The Jurassic Games

USA, 2018, 86 min

Ryan Bellgardt

Ryan Bellgardt

Josh McKamie

10 odsouzenců na smrt hraje reality show s dinosaury kdo vyhraje získá svobodu ostatní umřou. Největší problém filmu je paradoxně v tom, že těch dinosaurů si diváci moc neužijí. T Rex se tam objeví jen na začátku a na konci a ostatní zde mají maximálně krátké štěky. Triky jsou obstojné a inteligence postav až na jednu výjimku (kdy chlápek místo toho, aby utekl jde na férovku s 4 velociraptorama) je též v normě. Za film 40 procent a za úplně poslední scénu 20 procent přihodím jelikož bych to chtěl vidět v pokračování :-). P.s. nikde jsem teda nenašel a neviděl , že to produkovalo Asylum ani Sy-Fy dokonce ani klasické logo co bývá u filmu Asylumu zde není tak nevím teda.(29.12.2018)

Brakový kříženec Saw a Ready Player One v prostředí Jurského parku. V mnoha ohledech samozřejmě vědomá vykrádačka, ale poskládaná kupodivu tak, že to úplně nebije do očí, a dokonce to i v rámci vlastních pravidel drží pohromadě. Koncept (ne tak úplně) fejkové reality show z virtuální reality je atraktivní a podaný s pořádnou dávkou černého humoru a sarkasmu, a na to, jak mizerný rozpočet to pravděpodobně mělo, to vizuálně nevypadá vůbec zle. Samozřejmě je to béčko jako prase a nedá se brát vážně, ale ta intenzita, se kterou to šije do důvěřivé manipulovatelnosti hltačů komerčního TV vysílání a falešné morálky dnešní navenek hyperkorektní, ale v jádru zvrácené doby, by snad chvílemi i vedla k domněnce, že se v něm skrývá nějaké sdělení....ale pak se objeví Číňan, mydlící raptory kung-fu kopy a řetězem, a je nám jasné, o co tady jde především. O prdel. Ale tentokrát překvapivě dynamickou, docela rafinovanou, a byť přehnanou, tak ne vysloveně tupou. Být to víc krvavé a dochucené pár lžícemi ostré grindhouse omáčky, dal bych v pohodě plnou palbu. Takhle si tu poslední hvězdu schovám na případné pokračování, protože v průběhu jsem si říkal, že daleko víc cool, než raptoři a t-rex by byli laseroví raptoři a t-rex s raketomety...a oni tam v tom tak často používaném rádobyotevřeném konci fakt jsou!(20.1.2019)

Americký akční snímek „The Jurassic Games“ je béčkem, které je velmi příjemné, relativně kvalitně zpracované a fandy dovede potěšit. Jasně, nejsou zde skvělé hlášky, ale postavy si vás – alespoň některé – dovedou získat. A to je dobré, nejsou to jen otravné charaktery. Triky se skutečně povedly a filmu nijak neubližují. Příjemné, nijak inteligentní, ale přesto lehce nadprůměrné béčko.(13.12.2018)

• Marze

Odsouzenci na smrt musí soutěžit o přežití ve virtuální realitě bojem proti dinosaurům a sobě navzájem. Když zahynou ve hře, zemřou ve skutečnosti. Je mezi nimi chlápek nespravedlivě odsouzený za zabití své ženy, který se vítězstvím ve hře může dostat na svobodu a očistit. Přišlo mi to dost přitažené za vlasy a chvílemi dětské a předvídatelné. Zvláštní efekty jsou ale vynikající. Pokud vám někdo řekne název filmu a vykřiknete radostí, je to právě film pro vás. Pokud sklopíte oči tak není. A pokud si film objednáte na DVD společně s Hunger games, tak se hluboce omlouvám.(31.1.2019)

Naprosté překvapení ! Čekal jsem asylum/Syfy ripoff Jurského parku, nebo světa, to je jedno - a dostal jsem zábavnou, našlapanou a akční hovadinu, kde jsem se dokonce přistihl jak fandím postavě ! Je to kombinace snad všech teenage úspěšných sérii od Battle royale ( snad krom HP:) , ale možná radši vidět jurské hry , než všechny díly Hunger games(21.7.2018)