Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

Enšpígl

Není to nějak extra zábavný, ale že by se jeden u toho nudil, to se rovněž říci nedá možná na mě stála působí kouzlo Bobbyho, kterého ve filmu vždy rád vidím. ()

Malarkey

Nenapadlo by mě, že v jednom týdnu dám nic moc záležitost Vzteklej pes a Glorie, kde je De Niro do Umy zamilovanej (navíc obsahuje takovou topornou sexuální scénu), abych následně viděl o třicet let starší film, kde mu hraje dceru. Docela mě to pobavilo, když jsem si to uvědomil. Děda, postrach rodiny byl nicméně super komedií. Odpočinková, ztřeštěná, trošku vtipem levná, plná bolavých, ale zatraceně vtipných scén. ()

EvilPhoEniX

Celkem fajn komedie po delší době. De Niro se do podobných rolí hodí a tahle válka s vnukem občas naskytla pár vynalézavých nápadů. Je to spíš rodinná komedie, nic zvrhlého ani sprostého se zde nekoná, ale kouká se na film fajn. Kdo hledá vyloženě oddechovku a má rád De Nira, tak zhlédnutím neprohloupí. Příběh***, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí**. 6/10. ()

Djoker

Stále zůstává záhadou, proč herecká kapacita jako De Niro ztrácí čas s projekty, jejichž jediným cílem je nikoho neurazit. Ironií je pak zjištění, že zrovna tento jalový snímek musel jít na chvíli do trezoru. Zápletka stojí na souboji dědy a vnuka o pokoj, což hovoří samo za sebe. Většina pokusů o humor působí těžkopádně. Potěšila účast nestárnoucí Seymour, která je o 20 let starší než Thurman, ale vypadá jako její sestra. ()

Spiker01

Doteď vlastně nechápu, komu se legendární Robert De Niro upsal (ne, že by to bylo poprvé) a jak se to ocitlo v našich kinech. Za filmem nestojí žádné velké studio a je to bizár už od začátku. Zprvu De Niro snad neumí ani chodit, aby pak skákal na trampolínách a na konci vypadal o 10,15 let mladší než je vykreslován na začátku? Po prvotních příšerných hláškách jsem chtěl film vypnout, naštěstí se to pak jakžtakž vytáhlo na alespoň průměr, ale s klidným srdcem doporučit nemůžu. Totální blbost za 5/10 a to jsem ještě mírný jak si můžete povšimnout... PS : Uma Thurman mě celkem překvapila, vypadá tu dokonce mnohem lépe než v jakémkoliv filmu co jsem s ní viděl od 10 let starého Percyho Jacksona. ()

gogo76

Už vieme, že De Niro v posledných rokoch prikývne takmer na všetko, veľmi často trafil poriadne mimo, ale tentokrát mu to vyšlo. Celkom fajn rodinná komédia, navyše s veľmi dobrým obsadením. Rád som po dlhšej dobe videl Ch. Walkena. i Umu Thurman. Výbuchy smiechu film nevyvolá, ale príjemnú náladu a pár vtipných momentov určite. Kto má De Nira rád bude spokojný a v pohode mu odpustí tie časté prešľapy z posledných rokov. Ja to chápem, kto by chcel hrať stále mafiánov? 60%. ()

Xmilden

Záležitost jako ušitá na nedělní odpoledne, kdy by celá rodina měla sledovat nějakou nenáročnou rodinou taškařici. Nicméně mít Roberta De Nira jako svého dědečka bych si zcela určitě užíval. Hlavně, aby nikdy nevznikl druhý díl, který by zcela určitě šel do mnohem trapnějších vod. 40% ()

LiVentura

Nechápu sice, proč tak ojedinělý herec zabíjí svůj drahocenný čas v takovýchto komediích, ale o to více jsem si to užil.. opravdu vtipné scénky a bojůvky milujících se členů jedné rodiny. ()

