Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

darkrobyk

Velmi příjemné překvapení. Sice Bavova mistrovská díla pro mne představují Maska démona a Prokletí smrti, přesto se mi povedená vyvražďovačka líbila. Nádherná hudba Stelvia Ciprianiho je pro italské filmy 60.-80.let typická, někomu však nesedne. Záběry jezera při západu slunce, hra světel a stínů, příroda, tiše vyčkávající, cosi zlověstného ve vzduchu. Příběh sám o sobě není kdovíjak originální ani příliš složitý. Vše je podřízeno kameře, hudbě a brutálnímu vraždění. Cynismus vrahů je bez hranic. Oběti jsou pouhými překážkami na cestě...kam jinam, než k penězům. Nezměrné zlo dýchá postupně z každého dalšího filmového záběru. Konec nemohl být lepší. Co jiného může být vrcholem cynismu a pohrdání životem? ()

kaylin

Konec snímku „Krvavá zátoka“ je skutečně povedený a musí na vaší tváři vykreslit překvapení, a pak možná i úsměv, pokud nejste zavilí puritáni a máte trochu smysl pro nadsázku. O tom je vlastně celý film, který se dle mého názoru velmi povedl a na svou dobu se jedná o unikátní dílo, které by se neztratilo ani v současné produkci. Navíc jsou všechny triky hmotné, nikoli pixelovité. ()

pornogrind

Tak tohle mě doslova nadchlo.Název filmu rozhodně sedí,protože krve a vražd si užijeme požehnaně.Film se s ničím nepáře a řádně to odsýpá hned od začátku.Vyzdvihnout musím dusnou atmosféru,hudební podkres,ale hlavně gore efekty,který na dobu vzniku tohoto filmu jsou doslova excelentní.Film u kterého není šance,že se budete nudit.A konec?To je parádní třešnička na dortu.To mě fakt totálně rozstřelilo.DOPORUČUJU. ()

SOLOM.

Mnozí tento snímek považují za něco zcela výjimečného, ale v mých očích jde však o jeden z režisérových nejslabších kousků. I tak jde však o průměrnou podívanou, která mi určitě nezkazila náladu. Za mou nevoli může velice zmatený scénář a nepřehledný děj, kdy jsou na tom všem nejlepší asi jen samotné mordy. Celý snímek bych totiž rozdělil do dvou pytlů. Zatímco atmosféra, kvalita scénáře a herecké výkony u mě moc neobstáli, tak již zmíněné vražedné scény a hudební doprovod ano. Jako celek totiž u mě atmosféra nezapůsobila tak jak by měla, protože díky chaotickému střihu a na sebe nenavazujícím scénám, jsem v tom měl místy pěkný guláš. Sice nemůžu upřít, že se tu a tam skutečně objeví známky napětí, ale nešlo o nic tak úžasného, abych si na to za dva dny ještě vzpomněl. Asi nejvíc se mi líbil samotný začátek, kdy všechno fungovalo, tak jak mělo. Tvůrci totiž prozatím ještě stále drželi nastavenou laťku v pestrosti jednotlivých vražd a některé byly vskutku úchvatné. Dokonce si zde přijdou na své i milovníci lehčího gore. Čím víc se však film blížil ke konci, tím jsem začal být otrávenější. Černý humor mě už tak nebral, stejně jako urychlené vyvraždění zbytku postav, které tam byly mnohdy jen dopočtu. Tady to pánové celkem nezvládli. No a úplný závěr bych označil jediným slovem = TRAPNÉ. Je velká škoda, že se celý film nenesl v duchu začátku, kdy jsem do toho všeho vkládal ještě velké naděje. Bohužel zhruba od poloviny mi to přišlo zbytečně až moc překombinované a především chaotické. Nějak výrazně tomu nepomohla ani temnota, která měla zvýšit úroveň napětí, ale u mě to fungovalo tentokrát naprosto obráceně. Jsem hrozně rád, že to netrvalo ještě déle, protože bych musel jít s hodnocením ještě dolů. Hodně slabých 60%. ()

Campbell

Jeden z prvním slasherů, těšil jsem se jako panic před první nocí, ale tak jsem dostal zklamání. Buďto jsem měl špatný den, nebo mě to fakt dost nudilo. Je tu dost dobrých scén jako třeba scéna s molem a mrtvolou a nahatou babou(bez bobra, v roce 1971, wow!). A i když ten film je krátkej tak mi přišel celkem dost zmatenej. Mohlo to dopadnout daleko lépe. Ale co musím pochválit je parádní hudba která je fakt parádní a to ani Ciprianiho nějak moc neznám. Gore efekty jsou parádní, zaseklá sekera v hlavě je parádní. Ale i tak dávám jen průměrné hodnocení, Bava už udělal lepší filmy. ()

• Film má více alternativních názvu, než kterýkoliv jiný film (např. Bloodbath, Bloodbath Bay of Death, Carnage, Chain Reaction, Ecology of a Crime, The Antecedent, Twitch of the Death Nerve atd.). (Chatterer)
  • V marci 1984 bol film umiestnený na zoznam "Video nasties", čím dostal vo Veľkej Británii od BBFC zákaz distribúcie. (Kusko.t2)
  • Film údajne má viac alternatívnych názvov ako ktorýkoľvek iný film. (westerns)