Dárkyně smrti

Darkyňa smrti

Inconceivable

Drama / Thriller

Kanada, 2017, 105 min

Jasně, nejedná se o veledílo, Cage zde navíc hraje překvapivě spíše méně významnou roli. Takže pro jeho skalní fandy určitě trošku zklamání že se tady jejich oblíbenec vyskytuje málo a ještě v ne zrovna charismatické roli. Navíc pozor! Ve filmu se nestřílí. Kdo se ve filmu naopak vyskytuje, tak jsou dvě ženy a budou mít společného více než by si minimálně starší z nich přála. Nicky Whelan to v záporné roli sluší a Gina na ty roky je stále kočka. Scénář nám připravil několik hodně nereálných situací a občas sledujeme rodinné sci-fi ze života maminek. Film ale bezproblému udržel mou pozornost. 50%(18.12.2018)

• Wacoslav1

Cage tentokrát nepřekročil po Vengeance svůj obvyklý stín a je tu jenom další nudný a zbytečný film.10%(10.7.2017)

• mzss1

|33%| Od tohoto filmu jsem absolutně nic nečekal, ale přeci jenom jsem ho zkusil. No, moc mě to teda nebavilo. Jako drama to působí dost nezáživně a hlavní psychopatka to také moc nevytrhla. Nebyla vyloženě špatná, ale spíš bych kritizoval scénář a příběh. Nebylo to dotažené do konce, i pár nelogičností tam bylo. K tomu nebylo moc vysvětleno, proč se tak ta bláznivá ženská chová. Motiv tu byl vyřčen, ale moc mi teda neseděl. Chtěl jsem dát lepší 1* z milosti, ale finále bylo trochu už napínavé a konečná scéna, kdy tu onu psychopatku Cage napálil, se mi líbila. Herci jsou relativně v pohodě, Cage tu hraje druhé housle, v podstatě je tu zbytečný, ale potěší ho vidět. Ve výsledku konstatuji, že se jedná o zbytečný film, který ani za to 1 shlédnutí nestojí. Ale já to přežil, na zabití jednoho večera to až tak zlé nebylo. Avšak podprůměr je to ve všech ohledech.(4.8.2017)

Po tomhle filmu může Nicolas Cage jemně, opravdu jen neznatelně ofouknout prach z Oskárka stojícího přes dvě desítky let na krbové římse. Má nasmlouvanou sérii filmů, za něž mu sice uznání nehrozí, ovšem každý krůček směrem k nějakému herectví se počítá. Po ""Pomstě: Milostný příběh" se jedná opět o vedlejší roli. S Ginou Gershon vytvořil důvěřivý pár, do jehož přízně se vetře psychicky narušená žena, která využívá dvojí identity k obelstění párů, které nemohou mít děti jinak než cestou umělého oplodnění, přičemž je pro Angelu, která už je v letech a po nedávném potratu, a Briana, toužících po velké rodině, tentokrát dokonce vhodným objektem pro početí a donošení dítěte. Netrvá to dlouho a mladou ženu i s její holčičkou si pár nastěhuje k sobě, přičemž ji začne využívat jako chůvu. Vtip je v tom, že je anonymním dárcem (svých posledních tří) vajíček. A ještě větší vtip je v tom, že s chorobnou posedlostí následně ničí rodinné štěstí. Ne úplně ohraná zápletka, dvojí sexuální orientace, zajímavé herecké obsazení. Záporem je celková nedomyšlenost příběhu i chování mladé psychopatky, což je dáno rukou scenáristky, která má na kontě jen "žensky" orientované filmy prosycené erotikou. Výjimečně mně nevadilo, že story je ochuzená o jakékoliv drsné scény, daleko zajímavější bylo postupné napětí mezi aktéry. Cast byl dost dobrý, v hlavní roli Nicky Whelan, která do filmu vnese okamžitě erotický náboj. "Zjemnělý"psychologický thriller je spíše orientován a přizpůsoben ženskému publiku. V té rovině funguje obstojně. Režisér Jonathan Baker vytvořil dobré napětí, kdy sice není vše natolik propracované, ale ani nijak výrazně předvídatelné, aby to kazilo dojem. Nikdo nečeká, že Cage za to bude veleben a zasypán cenami, Jde o zlepšení repertoáru, třeba prostřednictvím thrilleru, který je ideálně stavěn pro televizní obrazovku. Pro Cage je pořád lepší hrát v televizních filmech přijatelné kvality než v kino filmech, jejichž kritéria značně zaostávají. Není to tak úplně jeho zásluha, že tenhle thriller obstál, přece ale jen se většina na film podívá kvůli jeho účasti. Ženská přesila byla značná a vše se točilo kolem ní. Pokud vás baví eroticky dusné thrillery typu "Poison Ivy", kdy autorem druhého pokračování je právě scenáristka tohoto filmu, nemusíte s volbou váhat. 7/10(4.9.2017)

• SeBig

Kejdž ve vedlejší roli znamená hodně velkej bullshit. Taky to tak dopadlo. Absolutně nechápu co to mělo být za telenovelu.(30.7.2019)

Cage tentokrát překvapil role mu sedla ale film měl dostat větší drama, akci hlavně a šlo by to víš, což je škoda mohla to být super napínavá podívaná tak zůstáváme na středu.(23.10.2017)

JOJ CINEMA HD - Celkem dobrý, kvalitou TV film, ještě k tomu z Kanady. Navíc Nicky Whelan je pěkná baba, takže zejména pánské oko potěšila. 60%(7.5.2019)