Pepinec

Přemejšlím, co za blbost vlastně je označení nenáročnej film. U filmu sedíš nebo ležíš; jak pro tebe může bejt náročnej? Nenáročnej může bejt leda tak pro ty, co ho natáčej, což je podle mě přesně tenhle případ. Snad se Robert neurazí, všechna čest tomu co dokázal, ale kam se s prominutím sere na našeho dědu. To je teprve postrach. A kdyby jenom rodiny... ()

filmfanouch

Robert De Niro po svých legendárních rolích ve filmech jako Špinavé ulice, Kmotr II, Taxikář, Lovec jelenů, Zuřící býk nebo Tenkrát v Americe dosáhl koncem 80. let menší krize kdy se chtěl po sérii vážných rolí zahrát v odlehčenějším filmu a v roce 1988 tak díky Půlnočnímu běhu odstartovala nová etapa De Nirových rolí kdy se ukázalo, že De Nirovi nedělají problém ani komediální role a od té doby tak De Niro bez problému střídá vážné a komediální role. Krom Půlnočního běhu si tak De Niro střihl komediální polohu i v Jebalo-fotrovské trilogii, Hvězdném prachu, Zpátky do ringu, Frajerech ve Vegas či Stážistovi. Už v roce 2017 se poté stihla natočit komedie Děda, postrach rodiny, která měla už ten samý rok dorazit do kin, háček byl ale v tom, že za filmem stála produkční společnost Weinstein Company a kvůli událostem s Harveym Weinsteinem šel Děda, postrach rodiny po vzoru amerického remakeu Nedotknutelných na nějakou dobu do trezoru a postupně se odkládal a odkládal až nakonec film dorazil až letos poté co byli po dlouhé době distribuční práva na film od Weinsteinů odkoupené. Stálo to čekání vlastně za to? Budeme k sobě upřímní: Ne! Režisér Tim Hill už předtím režíroval filmy jako Garfield 2, Alvin a Chipmunkové a Hop, tedy filmy, které sázeli na kombinaci digitálních živočichů a hraných herců. U všech těchto tří filmů poté platí, že jsou v rámci svého měřítka a především určené cílovky oukey (Alvin a Chipmunkové poté upřímně vyloženě fajn), Děda, postrach rodiny je ale vyloženým průšvihem, který nefunguje ani jako rodinná komedie a víceméně dokazuje, že De Nirův především dřívější čuch na role je tak trochu fuč. Už samotná zápletka je vycucaná z prstu, protože těžko uvěřit, že by v americkém rodinném domu nešlo udělat pokoje jak pro dědu De Nira tak pro jeho vnuka a zásadní konflikt je tak skutečně brutálně naroubovaný. Hill měl štěstí v tučném obsazení- Kromě De Nira je tu také Christopher Walken a tito dva staří herečtí bardové se tak poprvé od roku 1978 a Lovce jelenů opět společně střetávají v rámci jednoho filmu, Cheech Marin, který má své zlaté časy pravděpodobně za sebou ale pořád je velmi fajn, Jane Seymour či Uma Thurman. Do hlavní dětské role byl poté obsazen Oakes Fegley, který není herecké dřevo a v takovém Mém kamarádovi drakovi nebo Stehlíkovi ukázal, že má potenciál na to mít plodnou hereckou kariéru. A je tu také Rob Riggle, který je většinou minimálně alespoň vtipný. Veškerý herecký potenciál je zde ale utopen- Nikdo tu pořádně nemá co hrát a jedině na starých hereckých pardálech je alespoň trochu vidět, že si své role užívají. Ten film nemá nic- Nemá zajímavý postavy, průběh veškerého konfliktu mezi dědou a vnukem je vlastně o ničem a pořád se jede ve stejné smyčce, kdy se má divák především chechtat tomu, že někdo spadne, někdo vyletí do vzduchu nebo někomu spadnou kalhoty. Veškeré pokusy o nějaký humor bolí a nedokážu si představit, že by tohle reálně mohlo fungovat jako rodinný film- A vlastně už vůbec nechápu, proč by se měl líbit mladším divákům. Už díky prvním informacím zněl celý projekt strašně zvláštně, vše co se ale na plátně děje jen očekávání WTF kompilace zvyšuje několikanásobně a celá sekvence s vybíjenou na trampolíně je definitivní tečkou za nevkusnou podívanou ze které by doslova mohli krvácet oči. Překvapivě se alespoň v závěru podaří vyvolat nějaký emocionální závěr a De Niro opět dokazuje, že i vyloženě špatný film dokáže alespoň částečně táhnout, protože jde jednoduše pořád o herecké eso. Jenom si po konci filmu Děda, postrach rodiny člověk řekne jestli by se radši po vzoru Seana Conneryho, Gene Hackmana, Jacka Nicholsona nebo Daniela Day-Lewise neměl vydat směrem hereckého důchodu. De Niro by se měl sice pořád v následujících letech objevit v nových projektech velkých režisérů jako Ridley Scott či Martin Scorsese, reálně ale začínám mít strach, že by Děda, postrach rodiny nemusel být posledním projektem, který by na De Nirovu kariéru vrhal tak trochu špatné světlo. De Niro a Walken se bohužel po Lovci jelenů nesešli u lepšího filmu a tahle rutinní a chvílemi veskrze velmi bolestná podprůměrnost velmi rychle skončí v propadlišti dějin..... () (méně) (více)

