Já, Simon

• Nizozemsko

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Když chcete vypovědět o životní zkušenosti nevyoutovaného středoškoláka, měli byste si pohlídat, aby se polovina vyprávění nesoustředila na jeho straight kamarády, kteří jsou navíc lépe prokreslení (a hrají je zkušenější herci). S láskou, Simon je modelová gay romance pro bílé heterosexuální publikum (zvlášť pak pro všechny fag hags), snící o ultratolerantním světě, ve kterém může být každý sám sebou, pokud k tomu najde dost odvahy. Pro homosexualitu ve fikčním světě filmu, připomínajícím sociální bublinu, ve které mnozí liberálové žijí, nemají pochopení pouze dva hloupější spolužáci, kteří jsou ovšem promptně pokáráni a další potíže nedělají. Ostatní projevy nepochopení pak nesouvisejí s tím, kým Simon je (s jeho identitou), nýbrž s tím, jak se chová (jeho charakter). Linie s Martinem působí jako vykonstruovaná záminka k alespoň nějakému konfliktu v jinak pohádkově bezkonfliktním a dramaturgicky monotónním filmu. Většina zápletky je založená na obtížně přijatelné premise, že se mladý muž dělí o intimní detaily ze svého života s člověkem, kterého vůbec nezná (a přesto je do něj zamilovaný). Přesvědčivější je druhá rovina příběhu, ukazující, jak kvůli nezdravé fixaci na člověka, kterého mylně považujeme za jedinou spřízněnou duši, jež nám rozumí, můžeme ztratit přízeň mnoha jiných lidí, kterým na nás skutečně záleží. Já, Simon je sice vítaným obohacením subžánru středoškolských filmů pro široké publikum, jenom jde ve srovnání s jinými teenagerskými romancemi z posledních let (Lady Bird, Hořkých sedmnáct), natož ve srovnání s vyhraněnějšími queer filmy (Call Me By Your Name, Na konci světa), o hru na jistotu s až příliš obroušenými hranami. 65%(31.5.2018)

Roztomilá nekonfliktní teenage vztahovka, v níž i "záporák" je pojatý jako vcelku fajn týpek. Film dělaný tak, aby se líbil v podstatě všem, a to na úkor nějaké výpovědní hodnoty. Je to vlastně pohádka se vším všudy - bez doteku reality, ale s chvályhodným záměrem předat cílovce liberální hodnoty. Trochu mě nicméně sere, jak při tom tvůrci dokážou být pokrytečtí. Na odiv dávaná tolerance a pochopení všech vůči všemu je sice pěkná věc, na druhou stranu je zde štěstí přístupné jen pro kluky, kteří by z fleku mohli dělat modely pro Calvina Kleina. Kdyby si tam na konci k Simonovi přisedl jeden z těch, na které se hrdina s úšklebkem díval ve scéně, když hledal někoho, kdo má v oblibě Hru o trůny, tak by z toho taková velká lovestory nebyla, si myslím. Hodnocení nechám na čtyřech hvězdách, protože se na film kouká fakt dobře, odsýpá, má vtip a slušné tempo. Zároveň je to ale prostě taková mainstreamová sračička, o které když začnete uvažovat, tak se rozpadne. Takže pokud chcete gay film k rozebírání a uměleckému zážitku, sáhněte po Call Me by Your Name.(30.5.2018)

Těch věcí co mě tady sedli je víc, ale naprosto mě dostala ta lehkost, která z filmu jde. Já, SImon je vysíláč pozitivní energe Skvěle napsaný postavy hlavním hrdinou počínaje přes tátu a učitelky divadla konče u ní co scéna to luxus.Tleskám i za to, že se konečně podařilo natočit homo film naprosto na pohodu. Vždycky když je ve filmu sestava mladých herců pečlivě si všimám hereckých výkonů a hledám s pro sebe budoucí hvězdy a tady to bylo hodně dobrý. Nick skvělý a celá jeho parta včetně toho nešťastníka, který si libuje ve veřejném vyznávání lásky převedla naprosto přirozený suverení herecký výkony. Je to na hraně mezi 4-5* , ale hodně nápadů, zábavy, vážnějších momentů, lásky a neskutečný pohody to vše v jednom balení mě dokoplo k pětce.(30.5.2018)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $40,823,927 Tržby Celosvetovo $58,101,015▐ Jeden z mála normálnejších "stráviteľnejších" filmoch o teplošoch, kde z nich nerobia úplne nevinné obete, zbytočne necukrujú. Dejovo sa to hrá z otvorenou predstavivosťou diváka a ponúka v rôznych smeroch viac dejových alternatív. Dokonca to pritlačí aj na dramatickú notu. Prekvapia mladý neznámi herci na čele so sympatickou Alexandrou Shipp, známe tváre ako Josh Duhamel a Jennifer Garner skôr len do počtu. /60%/(9.6.2018)

Skvěle napsaný a zrežírovaný film z pozitivního fantasy světa pro teenagery, ve kterém je vše skvělé, od rodičů, kamarádů až po učitele. Zkrátka svět, na který se dá narazit jen ve filmech. K tomu je to ještě zatraceně fungující romantický film, při kterém se i čistokrevný heterák jako já přistihl u toho, že tomu klukovi tu "lásku" přeje. Pokud dokáže režisér podat gay romanci ze střední takovým způsobem, že se i heterosexuální cynik přistihne při slabší chvilce, je to zatraceně dobře odvedená práce. Nemluvě o tom, že zde fungovaly i komediální scény, které prokládaly děj. A ty dohromady poskládaly asi nejvtipnější komedii, kterou jsem za dlouhou dobu viděl (to zmiňuji jako kritiku těch ostatních "komedií"), ačkoliv je ten film čistokrevné drama a jeho primárním cílem není dostat diváka do inkontinence. Docela by mě zajímal pohled gayů, kteří tu niternost hlavní postavy musely prožívat přece jen jinak než třeba já. Jestli se tohle pro ně stane takovou teplou Láskou nebeskou, nebo jestli je to zcela mine a ten film bude perfektní romantika o gayích pro heteráky, ne pro gaye. 90 %(3.6.2018)

Feel good coming of age žánrovka s gay tématikou, ale naštěstí to není nijak oplzlé či nevhodné, naopak v pohodě strávitelné. Hlavní hrdina je sympaťák i jeho kamarádi všichni hrají skvěle, má to fajn tempo, hezky se na to kouká a ke konci režisér i slzy dokáže z diváka vydojit, takže nečekaná spokojenost. Fajn film. 75%(12.6.2018)

Víc těchhle naivních gay romantických komedií se šťastným koncem! Klidně i s obroušenými hranami. Filmů s těmi ostrými už bylo až příliš!(21.6.2018)

Podobných dramat ze střední, minimálně těch, kteté za to stojí, už příliš není a pak se objeví zničehošnic podobný klenot a vypráší kožich na všech festivalech. Hlavní sebranku tvůrci pobrali jednak v 13 Reasons Why, jednak ve Flashovi nebo I am in the band. Ale i to možná pomůže ke ztotožnění s postavami. Love, Simon je výborně napsaná, zrežírovaná a zahraná dramedie, která v člověku (pokud není úplný pařez) probudí mnoho emocí a na konci vykouzlí úsměv na tváři. A gay tématika je jen přívěsek dnešní doby, funguje to samo o sobě. PS : Josh Duhamel tu dostal asi nejvděčnější roli kariéry.(30.5.2018)

Příjemná zpráva o stavu jeho věcí.. Neveřejných.?!(6.6.2018)

Takovou pozitivní nakopávku jsem dlouho neviděl. První hodinu se to tváří nevinně a průměrně ale pak to přijde :)(2.6.2018)

Milý film o Simonovi, který jako každý jiný středoškolák, akorát že je gay a nikdo to něm neví, až na dopisovacího kámoše. Líbil se mi tenhle twist, jelikož normálně jsou tyhle filmy o homosexuálech děsně art a deprimující. Tohle byl v podstatě indie o teenagerech na střední škole. Bavilo mě hádat, kdo tajný emailový kamarád je, čímž mě film držel ve střehu. Nick Robinson je skvělý a celý film utáhl s přesvědčením. U těhle filmů mě vždycky baví sledovat publikum. Vidět v mé řadě pána ve středním věku v reflexní vestě, co očividně přišel zrovna z práce a u filmu zakrýval asi slzy, dá zrovna takovému filmu hlubší rozměr.(24.4.2018)

