Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

wollfy

Fakt sem se zasmál. A to několikrát. To se mi nestalo od dvojky žhavých výstřelů a Franka Drebina v kině a že už to je let. Vito Corleone, Dr. Quinová, Beatrix Kiddo a Kapitán Koons v jednom filmu a navíc rodiné komedii. Je to fakt prdel. Jeden by to dle upoutávek neřekl, ale tak nějak sem tušil, že tahle parta legend, by nehrála v úplný kokotině. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tohle je válka!" Robert De Niro hraje mírně senilního dědečka, kterému vyhlásí válku jeho dvanáctiletý vnuk, neboť dědeček začne bydlet u dcery a zabere tak jeho pokoj. To vyhlášení proběhne písemně a tím započne konflikt a defakto film. Vzájmené variace záškodnictví přimomínají trochu film Sám doma. Sám doma to ale opravdu není, i když Vánoce se tu rovněž objeví. Postará se o ně nejmladší vnučka, která tady má oslava narozenin se Santou. Ta malá je i zcela bez diskuzí tím nejkouzelnějším na celém filmu. Vtipné momenty jsou pak ty s dědečkovým náhodně viditelným penisem. No a Uma Thurman na padesát let docela sexy. - 60%. ()

sml41

nevkusné... nevtipné.. ale toto je asi súčastná realita či budúcnosť - vnukovia nenávidia vlastných starých rodičov. ()

KiSsNeO odpad!

Rodina plná rozmazlených spratků. Hlavně toho malýho sráče co ubližuje vlastnímu dědovi za něco za co nemůže. Co je na tom vtipnýho fakt netuším. Je mi z toho akorát tak na blití. ()

ReMusiCZ

Vcelku milý překvapení. Poslední dílo, co jsem s De Nirem viděl, byl o pár let starší Dirty Grandpa a to byla naprosto trapná kýčovitost, kterou jsem snad ani nedodíval. Tady však kupodivu není žádný woke a ani to není v rámci amerických poměrů nesmyslná magořina. Drží se to tak nějak celou dobu na reálný uzdě. Lehce mi to i připomnělo Fotr je lotr. ()