misterz

Opäť jeden snímok, ktorý len potvrdil moje rozpaky čo sa R. De Nira týka. Na jednej strane sa mi páči ako prijal starobu a aký má charakter, no na strane druhej je mi smutno z toho, aké filmy točí. Keď ešte hral duet s B. Stillerom tak to išlo, po komickej stránke to potiahol práve Stiller. No akonáhle sa snaží byť komický sám o sebe, tak nič moc. Pripadá mi ako taký až prehnane blahosklonný, uplácaný dedko, ktorý sa snaží byť nasilu komický. Ach, kam sa podeli tie časy Taxikára... zbehlo to strašne rýchlo. Škoda. Podpriemer. 40/100 ()

pornogrind

Svého času jsem na to chtěl jít s dcerou do kina. Covidová doba alerozhodla jinak. S odstupem času jsme na to koukli v TV. Myslím si, že jde o celkem pohodovou komedii u které si troufnu říct že dokáže pobavit celou rodinu. Ikdyž primárně je asi určitě určená pro mladší obecenstvo. ()

kingik

Robert De Niro je na kordy s umanutým frackem kvůli jeho nenadále obsazenému pokojíčku, svádí boj se svojí fyzickou kondicí a pomyslně klátí doktorku Quinnovou. Prostě rodinná zábava, co by našla své uplatnění tak před dvaceti lety. Ano, skutečně na mě celý koncept působil značně obstarožně. To ovšem neznamená, že bych se obstojně nebavil. Gagů je na skladě totiž poměrně hodně, jsou sice vesměs monotematické až vděčně groteskní, ovšem je z čeho vybírat. Když se divák nepousměje u jednoho, o pár minut později přijde na řadu další humor, takže šance na vyklepání bránice pořád existuje. Herecká sestava je sympatická. De Niro a spol. se patrně bavil u natáčení dobře, jak se přesvědčíme v závěrečném sestřihu nepovedených záběrů z natáčení. Odskočení k rodinné komedii charakternímu herci nikterak neublíží. Vždyť na to nebyl až tak sám. Doprovodila ho Uma Thurman a Rob Riggle a dětští herci minimálně získali za kamaráda slavného strýčka. Scénář je bohužel dost slabý a sestává ze stále obdobných a kolovrátkových situací, kdy si děda versus vnuk dělají schválnosti. Režírujïcí Tim Hill není typem režiséra, co by málo zdatný scénář povýšil na skvělý film. Z tohoto dědy a jeho vylomenin ovšem divácká újma nehrozí. 6/10 ()

dr.horrible

Alebo 3*, tieto rodinné klišé filmy sa ťažko hodnotia. De Nira mám rád aj v komediálnej polohe, ale na toto je ho proste škoda. ()

Dzeyna

Je to sice celkem průměrné, nicméně herecké obsazení je super. A připomínalo mi to trošku Kevina ze Sám doma. ()

silentname

"The War With Grandpa" sa nakoniec ukázalo ako celkom funkčná rodinná komédia. Neprekračuje to žiadne veľké hranice, niektoré momentky ma skutočne pobavili a okrem toho Robert De Niro ukazuje to, čo vie najlepšie. A je v tejto role veľmi dobrý. Oakes Fegley ako jeho vnuk je celkom okey. Nemyslím si, že nejako extra vyniká, ale dáva do tej role čo môže. A väčšinou je celkom fajn. Uma Thurman ako matka troch detí je zaujímavá voľba. A hoci miestami vie ukázať niečo zo svojich šialenejších momentiek, tak to zvláda celkom fajn. Je napoly milá, napoly nebezpečná. A celkom to dáva. Ostatní herci sú pre mňa tiež celkom v pohode, až na jednu výnimku. Čo preboha mala priniesť do svojej role Laura Marano? Nie je hrozná, no jej postava je tu dokopy len jeden a ten istý fór, ktorý sa celú dobu opakuje. Nič viac tomu neprináša. Vizuálne je film okey a zelené steny celkom dobre splývajú s prostredím. Réžia kompetentná a na filme som sa bavil. Nie je to nič prevratné a určite si mnohí diváci nájdu veľké množstvo dôvodov prečo nie, ale mňa táto malá komédia s Robertom De Nirom bavila. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

SeBig

No, neřekl bych úplně, že ten překlad sedí: Děda, postrach rodiny? Spíš Válka s dědou nebo tak nějak a nebo rovnou líp: De Niro záchrana filmu, protože ten jedinej film taky zachranuje a když se připojil do tý prankový války, tak už bylo i pár směšných scén aspon, jinak to vypadalo ze začátku daleko hůř. Zpracování a hudba nic moc a proto film působí naprosto levně a céčkově, herci ten malej kluk, kterej není moc sympatickej a jinak celkem potěšili Walken, Riggle a Cheech, který měli taky pár vtipných sekvencí, ale nejvíc to opravdu držel De Niro, kterej je ve všech ohledech naprosto senzační. Díky němu film nepůsobí tak blbě, jakým by ve skutečnosti byl. Takhle je to milá komedie s mírnou dávnou pitomých vtípků, ale když není do čeho jiného kopnout, tak proč né. ()

Chrustyn

Vše nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o nesnesitelnou katastrofu, ale nakonec se z toho vyklubala příjemná a po všech směrech ideální rodinná podívaná. De Niro se baví s fungují i veškeré vedlejší postavy. Není to žádný zázrak ale odsýpá, nenudí a humor je i přes svou infantilnost snesitelný i pro odrostlejší diváky. ()

Arsenal83

Zábava pre malých aj veľkých a De Niro nasadený presne tam, kde hrá už posledných desať rokov, doslova ten typ komédie, čo mu sedí. Ale je mu vlastne sedí skoro všetko. Aj keď samotný námet filmu, že decko robí starému a dobrému mužovi tak zle až ho skoro pošle do večných lovíšť je tak trochu na hlavu, celé to nakoniec vyzneje ako naháňačka v Tomovi a Jerrym. Paradoxne ma ale najviac zabavila Uma Thurman a krátke scénky s policajtom, ale aj Walken a jeho vtipné pózy a poznámky. Ten záver už bol taký klišoidný, ale nevadí. Silné tri hviezdy. ()