Dunkirk, rok 1940. Poručík Galloway (Ifan Meredith) dostal na prvý pohľad jednoduchú misiu. S malou päťčlennou jednotkou sa má vybrať na nepriateľské územie a vyzdvihnúť nemeckého vedca, ktorý sa rozhodol vyzradiť britskej vláde špeciálny algoritmus na zostrojenie radaru. To by oslabenej britskej armáde mohlo pomôcť odolať blížiacej sa nemeckej ofenzíve. Keď jednotka dorazí na miesto určenia, zisťuje, že realita je úplne iná. Oblasť je prehľadávaná nemeckou jednotkou vedenou krutým Strasserom (Michael Wouters), nešťastný vedec je už po smrti, a jediný, kto pozná cenný algoritmus, je členka francúzskeho odboja Angelique (Kimberley Hews). Galloway ju musí dopraviť do bezpečia za každú cenu. (beso74)

Wacoslav1

Jak už bývá zvykem, tak v době kdy Nolanův spektákl ovládl kina přišli v Asylum se svou vlastní verzí a nutno uznat, že o tolik horší zase není i když od režiséra vylitýho Herculese bych čekal větší zábavu.15% ()

silentname

Keď som minulý rok ohodnotil "Dunkirk", hovoril som, že budem musieť ešte vidieť tento film, aby som ich mohol medzi sebou porovnať. No nakoniec som sa to rozhodol minulý rok nepozrieť, lebo som odmietal dobrovoľne vidieť film, o ktorom som cíitil, že bude na hodnotenie Fa odložil som to až na budúci rok. A tak tu máme 2.1.2018, sadol som si, pozrel som "Operation Dunkirk" a nakoniec to bolo lepšie, než som si myslel, že to bude. No to neznamená dokopy nič, lebo stále je to skutočne strašný film, zrežírovaný úplným amatérom, otrasnými efektami a mizernou kamerou. Nick Lyon sa postaral v roku 2016 o jeden z najzúfalejších filmov s názvom "Earthtastrophe". Ja som ho síce nemal možnosť vidieť, no z toho čo mi popisovala moja manželka som musel uznať, že v tomto prípade budeme v "najlepších rukách." Myslím si, že celý tento film v jeho nekvalitách sa dá zhodnotiť v časti, keď sa naši hrdinovia ukrývajú v dome jedného francúza, ktorý im bude pomáhať. Je tam celá asi 5 minútová časť, kde dvaja kolegovia vojaci spolu debatujú a na stene visia obrovské hodiny. A čas na tých hodinách sa bude neustále meniť. Chvíľku bude 13:45, potom bude 13:30, následne 13:50 a zase naspäť 13:40. Nežartujem. Je to tak neskutočne amatérsky natočené, že niekto nedokázal ani len zostrihať scénky tak, aby to nebilo do očí, alebo ho ani nenapadlo, že by sa hodiny mali počas jednotlivých scénok nejako posúvať. Výsledne je totiž celá scénka tak komická, až si človek ťuká na čelo. A to je len malá ukážka amatérskej réžie, ktorá sa tu dostane. Je tu pár momentiek, ktoré by som dokázal vyzdvihnúť. V prípade ale, že sa pozerám na film len ako čisto samostatné dielo bez akéhokoľvek spojenia s históriou a realitou. Iba ak ho hodnotím ako fiktívny film sám o sebe. A to je časť s puškou, ktorá aktivuje pascu. Je to kreatívne, uveriteľné a zaujímavé. A možno by som povedal, že hrdinovia nie sú najhorší na to, že je to film zbúchaný na kolene. A celkom majú aj nejaké charaktery a dali by sa nejako opísať. Náš hlavný zloduch je ale celkom iný príbeh. To je katastrofa mega-kalibru. Nemyslím si, že film je tak otrasný, že by som ho klasifikoval ako najhorší Asylum film, no rozhodne to nie je žiadna výhra. Osobne si myslím, že "Sinister Squad" bol oveľa väčší prúser. Ale ako som povedal, to neznamená ani v najmenšom, že je film dobrý. Práve naopak. Je to ukážka toho, ako to dopadne, keď sa niekto rozhodne priživiť na veľkom filme a natočí svoj vlastný amatérsky film, ktorý je dokopy o ničom. Ale možno sa niekto pomýli a bude si myslieť, že to bolo to veľké dielo, ktoré chcel vidieť a kúpi si ho. Možno. O ničom inom to jednoducho nie je. Hodnotenie: D ()

kaylin

Nekoukejte na ten název, protože nic, co by bylo spojené s Dunkirkem, zde není. Prostě jen snaha natáhnout diváky ve chvíli, kdy je venku vysokorozpočtový Nolanův film. Tohle je snímek nízkorozpočtový, po lese se tu honí lidi v uniformách, protože někdo chce nějakou šifru. A to je všechno. ()

beso74

Asylum opäť nesklamal. Niekoľko dní pred premiérou Nolanovho Dunkirku vydal zmätočný titul natočený za niekoľko šupiek niekde s dobrovoľníkmi v Indiáne a dúfa, že sa nájde dosť ľudí, čo si tie tituly zamenia. Typický azylácky mockbuster má Dunkirk akurát tak v mene a na niekoľkých dobových záberov, ktoré idú súbežne s úvodnými titulkami. Potom zvyšných 90 minút má divák možnosť sledovať súboj dvoch paintbalových družstiev začiatočníkov, ktorých členovia nemajú ani páru o tom, že sa počas boja treba aj kryť a spraviť nejakú taktiku. Že premisa filmu označuje radar ako dar od nemeckých vedcov, ktorý svoj vynález nechceli dať Hitlerovi mi vôbec neprekáža, filmári si oddávna ohýbajú historiu po svojom, aby bol príbeh napínavejší. Že herci vyzerajú v uniformách a s použitými zbraňami ako keby brali každého, kto niečo také aspoň približne z obdobia vojny vlastní, sa dá tiež prekúsiť. Čo som však neprekusil je fakt, že na takú významnú úlohu bola vybratá jednotka totálnych idiotov, že sa o tom, čo bude jednotka robiť pomaly hlasuje a že Nemci, ktorí vedeli o dôležitosti vedca poslali za nim jednotku o sile 10 ľudí, ktorým na konci prišli na pomoc 3 autá Nemcov, z ktorých vystúpilo ďalších 9 vojakov. Filmy od Asylumu mám celkom rád, na množstve z nich sa dá dobre pobaviť. Toto tu je však totálna nuda, ktorú pred odpadom zachránila asi len náhoda. ()

mimozakon odpad!

...alebo o tom, ako som sa zase raz nechal nachytať podobným názvom filmu. Už som chcel kolegovi vynadať, na čo má to posiela do IMAxU. SS im dá dve minuty na vydanie vedkyne,pozrie na ruku, hodinky nikde. To nevadí,určite si to počíta v hlave do 200. Komando urobí fintu a ohlási,že nevydajú..wtf prečo? A to, že budova dokáže mat aj zadný východ si uvedomia až po prestrelke,kde sa jeden z nich schová za okno? Skoro všetci skopčáci potom vyrazia na prepad,všetci pokrčenými nohami pod oknom,ale jednému to zabudli povedať a ten pozerá do okna a asi chce headshot.. takto by sa dalo tomu počinu vysmievať asi dlho, ale ja som to nezvládol a ukončil trápenie. ()

pichta

Utrpenie pozerať. Toto bol debilny nápad natočiť niečo také zlé a hlavne a keď si to môže človek pomýliť s dobrým filmom. Veľmi lacné a slabé. Radšej nepozerať. Vážne. ()