Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)
Horor / Thriller / Mysteriózní
Itálie, 1971, 84 min (Alternativní 76 min)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

Trailer

Flipnic

Bay of Blood mne neuvěřitelně mile překvapil!! Další skvost z "UK videonasties listu" ... Fakt mi připadne někdy smutné, jaké skvělé horrory na tomto seznamu končily ... Film s atmosférou klasického italského gialla, který se ovšem s ničím nepáře, má krátkou stopáž, děj řádně odsýpá a Bava na nás hrne jeden mord za druhým. A ne ledajaké mordy!! Krev, brutalita a násilí - špičkově provedené goreefekty, které na rok vzniku snad nemají ani konkurenci!!! Kamera před ničím neuhýbá, všechno si vychutná v dlouhých krvavých, sleazy záběrech ... K tomu všemu špičková atmosféra, úžasný hudební doprovod, nádherné prostředí a "WTF" závěr ... U mne není co řešit, na rok vzniku absolutně nadčasová horrorová jízda!! ()

kulyk

Ani snad nebudu fabulovat na téma ,,co to znamenalo ve své době", sobecky se spokojím s konstatováním, co to znamenalo pro mě dnes. Cimrmanovský šrapnel. A solidní porci času, zadeklovanou do hajzlu. Na vychutnávání podobných artefaktů prozatím nejsem dosti citlivá cinemafilní duše. Což je samozřejmě jen a pouze moje škoda, nepopírám. Nenacházím ale ani smysluplný příběh nebo třeskutý humor, nevidím v tom vydařenou akci, nedojímá mne to ani netíží, jen nudí. A jestli si při točbě rozháraný umělec postavil kameru nakřivo, díky čemuž dnes svým jménem plní stránky učebnic, mi je absolutně u párku. ()

Slasher

Předchůdce slasherů? Jen určitými málo prvky a rychle odbytým nájezdem teenagerů, jinak se jedná o překombinovanou a ve druhé půlce už prakticky nezáživnou válku o dědictví, s (v negativním smyslu) ujetým koncem. Plus nějaký ten gore, kalhotky a prsa. Nic 'víc' jsem v tom nenašel. (screeny) ()

Radko

Desivej atmosféry to v sebe nemá za máčny mak. O to je zábavnejšie sledovať režisérom rozohranú hru s diváckymi očakávaniami. Vrahovia, podozriví i obete sa v absurdne vystavanom kolotoči postupne stávajú obeťou vlastnej mamony, medzi ktorú možno rátať aj odpudivé správanie mladých pojašených hipíkov ich následné vlámanie sa do luxusnej chaty. Záverečná bodka len istí celý ten výsmech konzumno peňažnému naháňaniu sa za dedičstvom. Mimochodom aj 43 rokov po vzniku filmu tvoria spory o dedenie veľmi častú príčinu psychologicky krvavých rodinných konfliktov. Vojny na nože končiace dlhoročným ba až doživotným mlčaním, vyhýbaním sa, odmietaním kontaktu. Všetko vďaka tak pominuteľnej hodnote akou je majetok tvoriaci súčasť Dedičstva. Možno aj preto mi absolútne žiadnej mŕtvoly vo filme nebolo ani trochu ľúto. Každý z hajzľov si zaslúžil presne to, čo druhému v živote za galibu narobil a v mene čoho žil. ()

Bloody13

Slasher jako takový se oficiálně poprvé objevil v roce 1974 s příchodem Black Christmas, ale už o tři roky dříve vzniknul v Itálii film, který byl silnou inspirací pro slavnější Pátek třináctého. Jezero, okolní lesy, domy i chatky a spousta potenciálních obětí. A že jich bude. Mario Bava je borec a mág. Opět zde vykouzlil úžasnou atmosférou, hraje si s barvami (převládá sytě modrá a rudá) a konečně naplno nechává vyniknout veškerou brutalitu, jež si nic nezadá s pozdějšími Argentovými kousky typu Inferno. Vraždí se tu hodně, brutálně, kamera nikdy neuhýbá, všechno to mňamózní gore si vychutnáte hezky dlouze a zblízka. Giallo je tu v ústraní a místo něj vzniká něco nového, tedy krvavá vybíjená s minimem přeživších a šokujícím koncem. Tohle je další hororový skvost, který jsem objevil až takhle pozdě. Hodnocení jsem možná malinko přestřelil, ale když já mám z filmu takovu radost, že nemůžu jinak... ()

• Film byl natočen na malém soukromém pozemku s několika stromy. (Chatterer)
  • V marci 1984 bol film umiestnený na zoznam "Video nasties", čím dostal vo Veľkej Británii od BBFC zákaz distribúcie. (Kusko.t2)
  • Film má více alternativních názvu, než kterýkoliv jiný film (např. Bloodbath, Bloodbath Bay of Death, Carnage, Chain Reaction, Ecology of a Crime, The Antecedent, Twitch of the Death Nerve atd.). (Chatterer)