poster

Frigo a soused

 • USA

  Neighbors

Komedie / Romantický / Krátkometrážní

USA, 1920, 18 min

Scénář:

Buster Keaton

Kamera:

Elgin Lessley
 • classic
  *****

  Viete, kým je v prvom rade geniálny komik BUSTER KEATON ? AKROBAT všetkými desiatimi. Z obyčajného :„ Milujem ťa” , medzi frajermi, susedmi, vznikne fascinujúca a skvostná, alternatívna verzia : Rómea a Júlie, ktorá nemá žiadnej obdoby. Jednoducho - nádhera, a to ešte nie je všetko, čo MENU ponúka.(4.1.2018)

 • DaViD´82
  ****

  Romeo a Julie jednoho dvorku v gejzíru nápadů, úžasně pointovaných gagů, ztřeštěnosti a hlavně fungujícího humoru. To však platí pouze o části do soudního přelíčení. Poté to ubere na tempu, situačním humoru, nápady se vytratí a problesknou opět až v úplném závěru. Škoda, že z toho nejsou dvě samostatné epizody. Jelikož takto svatební pasáž zbytečně kazí dojem z té "žabomyší války" v úvodu.(13.11.2007)

 • Iggy
  ****

  Buster miluje dceru obrovitého souseda, který je samozřejmě nesmiřitelným nepřítelem jeho otce. Spousta vynalézavých gagů se týká hlavně ohrady, která odděluje dvorky obou sousedících domů. Nejčastěji je v akci otočné prkno ve vratech, Busterův osobní zlepšovák. Po čase začnou nevinného Bustera honit i policisté, až jsou obě podařené rodiny naloženy do antonu a u soudu se zavážou ke svatbě svých potomků. Svatba zrovna moc vtipná není, Busterovy neustále padající kalhoty dnes působí trochu lacině. Skvělá je zato závěrečná honička v níž Buster stojí na ramenou dvou na sobě stojících mužů. Nejprve ho tak přenášejí mezi domy a pak stejným způsobem a navíc ještě s nevěstou prchá městem až do náruče oddávajícího kostelníka topiče.(23.4.2007)

 • liquido26
  ****

  První část - handrkování se sousedy a honičky s policií, to byla skvělá jízda, jeden fór za druhým. Ta část s tou svatbou se mi tam zdála úplně zbytečná a hlavně ne moc vtipná a následná závěrečná honička byla příliš krátká než aby mohla být honičkou a při tom měla skvělej potenciál. Ti tři hoši stojící na sobě, z toho se mohlo vytěžit mnohem víc.(20.9.2009)

 • Ištván87
  *****

  Je až neuvěřitelné, co dokázali tvůrci udělat s jednoduchým příběhem otce, který odmítá dát svou dceru hochovi od sousedů, a který se odehrává téměř celý na jednom jediném dvoře. Ty akrobatické kousky, jež tu (nejen) Buster Keaton předvádí, to je něco, co už se dnes nevidí. A vzhledem k tomu, jak strašně jednoduše v jeho podání působí, člověk by až nevěřil, jak obtížné to muselo být.(19.1.2014)