Alici je čtyřicet, má dvě děti, rozešla se s manželem a vrací se zpátky do města, kde se narodila a vyrostla. Zpátky ke kořenům! Doma si chce utřídit myšlenky a začít znovu od začátku. Vždyť život začíná až po čtyřicítce, říká se. Nemůže existovat lepší start než narozeninová party s kamarádkama! „Na svoje narozeniny to vždycky přeženu, utrhnu se ze řetězu..  a pak zpátky do normálu." těší se Alice. S návratem do normálu to ale nebude vůbec žhavé a její život nabere zcela nečekaný směr. Na oslavě potkává tři mladíky, s jedním z nich stráví noc a všem pak nabídne, že u ní mohou chvíli bydlet. Najednou má v domě o dost větší rodinu a také nebezpečně se rozvíjející romantický vztah, snad dokonce lásku. A pak se ve dveřích objeví bývalý manžel s kufrem v ruce. (Bontonfilm)

bonovox

Reese strieda kvalitné projekty s priemernými a toto je žiaľ druhý prípad. Absolútne nudná záležitosť natočená bez iskry a nápadu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

luboss822

Film je z môjho pohľadu, resp. jeho hodnotenia trošku nadhodnotení, pretože vždy vo filme ocením určitú dávku originality, ktorá tu bola. Myslím, že by bol z tohoto filmu veľmi podarený seriál (matka s dcérami, exmanžel + 3 chlapíci bývajúci v hosťovskom dome, čo sa predsa môže pokaziť). Reese výborná ako vždy, dalo sa na tom miestami aj zasmiať a rozhodne to bolo niečo iné než zvyšok filmov takéhoto typu. ()

Gyl

Možná by to bylo slabé i kdybych si to pustil doma a žehlil u toho kapesníky. V kině to bylo prostě ubohé! V údajně romantické komedii se pořád jen tlachalo o něčem, co divák ani neviděl, emoce na nule, romantika taky na nule, do toho nějaký jakoby divný polyamory vztah 5 dospělých a 2 dětí. Jak je jich hodně, tak vlastně není prostor jít do hloubky ani v jednom vztahu a všechno je jen povrchní. Nejlepší scéna je asi, když Alice emotivně ječí na nějakou ženskou něco o psovi, který v tom filmu vůbec nebyl. A nebyl v něm, protože umřel a na konci titulků se dočtete, že film je věnován tomu čoklovi a je tam jeho fotka. Je to film pro psa :) ()

amalia

Příjemná oddechovka, příjemné odpoledne v kině, film splnil relax, který jsem od něj očekávala...na Reese se hezky kouká a na chlapce se taky. ()

teckax

Jejdamane, kdo tady čekal něco uměleckého nebo snad intelektualniho se musel zbláznit. Lehký a jednoduchý jako šlehačka na jahodách. Účel to splnilo na jedničku. Dobrá práce. ()

JB001

Pustil jsem si to jen ze zvědavosti, že se jedná o nový film s Reece Witherspoon, ale nelituji. Určitě lepší než "Pravá blondýnka". Výborná oddechová záležitost, která dojme k slzám ()

NeverEver

Takhle, na tento film jdete uz nejakym typickym ocekavanim - romanticka komedie s Reese - ta ma proste svoje specifika - a tech se mi dostalo. Odchazela jsem z kina spokojena, ubrecena, vysmata a u nekolik scen me az bodlo u srdce (mela jsem pocit ze nekdo odposlouchava nase "babske dychanky"). Nelze cekat zadny moudra, zadne umeni, zadny presah, jen prijemnou zenskou zabavu, kterou ocenite s partou kamaradek a posleze se muzete otevrit nad skenkou prosseca. Brat na tenhle film chlapa je hole silenstvi. Davam 4**** a uz se tesim na dalsi Reese pocin. ()

Pythonator

Nudnější neromantická nekomedie s docela nedramatickou nezáživnou linkou. Reese je pořád božská kočka, ale to pořád nestačí. Český název distributora je zavádějící, protože film rozhodně není o hledání toho pravého a už vůbec ne o nějakém rozhodování mezi více milenci. ()

orangee

Komediální pohodička zaměřená na rozpadlou rodinu a tomu, co v ní skutečně chybí. Kamarád, přítel, hospodář, poradce, ochranitel, syn či milenec? Nebo všichni dohromady v několika lidech? ()

kekebreke

Na film jsem musel. Manželka měla narozeniny, tak jsem ji udělal kvůli. Vyložená blbost to nebyla, ale extra zážitek také ne. Trošku nudná komedie s milou, časem opravdu již ošlehanou Whitherspoonovou. Jako rozvedenou jsem ji nějak nepochopil, jak často komunikovala se svým bývalým a očekávala jeho příjezd. Nevadí, možná jsem chvilku zaklimbal. Už se těším, až budu mít narozeniny já, manželce předvedu, na co jít do kina... ()

macherano

Skoda toho taka dobra herecka a tak sa s toho dalo vytazit Sexi 40 bola lepsia malo to byt nieco s nadpriemeru a to sa zial nekona na velku skodu plus rozpacity zaver ()

Lasllye

Pohádka. Tři mladí kluci, kteří mají slibně rozjetou kariéru, a zrovna mají zájem o sice dobře vyhlížející čtyřicítku a její dvě děti. Ochotně pomáhají, hlídají a očividně nemají svoje životy... Není to úplně propadák, ale dvakrát to vidět nepotřebuju. A občas byla i sranda ()