Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V nemocnici někdo vyhodí z okna primáře, pachatel se zdá téměř jistý. Jediný, kdo věří v jeho nevinu, je Barbara Valešová, které už Lenka s Prokopem v minulosti pomohli. Lenka se rozhodne případu ujmout i bez Prokopa a zjišťuje, že Milan a jeho neortodoxní vyšetřovací metody také nesou své ovoce. Lenka zároveň zjišťuje příčiny dusné atmosféry ve firmě, Černý má pro ni novinku, která jí zkomplikuje život. Podaří se Lence najít pravého vraha primáře i bez Prokopovy pomoci? Jakou životní změnu chystá Rudolf Černý? (TV Nova)

(více)

Recenze (7)

fafejt001 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

MYSLÍM , že tohle je , tedy ta další sada , tak nějak slepenec , jenž neuvidím asi , až dokonce , nebotˇ HÁDEK se objeví , možná až v posledním díle . A Donutil je fakticky nemastný , neslanýý !!!!! NECHÁPU PROČ TAM HRAJE , TEDA VLASTNĚ NEHRAJE . Tento díl sice nebyl nejhorší , ale žádný zázrak se nekoná . Teda alesponˇ pro mne . ()

sorrow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak dnes se opět scénárista vyznamenal, k té slátanině je snad i škoda se vyjadřovat. Nejprve opět stále se opakující nešvar snad všech českých detektivek, kdy vrahem udělá nejznámější hereckou hvězdu daného dílu (Špalková je vrahem snad ve všech kriminálkách, naposledy např. Specialisté, díl s názvem Šťastná rodina), nebo si snad opravdu někdo myslel, že to udělal ten přitroublí uklízeč? Vraha u těchto primitivních českých kriminálek lze určit už podle hereckého obsazení. No, ten nalezený deník slečnou Braunovou, to byla taková třešnička tohoto dílu, že. Pokud ho ten podezřelý vyhodil z okna za primářem, musel ležet někde v jeho blízkosti, ale policie ho při ohledání místa činu samozřejmě nenašla, jak jinak, najde ho až slečna Braunová o pár dnů později. A kdo vlastně v tomto případu financoval AK Černý a spol., snad ten zadlužený podezřelý, který nemá ani korunu, nebo snad jeho kamarádka, že by nevěděla, co s penězi, nebo se snad slečna Braunová už dala na charitu a maká zadarmo? Vyšetřovatel se celý díl opět kope do zadku, směje se výmyslu se smrtkou a řešení případu přenechá slečně Braunové. A proč vlastně vražedkyně chtěla být za každou cenu přítomna té šarádě, kterou slečna Braunová označuje za rekonstrukci, měla snad nutkání být přímo u toho až ji slečna Braunová usvědčí na základě prakticky žádných důkazů? Navíc opět získávání důkazů advokátní kanceláře je za hranou zákona, nějaké to vloupání do kanceláře přece nebudeme řešit. To svolávání na konci dílu je bez toho jasnovidce Krále takové na vodě, už aby se mistr Král vrátil z Londýna, předpokládám však, že jeho návrat tak rychlý nebude. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opravdu nevím, proč se točí seriál se dvěma spolupracovníky bez jednoho z nich. Čili dnes opět bez Krále. Jinak jako komedie funguje i tento díl dobře. Ve vyšetřování jsou ale zase chyby, přehmaty, pár nelogičností. Snad se seriál nezmění v komedii "Čekání na Krále", když již skoro polovinu série čekáme na "návrat Krále". ()

stga 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ač někdy úsměvný scénář, který právníkům deleguje takové pravomoci, že běžní kriminalisté a vyšetřovatelé šokovaně i pobaveně zírají, tak nasazení Hádka a nápad s geniálním analytikem, nebyl špatný počin. To ovšem neplatí u 3. série. Tahoun seriálu zmizel a nová postava v podobě postavy zrzavého Milana zcela jistě ubrala seriálu docela podstatně na originalitě. Je zde polemika, zda je to záměr scénáristy nebo nutnost ( např. nedostupnost Hádka ). V obou případech je to ale špatně a z originálního nápadu se stává brak, který má prudce sestupnou tendenci. Ještě zkusím jeden díl a pak je to za mě na odpad. ()

Zajímavosti (1)

  • Marian Roden si již třikrát v českém kriminálním seriálu zahrál oběť vraha s minimální dějovou linkou. Stalo se tak v epizodě Bratři (2017) seriálu Mordparta (od r. 2016), kde ztvárnil majitele aukční síně Samuela Beckera, který byl zastřelen. Stejný osud potkal i další jeho postavu, archiváře Jaroslava Blažíčka, v epizodě Rodokmen (2018) v seriálu Inspektor Max (od r. 2018). Do třetice byl jako primář MUDr. Karel Boček vyhozen z okna primářovny v této epizodě. (RadimHavl)

Reklama

Reklama