Jsem nadšený. Film je stejně skvělý jako románová předloha. Má to výborný soundtrack a Nick Robinson je moje platonická láska. Vím, že dost lidí bude nadávat, jak je to povrchní, ale na to kašlu. I my gayové chceme pohádku se šťastným koncem. A snít o svém tajném Blueovi.(19.6.2018)

Moc příjemný a milý film nejen o problémech s "coming outem" a homosexualitou, ale vůbec o tom být sám sebou, o příjetí druhých takovými, jakými jsou, a o přátelství. Je to na jednu stranu velmi pozitivně laděný film, ale přesto působí přirozeně a nenuceně a není to žádný přehnaně "sluníčkový" kýč (možná až na konečnou scénu u ruského kola, ale mně osobně to nevadilo a myslím, že to snad i k té velké "love story", jak o tom mluví hlavní postava, patří). Navíc film zaujme i velkou dávkou vtipu a nadhledu. Zkrátka a jednoduše jsem si to v kině moc užila, bavila jsem se, smála se, soucítila s postavami a nakonec jsem odcházela s lehkým pocitem plným spokojenosti a s úsměvem na rtech. V budoucnu se k filmu Love, Simon rozhodně ráda vrátím. ~(4,5)~(18.6.2018)

Ačkoli mi námět přijde nesnesitelně fádní (skutečně mě v kině překvapilo - na film jsem šel zcela nedotčen informacemi, oč v něm půjde - že dnes někdo natočí film o těžkostech s coming outem - jako by snad sexuální orientace v r. 2018 ještě pro někoho byla téma... i když v puritánské Americe, kdo ví...), jeho zpracování mě kupodivu bavilo. Líbilo se mi obsazení (na Nicka Robinsona mě vyloženě baví koukat, největším objevem zde ale pro mě byla 16 letá Talitha Eliana Bateman v roli Simonovy sestry, která mě - ačkoli se zde mihne jen v pár scénách - bezmezně nadchla, a ihned jsem zahořel touhou vidět ji znovu v dalším filmu) a celková pohodová a pozitivní atmosféra, kterou je celý snímek prodchnutý. Ačkoli mi tam některé věci poměrně vadily, ve výsledku nad nimi nemám problém mávnout rukou. Mimochodem toto je zcela první film, u něhož jsem byl naměkko z polibku dvou mužů - ten megaromantický závěr na pouti prostě nemá chybu.(7.6.2018)

Mrzí ma to, ale tento štýl spracovania tejto témy neobľubujem...(1.6.2018)

Dosť zmien oproti knihe. Niektoré sa mi páčili, iné menej ... trošku divadielko. Ale film má presne taký dopad ako kniha. Je príjemný pre oko aj ucho a veľmi pohodový. Príbeh smeruje len k jednému ... všetko sa na dobré obráti. Ak to teda bolo vôbec zlé. A muzika? ... mám pocit, že tieto mládežnícke knihy a filmy vznikajú preto, aby z toho mohol vypadnúť zakaždým skvelý soundtrack.(2.6.2018)

Knižní předloha je jedna z nejhezčích knih žánru YA, kterou jsem četla, a je s podivem, že filmu se podařilo navodit stejnou atmosféru: lehkost, vtip, roztomilost. A k tomu výborné obsazení. Jistě se z filmu stane jedna z komedií, k níž se budu vracet, když budu chtít vidět něco milého, co mi zvedne náladu. Nebýt několika prvků, jako jsou rádoby dojemné proslovy a dav pod ruským kolem, bylo by to čistých pět hvězdiček.(31.5.2018)

Klasická gay lovestory jak blázen.(15.6.2018)

Ačkoli se netajím tím, že podobné filmy miluju, tohle je beze sporu jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) coming of age filmů vůbec. Sice je to možná místy americký víc než se sluší (ale to já vlastně miluju taky, haha) a hádám, že to může být celkem utrpení pro všechny cyniky (třeba takový závěr na ruském kole), nicméně pokud hledáte nějaký mega feel good snímek, nemůžete snad sáhnout po ničem lepším. Je to přesně takový ten typ filmu, kde vás i v hloubi duši mrzí, že nežijete v takhle "perfektním světě" přesně tak, jak filmové postavy. Pohledy na ty dokonalý americký párty, kde je ranec srandy, kámoše v autě pijící ledový kafe a rodinu, která snad dělá a říká přesně to, co byste si přáli slyšet, ve mně opět tak trochu probudila touhu vrátit se na střední... :) Nicméně je mi jasný, že cynik o filmu zase řekne, že není reálný a všechno je tam "dokonale sluníčkový". Jenže s takovým tvrzením paradoxně nesouhlasím. Je to možná "teen" film, ale rozhodně to není prostoduchý snímek bez hloubky. Naopak jsem neviděl film, který by lépe přiblížil problematiku coming outu a zároveň by nezobrazoval gay komunitu jako nadržený růžovoučký pitomce s pseudo problémy (pardón, ale nejsem fanda všech těch artových LGBT filmů). Ale zpět k tématu coming outu: Simonovy pocity byly pro období coming outu naprosto typické (důležitost anonymity, obava z reakcí okolí a z toho, že "všechno bude jinak"), a tak má i přes svoji "americkost" k realitě blíž než by se mohlo na první pohled zdát. Moc se mi také líbilo, že ačkoli je coming out zcela jistě pro mnohé náročnou životní etapou, film z něj na druhou stranu nedělá po celou stopáž zbytečně dramatickou vědu, ale naopak občas toto téma dokáže vkusně odlehčit a zasmát se všem těm stereotypům o gayích (muzikálové číslo nebo již trailerová legendární scéna "Jsem hetero"). A nejlepší na tom všem je, že Love, Simon rozhodně není film pouze pro LGBT komunitu, troufám si říct, že má potenciál emočně zasáhnout v podstatě kohokoli - v první řadě je to totiž snímek o dospívání, ve kterém si každý najde to svoje. A za ty neuvěřitelný emoce může nejen skvělý scénář a režie (která naprosto ukázkově umí sladit drama a komedii a přesně ví, kdy zvážnit a kdy zase odlehčit), ale i trefný soundtrack (ach, Bleachers) a výborné herecké výkony v podstatě většiny zúčastněných (nejen skvělý Simon jako Nick Robinson, ale třeba i rodiče v podání Josh Duhamel a Jennifer Garner nebo kámoška Katherine Langford, která byla oproti protivné "Hanně" z 13 reasons why asi tak milionkrát sympatičtější, že se najednou vyloženě těším na její další filmy). Mohl bych takhle asi chválit fakt do nekonečna, ale jednak si myslím, že už jste si všimli poměrně dlouhého komentáře (který možná ani nikdo nedočetl až sem, haha) a druhak si myslím, že tenhle film se stejně musí prožít. Nicméně za mě nejlepší filmovej zážitek za poslední roky bez přehánění (komentář jsem psal raději až druhý den po předpremiéře). Snímek mě osobně naprosto dojal svoji upřímností a srdečností. Určitě je však možné, že je to i tím, že se mi za hodně dlouhou dobu stalo, že někdo nádhernou formou dokonale zachytil moje pocity před x lety. Každopádně i fakt objektivně (po filmařské stránce) naprostá bomba ve svém žánru. Nevím, co by kdo chtěl víc. // Po přečtení knížky musím říct, že film se zhostil námětu bezvadně. Některé věci jsou v knize sice jinak, nicméně si film většinou vzal z knihy samé dobré momenty - a to, co upravil, přidal či změnil, v podstatě ve snímku fungovalo výborně (za to v knize by to fungovat nemuselo). Nejhlavnější však je, že ve snímku zůstala ta "roztomilost" stejně jako se to podařilo knížce. Knižní předloha sice možná trochu více těží z e-mailové komunikace, ale film si to zase kompenzuje vtipem a vlastně i mnohdy větším emočním dopadem (např. rozhovor s rodiči). Obecně můžu říct, že kniha se sice četla jedním dechem a moc se mi líbila, ale asi jsem po těch nadšených ohlasech (jakože je to jedna z nejlepších knížek ve svém žánru) upřímně čekal trochu víc. Samozřejmě se to ale těžko srovnává, protože film a kniha mají úplně jiné možnosti i limity. Každopádně za sebe tentokrát určitě nemůžu tvrdit, že knížka je mnohem lepší než film. Maximálně můžu říct, že je stejně fajn jako film... :)(12.5.2018)

