Inconceivable

Jonathan Baker

Chloe King

Brandon Cox

Kevin Kiner

Po tomhle filmu může Nicolas Cage jemně, opravdu jen neznatelně ofouknout prach z Oskárka stojícího přes dvě desítky let na krbové římse. Má nasmlouvanou sérii filmů, za něž mu sice uznání nehrozí, ovšem každý krůček směrem k nějakému herectví se počítá. Po ""Pomstě: Milostný příběh" se jedná opět o vedlejší roli. S Ginou Gershon vytvořil důvěřivý pár, do jehož přízně se vetře psychicky narušená žena, která využívá dvojí identity k obelstění párů, které nemohou mít děti jinak než cestou umělého oplodnění, přičemž je pro Angelu, která už je v letech a po nedávném potratu, a Briana, toužících po velké rodině, tentokrát dokonce vhodným objektem pro početí a donošení dítěte. Netrvá to dlouho a mladou ženu i s její holčičkou si pár nastěhuje k sobě, přičemž ji začne využívat jako chůvu. Vtip je v tom, že je anonymním dárcem (svých posledních tří) vajíček. A ještě větší vtip je v tom, že s chorobnou posedlostí následně ničí rodinné štěstí. Ne úplně ohraná zápletka, dvojí sexuální orientace, zajímavé herecké obsazení. Záporem je celková nedomyšlenost příběhu i chování mladé psychopatky, což je dáno rukou scenáristky, která má na kontě jen "žensky" orientované filmy prosycené erotikou. Výjimečně mně nevadilo, že story je ochuzená o jakékoliv drsné scény, daleko zajímavější bylo postupné napětí mezi aktéry. Cast byl dost dobrý, v hlavní roli Nicky Whelan, která do filmu vnese okamžitě erotický náboj. "Zjemnělý"psychologický thriller je spíše orientován a přizpůsoben ženskému publiku. V té rovině funguje obstojně. Režisér Jonathan Baker vytvořil dobré napětí, kdy sice není vše natolik propracované, ale ani nijak výrazně předvídatelné, aby to kazilo dojem. Nikdo nečeká, že Cage za to bude veleben a zasypán cenami, Jde o zlepšení repertoáru, třeba prostřednictvím thrilleru, který je ideálně stavěn pro televizní obrazovku. Pro Cage je pořád lepší hrát v televizních filmech přijatelné kvality než v kino filmech, jejichž kritéria značně zaostávají. Není to tak úplně jeho zásluha, že tenhle thriller obstál, přece ale jen se většina na film podívá kvůli jeho účasti. Ženská přesila byla značná a vše se točilo kolem ní. Pokud vás baví eroticky dusné thrillery typu "Poison Ivy", kdy autorem druhého pokračování je právě scenáristka tohoto filmu, nemusíte s volbou váhat. 7/10(4.9.2017)

Asi se nedalo moc čekat, že tenhle snímek bude nějak objevný a nový, Nicolas Cage tu vlastně ani nemá hlavní roli, i když ke konci už je na scéně dost, ale film je docela drsně sexy, má svoje dobré momenty a jako thriller na jedno použití funguje. Cagovy jednoduché filmy mě celkem baví a neuráží můj vkus.(22.8.2017)

• Lacike

Milionkrat obohrata zapletka o psychopatke, ktora sa votrie do zivota stastnej rodinky. Neprinasa to nic nove. Spracovanie je strasne nezazivne a nudne. Prekvapi len herecke obsadenie, ktore by sa pred rokmi dalo oznacit za hviezdne, ale dnes uz títo herci musia hrat v kdejakej volovine. Takze aspon jednu hviezdicku davam za pekne kozy Nicky Whelan, ale inak je ten film absolutna strata casu. 1/10.(1.8.2017)

Je až nepředstavitelný, do čeho všeho se ten Nicolas nestihne namontovat. Tentokrát je to thriller o ženský, která má jeden pošahanej mozek a tři poslední vajíčka. (Myšleno vajíčka jako vajíčka, ne jako vajíčka, která koupíte za 3 koruny v Albertu). A jelikož na každou svini se vaří voda, tak jsem byl docela zvědavej, jaká se uvaří na tuhle třívaječnou. Cage se tu sice tváří opět tak, jako kdyby si do toho hrnce s horkou vodou sednul holou prdelí, ale ke konci to kupodivu začne bublat napětim. Váhal jsem mezi dvěma a třema hvězdama, ale vzhledem k nízkému hodnocení tomu vysázim tři vejce ;-)(31.7.2017)

• mzss1

|33%| Od tohoto filmu jsem absolutně nic nečekal, ale přeci jenom jsem ho zkusil. No, moc mě to teda nebavilo. Jako drama to působí dost nezáživně a hlavní psychopatka to také moc nevytrhla. Nebyla vyloženě špatná, ale spíš bych kritizoval scénář a příběh. Nebylo to dotažené do konce, i pár nelogičností tam bylo. K tomu nebylo moc vysvětleno, proč se tak ta bláznivá ženská chová. Motiv tu byl vyřčen, ale moc mi teda neseděl. Chtěl jsem dát lepší 1* z milosti, ale finále bylo trochu už napínavé a konečná scéna, kdy tu onu psychopatku Cage napálil, se mi líbila. Herci jsou relativně v pohodě, Cage tu hraje druhé housle, v podstatě je tu zbytečný, ale potěší ho vidět. Ve výsledku konstatuji, že se jedná o zbytečný film, který ani za to 1 shlédnutí nestojí. Ale já to přežil, na zabití jednoho večera to až tak zlé nebylo. Avšak podprůměr je to ve všech ohledech.(4.8.2017)