Který je ten pravý?

Ktorý je ten pravý?

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2017, 97 min

• silentname

Nevydarená komédia / dráma, kde som sa teda skoro vôbec nezasmial a film ma viac iritoval než bavil. Myslím si, že ani jeden z týchto hercov sa nestratí a dostane sa do niečoho nového, no nemyslím si, že tento film nejako závratne ovplyvní ich kariéru, ani že by sa k nemu nejako výrazne priznávali. Witherspoon má na viac a mrzí ma, že som ju nevidel vo vynikajúcom filme od "The Good Lie". Lebo má jednoznačne na lepšie filmy, než sa jej dostávajú po ruku. Minulý rok to bolo "Hot Pursuit" a tento rok je to "Home Again." Nie je to veľmi dobre napísané a plus je tu ten soundtrack, ktorý nezmĺkne skoro ani na chvíľku. A tichých momentov vo filme, kde by som si mohol lepšie vychutnať atmosféru je tu žalostne málo. Je to nudné, otravné, veľmi predvídateľné a nemá to ani dostatočnú charizmu na to, aby sa film u mňa pretlačil. Neodporúčam vidieť. Podľa mňa je tento film strata času. Alebo som len nebol správna divácka základňa. Každopádne, to som si z tohto filmu odniesol ja. Hodnotenie: D+(22.11.2017)

Kodym mal dakedy takú pesničku v ktorej sa spievalo, Není to láska není to zlo, jenom se nám to nepovedlo ... A presne takýto pocit som mal nie len z tohoto filmu, ale aj z toho, čo sa tam odohrávalo. ... Nie je to zlý film, nepozeralo sa naň zle, len to bolo nielen naivné ale aj hlúpe ... dačo mi to pripomína(24.2.2018)

Český překlad názvu filmu, v divákovi vzbudí očekávání, že se bude jednat o standardní romantiku, ale v tomto případě tomu tak není a vztahy se zde řeší jiným způsobem, než je tomu u podobných filmů zvykem a vlastně to ani moc romantika není. To ale neznamená, že se jedná o špatný film, právě naopak, jen si divák po skončení filmu, nevzpomene, jak vůbec začal.(10.7.2018)

Je čerstvě po rozchodu s otcem svých dvou dcer, a tak ji při oslavě čtyřicátin nenapadne nic lepšího, než si do luxusního domu nastěhovat tři mladé nadějné filmaře. Důvod? Už snad ani sám nevím. Ať se to někomu líbí nebo ne, Nancy Meyers je v žánru romantické komedie pojem. Jen její dcerka, pro kterou je tahle látka režijní a scenáristický debut, asi nedávala moc pozor, jak její matka pracuje s herci, jak pointuje jednotlivé situace, jak dává dialogu vtip i šmrnc, jak osobitě režíruje a jak přesně ví, kdy udeřit hřebíčkem na hlavičku. Hallie Meyers-Shyer hraje tak moc na jistotu, až to skoro otravuje. Neumí překvapit, neumí dojmout. Ve výsledku tak její dítko obsahuje až příliš málo romantiky a skoro žádný humor. Oscarová Reese Witherspoon je výrazná a nad ostatními vyčnívá, trio mlaďochů jí tím pádem nestačí, hoši mají velmi mdlé charisma, nějaké to tokání a konflikty nijak nestrhne. No, být nedělní deštivé odpoledne..(21.12.2017)

Je to možná k podnět k posezení u psychologa, ale mé pubertální já značně ovlivňovaly filmy Reese Witherspoon a dodnes se rád na nějaký její film kouknu. Naštěstí vedle Home Again točí i kvalitnější kousky typu Big Little Lies, za které se nemusím stydět, že na ně koukám. Nicméně tedy abych nějak zakryl své zženštilé já, tak vám tento film, pokud nejste žena a nejlépe vyzrálá, nedoporučuji. Je to taková přiblblá komedie, která z většiny lidí vyvane ihned po výlezu z kina, ovšem já se prostě bavil nad tím, jaký absurdní námět se vlastně podařilo vytvořit. Reese je tady v podstatě dcerou zesnulého George Lucase (ať mi nikdo netvrdí, že tahle alegorie není úplně očividná) a postupně se na ní nabalí tři sympatičtí týpci, kteří buď chtějí spát přímo s ní nebo s odkazem jejího otce pod polštářem. No a je to prostě prča na uvolnění, která ve svém subžánru nenechází moc kvalitní obdoby. Minimálně poslední dobou. PS : Jon Rudnitsky nechť je mým BFF.(5.12.2017)