Ve finále průměrná věc. Střídá to sice lepší okamžiky s horšími, ale výsledek je vlastně stejný. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřce, ale typicky americký závěr a mě velmi nesympatická Katherine Langford, která mě budí ze sna ještě ze 13 Důvodu proč, to srazili přesně tak nějak mezi. Myslím, že naprosto zaslouženě.(8.6.2018)

Příjemný film, moc hezky zpracovaná knížka s vtipem a nadhledem, nelíbil se mi klišé konec, takže průměrné hodnocení - nebo spíš 3,5* (70%).(4.6.2018)

Najskôr si treba ujasniť, či budete akceptovať fakt, že idete sledovať čistú utópiu s niekoľkými skutočnými životnými pravdami, alebo sa nedokážete preniesť nad tento fakt a budete si hovoriť, že tí skutoční americkí režiséri- rýpali by to postavám dali poriadne zožrať a sledujete tak iba štylizovaný klam. Asi bolo zámerom tvorcov trochu priučiť dnešnú mládež a upresniť im smer, akým sa majú vydať, ak v tom majú ešte trochu bordel. Osobne som túto hru prijal, skôr mi ale vadilo, že podľa mňa skvelo zmotivovaný zvrat, kedy sa hrdina ocitá fakt na dne je kauzálne potom riešený z hľadiska toho, ako musí takýto typ filmu skončiť a aj vopred stanovené pravidlá hry sa musia podriadiť cieľu scenára. Inak veľmi milá, zábavná záležitosť a dilema v hodnotení, 70%. Ale skôr komercia než indie záležitosť, toto vážne nie je Elephant...(12.6.2018)

Tenhle film, slouží pro všechny, jako poselství že být gay, lesbička, transexuál a ti co mají koňskou masku, na své hlavě chodí po městě děsí lidi, že se nemají za co stydět, že to neni žádná nemoc a hlavně že ti lidé, by to v sobě neměli dusit, jinak se tím udusí a skončí to pro ně špatně. Ethan což je jedna z postav, tady ve filmu, s tím vyšel ven a udělal to protože sám sebe má rád a umí si sebe vážit a byl naprosto hrdý na to jaký je. Simon, tenhle krok ještě neučinil, je to pro něho těžké, byť má naprosto suprový kámoše, úžasnou rodinu (táta v podání Joshe Duhamela, byl fantastický) a ředitele, který byť je tak trochu "divný" tak je to strašně správňácký říďa. A jediní, kdo se po Simonovy vozil, byli jen ti největší kreténi a přesto aby Simon, sám sebe měl rád, tak musí urazit kus cesty a nebude to lehké. Ve filmu je dost emocí, ale sou správně dávkované a působí přirozeně a díky skvělým hercům, to postavám i věříte, že jejich emoce vychází z jejich vnitřního já, a né jenom že to hrají. Ve filmu je dost humoru, je to humor, který vychází ze života a i to působí přirozeně. Nick Robinson, je výborný herec a společně s Anselem Elgortem, patří mezi mé oblíbené herce, pro tuhle generaci.(14.6.2018)

Je to hrozně pozitivní film, cynik v nitru úplně křičí - a samozřejmě, má pravdu. Jednomu by se snad i zastesklo po střední škole, nebo alespoň po americké střední, kterou nezažil. Ale kouká se na to moc hezky. Vyumělkované pro mladé, ale na druhou stranu, ten film má nadhled, je plný vtipu a paradoxně, místy je i uvěřitelný,(8.6.2018)

• Vxxx

Takhle neeee. Ze začátku řeknu, že mě film nenudil. Jsem ráda, že jsem ho viděla, ale je to teda šíleně stupidní. Celá ta "coming out" část je zastrčená do pozadí typickým teen romantickým funny dramatem. Postavy se chovají šíleně nepřirozeně, až na výjimky jsou všechny hrozně nesympatické a většina hereckých výkonů je tragédní. Všechny vedlejší romantické vztahy jsou opravdu nelogické a nahodilé. Ten film nevěděl čím být a nakonec se stane jedním z mnoha. 2*(7.4.2018)

4,5* protoze se mi nelibila scena v lunaparku, jinak do te doby 5* .... je to osvěžující indie film, který má skvělou hudbu a je prostě vtipný, i když se ten vývoj dost sám o sobě nabízí. Ale zasmála jsem, slzičku uronilo, moc příjemný zážitek, i když si na to asi za rok nevzpomenu :)(31.5.2018)

Veľmi príjemný queer film s hravou atmosférou. Pre mňa o čosi ťažie stráviteľný než trebárs Muž, ktorý miloval Yngveho, no nebudeme si klamať, bližšia mi je atmosféra nórskeho predmestia deväťdesiatych rokov, než predmestia amerického rokov desiatych. Napriek tomu je to citlivá záležitosť s niekoľkými výbornými scénami, a fajn soundtrackom. 7/10.(13.6.2018)

• kaposlav

Dialógy sú absolútne mimo realitu. Deti používajú také reči ako keby sú to 25 roční intelektuáli. Okrem dialógov je nerealisticky vykreslené prostredie a spôsob života v niektorých aspektoch. Ako finále, tak zase film o homošoch. To už asi nedokážu natočiť film bez teplošizmu.(7.6.2018)

Teda to bylo příjemné překvapení. Na projekci jsem šel s pocitem, že uvidím průměrné klišé, které ani nepotěší ani nerozesmutní, takový klasický průměrný film. Nicméně k mému překvapení se nuda rozhodně nekonala. Plno humoru a snad i smysluplného děje. K tomu možná budoucí generace nových herců na platně, která obstojně zahrála. Snad jen údernější hudební podtext tomu chyběl. S překvapením mohu konstatovat, že doporučuju.(7.6.2018)

I can't help it.(8.6.2018)

Love, Simon je až překvapivě příjemným snímkem, který v rámci teen romancí staví na poměrně komplexních postavách i zajímavém příběhu. Jistě, je to z pohledu gaye, ale to prakticky ani trochu nevadí. Nick Robinson se role zhostil skvěle a scénář navíc funguje. Prakticky tedy nemáte žádný důvod k tomu se nudit, nebo přemýšlet nad faktem, že je takřka nemožné, aby na jedné škole pracovali dvě tak excentrické osoby (zástupce a učitelka zpěvu). Film má spád, povedený humor a velmi funkční emoční stránku příběhu. Odhalení, či konec vám sice nijak závratně nevyrazí dech, ale ani neurazí. Jelikož to nikdo "nezbabral" půjdu tentokrát bez jakéhokoliv problému i na 5 hvězdiček. V rámci žánru je Simon totiž parádní záležitostí.(30.5.2018)

Jediná neafektovaná postava z celého příběhu, je ten kluk, co tají, že je homosexuál. Ale koukatelné to je - ovšem až na ten"dojemný konec", který je vyloženě trapný.(9.6.2018)

Zatím jedno z nejlepších teen dramat tenhle rok. Nick Robinson je ve své roli přirozený a ostatní herci mu skvěle sekundují. Jediným mínusem jsou občasná klišé, která ale naštěstí nejsou tak častá. Kvalitních filmů na podobné téma není moc, proto jsem rád, že se Love, Simon povedl.(12.6.2018)

Poplakala som si. Keď to bolelo, aj keď to bolo krásne. A že to bolo krásne. Veľmi sa mi páčilo, že tie obavy a neistoty neboli zobrazené ako tragické, univerzálne. Lebo sú Aj keď niektoré prichádzajú s bonusovým balíčkom starostí. Tiež sa im pekne podarilo namiešať zmes dramatičnosti a komična, čo zvlášť u americký filmov nie je samozrejmosť. Všetky postavy boli tak krásne svojsky sympatické. A herci boli fakt úžasní. Mala som fakt že vysoké očakávania a ten film ich predčil. s ľahkosťou, vtipom, šarmom a láskou.(14.6.2018)

Velká paráda, kde mě herci skvěle vtáhli do děje. Bez výjimky.(13.6.2018)

Viz komentář, co napsal Matty.(15.6.2018)

Tento film byl pro mě zatím největším překvapením za tento rok. Myslela jsem, že toto téma už nic nemůže nabídnout a bude to ohrané. Čekala jsem, že to bude takové trochu neobvyklé, ale podprůměrné "love story", ale film se vyšplhal hodně vysoko, alespoň u mě. Jsem moc ráda, že jsem na něj šla, chci ho vidět aspoň ještě jednou. Snímek útočil na city, měl hodně sympatické herce a vše jsem prožívala s hlavní postavou. Hudba byla výborná. Přesně takové "teenage" filmy mám ráda a jednoznačně doporučuji.(2.6.2018)

