Láska bez bariér

• Francie Tout le monde debout (více)
Trailer 2

Jocelyn je muž, kterému táhne na padesát let a jeho největším koníčkem je svádění mladých krasavic. Pracuje jako ředitel ve firmě i-run v Paříži a sám se udržuje ve formě vytrvalostními běhy. Jednoho dne mu zemře matka a když prohlíží její byt, posadí se na chvíli na její invalidní vozík. V tu chvíli do bytu vejde mladá atraktivní sousedka Julie, aby se seznámila. Shodou okolností je pečovatelka bez práce a nabízí své služby. Pro Jocelyna je to velká výzva. Hodlá mladou krasavici svést i když má (předstíraný) hendikep. Nabídne jí práci a v podstatě si vynutí pozvání k jejím rodičům na venkov, kde chystají rodinnou oslavu, kde se objeví Juliina starší sestra Florence, která je doopravdy postižená a je na vozíku, ale je vtipná, veselá a život nebere až tak úplně vážně. Je houslistka a hraje tenis. Shodou okolností žije také v Paříži, pokud není s orchestrem někde na cestách. Jeho přítel Max, který je lékař, ho trochu odsuzuje. Toto už poněkud přehnal. To se Jocelyn ani trochu nestydí? Jocelynovo chování odsuzuje i jeho bratr, který se o jeho podvodu dozvěděl vlastně náhodou od Julie, když vyklízel nějaké věci z matčina bytu. Jednoho dne se za Jocelynem zastaví v práci Florence. Bez ohlášení, má kousek od jeho práce domluvený tenis, tak toho využila, aby se omluvila za chování své sestry, která si vzala do hlavy, že ji dá s Jocelynem dohromady. Florence o tomto záměru neměla ani tušení, ale kdyby měl Jocelyn chuť, mohl by se přijít podívat na ten tenis a případně si rozmyslet, zda by jeho firma nesponzorovala tenis vozíčkářů. Jocelyn by tam rád poslal kolegu, ale ten nemůže. Jde tedy sám a z galerie sleduje, jak Florence hraje a tato statečná žena na něj udělá velký dojem. Florence ho později pozve na skleničku s postiženými přáteli a Jocelyn se velmi zajímá o sport hendikepovaných. I Jocelynova sekretářka Marie se mu snaží vysvětlit, že to, co dělá, není správné. Sežene mu vstupenku na koncert, který se koná v Praze zrovna v době, kdy tam Jocelyn bude podepisovat smlouvu s pražskou Spartou. Vřele mu doporučuje, aby na koncert šel a po svých, řekl pravdu a omluvil se. Jocelyn na koncert jde, ale půjčí si elektrický vozík. Florencina hra na housle ho opravdu zaujala a po koncertě na ni počká a Florence mu navrhne, aby spolu povečeřeli... (TV Prima)

verbal

Oslizlý, nesympatický, přehrávající a místy ukrutně trapný PseudohomoDelon se snaží retardovaně vyprcat vozíčkářku, i když je mrtvá na spodek. Navíc místo toho, aby si nechal přerazit páteř a bylo by to za pět z voleje, sníží se na její úroveň jen jako a toho kripla pouze předstírá. No hihň! Je z toho parakomický, paraúčelový, parapřiblblý až paradebilní pohřeb obvykle šarmantní a zábavné žabožroutské komedie (pokud zrovna děsně tumorně neasimiluje migranty), určený výhradně pro enormně otylé uklízečky a dělnice, toho času na pracáku, co doma lačně 24/7 přepínají mezi megahity TV Hovna a Primitive Love, aby si taky užily trochu té chitré a fťypné romantyki. No, možná že to upřímně pobaví i pár postižených, co vědí, že dva plnotuční paraplegici do sebe mohou leda tak vášnivě narážet vozíkama a předstírat paraorgasmy, pokud ona nemá bezbariérovou kundu a on nájezdovou rampu, parkovacího asistenta a elektromotor v prdeli. Pro kohokoliv jiného merde terrible par excellence. ()

