Který je ten pravý?

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2017, 97 min

• Primavera

Na komédiu málo vtipné, žiaden bláznivý úlet, pri ktorom sa s nadhľadom rehocete. Na drámu zas prihlúpa myšlienka. Je tu matka s dcérami, exmanžel, traja mladíci, ktorí sa jej postarajú o pokazenú skrinku, webovú stránku, zavezú dieťa do školy a v noci vyprášia matku, kde je pointa? Reese je výborná herečka, ale film ani jej talent ani pekný vzhľad neutiahol.(13.9.2017)

• Pavlínka9

Reese je vážně kočka. Tento příběh jsem si dokázala představit a bylo to celé takové krásně prosvětlené a teplé tím prostředím LA a ráda bych v takovém domě nějakou domě žila. To mě na tom zaujalo - že mě to vtáhlo a jelikož jsem se chtěla podívat na něco "lehčího", myslím si, že to byla správná volba. Ale jinak jsem tam zachytila i skvělé poznámky o tom věku, poznatky co a jak s tím a také jaký je tam rozdíl mezi tím, když starší žena potká mladšího muže...Jako pro pobavení film ano - ale nic hlubšího z toho nevyleze...(20.1.2018)

• kingik

Film, v němž byste blonďatou hlavu Reese Witherspoon nehledali. Sakra, vždyť si může vybírat a kývne na špatně zrežírovaný a napsaný film. Co ji mohlo zaujmout na příběhu, ve kterém se jí do chalupy nasáčkují tři maníci na cestě za uměleckými sny, je záhadou. Ti maníci jsou mladí začínající filmaři, z nichž jeden po ní jede, ona tak trochu po něm taky, uvědomujíc si věkový rozdíl, náhle se zjeví její manžel, s nímž nežije, ale nejsou rozvedeni. Pak je všechno jinak. Amant vyklidí pole, Reese se rozhodne nedráždit manželův pyj bosou nohou, dvě její dcerky mají tátu zpátky a píčovina je na světě. Scénář hrozný, tři maníci k ničemu, slabě inscenované, víc na jistotu to už zrežírovat snad ani nešlo. Nebýt účasti Witherspoon, film by zapadl do skladby podprůměrných tv filmů, z nichž si za pár hodin nevybavíte vůbec nic. Příběh moc komediálních momentů neskýtá. S romantikou to také není až tak akutní. Ta probleskuje jen v malé míře. Postavy působí nesourodě. Tři mladí filmaři by klidně mohli mít svůj film, stejně tak i Reese, její manžel a jejich vzájemné odcizení, to by vydalo také na samostatný film. Produkčně film zaštítila ostřílená Nancy Meyers. Patrně i ona nečetla pojednání příběhu. Úplně iritující bylo, jak nezkušená režisérka Hallie Meyers-Shyer dojila křečovitě gagy, které nebyly na skladě, scénář si napsala osobně, a lákala romantiku schovanou ve křoví, aby vylezla ven. Reese bylo zřejmě neskonale trapně, neb se nijak nesnažila tu bídu pozvednout. Zvláště žalostné byly úseky filmu, v nichž zmizela ze scény. Považte, byl to kinofilm, proporce má jak druhořadý televizní film. Jen pro skalní příznivce Reese. 4/10(24.1.2018)

Banální příběh o tom, jak se Alice posune ve svém životě dál. Jenže aby bylo originalitě učiněno zadost, potřebuje k tomu tři nahodilé podnájemníky. Jen v továrně na sny se triu aspirujících filmařů dostane příležitosti spát v zahradním domku dcery oscarového režiséra (a jednomu v její posteli). Český název je ale naprosto zavádějící - protože ani mladé ucho (jehož jméno jsem už zapomněla), ani ex-manžel Michael Sheen nejsou pro Alici ti praví. (Zvlášť proto, že mladší je povahovou kopií toho staršího.) Alice si v prosluněném LA znovu buduje svůj domov a ke svým dvěma dcerám adoptuje tři dospělá děcka. Není to vlastně ani moc zábavné, nijak romantické, a místy dlouhé i při adekvátní stopáži. Ale jestli se Meyers mladší něco pohlídala, tak je to vizuál, protože kdyby nic jiného, tak se na to alespoň dobře kouká. Stejně se při oné závěrečné scéně neubránítě pocitu, že Alice možná je znovu doma, ale ta nová rodina, kterou si tak zálibně prohlíží, jen těžko bude reálně fungovat.(20.9.2017)

• silentname

Nevydarená komédia / dráma, kde som sa teda skoro vôbec nezasmial a film ma viac iritoval než bavil. Myslím si, že ani jeden z týchto hercov sa nestratí a dostane sa do niečoho nového, no nemyslím si, že tento film nejako závratne ovplyvní ich kariéru, ani že by sa k nemu nejako výrazne priznávali. Witherspoon má na viac a mrzí ma, že som ju nevidel vo vynikajúcom filme od "The Good Lie". Lebo má jednoznačne na lepšie filmy, než sa jej dostávajú po ruku. Minulý rok to bolo "Hot Pursuit" a tento rok je to "Home Again." Nie je to veľmi dobre napísané a plus je tu ten soundtrack, ktorý nezmĺkne skoro ani na chvíľku. A tichých momentov vo filme, kde by som si mohol lepšie vychutnať atmosféru je tu žalostne málo. Je to nudné, otravné, veľmi predvídateľné a nemá to ani dostatočnú charizmu na to, aby sa film u mňa pretlačil. Neodporúčam vidieť. Podľa mňa je tento film strata času. Alebo som len nebol správna divácka základňa. Každopádne, to som si z tohto filmu odniesol ja. Hodnotenie: D+(22.11.2017)

• - Roli Alice měla původně ztvárnit Rose Byrne. (PaTeXx)

• - Natáčanie filmu, rovnako ako aj jeho dej prebiehalo v meste Los Angeles. Dom, v ktorom sa odohráva väčšia časť príbehu patrí modelke Cindy Crawford. Tento dom predtým vlastnil aj producent Stephen J. Friedman. (MikaelSVK)

• - Postava Lake Bell má ve filmu stejné příjmení jako v reálu. Hraje zbohatlici Zoey Bell. (hansel97)