Film "Já, Simon" má takový klasický středostavovský USA pomalý rozjezd. musím přiznat, že jsem se stereotypním a trošku příliš obyčejným životem Simona lehce nudila. Poté ovšem příběh začíná nabírat grády a z tuctového snímku se stala takové to superhero odlehčené dynamické drama z teen prostředí.. Velké téma jakým je coming out je zachyceno moderně svěže a s lehkostí.. "Já, Simon" je prostě taková ta slaďárna, kde pláčou přátelé, pláče mladší sestra, pláče nechutně kladnej taťka a pláče zbytečně přecitlivělé diváctvo (třeba já).. Je to přesně ten druh americké limonády s morálním přesahem, který vaše tlusté zadky vykope z vysezených sedaček a přinutí vás změnit život.. Je to totiž tak snadné.. Myslím, že by se měl povinně promítat ba středních školách.. Je osvobozující a inspirativní.. A navíc super návod, jak se vypořádat s šikanou jako vyrovnaný jedinec.. Tak trochu homosexuální „Wonder“..(30.5.2018)

Takhle skvělý jsem to nečekala ani náhodou. Nick je tak hot, že kdyby on byl gay, tak se me srdce rozpadne na tisíc kusů. Ale ta role mu tak zatraceně sedla, ze mu to i prominu. A jeho tanec, kdy na něm vidíte, ze je proste “dřevo”..no nemám slov. Love Simon je kouzelný snímek plný lásky a pochopení, a to je úplně můj šálek mléka. Rozhodne to neposkodilo niternost a křehkost knížky. Miluju ten film!(30.5.2018)

"Love, Simon" je v mojich očiach dobre spracovanou teen romance drámou. Myslím si, že všetky postavy sú zachytené veľmi ľudsky, nič nie je zbytočne nafúknuté a dáva to aj do života niekoľko dobrých lekcií. Osobne najlepšie asi vnímam to, že keď Martin urobí veľkú chybu, tak vnútri pochopí, že urobil obrovskú chybu. Občas sme všetci naštvaní, zatrpknutí a v dôsledku toho sa rozhodneme urobiť niečo, čo by sme možno inokedy nespravili. No ak si dokážeme priznať, že nás to mrzí a pochopíme dôsledky našich činov, tak to z nás robí dobré ľudské bytosti. Ktoré vedia urobiť chyby. Ale chceme veci napraviť. Vo filme je podľa mňa veľmi dobrý výber hercov, film má skvelú atmosféru a vie byť aj vtipný, aj dramatický aj príjemne romantický. Máme tu síce aj nejaké tie klišé a vieme kam sa to po jednotlivých scénkach nakoniec dostane, no minimálne sú to momentky, ktoré sú pochopiteľné a nesústredíme sa na ne moc. A občas by som asi chcel, aby Simon niekde pochopil určité veci, ktoré sú mne ako divákovi absolútne jasné, no on ich akosi nevie správne vnímať. Možno by to niektoré jeho rozhodnutia ovplyvnilo inak a mohlo to ísť trošku inou cestou. Ale výsledne je to podľa mňa skvelý film. Postavy sú super, dokonca aj rodičia hlavného hrdinu a jeho mladšia sestra. A všetko to spolu funguje bravúrne. Keby sme upustili od tých klišé, tak by som išiel s ratingom vyššie, ale aj tak som veľmi spokojný a nemám problém sa k filmu kedykoľvek vrátiť. Hodnotenie: B+(4.6.2018)

Těsně po zhlédnutí jsem dal čtyři, ale co se mi film uležel v hlavě, tak mi došlo, jak vyumělkovaný vlastně byl. Paradoxně nejopravdověji na mě působila linka s Martinem, který se alespoň choval jako opravdový, nevyrovnaný člověk, a vůbec byl asi nejoriginálnějším a nejzábavnějším prvkem celého filmu. Už fakt, že šlo vlastně o "záporáka", který mi ale ve finále byl i celkem sympatický, je úspěch. Kdyby takhle plasticky byly ztvárněny i další postavy, bylo by to asi na plný počet. Jenže ty působí jen jako figurky, jejichž reakce odpovídají potřebám příběhu, nikoliv jejich osobnosti. Dobrý příklad uvedl VincentB. ohledně Simonovy nejlepší kámošky, která se po 13 letech překvapivě rychle dá do kupy. V reálném světě by asi konec sotva byl tak růžový. A právě v tak pozitivně laděném filmu, který se tváří, že každý má právo na lásku, nejvíc zamrzí ten ošklivý detail, který jsem prvně prošvihl, protože jsem na pár vteřin nesledoval obraz a až díky komentáři J*A*S*M jsem se o něm dozvěděl. A to sice ty znechucené ksichty na fanoušky Game of Thrones a jejich záměrně dost stereotypní výběr. Takže během obhajoby homosexuality zesměšňujeme jinou skupinu, těžko říct, jestli "nerdy" nebo zkrátka neatraktivní lidi. Spíš bych ale byl pro tu druhou možnost. A upřímně nesnáším, když se někdo povyšuje nad druhé skrz vzhled. V realističtějším filmu bych to bral zkrátka jako součást charakteru, ale u filmu, který se očividně snaží hlásat toleranci a rovnost, to považuji za neodpustitelné. Co si z toho asi odnese řekněme 14letý gay, který si pomalu uvědomuje svou sexualitu a vypadá uprostřed puberty jako jeden z tamtěch GoT fanoušků? V gayích přece jen asi vlastní vzhled vyvolává větší nejistotu než u většiny heterosexuálů, takže tento malý, ale podstatný detail, může paradoxně ve skupině, na kterou je to nejvíc cíleno, vyvolat dojem, že láska je jen pro krasavce a způsobit pocit ještě většího odcizení. A na pachuti povrchnosti nic nezmění ani poněkud kýčovité prostředí. Věřím však, že knížka si s danou problematikou mohla poradit s mnohem větší přirozeností.(11.6.2018)

Docela dobry, i když přece jenom prostředí středoškoláků je pro mě už pryč. No a na konci líbačka kluků to opravdu vidět nemusíme, sice takové decentní ale 4x! Ovšem ty obří luxusní baráky se zahradami a všechno, to snad není možné. Před domem samozřejmě 3 nablýskané káry a každý patnáctiletý fracek má vlastní auto, kterým si jezdí do školy. V takovéhle pohádce neexistují reálné problémy, ale řeší se takové nesmysly jako že někdo na facebook napíše, že je gay. Asi American Dream.(14.6.2018)

Áno, áno, áno. Prečo je heterosexualita defaultne nastavená a iba LGBT+ komunita musí "vyliezať zo skríň"? Prečo keď to od nás vyžadujú, nerobia tak aj oni? Alebo ešte lepšie: Prečo by sa vôbec niekto musel priznávať k svojim romantickým/sexuálnym preferenciám? Je to niečo, čo keď človeka dobre poznáš, zistíš bez toho, aby to musel formálne vysloviť. A keď už, tak nám nikdy neberte právo na coming-out; je to naša voľba kedy, kde a komu to chceme povedať! ... Jo, film bol pekný a v mnohom mi hovoril z duše.(3.6.2018)

Knihu som nečítal (ani sa nechystám), ale zaujímalo ma, prečo je okolo toho taký komerčný Boom. Tých filmov s tématikou coming outu a LGBT je predsa len v dnešnej dobe až príliš, a tak je škála naozaj pestrá. Love, Simon sa mi vo svojej podstate celkom pozdával, a to najmä tou atmosférou strednej školy (s príslušnými medziľudskými vzťahmi a ich vývojom) a taktiež formou tajomnej komunikácie medzi dvojicou Blue a Jacques. Musím uznať, že napriek prvotnému skepticizmu, to malo čosi do seba. Aj keď to zďaleka nebolo nič prevratné a niečo také, čo tu ešte nebolo. Ale formátovo a dejovo celkom zaujalo. A nebyť toho sweet endu, tak by som zrejme dal bez problémov aj 4*. Ale záverečná ferris wheel scéna bola predsa len moc...(13.6.2018)

Nenáročná teenage pohodovka, která namísto “fekálního humoru” řeší citlivá lidská témata. Bohužel ji strhává poněkud patetický konec. Celkově palec nahoru(23.6.2018)

