poster

Oko ďábla

 • Itálie

  La ragazza che sapeva troppo

 • Itálie

  Incubus

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  The Girl Who Knew Too Much

 • USA

  The Evil Eye

 • Austrálie

  The Evil Eye

Mysteriózní / Thriller

Itálie, 1963, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • obitus
  ****

  Snimek, ktery stal u zrodu gialla jako takoveho. Pribeh vasnive ctenarky detektivek Nory zacina jejim prijezdem do Rima za nemocnou tetou. Tady se mozna stava svedkyni vrazdy. Proc mozna? Protoze po prozitem soku a neustalem ujistovani okoli, ze se ji to vse jen zdalo zacina i ona verit, ze se stala obeti halucinace. Aby znovu nabyla klid a pohodu rozhodne se Nora pobyt nejakou dobu v byte sve nove pritelkyne Laury. Postupne zjistuje, co se tenkrat v noci vlastne stalo... Pribeh je spravne tajemny a i pres to, ze je film cernobily (u Bavy to muze byt nevyhoda) kouka se na nej moc pekne. Na to, o jaky jde zanr a rezisera me prekvapilo pomerne velke mnozstvi vkusneho jemneho humoru, spojeneho predevsim s postavou, kterou hraje mladicky John Saxon, pozdejsi otec Nancy Thompsonove .(22.5.2005)

 • Madsbender
  ****

  Skrz na skrz nadpriemerný thriller, ktorý miestami buduje štýlovú atmosféru a napätie takmer hitchcockovského strihu, no občas skĺza do poloamatérizmu, čo sa prejavuje mj. na polovičatosti niektorých scén a kolísavej kvalite scenára. Letícia Román je v hlavnej úlohe skvelá. Štvrtá hviezdička za rozuzlenie, ktoré je čistokrvným šialenstvom, a podobne psycho záver, ktorý celkový dojem posúva niekde úplne inde. 80%(26.12.2013)

 • darkrobyk
  ***

  Báječná černobílá kamera, hudba a úvodní scéna s bouří a nenadálými hrůzami mě nadchly. Bohužel po určité době se začaly hromadit podivné náhody, které mi vnukly myšlenku - Nora se měla v Itálii zbavit své závislosti na mysteriozních detektivkách. Není tedy vše, co se okolo ní děje, jen zinscenované? Tím se pro mne napětí vytratilo, a i když konec příjemně překvapil, ona podivná pachuť z celého snímku zůstala. Škoda, filmy od Bavy mám rád. Po vizuální stránce ovšem úžasné, mnohé záběry by vydaly za samostatné skvělé fotografie...(11.5.2015)

 • Rogue
  *****

  Oficiální počátek gialla jako filmového žánru, ale vlastně jen úplně typický film-noir. Reaping the Hitchcock se vším všudy - hra světla a stínu, zápletka, dokonalá gradace, finále, voiceover, zamčené dveře, vášnivá čtenářka detektivek a psychicky labilní charaktery. Kdyby se nemluvilo italsky, asi by mě nikdo nepřesvědčil, že to Bava neukradl Hitchcockovy ze sejfu. Pocta dovedená k dokonalosti. A ten vtip na konec je neskutečně nadčasová pecka.(29.8.2009)

 • JohnnyD
  ****

  Prvé giallo, resp. niečo na pomedzí noiru a gialla. Spôsob vyrozprávania príbehu cez vstupy rozprávača je síce trochu naivný, no príbeh by obstál aj v neskorších giallo filmoch. Čo je ale na filme najúžasnejšie, to je Bavova réžia, konkrétne úžasná kamera a neskutočne nasvietené scény. Jeden z najkrajších čiernobielych filmov, čo som videl. Číra slasť pozerať. Toto s prehľadom tromfne aj vizuálne najvychytenejšie americké noirovky.(21.9.2016)

 • - Titul je narážkou na film Alfreda Hitchcocka Muž, který věděl příliš mnoho. (gjjm)

 • - Film je pokládán za vůbec první dílo žánru giallo - specifického italského typu mysteriózního horroru. (gjjm)

 • - Dom Cravenových, v ktorom sa odohráva podstatná časť príbehu, sa nachádza na Španielskych schodoch, obľúbenom mieste stretávania v Ríme. (bergCA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace