Drápy (TV seriál)

Claws

• Austrálie

Claws

Komedie / Drama

USA, 2017–2019, 23 h 2 min (Minutáž: 45–55 min)

Tvůrci:

Eliot Laurence

David Hennings

Jeff Rona

Niecy Nash, Carrie Preston, Judy Reyes, Jimmy Jean-Louis, Kate Adair, Happy Anderson, Arturo del Puerto, Laura Flannery, Sharon Garrison, Ginger Gonzaga, Jordon Hodges, Todd Jenkins, Elton LeBlanc, Susan McPhail, Jeff Daniel Phillips, Dale Dickey, Elvis Nolasco, Chris Angerdina, Jason Antoon, Juan Gaspard, Jack Kesy, Dean Norris, Harold Perrineau, Kevin Rankin, Karrueche Tran, Christina Moore, Stella Allen, Jill Jane Clements, Hunter Burke, Reginal Varice, Gina Torres, Carol Sutton, Brittany Wilkerson, Jane Adams, Suleka Mathew, Michael Cullen, Sara Botsford, Peggy Lipton, Linda Park, Brandon Stacy, Kenneth Kynt Bryan, Morgan Lily, Daniyar, Divine Prince Ty Emmecca, Sabrina Gennarino, Ninja N. Devoe, Angelica Ross, Jenn Lyon, Franka Potente, Lusia Strus, Evan Daigle, Amanda Alch, Sheryl Lee Ralph, Kelly Lind, Ivan Hernandez, Lucy Faust, Kiley Casciano, Katherine Reis, Sherry Cola, Karen Kaia Livers, Miles Doleac, Whitney Goin, Charles Green, Emy Coligado, Rebecca Creskoff, Michael Horse, Michael Drayer, Andrene Ward-Hammond, Juan Riedinger, Jimmy Gonzales, Bernard White, Lawrence Turner, Glynn Turman, Sylvia Grace Crim, Seana Kofoed, Nelson Lee, Will Koberg, Christina Milian, Angel Giuffria, Tenea Intriago, Kaye Singleton, Lala Milan, Joseph Benjamin, Langston Fishburne

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Desna Simms se stará o autistického bratra Deana, vede nehtové studio spolu se svými kamarádkami, a sní o lepší budoucnosti s vlastním podnikem a novým domem. Když se ovšem zaplete s mafií, věci se chtě nechtě zkomplikují. O příběhovou revoluci či vysoce sofistikovanou záležitost se v Claws nejedná, o pohodovou guilty pleasure pro fandy Niecy Nash rozhodně ano. Známé schéma na sebe se nabalujících problémů jí dává možnost pořádně se vyřádit na celé herecké škále, od groteskní komedie až po (s trochou nadsázky) nervydrásající thriller. K tomu jí zdatně sekunduje sympatický podpůrný cast (Judy Reyes, Carrie Preston, Dean Norris a Harold Perrineau především), stylová hudba a zřejmě nejhustější výskyt (často samoúčelných, vždycky cool) zpomalených záběrů na pětačtyřicetiminutovou stopáž, a výsledkem je tak ženská gangsterka, která je chaotická, nablýskaná a zábavná, stejně jako její hlavní hrdinka. 75%(10.9.2017)

• Marze

Vizuálně působivé, ale vůbec mě to nevtáhlo dovnitř.(15.10.2018)

Výborná oddechovka. Sice mě postupem času dost začala vytáčet hlavní hrdinka, ale to je život. Jinak tenhle seriál beru jako takové zjevení v tvorbě pro ženy. Vtipné a svěží, takže snad ještě nekončíme. Jo, a miluju Rollera.(13.9.2019)

Po pěti dílech jsem si říkal: To je seriál pro ženský... a hele, asi třeba i jo. Ale i jako oddechovka pro chlapy to funguje. A docela dobře. Místama je to crazy, ale proč ne? 4*(19.1.2020)