Režijně to místy stálo za to a i emoce kupodivu fungovaly, akorát to strašně sráží scénář, který mele to samé, co už člověk viděl v padesáti jiných filmech. Dnes už prostě průběh děje ve formě klasické řecké komedie nemůže obstát, a proto je pro mě Já, Simon pouhý průměr. 55%(3.6.2018)

• Johnny.ARN

Toto bol knižný bestseller? Ďalšia uplakaná buzno-dráma? Keby tam nehral Duhamel a Jenniferka tak to ani nezapnem a spravil by som lepšie. Prečo sa ja tak trescem niektorými filmami? ODPAD!(9.6.2018)

• grizly007

Zkrocená hora je proti tomuhle porno pro heteráky. Není to drama, ani komedie a horko těžko se tohle klišé dalo dokoukat. Závěrečný globální oteplování na ruským kole už bylo přes čáru. Samozřejmě všichni mládežníci jsou zde hrozně chytří a dospělácký. Třeba by po tomhle filmu mohli J*A*S*M a verbal dostat odvahu a sejít se na Matějský.(2.6.2018)

Taková milá geyantirasistická agitka, kde máme možnost nahlédnout do ideální Americké rodinky a uronit teplou slzičku.(10.6.2018)

Milý film zpracovaný na motivy totálně boží knížky. Ale tak už to bývá. Myslím, že v rámci možností film zachycuje atmosféru a poselství knížky přesně. Hrdinové jsou sympatičtí (dokonce i ten hrozný vyděrač Martin), i když v jednu chvíli chudákovi Simonovi dávají pořádnou čočku, kterou si nezasloužil. Konec prostě hollywoodský doják. Doporučuju!(15.5.2018)

Příjemná oddechovka s gay tématikou, kterou bych ráda vychválila do nebes, ale brání mi v tom spousta věcí. Předlohu jsem četla a stejně jako u ní, mi dělalo problém navázat hlubší vztah k postavám. Přestože Nicka Robinsona naprosto žeru a tady byl k sežrání jako vždycky, tak vzhledem k tomu, že hrál homosexuála, zde moje naděje značně klesly. Čekala jsem kolem hledání Bluea trošku víc napětí, jenže kdo se za ním skrývá, jsem prokoukla už od začátku. A i když jsem po zhlédnutí filmu měla dobré pocity a hlavou mi kolovalo trochu toho sluníčkovství, přes noc se ten feeling nějak vypařil a čekám, že během pár týdnů a měsíců, si na to skoro nevzpomenu. Chodil jsi se mnou, protože vypadám jako kluk? -- Ne, nechal jsem tě, protože nevypadáš jako kluk.(13.6.2018)

Těch filmů o těžkém dospívání a objevování homosexuality je poslední dobou nějak moc. A na tom by možná nebylo nic špatného, kdyby dokázal každý ten film dokázal být přesahovým a velmi dobrým a ne jenom běžnou rutinou. Je to vlastně fajn. Ale jenom fajn. Ten děj utíká jelikož se v něm pořád něco děje a vlastně je i zajímavý. Spíše než o sondu do života 16-letého homosexuálního chlapce se spíš ale jedná o rutinní příběh pro mladé plný nevýrazných klišoidních postav splňující kvóty: Moc hezká kamarádka, vtipný kamarád, podivín.... a tak je to vlastně se všemi postavami v tomto filmu. Kategorií sama o sobě je postava zástupce ředitele v podání Tonyho Hale který tam vlastně je jenom proto aby chodil po chodbě, snažil se být hrozně cool, dělal pubertální vtípky a při tom dokázat být všem pro smích. Je vlastně fajn, že Já, Simon vzniknul- produkovali ho Foxové a stává se tam dost možná první homosexuálním filmem o teenagerem který neprodukuje žádné malé studio jako například: Annapurna-Call Me By Your Name. Dobře, palec nahoru Foxům! Ale nemůžu se zbavit pocitu, že z toho šlo vykřesat víc. Natočeno podle knihy kterou jsem nečetl (od Hvězd nám nepřály jdou jakékoliv teenage-adult knížky mimo mně) a je tak možné, že v knize to vše funguje líp. Tady mám jenom ale 110 minutový film, který je fajn, neurazí, dost možná se na něj půjde jednou za rok kouknout na odpočinkové dny a především vysvětluje, že jsme každý člověk ať už radši máme ženy či muže. A to asi stačí. O Já, Simonovi se nedá vyloženě říct nic špatného ale ani vyloženě nic pozitivního. Je to milý pohodový good-felling film, který neurazí a dost možná i někoho potěší. A je úplně stupidní si myslet, že bych si ten film užil víc kdybych byl homosexuál. Takhle to prostě nefunguje.(14.6.2018)

Přiznám se, že jsem se bála, že film bude moct artový. Ale tohle je asi nejvíc sweet love story, kterou jsem viděla za poslední minimálně rok. Bavilo mě hádání, kdo je na druhé straně počítače a že skoro až do finále to vypadalo nějak, a pak je tam trochu plot twist :) Nádhera se na takovéhle filmy dívat.(30.5.2018)

nějaké to klišé tu sice je,ale jinak je Love,Simon povedeným feel good movie,který baví svojí lehkostí a civilností.Hodně těží navíc z toho co poslední dobou provází víc a víc těhle teen filmů...dobrý soundtrack a sympatičtí herci...80%(1.6.2018)

• Hanys_

Další dost slabá teen dramedy. Sice ozvláštněná tím gay tématem, ale prostě mi u těch 16 letých nesedí ta jejich sofistikovanost a životní nadhled protkaný řadou zkušeností.(14.6.2018)

Love, Simon má důležité poselství a neskutečný společenský význam. Bohužel je to zároveň ale jen průměrná teen komedie, kde jsou dialogy, situace i herci často prkenní, gesta teatrální a konflikty vyhnané ad absurdum. Přesto vás ale ty upřímné okamžiky dokáží dohnat k slzám.(28.5.2018)

Jo, tyhle americké dramedy kousky já hodně můžu. Love, Simon je na pohodu film ze střední školy, který určitě nijak neurazí. Utíká to fajnově a nechalo to ve mě docela depku, takže správná dramedy. Nick Robinson je v pohodě, Katherine Langfort je hezká, musím někdy dohnat 13RW a rodiče ve složení Josh Duhamel a Jennifer Garner působí jako fajn rodiče. Taková klasická emerická rodinka. Nebýt místy zbytečně vynucené romance, tak jsem tomu asi i 5* vrazil. 75%.(30.5.2018)

Oproti knížce dost upravené, ale pořád celkem pěkné. Věřím, že to mnoha mladým lidem dodá kuráž a třeba i odvahu vyjít s barvou ven a nestydět se za to a prožít život naplno bez skrývání se, popírání sebe sama a lží.(3.6.2018)

• rotel

Film ktorý sa akože má páčiť každému, všetci sú super, a ten záver - no hotová rozprávka.(2.6.2018)

Snímok, ktorý je napísaný / natočený tak, že samotnú tematiku LGBT som vnímal až na druhom mieste. Na tom prvom sa do popredia tlačí otázka dospievania, hľadania svojej podstaty, lásky ako takej, odvahy byť sám sebou, na pozadí tak trochu klasickej až klišé americkej high-school teenage dramédie, zároveň natočenej veľmi komerčne s čo najširším cieľovým pokrytím. Dobrý výber hercov, fajn humor a žiadne tlačenie na pílu či už emočnú alebo tú LGBT tematickú robia z tohto snímku dobrý feel-good movie, a to bez rozdielu.(4.6.2018)

• rejpal

Neuvěřitelné, jak je téma LGBT stále nevyčerpatelné. Člověk by si řekl, že jich snad ani nemůžou být jen ta 4%. :DD Už jen snad chybí, aby naše havloidní bratrstvo v ČT zafinancovalo novou verzi Křemílka a Vochomůrky, aby bylo možné naše dítka přes spaním "vzdělávat" ve jménu sexuálně menšinových a euro-hujerských světlých zítřků. Bohdalku by z toho asi ranila mrtvice. :D Soros možná skrze svoje havoidní nohsledy v neziskovkách taky něco přispěje.(16.6.2018)

Tak dost zklamání .Nic extra tohle dílo zapadne do průměrnosti ostatních takových filmů i když námět slušnej výsledek už ne .(22.6.2018)

