Krvavá zátoka

Carnage

Ecology of a Crime

(neoficiální název)
  • Itálie

E così imparano a fare i cattivi

(pracovní název)

The Last House on the Left, Part II

The Antecedent

(neoficiální název)

Horor / Thriller / Mysteriózní

Itálie, 1971, 90 min (Director's cut: 81 min)

Tak toto bolo ináč rozohrané. Vrah o ktorom si myslíte,že to má dobre premyslené je tiež vzápätí zabití a ani tento vrah nemá istotu či zachviľu tiež nebude zabitý.Bolo tu veľa podozrivých ale už pri konci nikto z nich nežil.Film by som rozdelil na 2 polovice.Jedna je slasher z prvkami gialla a tá druhá je giallo z prvkami slasharu.Vraždy ma tu fascinovali boli rýchle,drsné a niektoré aj kruto prevedené a aj krvavé.Príbeh je komplikovaný a až prekombinovaný.Je tu pár nezmyslov a film ma aj značné rezervy čo sa týka chovania postáv ale skĺbenie gialla a slasheru ma vždy poteší a to bol aj tento prípad.Trocha nadhodnotím ale proste Bava ma baví.(29.12.2014)

Ten vraždí toho a ten zas tamtoho a všichni dohromady zavraždíme všechny. Zpívat by se to nedalo, ovšem Bava tuhle parafrázi Ježkovy písničky bravurně zfilmoval. V roce 1971 spatřil světlo světa dokonalý mix ještě neexistujícího slasheru a gialla, toho času na vzestupu. Bava vykouzlil formálně dokonalou krvavou procházku světem brutálního násilí, kde se můžete setkat jen s dvěma typy postav, nebohými oběťmi a nelítostnými vrahy. Genialita jeho díla však spočívá v tom, že hranice mezi nimi prakticky neexistuje a vy absolutně netušíte, komu dalšímu bude v následujících chvílích proveden odběr krve v množství neslučitelném se životem. Zíral jsem a neskutečně se bavil, nejen díky mé zvrhlé zálibě v tomto žánru, ale i díky rozpoznatelné dávce nadhledu s jakou je tento krvavý pokrm podáván, což nejvíc vyplave na povrch v samotném závěru. A nejen ona tečka, která by se dala charakterizovat zvoláním: "No, to mě poser, vole., mne vede k nejvyššímu hodnocení.(11.10.2015)

Do tohoto Bavova filmu jsem vkládal velká očekávání (po velkém zklamaní od Five Dolls for an August Moon), která se bohužel vyplnila jen z půlky. A Bay of Blood je krvavé giallo, které v půlce děje vyústí ve slasher. Ona první "giallová" polovina filmu mě velice bavila, skvělé vraždy, dobrá atmosféra. Zatímco druhá "slasherová" půlka už onu atmosféru ztráci a na scénu přichází až moc překombinovaný děj. Škoda, Bavovo Six Women for the Murderer zůstává nepřekonáno.(13.3.2009)

Že ja to tým Talianom väčšinou zhltnem... Ten spletenec motívov a pôvodcov vrážd bol vo finále taký nepriehľadný, pritiahnutý za vlasy a vlastne blbý, až som mal nutkanie vypnúť prehrávač. Nestalo sa a finálny dojem nakoniec vôbec nie je zlý. Veď podobný zápas o dedičstvo sa vo filme len tak nevidí. Z takéhoto uhla pohľadu zážitok a to aj vrátane poslednej scény, ktorá do tejto línie sadla tiež, pretože nech je to WTF moment aký chce, nevyčnieva, pobavil, ťažko sa takáto pošahaná alegória dala ukončiť trefnejšie.(13.6.2011)

Velmi příjemné překvapení. Sice Bavova mistrovská díla pro mne představují Maska démona a Prokletí smrti, přesto se mi povedená vyvražďovačka líbila. Nádherná hudba Stelvia Ciprianiho je pro italské filmy 60.-80.let typická, někomu však nesedne. Záběry jezera při západu slunce, hra světel a stínů, příroda, tiše vyčkávající, cosi zlověstného ve vzduchu. Příběh sám o sobě není kdovíjak originální ani příliš složitý. Vše je podřízeno kameře, hudbě a brutálnímu vraždění. Cynismus vrahů je bez hranic. Oběti jsou pouhými překážkami na cestě...kam jinam, než k penězům. Nezměrné zlo dýchá postupně z každého dalšího filmového záběru. Konec nemohl být lepší. Co jiného může být vrcholem cynismu a pohrdání životem?(7.4.2011)

• - Film byl natočen na malém soukromém pozemku s několika stromy. (Chatterer)

• - V roce 2005 magazín Total Film jmenoval tento film jako jeden z 50 nejlepších hororových filmů všech dob. (Chatterer)

• - Film má více alternativních názvu, než kterýkoliv jiný film (např. Bloodbath, Bloodbath Bay of Death, Carnage, Chain Reaction, Ecology of a Crime, The Antecedent, Twitch of the Death Nerve atd.). (Chatterer)