poster

1922

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA, 2017, 101 min

Režie:

Zak Hilditch

Předloha:

Stephen King (povídka)

Scénář:

Zak Hilditch

Kamera:

Ben Richardson

Hudba:

Mike Patton

Producenti:

Ross M. Dinerstein

Střih:

Merlin Eden

Scénografie:

Page Buckner

Kostýmy:

Claudia Da Ponte
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dzeyna
  ****

  Tohle je thriller na jedničku. Vážně naprosto skvělá atmosféra, která vás vtáhne do děje a ještě dál. Thomas Jane je dokonalý a předvedl své umění více než dobře. Celý příběh je vymyšlen dobře a vše do sebe hezky zapadá, jediná věc, která mi tam vadila, jsou oživlé mrtvoly, ty na mě byly až moc fantazijní a ubíraly tomu vážnost.(29.10.2017)

 • Marigold
  ***

  1922 trpí syndromem celé řady kingovských adaptací. Autor používá paranormální a hororové prvky k prohloubení dilemat a duševních stavů postav, k umocnění dramatu, které má jinak "nehororový původ". 1922 je v jádru tvrdou baladou o vině a výčitkách, dramatem o lásce muže k synovi a zemi, která převáží nad láskou k matce. Navzdory skvělému vizuálu a dobrému obsazení je právě drama hodně kulhavé, vleče se a mocně si vypomáhá voice-overem Thomase Janea. Hlavně konflikt Wilfa se synem nevyzní zdaleka tak intenzivně, aby člověk prožil následné "sklepní zjevení" tak silně jak režisér plánoval. Krysy a přízraky prostě vyhlížejí spíš jako béčková proprieta a příliš okaté dořečení něčeho, co je jinak úzce spjaté s nitrem hlavní postavy. Thomas Jane je jako redneck dostatečně fotogenický, ale jeho výkon rozhodně nemá (a ani nemůže mít) parametry hlubšího dramatu. 1922 se drží v komfortní zóně a to platí i o soundtracku Mikea Pattona. Solidní práce, ale marginální výsledek.(22.10.2017)

 • Cappuccino
  ****

  Napriek nie príliš konzistentnej kvalite, niekoľkým hluchým miestam a čas od času nevýraznému deju ide o slušnú žánrovú prácu, v ktorej si milovník thrillerov nájdete to svoje. V rámci nespočetného množstva knižných adaptácií Stephena Kinga sa 1922 môže bez pochýb radiť medzi kvalitnejšiu sortu, ktorá v žiadnom prípade nespraví literárnemu majstrovi žiadnu hanbu. Svojou temnou atmosférou a nepríjemne deprimujúcou hudobnou stránkou vám v tom najlepšom možnom slova zmysle pomätie myseľ a vďaka nesileným hororovým prvkom sa budete častokrát nachádzať niekde medzi napätím až strachom. 7/10(22.10.2017)

 • pornogrind
  ****

  Nečetl jsem knižní předlohu S. Kinga takže nemůžu soudit jak moc se Z. Hilditch drží knihy, ale to co jsem viděl mě osobně celkem překvapilo. Mnohé sice asi odradí a možná i znechutí pomalý styl vyprávění. Ano i já jsem spíš zastáncem filmů kde má film rychlejší spád. Jenže tomuhle snímku pomalý tempo vyprávění vyloženě sedí. Film se podle mě povedl i po hudební stránce. Velký díl úspěchu na svých bedrech nese Thomas Jane, kterýmu tahle role neskutečně sedla.(7.1.2018)

 • Frajer42
  ***

  Spoilery! Vcelku sympatický King. Dostal jsem přibližně to, co jsem očekával. Příběh je vcelku veselá záležitost. Mrcha žena chce chudáka vidláka muže připravit o jediné dvě věci, které jej činí mužem - o jeho pozemky a o syna. Jelikož se pánovi nepodaří se ženou vyjednat uspokojivé diplomatické podmínky, rozhodne se jednat nediplomatickou cestou - po vidlácku. Sympatická mi byla jižanská mluva i atmosféra. Něco mě k těmto končinám táhne, cítím z nich obrovskou pohodu, která zřejmě pramení ze zaběhnutého stereotypu a jednoduchosti tamního života - přes den makáte jako barevný, v noci osouložíte jako barevný (bohužel vlastnící nebarevnou výbavu) svoji ženu. Po čase vás vaše žena zaručeně přestane bavit, a tak začnete pít, aby vás bavit zase začala. Jakmile i tento zlepšovák přestane fungovat, tak máte v podstatě tři možnosti, pokud se vám podařilo vysoustružit pohlednou dceru, tak jste nejšťastnější farmář. Jinak musíte manželku nahradit rozličným druhem dobytka. V nejsmutnější případě se musíte uchýlit k většímu množství alkoholu. Konec odbočky ke krásám jihu. S filmem jsem spokojený. Krysy jsou dostatečně nemazlivým druhem hlodavců a jejich běsnění bylo dostatečně odpudivé. Příběh byl správně šílený a dokázal mě vtáhnout do děje. Pokud hledáte nenáročnou zábavu pro zpříjemnění večera, tak se nebojím tento snímek doporučit.(5.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace