Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

Stanislaus

Děda, postrach rodiny, který by se dal v pohodě brát jako jakýsi "spin off" fotrolotrovské trilogie, do komediálního světa díru sice nikdy neudělá, je však zahrán a natočen sympatickým způsobem, aniž by tvůrci sklouzávali k nechutnostem či otravně uječeným postavám, jimiž se to v amerických komediích jen hemží. Divákovi je naservírován vcelku prostý příběh o dědovi a jeho vnoučkovi, okořeněný solidními pranky, gerontosauřími vtípky a okatými, ale i tak nenásilnými moudry o důležitosti rodiny. Palec nahoru za obsazení staré gardy - De Niro, Walken, Seymour a Marin opravdu zaváleli. ()

Flego

Nenáročná, niekedy prostoduchá, rodinná komédia na nedeľné popoludnie. Robert De Niro bude dobrý všade, a je to jediný dôvod, prečo som si film pozrel. ()

BMW12

Za mě pohodová rodinná komedie. Začátek sice průměrný, ale pak se to rozjelo. Robert De Niro se do podobných rolí hodí a navíc je to sympaťák, ocenit musím ale i další herce, které mám rád a kteří se ve filmu objevili – casting se celkem povedl. Proto hodnotím 4*. ()

TheEvilTwin

Z The War With Grandpa se přesně podle očekávání vyklubala úplně pohodová rodinná komedie, která občas hodí hlášku, ale současně netlačí na pilu a humor nepůsobí vůbec nuceně - naopak jsem se často přistihl vytlemený od ucha k uchu. Celkově téma souboje staříka a vnuka je nápad, na kterém se tvůrci můžou pořádně vyřádit a zde se toho ujali obstojně. Vtipné nástrahy a pastičky od obou zúčastněných, zábavné nápady a hlavně svižné tempo, které nestíhá nudit. Netřeba dodávat, že Robert De Niro je na svůj věk šíleně akční a zábavné zvíře, které už teď je zaslouženě filmovou legendou. Hezká a milá oddychovka na večer s rodinkou. ()

ARI50

Rodina komedie ale z té slabší stránky, zasmál jsem se a bavil a skvěle se na tuhle rodinou bitvu koukalo, ale nějaká bomba to bohužel nebyla. ()

ScarPoul

De Niro v pohode... Inak sa jedna o pomerne rutinnú záležitosť bez výraznejšej scény a ktorá pomerne rýchlo vyšumi z hlavy. Výrazný nepomer scén vtip a hodnotovosť. A väčšina línií je uzatvorených surovo alebo hlúpo. Na jedno pozretie to ale stačí. Len sa k tomu treba už nevracať. ()

Lacike

Ešte horšie ako Dirty Grandpa, ktorý bol aspoň nechutný. Tu nie je vôbec nič. Nefunkčná z-tková variácia na deväťdesiatkové klasiky typu Sám doma alebo Postrach Dennis s áčkovým obsadením. Dojímavé scény v ktorým by sme sa mali zblížiť s postavami je mimo a aj všetky tie fóry v ktorých si robí ústredné duo napriek, sú už miliónkrát obohrané a nič nové a originálne neprinášajú. Stará garda tu hrá nudné postavy a decká sú otravné. Dokonca aj na De Nira je tu skôr smutný pohľad vidieť ho znova v takej kravine. Jedine Christopher Walken si svojou obrovskou charizmou udržal akotak dôstojnosť. 3/10. ()

MoiJe

Wow, Uma naozaj vôbec nevie hrať. A wow ako nemá snáď jedinú vrásku. Zbytok je rodinná komédia ako z 90. rokov, kde vojnové plány sú pravdepodobne vymyslené niekym predškolského veku a aj cieľovka sú asi tí najmladší, už len prdiaci vankúš a preháňadlo chýbali. Nesleduje sa to ale nepríjemne, ako rodinná jednohubka v telke asi môže byť. ()

corpsy

Už len vďaka veľkému hereckému osadenstvu, som sa zmiloval. Ako keby si každú Sobotu banda všetkopreživšých hereckých legiend, prišla len tak klíďanko píďanko poobede vytráviť obed. Znie to pohoršujúco, ale výsledok tak vyzerá. A pre mňa to rozhodne poburujúco nevyzerá. Kto by si z mladej generácie nechcel zaskákať na trampolíne pri vybíjanej, s hereckými bardami? ()

blackrain

Kluka, který byl postrachem ulice a rodiny jsme tu měli několikrát, tak proč by si nemohl zařádit děda. Takové role De Nirovi sednou jako zadek na hrnec. Přesně se do nich hodí. Nechci ho ale zaškatulkovat. Samozřejmě jsem fandila týmu staříků. Bylo moc fajn zase v tv vidět Umu Thurman a Jane Seymourovou. Obě dámy zřejmě obelstily zub času, protože vypadají moc dobře. Je to klasický rodinný film. V dnešní nenormální době i celkem osvěžující. ()

M.i.k.e

docela by mě zajímalo,kdo má na svědomí český distribuční název,protože ten je (jako už kolikrát) docela zavádějící,nicméně...War with grandpa by za normálních okolností byla taková ta klasická oddechová rodinná komedie s pár úsměvnými momenty,pár zbytečnými a nějakým tím nutným poselstvím o důležitosti rodiny atd.To vše ovšem za předpokladu,že by jedna z hlavních postav - Peter - nebyla sebestředný přemoudřelý zmrdeček bez špetky respektu.Chápu komediální nadsázku a chápu i potřebu jít mnohdy zbytečně přes hranu,ale v tomhle konkrétním případě mi Petrovo chování extrémně vadilo a nepřišlo mi na jeho "válčení" s dědou - který v tom byl navíc dost nevinně - vůbec nic vtipného.Ty tři jsou nakonec za to,že jsem se bavil alespoň ve chvílích kdy se na plátně objevila důchodcovská parta.Není tu sice moc často,ale i na malém prostoru dokáže pobavit víc než zbytek filmu...60% ()

Martin741

Uz to fakt drhne, ten ich humor. Tvorcovia uplne zabudli, ze humor je vec vazna . je ako krehka nadoba, staci malo a rozbije sa -uplne na total. Pret ov mojich komentaroch je humor len obcas, tu teraz humor nebude, nic ma nenapada : 20 % ()

bourec

Některý okamžiky ve filmu vypadaj jak z dětský stanice Nickeldown, zbytek pak už byl stokrát jinde. Abych jenom nahaněl, i v tomhle snímku se pár vtípků našlo. Ale 40% je až až. ()

necisty

Přijde mi, že je to zbytečně podhodnoceno, protože jsem se párkrát nefalšovaně zasmál. Je teda škoda, že spousta (většina) dobrých vtipů je v traileru, ale ve filmu jsou "trochu delší" a dotažené. Prim tu samozřejmě hraje De Niro, ostatní spíše sekundují a ten malý je v takovém kontrastu spíše nevýrazný. Také musím uznat, že děj není nijak převratný a tak nějak jede ve svých předvídatelných kolejích. Ale kdo čekal něco nadupanějšího? ... GA Cinema ()

PROCESOR

Čekal jsem větší zábavu ve stylu Jeho fotr, to je lotr! Ale nestalo se. Že by se u toho člověk nudil, to se také nedá říct. I se párkrát zasměje. Jenom si myslím, že se z toho dalo vytřískat více. Za mě průměr. ()

sir-dave

Rodinná komedie spíše do televize, každopádně místy dost zábavné. Pokud má někdo rád styl popichovacích komedií, kde si děda se svým vnukem dělaj naschvály kvůli jednomu pokoji, tak rozhodně neudělá chybu. Herecké obsazení stojí za to a dovedu si představit tu pohodu i na place. ()

Johnny.ARN

Skákajúce zuby sú asi ten najlepší gag za posledných 5 rokov v týchto brakových amerických komédiách. A Uma, ta si to natáčanie zjavne užívala. 2 z 5 ()