Enšpígl

Je to tam ! Francie když chce tak pořád v komediích valí jak za starých časů. Francouzi ten svůj humor umí skvěle promazat romantikou i sociální tématikou, tak že to nebolí, netahá za uši ani za oči a odcházíš s náladou fajnovkou. Jo a pražská epizoda mila potěšila a zmínku o Spartě bych ve francouzským filmu nečekal už vůbec. ()

Malarkey

Typická romantická komedie s netypickým námětem. To je asi to, co musí mít dnes už každá nová romantická komedie, aby dokázala zaujmout. Nicméně v tomto ohledu jsem měl trošku problém s humorem. Ač se Franck Dubosc snažil sebevíc, a občas je to z některých scén fakt znát, humoru jsem se úplně nedočkal. Zachraňuje to tedy alespoň ta romantická atmosféra, u které ale divák ví, že vzniká na úkor hrozný lži, takže jsem tomu neměl moc důvod kdovíjak dvakrát fandit. ()

T2

Rozpočet Eur 7miliónovTržby Celosvetovo $20,236,000▐ Strašná trapošina, Francúzi konkurujú svojou komediálnou prízemnosťou Američanom. Absolútne nesympatický ošuntelí herec v hlavnej úlohe sa hrá na mladíka a chce svojou nápaditosťou na vozičkárskom kresle nabaliť skutočne postihnutú ženu. Námet na oko dobrý ale tak odflákle spracovaný až hrôza, nechuť, povrchnosť. /20%/ ()

EvilPhoEniX

Zatímco Hollywood s dobrou romantickou komedií nepřišel posledních pár let, Frantíci jsou opět na královském křesle a zase přichází s nápadem, který je originální, neokoukaný a dostatečně poutavý. Frank Dubosc skvělý jako režisér, scénarista i hlavní herec a představuje typicky vysoce postaveného muže, který by rád ulovil jakoukoliv ženu, která mu padne do oka a to i za cenu, že bude předstírat, že je na invalidním vozíku. Chvála patří i velmi sympaticé Alexandře Lamy a potěší úsek z Prahy. Je to sice více romantika, humoru je zde méně, ale závěrečný zvrat a šílený náboj emocí spíš z dojetí a nadšení mě psychicky absolutně vysílil. Jakmile mě film dokáže rozesmát, rozbrečet i překvapit 4* jsou na místě. Skvělá je i hudba.80% ()

Sarkastic

„Víš, lesknou se ti oči. Když se ti lesknou oči, tak máš buď nové boty, nebo pocit viny.“ Je celkem osvěžující vědět, že se dá ještě také narazit na novější francouzskou komedii, která není zatížená řešením „multikulti“ problematiky, jak se bohužel stalo smutným pravidlem…no, přejdu k filmu. Říká se, že příležitost dělá zloděje…a v případě tohoto snímku falešného vozíčkáře. Já osobně proti stárnoucímu a nenapravitelnému sukničkáři s vizáží lázeňského šviháka nic neměl, i když nejen v jeho případě je herectví kapánek stylizovanější (sluší se ale dodat, že nijak zvlášť otravně…snad s výjimkou hodně střelené Marie). Humor je trochu jednodušší (a stejně jako příběh předvídatelný), spíš se sází na hodně pohodovou a úsměvnou atmosféru (v žánrech film zvládá spíš ten „romantický“ než „komedii“). Čímž se dostávám k mému trochu nenaplněnému očekávání; myslel jsem, že se zasměju podstatně víc. Nicméně zklamaný nejsem, film mi příjemně utekl, snad jen ten závěr nemusel být tak odfláklý. S hodnocením končím na lepším průměru. ()

Snorlax odpad!

