentu a wikipedie se to odehravalo jinak). Je fakt, ze nekdy to scenariste vzali hopem. Ale porad je to dobre podivani na vecer.(2.8.2017)

Místy je to na úrovni telenovely a herci jsou hodně špatní, ale stejně je to tak zajímavé téma, že jsem u toho vydržel s napětím až do konce. Škoda jen, že je El Chapo popisován jako takovej normální člověk, kterému vlastně i fandíte. V Puerto Vallarta se v reálu po ulicích často válely uříznuté hlavy a Chapovi, který servíruje tento seriál, tomu bych dal na víkend hlídat kočku, protože vypadá jako celkem fajn a spolehlivej člověk. Škoda, mohlo to bejt mnohem syrovější a drsnější a pak určitě i úspěšnější.(3.8.2017)

• Stefan_M

Snad iba meno hlavneho "hrdinu" je v tomto seriali spravne. EDIT 22.08.2017: uberam aj tu jednu *. Bud klamu vsetky dostupne zdroje o Guzmanovi, alebo tento nepodarok.(21.8.2017)

S01:Život El Chapa je stejně filmově poutavý jako život Escobara, ale tenhle seriál na Narcos nemá. Zatímco v Narcosu byly perfektně namíchané do geniálna linky Medelínského kartelu, kolumbijských zástupců spravedlnosti, amerických agentů a prolínání skutečných záběrů té doby tak v tomto seriálu se jede jen El Chapo a druhá strana zákona je meziřádky hodnocena ještě hůř ( vraždy, korupce, - není tam žádný aspoň trochu kladný hrdina). Celkově se to odchyluje od reality a některé myšlenky jsou na hranici konspiračních teorií - vláda se dohodne s narkomafiány na regulaci obchodu s drogami . Možná to tak je, ale autoři Narcosu takhle hluboce bez nějakých dokázaných faktů nefantazírovali) Ačkoliv se na to kouká celkem dobře, blíží se to spíš běžné produkci v tv ( viz. problém se zobrazením byť jediné bradavky) S02: O třídu lepší, mexická drogová válka kartelů, která se daleko víc než S01 drží faktů a je pestřejší, už to není jen El Chapo, ale drogová scéna jako celek.(13.6.2018)

Koukatelně udělaný seriál,ale nic, co by po Narcos zaujalo.(21.7.2019)

6.5/10(26.6.2017)

Není to žádný spin-off! Pouze Escobar je na plátně 5minut a nehraje ho W.Moura. Mimo to je počin sám za sebe. Rozpočet malý, ale zvládli udělat pár pěkných scén. Některé díly sestřihané napadrť kdy skok mezi Chapou řidičem a Chapou bossem je během pár minut. Sledování 3 dílů ve věznici, kde divák sleduje jen kruté zacházení a zoufalost mi nepřijde jako 3dílné téma. Linie kartel bratrů nikde, linie a co se dělo v salvadoru, kdy byl Chapo mimo taky byla vystřižena. Nasilné scény jsou natočené špatně, kopanec do břicha je bez doteku herců. Střelba mimo záběry. Potenciál to má, jen se dobře schoval.3*(11.7.2017)

1 seria sa mi zdala horsie a lacnejsie natocena ako Narcos, no v 2. serii to je uz vyrazne lepsie. Celkovo sa mi spracovanie deja pozdava lepsie ako Narcos. Celkovo ide o vynikajuci pocin. Odporucam pozerat v spanielcine, lebo anglicky dabing je otrasny. Tesim sa na 3. seriu.(28.12.2017)

Pokud někdo chce poznat zákulisí počátku narkoválek v Mexiku musí prolousknout první sérii, kde se vyvíjí osobnost El Chapa, druhá série je již srovnatelná se seriály jako jsou Narcos nebo Gomorra, prostě špička, dá se říct, že je to taková dnes svatá trojice, ty tři seriály...(6.1.2018)

Narcos je Narcos,tady to bylo chvílemi dost zdlouhavé,málo akce a dle skutečností místy i nepravdivé, špatné to v celku není,ale pecka taky ne,potenciál to má velký,ale nevyužitý.(10.1.2019)

Má to len 7 častí zatiaľ.Je to veľmi vydarený spin off seriálu Narcos,s neznámymi hercami a skoro dokumentárnym a kvalitným poňatím.Moc peňazí a korupcia od polície až po prezidenta na pozadí vzostupu a pádu jedného významného bossa mexickej drogovej mafie El Chapa.Netflix valí.Vraj El Chapo ich zažaloval za jeho stvárnenie v seriáli.(2.7.2017)

• kazatelSVK

Telenovela o ničom...kopec chýb a nepresností o Chapovom živote.So skvostom akým je Narcos sa to nedá ani porovnať.Radšej si pozrite reálny dokument o El Chapovi a tomuto seriálu sa oblúkom vyhnite(12.11.2017)