Prcek

USA, (2017–2018), 25 h 13 min (Minutáž: 39–55 min)

Humberto Busto, Alejandro Aguilar, Mauricio Mejía, Dolores Heredia, Diego Mendieta, Laura Osma, Marco de la O, Rodrigo Abed, Luis Fernando Peña (více)

Série(3) / Epizody(34)

Jeho postava je možná malá, ale jeho plány jsou obrovské. Joaquín Guzmán, zvaný El Chapo, se hodlá vypracovat z bezvýznamného mafiánského poskoka v největšího narkobarona všech dob. Neštítí se ničeho - bude klidně vraždit, vydírat boháče nebo podplácet prezidenta... (TV Prima)

Sabrewulf odpad!

Co to je za zkurvenou módu, co se najednou poslední roky roztrhl pytel se seriály o drogových zmrdech? Ne o policajtech, co ty zmrdy chytají, ale o těch zmrdech, jak se vypracovávají, jak kují pikle atd? Fakt nejsem úchyl, abych pravidelně sledoval, jak se věnuje prostor někomu takovému a policajti jen tak bokem, aby se neřeklo. Proč mám čumět na to, jak se domlouvá, koho zabijí dneska, koho podplatí a podobné amorální hovna? To z toho diváci mají erekci nebo jak? Nemám nejmenší problém s antihrdiny, když je tam nějaká rovnováha třeba v tom, že daný kriminálník stojí proti většímu zlu (Odplata např.), ale toto čistokrevné zmrdství má jaký účel? To za pár let se budou vysílat seriály El Necro, kde náplň epizody bude o tom, jak si úchyl vytipovává na pohřbech hroby, vykope mrtvolu a mrdá ji? V první sérii v pilotu dá klasiku, ve druhé sérii/ třetím díle jak to dává zezadu? Zpičená, zvrácená doba, jak se k něčemu takovému principem vařené žáby, či krájeného salámu pěkně dostáváme. A ne, že ne, stačí porovnat, co se mohlo a nemohlo před takovými 70ti lety a kam jsme se dostali ve filmech a seriálech dnes. Hnus. ()

Fr

1.SÉRIE /// „KDYŽ MÁŠ PENÍZE, MÁŠ MOC. KDYŽ MÁŠ MOC, MÁŠ SPOUSTU PŘÁTEL… /// Tyhle příběhy lidí, kteří to v drogovým průmyslu dotáhli na vrchol, si jsou v mnohým podobný… o tom, jestli budete - či nebudete stát na vrcholu potravinovýho řetězce rozhodujou maličkosti. „Prcek“ Guzmán je namyšlenej parchant, ale celkem mu fandím. Nejdřív si myslím, že bude mít trochu jiný poslání a osud než ti vostatní, protože byl dlouho takovej nepohodlnej. V politickejch intrikách figuroval spíš jako oběť. Ale ono dilema - jestli mít moc, nebo svobodu, brzo rozlouskne tím správným / špatným způsobem (nehodící se škrtni). Série navíc (víc než ostatní) fajnově ukazuje politicko – mafiánský poměry v Mexiku. Latinská Amerika má víc známejch narkobaronů, než my výbornejch fotbalistů. Že jejich životy nejsou podobný jako vejce vejci, dokazuje právě El Chapo. Dávám „jenom 4*. Jsme přežraní. Neznat NARCOS, tak tady všichni rotujem vocasem a vrníme blahem. Navíc předpokládám, že 2. řada bude lepší! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Podnikám jako narkobaron a nechápu, proč se mám učit konzervovat. 2.) Říkaj mi, že se třema rokama základky nic nedokážu. 3.) Napadlo mě… jakpak se asi máš Terezo H.? 4.) Thx za titule „exfailo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 2.SÉRIE „A TEĎ UŽ MĚ NIKDO NEZASTAVÍ!...“ /// První série byla jen úvodem do Mexický problematiky. Dvojka je lepší. Ve všem! Přibejvá sirotků (takže akce), přituhuje uvnitř kartelu, zuří válka. Mexiko ukázaný jako země neomezenejch možností – teda jak pro koho. Beru si z toho soukromý ponaučení, že prachy bez přirozený inteligence jsou k hovnu. Máme tady komplexní životopis „Prcka“, ale taky to vypovídá hodně o politický reprezentaci země. A vůbec to není nějaká zjednodušená filmařina. Není to akční seriál, takže stačej přestřelky, popravy… prostě svět drogový ulice. Taky hodně armádních manévrů, takže spousta komparsu. A El Chapo? Vyhlížejme třetí sérii! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám sklony k fandění parchantům. 2.) Šéf řekl: Kdo není s náma, je proti nám! 3.) Thx za titule „audit.cz“ a „Kh0r1N“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 3.SÉRIE: /// „MOHL JSEM TOMU ZABRÁNIT…“ /// Začínáme 8 let před vydání „Prcka“ do USA (hovno spoiler vole…). Sledujeme období, kdy zásobí tři čtvrtiny světa a dává na obdiv svůj neutuchající apetit. Jak sexuální, tak hlavně ten finanční. Jeho impérium se rozrůstá – i s pomocí Američanů. Ovšem právě těm se to přestává líbit a tak El Chapo řeší problémy. Po svým… takže není divu, že vyjebávání s „gringos“ a se systémem se blíží ke konci. Hodně prostoru má Conrádo Sol a jeho politická kariéra. Je tady míň akce, vládne příběh. A když ke konci „Prcek“ držkou reje asfalt a dostává pouta, je mi smutno. Ne z jeho osudu, ale proto, že končí další parádní životopisná série. Vono totiž tyhle drogový týpky nelze jen tak nahradit. Myšleno v seriálový tvorbě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nemám nikdy věřit bukvici. 2.) S Arankou, Eržikou a Gejzou zakládáme drogovej kartel. 3.) Thx za titule „Cibina“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * () (méně) (více)

ddf76

El Chapo je oproti Narcos horsi. Serial konci v roce 1993, kdy El Chapa zatkli v Salvadoru a prevezli ho do Mexika do vezeni. Uvidime o cem bude druha serie, protoze El Chapo byl ve vezni 8 let. Sceny z vezeni mi nehraji, jak to ve skutecnosti probihalo. (Nechci nic prozrazovat, ale podle dokumentu a wikipedie se to odehravalo jinak). Je fakt, ze nekdy to scenariste vzali hopem. Ale porad je to dobre podivani na vecer. ()

Lacike

1. Seria: Serial o mexickom narkobaronovi El Chapovi. Zo zaciatku to pôsobi ako chudobny pribuzny serialu Narcos. Jak vypravou, tak prevedenim. Sice skoro kazdy diel obsahuje nejaku prestrelku, ale prevedenie nepôsobi prilis stylovo. Skôr jednoducho jak z nejakej klasickej telenovely. Na rozdiel od Narcosu si serial dava poriadne nacas a behom prvej serie nam stihne podat len zaciatky vzostupu El Chapa. Vdaka tomu tvorcom ostava dost materialu pre dalsie serie. Bohuzial to najpodstatnejsie je pojate dost chaoticky. A to vykreslenie samotneho Chapa. Jednak jeho predstavitel nepôsobi prilis charizmaticky. A zaroven nie je poriadne jasne, cim sa Chapo odlisoval od ostatnych narkobaronov a jak sa poriadne vypracoval. Chapo tu je ukazany ako jeden z mnoha drogovych priekupnikov. Naviac na nizsej pozicii ako väcsina z nich. To, ze sa preslavil tunelmi, cez ktore pasoval drogy do USA tu je znazornene tym, ze narychlo az skoro amatersky da vybudovat jeden tunel. Celkovo zo serialu vyznieva ako nedockavec s velkym egom, ktory mal viac stastia ako rozumu. Najzaujimavejsie su nakoniec posledne diely v ktorych zaziva v extremne tvrdom väzeni odrezany od sveta neskutocny psychicky teror az vo mne konecne dokazal vzbudit nejake sympatie. Bohuzial tieto udalosti su v dost velkom rozpore s tym, co tvrdi dokument, podla ktoreho si v base uzival a roky nadalej riadil cely obchod s drogami. Najsmutnejsie je, ze ovela zaujimavejsie ako Chapov pribeh, vyznieva paralelne sa odohravajuci postupny vzostup prokuratora, ktory sa chce stat prezidentom a nevaha ist cez mrtvoly. Prvej serii davam rozpacitych 5/10 a po zhliadnuti dokumentu o Chapovi mam chut ist kvôli nepresnostiam aj nizsie, ale dufam, ze druha seria ich nejak zmysluplne vyjasni. 2. Seria: Uz neriesim do akej miery serial zodpoveda skutocnym udalostiam. Uzivam si ho cisto ako zabavnu fikciu o narkobaronoch. Druha seria sa konecne stala tym, cim som cakal, ze bude serial od zaciatku. Taka lacnejsia beckovejsia variacia Narcosu. Predstavitel El Chapa nema ani zdaleka taku charizmu ako predstavitel Pabla Escobara, ale konecne uz El Chapo nepôsobi ako tupy mexikanec ale ako prefikany vsetkeho schopny sef, ktory si dokaze vydobit respekt. Takisto zapletka je ovela atraktivnejsia. Po uteku z väzenia sa El Chapo pokusi ovladnut cele mexicku scenu s drogami, co logicky vyvola odpor a nasledne vojnu s dosavadnymi sefmi. Väcsinu serie teda sledujeme suboj rôznych mensich, ci väcsich sefov. El Chapo je vykresleny ako chamtivec, ktory chce ziskat vsetko a nevaha podrazit ani svojich vlastnych vernych ludi. Co sa mu nakoniec nepekne vymsti stratou niektorych blizkych. Napriek tomu som s Chapom prilis nesucitil. Vlastne si ma neziskala ziadna postava narkobarona a tak som si celkom uzival jak postupne jeden za druhym chcipali. Linia s prokuratorom, ktory chce byt prezidentom pôsobi cim dalej tym viac ako z nejakeho beckoveho serialu. Tej postave chyba poriadna hlbka. Ta jeho gay linia to nenapravi. Skôr naopak. Pôsobi ako jednorozmerna figurka, ktora je proste zla. Rôznych prestreliek je pozehnane a su riadne krvave, ale stale je to take neohrabane, skoro amaterske. Citelne serialu chyba poriadny reziser, ktory by ovela lepsie zvladol jak technicku tak dramaticku stranku. Prvej serii som dal slabe 3 hviezdicky. Druha je o triedu lepsia, takze si zasluzi slabe 4*. 7/10. Na tretiu seriu sa tentokrat tesim a som zvedavy ako El Chapo a gay prokurator ovladnu cele Mexiko. 3. seria je takym mixom prvych dvoch. Obcas sa dockame aj prestreliek s jednym konkurencnym bossom, ale väcsinu serie sledujeme zakulisne pikle. Prva tretina serie v ktorej Chapo expanduje na zahranicne trhy a gay prokurator ziskava stale väcsiu moc vo vlade je neskutocne napinava. Lenze odkedy Chapa znova uväznia tak sa tempo zvolni a dej sa zacne do istej miery tocit v kruhu. Chapo planuje utek, nevydari sa, tak planuje dalsi atd, atd. Gay prokurator pusti k vode svojho hosana, ale dlho to bez neho nevydrzi, tak zase hlada cestu k nemu. Naviac hranica medzi realnymi udalostami a cistou fikciou uz je prilis citelna. Udalosti, ktore sa stali Chapovi sa asi viacmenej drzia reality, ale zakulisie v politike s fiktívnym prokuratorom pôsobi prilis vykonstruovane aj ked si o skorumovanosti mexickej vlady nerobim iluzie. Finale serie môze fungovat aj ako finale serialu. Gay prokurator dosiahol svoje aj ked je to trpka vyhra a Chapo sa asi uz z basy len tak neprekope. Buď budú musieť tvorcovia počkať pár rokov alebo sa budú musieť venovať novým postavám. Zatiaľ je tretia séria tou najlepšou z celého seriálu. 8/10. () (méně) (více)

Arsenal83

Príbeh, ktorý sa oplatilo sfilmovať. A možno nemá svoj koniec, nakoniec El Chapo už unikol z väzenia niekoľkokrát a posledné zatknutie z tretej série nemusí byť posledné. Hoci dúfajme, že sa tak nestane, jeho 3000 obetí je nadmieru dosť. Samozrejme je seriál o stupeň slabší ako Narcos, lenže to je 5-hviezdičková záležitosť. A Marco de la O nemá sympatie ako Wagner „Escobar“ Moura. Napriek návalu seriálov či filmov z drogového podsvetia nie je Prcek tuctový, prináša svoje jedinečné a interesantné dejové linky a s výberom latinských herečiek to tvorcovia tiež trafili nadmieru dobre. ()

• V epizodě můžeme zahlédnout automobil Škoda Felicia. (Punisher)