Naprosto perfektní. Od samého začátku jsem si tento snímek zamilovala. Senzační myšlenka skvěle zpracovaná a bezvadným hereckým obsazením zahraná. Měl by to vidět každý, kdo má neustále nějaký problém s lidmi, kteří byť jen trošku vybočují z toho, co někdo označil za normální. Takže za mě jedno velké ano, a určitě jsem to neviděla naposledy :)(23.6.2018)

Skvělý feel-good coming-of-age film. Není sice ničím přelomový a originální, ale příjemně se na něj dívá. Postavy jsou sympatické, uvěřitelné a v celém filmu není moment, který by působil nepatřičně. Linka hledání totožnosti spřízněné duše je v podstatě velmi jednoduchá, ale výborně funguje jako ústřední linie filmu a vygraduje v netradiční finální scénu. Při ní divák podobně jako v kriminálce čeká na odhlení tajemné postavy, se kterou si Simon celý film psal. Mnohé může od filmu odradit tematika homosexuality, ale právě tento aspekt je podán velmi civilně a uvěřitelně. Troufám si tvrdit, že by snímek fungoval obdobně, i kdyby vyprávěl o heterosexuálovi. Film může být místy pro někoho až moc americký (tleskání a velká gesta), ale já ten den měl zrovna chuť na sladké. Už dlouho jsem z kina neodcházel tak pozitivně naladěn.(26.5.2018)

A je to tady. Po romantických young adult filmech podle knižních předloh Johna Greena se dostáváme k filmu Já, Simon. Film, který určitě spustí lavinu filmových adaptací s tématem LGBT. Ale víte co? Je to vcelku fuk, protože tenhle film má přesně ty správné ingredience, aby se z toho hned nestal patos a jedno velké klišé. Emoce tu fungují, vtipu tu je na rozdávání a jestli chcete, můžete stejně (třeba jako já) hádat, s kým nakonec Simon sdílí své tajemství. Jo... a dá si někdo Oreo sušenku?(22.5.2018)

Pohodových feel-good filmů není nikdy dost. A toto film Já, Simon splňuje. Tématem mě to moc blízké není, ale je to natočené moc pěkně, že jsem si film dokázal užít a bavil jsem se. Režisér Greg Berlanti odvedl dobrou práci a krásně prodává obyčejný příběh, tak aby byl zajímavý a udržel pozornost. Dále se mu povedlo to, že film není kýčovitý a netlačí zbytečně moc na hranu, co se týče orientace, a vlastně se místy drží příjemně při zemi. Velkou zásluhu na tom mají herci, kteří hrají velmi dobře. Nick Robinson je v této roli dost dobrý, a podal opravdu velmi slušný výkon. Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jorge Lendeborg, ti všichni hrají parádně, a jejich herecký projev mě sedl, a dobře se na ně kouká a těm postavám to věříte. Já osobně jsem měl problém s Loganem Millerem, jenž mě moc nesedl, ale je to spíše kvůli postavě kterou hraje. Bavil mě výkon Josh Duhamela a Jennifer Garner, který je přesně takový jaký měl být, jsou tam cítit emoce, láska, radost a porozumění. Sedlo mě tempo filmu, a ke konci to krásně gradovalo, a bylo to dojemné a v jistém smyslu slova i hezky romantické. Trochu mě nesedly některé postavy a jejich chování, a taky některé scény, které byly trochu zbytečné. Za mě je Já, Simon velmi povedený film, jenž mě pobavil a docela i překvapil.(3.6.2018)

Pětihvězda může zazářit i ve filmu, kde se středoškolák na rasově vyvážený střední utkává s coming outem. Stačí nasadit do hry postavy, co nejsou nechutně stereotypní (kór táta Joshe Duhamela je čistá výhra) a vyladit přesně tu feel-good atmosféru, v níž u podobnýho filmu tajně doufáte. Simon totiž není o homosexualitě. Je o ❤. A to je jeho největší přednost.(8.6.2018)

• Wancohoff

Ako film to bolo fajn, ale nic ma nepresvedci ze buzny su fajn. Film som pozeral len kvoli herecke Langford...(5.6.2018)

• Dm1tr1j

Hraničiace s odpadom. Nie preto, že ukazuju buzerantov ale pre tie dementné reakcie. Predvidateľný charakter hlavnej postavy a neskutočne nudné dialogy. Je to ako pozerať sa na kopu hovien ako z nej uniká metán.(10.6.2018)

• Critic

Žijeme v krátkém historickém období, kdy filmy oslavující homosexualitu již nejsou tabu, ale zatím nejsou mimo, protože už to nikoho nezajímá. Kromě toho, že film zapadá do dnešní atmosféry hystericky propagované rovnosti pohlaví, sexualních orientací a nevím čeho všeho, tento film nemá absolutně co nabídnout, je to prostě homosexualní kýč. Zavěrečná scéna kde celá střední škola tleská, že konečně Simon zažil svůj první polibek na Ruském kole, je míň uvěřitelná než Pacific Rim.(13.6.2018)

Velmi pozitivní film, který má solidní tempo, vtip a dobře se na něj dívá. Pohádková love story, kdy jsem Simonovi držela palce i u nohou. 70%(22.6.2018)

Mrzí mě, že velmi milá knížka byla tak průměrně zadaptovaná. O to smutnější je, že si film pro sebe ukradnou dvě vedlejší postavy a to JG a JD alias Simonovi rodiče. Přeci jen je znát, že jsou tam kde jsou právem. Hlavní postavy včetně Simona jsou velmi ploché a předvídatelné a myšlenka filmu je upozaděna za klasické pubertální drama. 65%(1.5.2018)

Gay tématika mě vždycky v nemalé míře odpuzovala a filmům, které na ní stavějí, jsem se vyhýbal. Love, Simon ale jakožto obyčejný teenadult film podle další knižní předlohy, oblíbené především u děvčat, obletěl svět s takovým propagačním rozsahem (počítám i doporučení od známých), že jsem si tak oslavované drama prostě nemohl nechat ujít. A nebudu zapírat, že mě nalákalo i obsazení, které sice vypadá jako vybrané z lacinných televizních filmů od Disney Channelu, ovšem pokud každého ze zúčastněných znáte již alespoň z jednoho jejich předchozího kousku, je vám zřejmé, že vás v Já, Simon nezklamou. Jako striktní heterosexuál, který při líbání dvou spřízněných mužských duší zavírá obě oči, rád prohlašuju, že mám chuť dohnat jiné filmy o homosexualitě. Ale nelze slíbit, kdy se zase dostanu k obdobně úžasnému příběhu jako v případě Já, Simon.(10.6.2018)

Príliš nalinkovaný návod pre málo odvážnych. Ale dobrý scenár a fajn herci.(19.6.2018)

Nedivila bych, se kdybychom o Simonovi uslyšeli příští rok na Oscarech, fakt na to má. A já budu mít aspoň komu fandit. Nejenže je to svižně natočený film (se skvělým výběrem hudby), který mě nejednou rozesmál (od popkulturních narážek přes neskutečně zábavného tatínka v podání Joshe Duhamela), ale skutečně má co říct a přiměje člověka o daném tématu trochu přemýšlet. Všichni herci jsou výborní, a to i přesto, že některé postavy byly možná navíc (např. Mr. Worth, ale pravda je, že jeho výstupy byly brilantní). Čekala jsem v jednu chvíli trochu jiný konec, ale s tím, jak to nakonec dopadlo nemám problém. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale přidám si jí na seznam, knih, které si musím koupit. Po přečtení možná tu jednu hvězdu ještě přidám. 8/10(30.5.2018)

S filmem je to jak na tom kolotoči... jednou nahoře, podruhé dole. Začátek paráda a potom bum - zápletka s vydíráním a manipulací přátel naprostý nesmysl. Pak se to zas zlepší, když se Simon začne smiřovat s nečekaným coming outem. Vypadá to všechno slibně a najednou prásk ho, hloupá scéna s kolotočem, kdy bych se vlastně ani nedivil, kdyby na něm zůstal Simon sedět sám, protože by se někdo přece nechtěl "vyoutovat" před hromadou puberťáků, kteří stojí pod kolotočem a výskají jako idioti. Casting neurazí, mladí jsou fajn, ale rodiče s učiteli nezůstávají pozadu. Soundtrack skvělý, ale to bývá u podobných teen lapálií už pomalu pravidlem. Objektivně asi na tři, ale čtvrtou tomu dávám navíc za.. nevím, třeba za tu hudbu.(30.5.2018)

