Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

JASON_X

Nic naplat, říkám to furt a znovu jsem si to potvrdil - já tyhle sedmdesátkový béčka prostě většinou nějak nevstřebávám, nebaví mě, neoslovují mě, jejich filmový jazyk je mi cizí, a to i přesto (nebo snad právě proto?), že třeba tenhle kousek je jen o málo starší než já. Ale objektivně musím uznat, že má něco do sebe, tahle zamotaná vyvražďovačka všech proti všem je určitě ten lepší sedmdesátkový průměr. Líbily se mi vraždičky, líbila se mi hudba, nadchla mě chobotnice plazící se po xichtíku mrtvoly, a dozvěděl jsem se taky pár zajímavostí - třeba že už tehdy se točilo rozklepanou ručkou, nebo že už tehdy si některé pokrokové ženské holily bobra. Jeho bizarní konec mě však příliš nenadchnul, protože celý film rázem posunul z thrillerového žánru kamsi k sociálně-kritické grotesce. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

Anderton

Určite treba Bavovi uznať, že jeho Krvavá zátoka skôr predznamenáva slasherové konvencie, než žeby nasledovala tradície gialla. Záslužný je aj jeho komentár k fascinácii hromadeniu majetku ľuďmi, ktorí už dávno stratili chrbtovú kosť. Držať palce niet komu, každý sa ukazuje byť nekompromisným prospechárom. Dnes je podľa mňa sledovanie Krvavej zátoky trochu archaickejším zážitkom, než sledovanie kvalitnejších giallo kúskov z tejto doby, preto aj iba mierne nadpriemerné hodnotenie. A záver ma vážne neposadil na zadok, i keď režijný zámer nekritizujem. ()

Padme_Anakin

Tento snímek má zcela nepochybně své kvality, bohužel a s politováním já nejsem z těch, kteří je dokáží ocenit.. Kamera točící se kolem dokola u mě vyvolávala žaludeční nevolnost a motala se mi z toho hlava.. Příběh vyšinutých dutohlavů, jejichž jediným cílem jsou prachy, je naservírován bez skrupulí, krvavě, drsně a rychle.. Samotný závěr je dokonalý bizár, pro který moc pochopení v sobě nenacházím, pardon.. ()

kaylin

Konec snímku „Krvavá zátoka“ je skutečně povedený a musí na vaší tváři vykreslit překvapení, a pak možná i úsměv, pokud nejste zavilí puritáni a máte trochu smysl pro nadsázku. O tom je vlastně celý film, který se dle mého názoru velmi povedl a na svou dobu se jedná o unikátní dílo, které by se neztratilo ani v současné produkci. Navíc jsou všechny triky hmotné, nikoli pixelovité. ()

Niktorius

Tento zábavně bizarní proto-slasher svým konceptem upomíná na kultovní Battle Royale (nebo třeba na izraelský Kalevet), neboť všechny jeho postavy se v různých chvílích mění v oběti či naopak zabijáky (což je v závěru dotaženo do überironických výšin). Právě toto neustále převracení rolí lovců a obětí je hlavním zdrojem diváckého potěšení, neboť spousta užitých filmařských postupů (např. Bavovy oblíbené divoké transfokace) už za ta léta vyšla z módy a mnoho děsu či napětí v dnešních divácích nevyvolává. I ty gore efekty už působí spíše roztomile. Ale i tak se stále jedná o kousek hodný doporučení. ()

• Film údajne má viac alternatívnych názvov ako ktorýkoľvek iný film. (westerns)
  • Film má více alternativních názvu, než kterýkoliv jiný film (např. Bloodbath, Bloodbath Bay of Death, Carnage, Chain Reaction, Ecology of a Crime, The Antecedent, Twitch of the Death Nerve atd.). (Chatterer)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu AVORIAZ 1971. (Chatterer)