• Lacike

Milionkrat obohrata zapletka o psychopatke, ktora sa votrie do zivota stastnej rodinky. Neprinasa to nic nove. Spracovanie je strasne nezazivne a nudne. Prekvapi len herecke obsadenie, ktore by sa pred rokmi dalo oznacit za hviezdne, ale dnes uz títo herci musia hrat v kdejakej volovine. Takze aspon jednu hviezdicku davam za pekne kozy Nicky Whelan, ale inak je ten film absolutna strata casu. 1/10.(1.8.2017)

• Caminzind

Tak tohle bylo hodně zlý.(25.8.2017)

Asi se nedalo moc čekat, že tenhle snímek bude nějak objevný a nový, Nicolas Cage tu vlastně ani nemá hlavní roli, i když ke konci už je na scéně dost, ale film je docela drsně sexy, má svoje dobré momenty a jako thriller na jedno použití funguje. Cagovy jednoduché filmy mě celkem baví a neuráží můj vkus.(22.8.2017)

• PROCESOR

První půlka celkem nuda a ta drahá se od té první moc nevzdálila. Takže tady máme anonymní dárkyni, co má poslední tři vajíčka a daruje je bohatým ženským co už nemůžou mít své děti a jsou pro ně vším. Takže ona má infekci a nemá už vajíčka v pohodě přesto otěhotní a je znova dárkyně, si budu muset nastudovat tu biologii, jak a kdo a co je potřeba k tomu početí…Takže žádný drama se nekoná, tedy dokud se na place neobjevila jejich vysportovaná kamarádka Natalie Eva Marie, to potom byl „fičák“(31.10.2018)

• bourec

Ač ten film neni tak stupidní jako některý poslední Nikyho filmy,i přesto je to děsNeskutečně nesympatická dvojice lidí.Cage se svym prkennym projevem a helmou na hlavě,a děsně odporná Gina Gershon.A jejich láskyplný scény jsou k zblití.A tak,ač by to mělo bejt vobráceně sem víc fandil tý blonďatý ďáblici,která mi byla stokrát sympatičtější než ústřední dvojice.A to je vlastně na hovno.30%.(5.5.2018)

• AD P

Milion krát obohrana téma. Už to nemalo vôbec s čím prekvapiť !(2.1.2019)

• Bobik9

Šedesátníci si pořizují dětičky, ale moc jim to nejde. No, vidět se to dalo a nebýt toho zmrveného konce, tak jsem tomu skoro dal i 3*. Otázkou pro mě je, proč Nicolas Cage bere podobné béčka/céčka. Jsem přesvědčený, že má na víc. I tady to podle mě zahrál dobře, přesto, že byl naprosto vedlejší postava. Hlavní hvězdou, která tu byla, byla Nicky Whelan. Ta zahrála vše, jak měla a moc se hodila do své role. Naopak Gina Gershon byla opravdu tragická. CO mě rozhodně potěšilo, tak byla malá rolička pro Evu Marii, protože podporuji každou WWE hvězdu do filmových rolí.(26.6.2018)

• Martin741

Klec si zas jede to svoje, cize po starom : tempo plane, dialogy, kulisy, dej plany . Plana podivana, ruky prec od toho : 15 %(24.9.2019)

• Johnny.ARN

Nič dobré z tej Kanady nepríde. Cage to asi zobral len preto, že mu to zaplatilo hypoteku alebo neviem. Príbeh ešte neni úplne prevarený, ale nenadchne, neprekvapí, nepoteší. 1 z 5(2.11.2018)

• grizly007

Xtá variace na neposlušnou podržtašku, která neví kde je její místo. Cage neochvějně míří do Růžové ordinace.(31.3.2019)

• luksky

Koukl sem do konce..chtěl sem vědět, jak to dopadne..film má par dobrých chvilek, Cage hraje vpohodě..ale jednou vidět bohatě stačí(4.1.2018)

Po hodně dlouhé době poměrně koukatelný Cage, i když je tedy nutno podotknout, že Inconceivable není rozhodně jeho film, spíš tu prakticky jen po celou dobu sekunduje ústřední dvojici soupeřek, v podání stále ještě charismatické Gine Gershon a především fakt super zlému koťátku Nicky Whelan, z jejíhož pohledu i mě vážně mrazilo a ta tady tu svojí potvoru fakt vychytala. Takže co se týče hereckého obsazení, v tomto směru prostě tato podívaná dominuje, a nebál bych se ho označit zcela jednoduše za opravdu sexy. Zápletka je jinak ale béčková a tuctová až běda, nicméně díky šikovnému zpracování a docela slušně gradujícímu spádu to tentokrát až tolik nevadí, samozřejmě se tu vyskytují i hlušší a někdy i zbytečný scény, celkově mě to ale i tak vážně bavilo a jediné, co bych v tomto směru chtěl vytknout, je pointa, která je sice nepřekvapivá a předvídatelná už od začátku filmu, což by ovšem až tak nevadilo, ale jaksi mi zde úplně chybělo, jak k oné pointě vlastně došlo??? Pozitivně pak musím každopádně hodnotit ještě momenty napětí, které působily opravdu funkčním dojmem, na druhou stranu taková atmosféra s emocemi, ty byli zas naopak naprosto mimo. Jako celek jde ale o skutečně slušný, i když dost laciný béčko, ale je nenudící, svižný a působivě natočený, takže s radostí klidně nadhodnotím na pěkné, průměrné 3* :-).(2.11.2018)

• Hanys_

Šestákový thriller bez nějakých velkých ambicí, škoda ale že se zbytečně přestárlým Cagem a Gershon. Ale záporačka byla slušná mrcha.(16.5.2019)

<< předchozí 1 2