Velmi krásný film, tato tématika je mi velmi blízká, a proto za každý film s touto tématikou jsem velmi vděčná. Dokonalý, hned od samého začátku, žádné klišé, žádné obehrané téma, prostě super.(5.6.2018)

• Jadro

Až v kine som sa dozvedel, že o čo ide v snímku, keďže som chcel polovičke urobiť radosť. Snímok je spracovaný veľmi dobre, človek by tomu aj uveril - ale: ČO VÁM TO ÚPLNE "KÚRUJE" VŠETKÝM??? NÁJSŤ NORMÁLNY FILM O NORMÁLNEJ LÁSKE V SÚČASNOSTI JE AKO STRETNÚŤ GEORGA CLOONYHO NA BRATISLAVSKEJ ŽELEZNIČNEJ STANICI - a do popredia sa dostávajú samé zvrátené motívy!!! Keď to pozerá nezaradený neskúsený mladík, tak ako napríklad v našom bankovníctve, ho hneď "charakterní" kolegovia zoberú na nezabudnuteľnú párty... Dozrieva doba LGBT a onedlho načnú filmy o tragickom zaľúbení pedofila......(10.6.2018)

Neviem či je teraz v móde robiť filmy podla kníh a nechať v nich len základ a väčšinu toho pomeniť ale nevadí, tu mi to nevadilo tak ako v RPO. Za mňa filmová adaptácia Love, Simon dopadle úžasne. Kásting je na jednotku, herecké výkony jedna báseň a kamera ani nehovorím. Za mňa plný počet hviezd a spokojnosť.(11.6.2018)

"I'm not a casual type of person" Milej film s vybornym obsazenim. Je mi na chvili zase sedmnact a usmivam se jeste ted. 4,5*(22.6.2018)

Spracovanie, postavy, príbeh, atmosféra, herecké obsadenie ... všetko super ... dosť sa mi tento film páčil, ale tá prílišná zbytočná teatrálnosť v jednej z končiacich scén mi veľmi veľmi veľmi vadila.(24.6.2018)

• XXXXXXXX

Cesta do hlubin gayovy duše, je roztomiloušce přiteplená pohádka pro ty, kterým by snad nestačilo opačné pohlaví. Rejzžiser chtěl pravděpodobně vytvořit očistyčnĕ ukázkovou kokotmedii, pro čtyřprocentní publikum mezi námi. Vyšlo mu to asi stejně, jako kdyby se Vilda Protřepkopi rozhodl v soudobé Anglii zdramatizovat rozkošnĕ půvabnou fresku, na téma: Romulus a Julek adaptují chlapeška! Nepochybuji ovšem, že by tehdejší dramatizace zvedla do ulic mnohem víc rodů než jen Katapulty a Penězovce! No a já si jdu vyplachnout mozek nějakou prostoduchou zabavou pro všechny, ktera nevydá prujem za pevné skupenství (znovu zapíná včerejšího Tomb Raidera)!(31.5.2018)

• Vikyy98

Co to mělo být? Cela ta saskarada okolo jednoho nevyspeleho gaye, ktery ke konci udela ze sveho priznani show pro celou skolu, ktera ho s udivej sleduje dokud neda svou prvni pusu klukovi.(1.6.2018)

Další film pro teenagery. Další zmatky dospívání, další zmatky s orientací. Tentokrát zpracováno velmi komerčně. Divák rozumí všemu, nikde se nemluví v jinotajích. Dokonce i na silné emotivní chvilky vhodné pro slzy nakonec dojde. Nic extra, ale dívat se na to dá. Jsou horší filmy. 3-(2.6.2018)

V podstate je to taká klasická romantikuš komédia v štýle nepobozkaná, šmrncnutá láskou cez internet a s atmosferou nedávneho Monster. Čiže taký klasický milý priemer, ale hviezdičku pridám za fakt, že aj queer komunita dospela do doby, kedy si v pohode príde na takýto žáner, čo je od dôb filmov ako Philadelphia, Zlá výchova, Brokeback mountain, či iné gay filmy, kde boli vždy v zobrazení okraja spoločnosti, značný spoločenský posun. 75%(5.6.2018)

• Cooller

KTERÝHO KRIPLA TAM POKAŽDÝ NAPADNE UDĚLAT FILM O BUZERANTECH? dohajzlu jaký má takovej člověk asi myšlenkové pochody? Totální nekoukatelná buzerantovina...(10.6.2018)

• aquiver

Trochu mi to je líto, neboť zvenčí snímek vypadá, že by mohl jít ve šlépějích skvělých filmů jako Charlieho malá tajemství, nebo posledních kvalitních žánrovek jako Lady Bird nebo Call Me by Your Name, opak je však pravdou. Tvůrce bohužel neudržel tenkou hranici kýče a zůstal u pubertální komedie a všech komerčních prvoplánových klišé a jednoduše jen klouže po povrchu. Pokud se chcete jen chvíli nenudit a zároveň se cítíte být cílová skupina, asi proč ne, pokud však hledáte umění či něco originálního, nemohu doporučit. Je to příliš umělý a nepříliš uvěřitelný film s nic moc dialogy, občas s nevkusnou hudbou, nechybí nějaké to krkání a tak podobně... 25 %(12.6.2018)

• Vikki

Podle popisu jsem tomu dával naději, ale opět se z toho vyklubala jen obvyklá otřepaná sračka s nagelovanými koloušky a barbínkami, aby náctileté bezmozečky mohli čvachtat(a že tu čvachtají) a nevšímat si jaký film doopravdy je sračkoidní, , bez nápadu, bez originality, průhledné a laciné jako vždy s otřesně klišé kýčovitým koncem stejným jako u miliony stejných filmů. Je zajímavé, žýe se vždy specialně u jemerických sraček vše točí okolo kluků gayů, hodně okolo masturbujících kluků apod, viděl někdo totéž s o holkách? Ne, vždy se jen degraduje důstojnost klukovská, není divu když současní kluci jsou jen banda tupých sebestředných metroušů, kteří na povrch machrují a naffukují se jak vzducholoď , ale uvnitř to jsou jen ubozí zbabělci, kteří si nedokážou chránit svoji tvrdě důstojnost jako holky a tak to podle toho vypadá.(17.6.2018)

Podarený gay coming-of-age príbeh. Základom je romantizujúca predstava, kde tvorcovia (spisovateľka?) vykreslili dnešných mladých ľudí, akoby komunikovali cez emaily - a pritom Šimon by len nainštaloval Grindr (ktorý sa tam síce spomína, ale nikto ho nevyužíva) alebo nejakú podobnú aplikáciu do mobilu a išiel by :) Tým chcem len povedať, že film neodpovedá realite, hrdina žije v idelastickom svete s čítankovými vzťahmi v rodine, no to nevadí, lebo je stotožniteľný, bez ohľadu na orientáciu, a príbeh má spád.(23.6.2018)

Spousta oblíbených herců, vtipný, trošku cheesy, ale nebudu o tom přemýšlet. Prostě tomu dám 5 a udělám si poznámku, abych to hodnocení neměnil jenom kvůli tomu pocitu, kterej jsem po filmu měl. Trošku až moc perfect world, ale to je jedno. Tyhle filmy prostě miluju.(30.5.2018)

Opravdu dlouho se mi nestalo, že by mi byli všichni herci sympatičtí. Pomatený "záporák", který byl vlastně jen zamilovaný, afektovaný ředitel, otrávená učitelka, všichni Simonovi kamarádi a samozřejmě samotný Simon. Každý z nich měl svůj příběh, své trápení. Myslím si, že i díky tomu film působí velmi lehce, ačkoli jde o celkem vážné (a v poslední době často zpracovávané) téma. Také mi sedlo vykreslení Simona jako obyčejného kluka, který jako gay na první pohled vůbec nepůsobí. Ne každý se chová a obléká jako ten typický stereotyp. Obecně to Nick Robinson zahrál perfektně v momentech, kdy se o sobě snaží říct pravdu. To zaváhání, opatrné pohledy a obavy, jak bude druhý reagovat. Jak přesný! Konec filmu byl dost sladký, ale tak to podle mě mělo být a já si ty růžové brýle sundávat nechci. Pro některé je to asi jen další přeslazená romantika. Já však hlavnímu hrdinovi dost rozuměl a celkově mi film tak nějak pomohl.(6.6.2018)

Sám bych to nečekal, ale je to tak pěkná povídková až povídačková pasáž jednoho přiznání, které prakticky nemá s tímto nic smysluplného , že žel nemám komentáře. Pokud je to dle životopisu, přeji vše nejlepší a nejúžasnější ... Což bude jednoduché ...(7.6.2018)

Príjemný príbeh o nachádzaní seba samého a otázke homosexuality mladých ľudí. Na môj vkus bol ten koniec dosť presladený a zidealizovaný, ale fajn, treba veriť aj na takéto konce a je pravda, že niekedy to výjde až takto perfektne (ale to skoro v každom americkom romantickom filme). Keďže ide opäť o romantiku mladých ľudí a rovnako ako v prípade Every Day, ktorý som videl pred týmto, o trochu netradičnejší príbeh, porovnám to s ním. Love, Simon je vyváženejší, možno aj trochu zábavnejší, ale nie je taký originálny a ten koniec bol skutočne presladený. Preto dávam rovnaké hodnotenie 7,3/10.(10.6.2018)

„Coming out“ tak trošku inak. Celý film má slušný koncept a je jednotný, ale zase má niekoľko slabších miest (napr. nevyužitý potenciál J. Garnera a J. Duhamela (rodičia) pre lepšie vysporiadanie s danou situáciou.) . Osobné hodnotenie: 74% (***) (11.6.2018)

Mladý teenager z bohatý rodiny, který žije v pohádkovým světě, kde každý každého podporuje a miluje, se bojí dát všem vědět, že je gay..... Film je chvílemi vtipný a překvapivě i dobře zahraný. Neměl bych problém dát 4 hvězdičky, ale ten konec byl hroznej bullshit, jelikož *SPOILER* výmluva typu: "I was kinda drunk" je hloupá, jak v reálu, tak stejně v tomhle filmu. To znamená, že finále nejen neuspokojí, ale zároveň podá nejhloupější výmluvu, co mohla být.(29.5.2018)

Přesně podle mých očekávání se z Love, Simon vyklubal velice příjemný film ze školního prostředí, který si na nic nehraje a působí velice přirozeným dojmem, díky čemuž jsem hercům na place věřil prakticky všechno a na konci jsem měl jen úsměv na tváři s pocitem, že jsem viděl další povedený "studentský" snímek. 75%(5.6.2018)

Do trištvrte filmu sa to dalo pozerať, ale koniec sa zmenil na americké cliché, ktoré si žiaľ nejde nevšimnúť. Prečo? Film ako celok hodnotím ako vtipný, nenudí a pôsobí v celku pozitivne.(7.6.2018)

Pěkně zpracovaný teen příběh, kde se netlačí na pilu skrz hrdinovu sexuální orientaci, naopak se citlivě a pomalu prohlubuje vztah k němu a jeho životu. Závěr na pouti je tečka, která vybojovavá i tu poslední hvězdu a zvedá moje hodnocení na plný počet.(13.6.2018)

Dokonalá milující rodina, dokonalí nefalešní přátelé, dokonalí ne-až-tak-nemírumilovní spolužáci, dokonalí spravedliví učitelé a k tomu dokonalý happy end. Co více si přát.(14.6.2018)

• Mejkveli

Kvalitní propaganda 21. století. Ono je už totiž v této době naprosto normální být v partnerství se stejným pohlavím, mít možnost si adoptovat děti a společně je vychovávat, aby z nich byly další homouši. Být posranej teplouš je a vždy bude psychická nemoc a to se nikdy nezmění. Tito lidé by měli být spíše společností více omezováni, tak jako tomu bylo dříve, než aby se jim přidávalo na právech. Tečka(16.6.2018)

• Rgaz

Ohraný, sluníčkový nechutně.. a takových filmů najdeš tisíce, všechny stejné. Moc velké ‘drama’ kolem jednoho kluka. Nebavilo mě to, čekala jsem od toho víc. Hlavně nerozumim proč z ten kamingaut před celou školu.(20.6.2018)

V rámci queer tématiky snímek vybočuje svou lehkostí a komerčností. Víc jako teen komedie/drama, kde se queer téma primárně sice řeší, ale se vší opatrností. Dvě pusy, žádný sex, prostě čerstvé první, nevinné teen emoce. Coming out vygradovaný ovšem až do pohádkové míry a to film ke konci dost sráží. Je to jinak dobře zahraný, sympaticky obsazený, přirozeně vtipný a i trochu dojemný. Hodně jsem se pobavil u nápadu přiznání hetero :D Asi chtěli natočit něco stravitelnějšího pro širší publikum, než jsou festivalové gay snímky. Je to i o rodině a přátelství a má to i hezké myšlenky, takže proč ne.(21.6.2018)

Je to bezesporu velmi dobrý film, který si lidé určitě zaslouží vidět. Film je chlapci jménem Simon, který je gay, ale bojí se to přiznat, protože si myslí, že by ho nikdo nepochopil. Jednou se, ale na školním webu objeví článek od někoho, kdo anonymně přizná, že je gay. Simon si s ním začne psát a tak začne nacházet lásku. Film je o coming outu a o pochopení lidí v jeho okolí. Rozhodně vám doporučuji jej zhlédnout.(21.5.2018)

Lož ma krátke nohy. Zamotávanie sa do klamstiev dokáže donekonečna vytvárať dramatické situácie. Pekné vedenie motívov ako káva alebo ruské koleso. Pekná práca so zatajovaním Blueho až do poslednej chvíle. Čo som nemohol predýchať bolo ako ľahko sa odmilovala Simonová najlepšia kamoška po 13tich rokoch zaľúbenia. Popravde ale som hetero klasik takže keď filmová romantika tak muž a žena. Možno keby som homosexual alebo milovník gayov tak si to užijem viacej. Film ale dobrý dávam 60%.(5.6.2018)

7,5/10(7.6.2018)

Veľmi sa mi teen komédia páčila. Už nie sú o stredoškolákov dobre filmy, ale tento je výnimka.Ak nie ste homofóbni tak by sa vám film mal páčiť. Zrežírovane je dosť slušne a, film ma dosť rýchle tempo. Ale aj kasting je fajn. Napätie vrcholí až do konca filmu a prekvapenie nastáva vtedy, keď sa dozvieme kto je vlastne Blue .(11.6.2018)

Není to žádný umělecký velkofilm, ale pokud potřebujete dobít baterky a podívat se na něco pozitivního, je to ta pravá volba. Potěšil mne Nick Robinson, kterého jsem zatím znal jenom jako Rydera Scanlona ze seriálu Melissa and Joey. A Tony Hale s duhovou vlajkou na saku byl... No, to se nedá popsat, to se musí vidět. ;-)(15.6.2018)

Je to romantika, je to trochu idealizovane, je to hrozne happyendove, ale je to skvele. A, vzhledem k totalnimu nedostatku takovych gay pribehu je to proste bajecny film, ktery strasne dlouho chybel. A, ta decka to zahrala skvele.(19.6.2018)

Koukla jsem se na to jen tak. Nic jsem nečekala, ale upřímně film moc potěšil! Zajímavý děj na téma, o kterém se málo mluví a moc hezky zpracovaný a zahraný. Byl natočený tak, aby od něho divák nespustil oči a já je tedy opravdu nespustila. Stále jsem byla zvědavá jak se film bude dál vyvíjet. Chvíli dokonce vypadalo, že film skončí špatně, ale samozřejmě to dopadlo dobře. Film na sto procent doporučuji!(20.6.2018)

Pohádkový příběh ve velmi vtipném zpracování. Lehkost vyprávění dodává filmu autenticitu, přestože jde téměř o výchovný snímek, jak okolí říct, že jsem gay. V Česku by podobně svižný a hlubokomyslnostmi nezatěžkaný návod nemohl vzniknout, americká produkce se nebojí balancovat na hraně kýče, a proto film funguje od začátku do konce. Vynikající soundtrack a zábavné figurky jako sbormistryně nebo zástupce ředitele školy film posouvají do roviny skvělé oddychovky. V jejím závěru si řeknete, byla to sice gay Popelka, ale kéž bych takový film viděl, když mi bylo 17. Nabíjející snímek zvlášť pro mladou generaci, která neřeší aktivismus, ale lásku a nalezení sama sebe.(23.6.2018)

I ked sa film nie úplne upresnuje iba na hlavnú postavu je to krásny príbeh ktorý vás chytí za srdiečko a celý príbeh prežívate s hrdinom. A nechýbajú ani krásne farby a humor.(23.6.2018)