poster

Co dokáže lež (TV film)

 • angličtina

  The Power of Lies

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko / Francie, 2016, 52 min

Režie:

Tomáš Kudrna
(další profese)
 • Karlos80
  odpad!

  I povstali chazar vedle chazara! Jeden z největších hnusů co jsem za 37 let života viděl. Všici kolaboranti se sešli na jednom místě už chyběli jen antony a aparáčtnici, aby je sebrali / naložili a odvezli do jejich autonomního státu do Birobidžanu. ;-) Hnusní lidé, hnusni lháři, ubohá sešlost placená za naše peníze. Skoro nikdo z nich ovšem není etnický Čech. V dokumentu vlastně neučinkuje jediný Čech nebo Moravák, jsou zde ukrajinští, britští či ostatní ... Jewrejci. Nebo spíše Chazaři. Ukradli náš majetek (95 ze 100 českých miliardářů jsou Jewreji, zbohatnuvší na tunelování a nezákoných spekulacích) a teď kradou i naše myšlení a duše, páč na penezách už jim nezáleží. Naprostá neobjektivita a nevyváženost donutila hledat informace jinde. Při pohledu na výše uvedenou provařenou bandu se tomu nemůže nikdo soudný divit! A přitom nevážená dezinformátorská bando stačí zdravý selský rozum a kritické myšlení. Trocha znalostí o tom, jak se dělá politika na globální úrovni a nemůže Vás nikdo oblbnout. Jo a hlavně vytěsnit z hlavy emoce, protože ty zabraňují myšlení. A jentak mimochodem jaky je rozdíl mezi lidmi, kteří tady vítali ruské tanky a sionistickou bandou co vítá americké konvoje? Tak hlavně že oni jsou o své pravdě přesvědčeni, ale kým nebo čim? Pejzatým žoldem, za který se budou bít, do posledního šekelu! A nechyběla samozřejmě ani kritika Aeronetu z dezinformací od samozných mistrů lži, děkuji pobavilo, at žije Aeronet budu ho číst dál! PS; Ti 5* nebo 4* hodnoceni, lidi (mládeži) je mi vás fakt lito.(25.5.2017)

 • Caminzind
  odpad!

  Já vždycky říkal, že z minulosti se prakticky nelze poučit, a že ať chceme nebo ne, budeme dříve či později nuceni ji opakovat. A pak znovu a znovu... A hle, neminuly 3 desetiletí od minulého režimu a opět se nálepkuje, opět se ostrakizuje, opět se na ministerstvu vnitra píší seznamy nepohodlných. A je už jen takovou smutnou ironií, že si svoji vlastní porobu opět platíme, ať už z daní, anebo koncesionářskými poplatky. A až nám soudobí farizeové a strážci oficiálních doktrín opět zavelí, půjdeme to těm čurákům znovu do té urny hodit. Protože se to tak má, protože to tak říkali na ČT, v Rudém právu a Mladé frontě. A kdyby vám podali lopatu do ruky a řekli kopej, půjdete s hlavou skloněnou a začnete kopat.(23.6.2017)

 • Croft
  odpad!

  Gojimové jsou povinni věřit pouze světoobčanům samovyvoleným! Veřejnost je vlastně hrozba... Populismus je hrozba. Korporátní fašismus je přínos. Genocidně lupičská strategie svatošmejdů je požehnáním pro otroky. Import zločinců je spravedlnost. Dvě a dvě je pět! S kolaboranty s ksindofašismem az do košer záhuby. "Dokument" jen pro silné povahy. Taková snůška lží a polopravd, kdy naprosto bez důkazů obviňují druhé z propagandy, se na jednom místě jen tak nevidí. I sami protagonisté přiznávají, že důkazy nemají (v pořadu to přímo zazní), což jim ale nezabránilo v kydání špíny. A korunu celému "dokumentu" na jeho konci nasadila samotná Romancovová když řekla, že veřejnost je vlastně hrozba...(4.6.2017)

 • liborek_
  ****

  Celkem dobré televizní zpracování výsledků poctivé novinářské práce pánů jako jsou Kundra, Lucas atd. Kdo jejich práci sleduje dlouhodobě, mohl být trošku zklamán tím, že je to opravdu "jen" televizní souhrn již dávno publikovaných věcí (např. rozkrývání pozadí Aeronetu je už celkem notoricky známé; jak vznikl ten nesmysl s červenými kartami už také ví každý, kdo to vědět opravdu chce apod.). Nicméně, jak je zřejmé i ze stupidních komentářů zde na csfd, osvětových dokumentů není nikdy dost... Ty hlavní klady a zápory už velmi dobře shrnul Danixxx. Není to objevný dokument, není to ani curtisovsky laděný příspěvek do nějaké celospolečenské debaty o rostoucí poptávce po kvalitní žurnalistice a o ohrožení demokracie ze strany dezinformačních webů. Je to opravdu jen popularizační a osvětový pokus ukázat (třeba i lidem, kteří věří ryze dezinformačním webům jako Aeronet, Sputnik či "webům dávajícím prostor deziformacím" - jak to označuje Miloš Gregor z MU - typu Parlamentní listy, ale hlavně lidem, kteří se zatím o toto vůbec nezajímali) že tady existuje tento vážný problém a co se s tím dá dělat. Marný pokus to být nemusí. Chce to ale trpělivě toto téma ve společnosti rozvíjet a poctiví novináři ctící elementární žurnalistické normy by dál měli trpělivě pracovat na tom, abychom třeba brzy věděli, kdo je to ten "Vedoucí Kolotoče"...(25.5.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Dezinformace, lži a polopravdy zaplavují internet a pronikají do médií." Já jsem svobodný člověk. Proto si každý večer pustím dezinformace, lži, polopravdy a sport v Událostech ČT, pak si k tomu najdu nezávislé informace a vyhodnotím si to sám. Jsem si totiž plně vědom toho, že Rusové vedou informační válku, stejně jako ji vede EU, USA nebo Čína. Tentokrát se ČT, hlásná trouba EU, pokouší dokázat ruskou vinu. To není zase tak těžké. Stejně by to šlo vůči komukoli jinému, ale tak nezněl úkol. Nicméně pokud mé klidné spaní chrání neziskovky, pomatenci typu Jandy či Romancova a Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, tak se cítím jako šťastný člověk ve svobodném světě.(13.10.2017)