Prcek

USA, (2017–2018), 25 h 13 min (Minutáž: 39–55 min)

Humberto Busto, Alejandro Aguilar, Mauricio Mejía, Dolores Heredia, Diego Mendieta, Laura Osma, Marco de la O, Rodrigo Abed, Luis Fernando Peña (více)

Série(3) / Epizody(34)

Jeho postava je možná malá, ale jeho plány jsou obrovské. Joaquín Guzmán, zvaný El Chapo, se hodlá vypracovat z bezvýznamného mafiánského poskoka v největšího narkobarona všech dob. Neštítí se ničeho - bude klidně vraždit, vydírat boháče nebo podplácet prezidenta... (TV Prima)

ARI50

No hold každý je prodejny a každý je krysa za určitou cenu, málo záběru které bych čekal ale přesto hodně solidně dobře natočeně, přestřelky, honičky neustále utíkání prostě El Chapo byl drsný a šel po všem po hlavě nebál se ničeho a zároveň to byla tunelová chytrá krysa no na jednu stránku klobouk dolů na druhou stránku dostal co si zasloužil, a podle mě může být rád že asi dýchá. Obrovská spokojenost s každým dílem. ()

6thSun

"El Chapo" by hodně chtěl kráčet ve šlépějích "Narcos", oproti této strhující sáze zde ale chybí pevnější scénáristické ukotvení, mnoho scén působí zkratkovitě, jindy zase dlouze sledujeme, jak někdo někam jede nebo jde, aniž by okamžik vyzníval jinak než čistě výplňkově. Špatné to není, bůhvíjak dobré ale už vůbec ne. ()

Sabrewulf odpad!

Co to je za zkurvenou módu, co se najednou poslední roky roztrhl pytel se seriály o drogových zmrdech? Ne o policajtech, co ty zmrdy chytají, ale o těch zmrdech, jak se vypracovávají, jak kují pikle atd? Fakt nejsem úchyl, abych pravidelně sledoval, jak se věnuje prostor někomu takovému a policajti jen tak bokem, aby se neřeklo. Proč mám čumět na to, jak se domlouvá, koho zabijí dneska, koho podplatí a podobné amorální hovna? To z toho diváci mají erekci nebo jak? Nemám nejmenší problém s antihrdiny, když je tam nějaká rovnováha třeba v tom, že daný kriminálník stojí proti většímu zlu (Odplata např.), ale toto čistokrevné zmrdství má jaký účel? To za pár let se budou vysílat seriály El Necro, kde náplň epizody bude o tom, jak si úchyl vytipovává na pohřbech hroby, vykope mrtvolu a mrdá ji? V první sérii v pilotu dá klasiku, ve druhé sérii/ třetím díle jak to dává zezadu? Zpičená, zvrácená doba, jak se k něčemu takovému principem vařené žáby, či krájeného salámu pěkně dostáváme. A ne, že ne, stačí porovnat, co se mohlo a nemohlo před takovými 70ti lety a kam jsme se dostali ve filmech a seriálech dnes. Hnus. ()

Fr

1.SÉRIE /// „KDYŽ MÁŠ PENÍZE, MÁŠ MOC. KDYŽ MÁŠ MOC, MÁŠ SPOUSTU PŘÁTEL… /// Tyhle příběhy lidí, kteří to v drogovým průmyslu dotáhli na vrchol, si jsou v mnohým podobný… o tom, jestli budete - či nebudete stát na vrcholu potravinovýho řetězce rozhodujou maličkosti. „Prcek“ Guzmán je namyšlenej parchant, ale celkem mu fandím. Nejdřív si myslím, že bude mít trochu jiný poslání a osud než ti vostatní, protože byl dlouho takovej nepohodlnej. V politickejch intrikách figuroval spíš jako oběť. Ale ono dilema - jestli mít moc, nebo svobodu, brzo rozlouskne tím správným / špatným způsobem (nehodící se škrtni). Série navíc (víc než ostatní) fajnově ukazuje politicko – mafiánský poměry v Mexiku. Latinská Amerika má víc známejch narkobaronů, než my výbornejch fotbalistů. Že jejich životy nejsou podobný jako vejce vejci, dokazuje právě El Chapo. Dávám „jenom 4*. Jsme přežraní. Neznat NARCOS, tak tady všichni rotujem vocasem a vrníme blahem. Navíc předpokládám, že 2. řada bude lepší! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Podnikám jako narkobaron a nechápu, proč se mám učit konzervovat. 2.) Říkaj mi, že se třema rokama základky nic nedokážu. 3.) Napadlo mě… jakpak se asi máš Terezo H.? 4.) Thx za titule „exfailo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 2.SÉRIE „A TEĎ UŽ MĚ NIKDO NEZASTAVÍ!...“ /// První série byla jen úvodem do Mexický problematiky. Dvojka je lepší. Ve všem! Přibejvá sirotků (takže akce), přituhuje uvnitř kartelu, zuří válka. Mexiko ukázaný jako země neomezenejch možností – teda jak pro koho. Beru si z toho soukromý ponaučení, že prachy bez přirozený inteligence jsou k hovnu. Máme tady komplexní životopis „Prcka“, ale taky to vypovídá hodně o politický reprezentaci země. A vůbec to není nějaká zjednodušená filmařina. Není to akční seriál, takže stačej přestřelky, popravy… prostě svět drogový ulice. Taky hodně armádních manévrů, takže spousta komparsu. A El Chapo? Vyhlížejme třetí sérii! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám sklony k fandění parchantům. 2.) Šéf řekl: Kdo není s náma, je proti nám! 3.) Thx za titule „audit.cz“ a „Kh0r1N“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 3.SÉRIE: /// „MOHL JSEM TOMU ZABRÁNIT…“ /// Začínáme 8 let před vydání „Prcka“ do USA (hovno spoiler vole…). Sledujeme období, kdy zásobí tři čtvrtiny světa a dává na obdiv svůj neutuchající apetit. Jak sexuální, tak hlavně ten finanční. Jeho impérium se rozrůstá – i s pomocí Američanů. Ovšem právě těm se to přestává líbit a tak El Chapo řeší problémy. Po svým… takže není divu, že vyjebávání s „gringos“ a se systémem se blíží ke konci. Hodně prostoru má Conrádo Sol a jeho politická kariéra. Je tady míň akce, vládne příběh. A když ke konci „Prcek“ držkou reje asfalt a dostává pouta, je mi smutno. Ne z jeho osudu, ale proto, že končí další parádní životopisná série. Vono totiž tyhle drogový týpky nelze jen tak nahradit. Myšleno v seriálový tvorbě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nemám nikdy věřit bukvici. 2.) S Arankou, Eržikou a Gejzou zakládáme drogovej kartel. 3.) Thx za titule „Cibina“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * () (méně) (více)

ddf76

El Chapo je oproti Narcos horsi. Serial konci v roce 1993, kdy El Chapa zatkli v Salvadoru a prevezli ho do Mexika do vezeni. Uvidime o cem bude druha serie, protoze El Chapo byl ve vezni 8 let. Sceny z vezeni mi nehraji, jak to ve skutecnosti probihalo. (Nechci nic prozrazovat, ale podle dokumentu a wikipedie se to odehravalo jinak). Je fakt, ze nekdy to scenariste vzali hopem. Ale porad je to dobre podivani na vecer. ()

• V epizodě můžeme zahlédnout automobil Škoda Felicia. (Punisher)