Takhle tedy opravdu ne. Kdeže loňské sněhy jsou a s nimi lehkonohá a šarmantní francouzská komedie. Tohle spíše připomínalo chacha komedii z vesnického prostředí, ve kterých si tak libuje Zdeněk Troška. Ubohé, křečovité, bez fantazie, umolousané, naprosto nefrancouzské. Pryč s tím. ()

Marze

Narážky na romanci a postižení je v rámci žánru poctivě natočená, zvídavá a občas zábavná. Příběh běží plynule a hbitě.Chvílemi to vypadá, že se politicky korektně vysmívá handicapovaným, ženám i divákům. Závěrečná vtipná scéna se mi líbila, protože maratony běhám také. Za to dávám třetí hvězdu. ()

Flego

Očakávania boli veľké, výsledok je len priemerný. Film postavený na jednom nápade nedokáže utiahnuť celovečernú minutáž. Síce je to niekedy milé, občas vtipné, ale chcelo to viacej nápadov. Potešili scény s Claude Brasseurom. ()

evulienka3

V krátkej dobe hneď druhý Francúzky romantický film s Alexandrou Lamy, ktorý som mala možnosť vidieť. Ten prvý nestojí takmer za zmienku. Tento bol síce o poznanie lepší, ale žiaľ mňa neohúril tak ako zvyšných 77% "opýtaných". Ak však máte chuť na romantiku, tak smelo do toho, možno práve vám Láska bez bariér sadne .... ()

ARI50

Franck udělal tuhle komedii skvělou, mohla být mnohem dokonalejší ale mě tahle krypl zábava bavila i tak. Příběh předvídatelný ale to nevadí, důležité je že se povedl, hlavně herecky. ()

marhoul

Nenucené, obsazení pro mě neokoukané, místy několik hloupých rádobyvtipů, ale šarmantní Saša film výrazně pozvedla. ()

Handle

Ze začátku jsem si teda říkal, co to proboha zase je za rádoby vtipnou zápletku, ale... nevím, jestli to bylo tou Prahou, podmanivou hudbou a nebo tou celkovou feel good atmoškou, nicméně si mě film postupem času získal, přestože je to párkrát už fakt na hraně kýčovitého televizního filmu (od zpomalených záběrů po přehnaně srdcervoucí scény). Každopádně za mě čtyři hvězdy nakonec jo - tak nějak si to roztomile plyne, má to (až na hlavního hrdinu) mega sympatické postavy, párkrát se i zasmějete a celkově to na člověka přenese neskutečně pozitivní energii. Je mi úplně jasný, proč z toho kritika až tak nadšená nebude, ale já bych tohle pro pohodovej večer doporučil všemi deseti. Francouzské dramedie už pomalu začínají být sázka na jistotu. ()

eraserhead666

Mám rád humor z vážných věcí, ne, který se jim vysmívá, ale který realisticky hodnotí daný jev - nezměnitelný, lidský, součást lidského života. V tomhle ohledu se mi moc líbila postava Florence. Ono takový humor může lehce sklouznout do humusu, ale nebyli by to Francouzi, aby to nezvládli. "Naštěstí nejsem sólistka. Při děkovačce sedím." ()

Lacike

Dalsia komedia s otrepanym pribehom ako sa jeden kurevnik polepsil. Nemal som prilis chut tomu kurevnikovi fandit a ani zenska, ktoru balil sa mi dvakrat nepacila, ale niekolkokrat som sa behom filmu dobre zasmial, takze aspon komedialna stranka funguje solidne. Ale na stare francuzske klasiky to nema ani zdaleka. Ale niekedy aj priemer celkom potesi. 6/10. ()

Arsenal83

Nie zlý film, ale čím si zaslúžil také hodnotenie? Že je o vozíčkaroch a ich práve na lásku? To nemôže stačiť ani na štyri hviezdy. Občasný úsmev, občasná ľútosť. To je všetko čo Láska bez bariér prinesie. A že hlavný záletný "hrdina" chce pretiahnuť vozíčkarku, hoci má k dispozícii mladšiu a zdravú sestru, to je tiež trochu uletené. ()