Já, Simon

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Když chcete vypovědět o životní zkušenosti nevyoutovaného středoškoláka, měli byste si pohlídat, aby se polovina vyprávění nesoustředila na jeho straight kamarády, kteří jsou navíc lépe prokreslení (a hrají je zkušenější herci). S láskou, Simon je modelová gay romance pro bílé heterosexuální publikum (zvlášť pak pro všechny fag hags), snící o ultratolerantním světě, ve kterém může být každý sám sebou, pokud k tomu najde dost odvahy. Pro homosexualitu ve fikčním světě filmu, připomínajícím sociální bublinu, ve které mnozí liberálové žijí, nemají pochopení pouze dva hloupější spolužáci, kteří jsou ovšem promptně pokáráni a další potíže nedělají. Ostatní projevy nepochopení pak nesouvisejí s tím, kým Simon je (s jeho identitou), nýbrž s tím, jak se chová (jeho charakter). Linie s Martinem působí jako vykonstruovaná záminka k alespoň nějakému konfliktu v jinak pohádkově bezkonfliktním a dramaturgicky monotónním filmu. Většina zápletky je založená na obtížně přijatelné premise, že se mladý muž dělí o intimní detaily ze svého života s člověkem, kterého vůbec nezná (a přesto je do něj zamilovaný). Přesvědčivější je druhá rovina příběhu, ukazující, jak kvůli nezdravé fixaci na člověka, kterého mylně považujeme za jedinou spřízněnou duši, jež nám rozumí, můžeme ztratit přízeň mnoha jiných lidí, kterým na nás skutečně záleží. Já, Simon je sice vítaným obohacením subžánru středoškolských filmů pro široké publikum, jenom jde ve srovnání s jinými teenagerskými romancemi z posledních let (Lady Bird, Hořkých sedmnáct), natož ve srovnání s vyhraněnějšími queer filmy (Call Me By Your Name, Na konci světa), o hru na jistotu s až příliš obroušenými hranami. 65%(31.5.2018)

Roztomilá nekonfliktní teenage vztahovka, v níž i "záporák" je pojatý jako vcelku fajn týpek. Film dělaný tak, aby se líbil v podstatě všem, a to na úkor nějaké výpovědní hodnoty. Je to vlastně pohádka se vším všudy - bez doteku reality, ale s chvályhodným záměrem předat cílovce liberální hodnoty. Trochu mě nicméně sere, jak při tom tvůrci dokážou být pokrytečtí. Na odiv dávaná tolerance a pochopení všech vůči všemu je sice pěkná věc, na druhou stranu je zde štěstí přístupné jen pro kluky, kteří by z fleku mohli dělat modely pro Calvina Kleina. Kdyby si tam na konci k Simonovi přisedl jeden z těch, na které se hrdina s úšklebkem díval ve scéně, když hledal někoho, kdo má v oblibě Hru o trůny, tak by z toho taková velká lovestory nebyla, si myslím. Hodnocení nechám na čtyřech hvězdách, protože se na film kouká fakt dobře, odsýpá, má vtip a slušné tempo. Zároveň je to ale prostě taková mainstreamová sračička, o které když začnete uvažovat, tak se rozpadne. Takže pokud chcete gay film k rozebírání a uměleckému zážitku, sáhněte po Call Me by Your Name.(30.5.2018)

Těch věcí co mě tady sedli je víc, ale naprosto mě dostala ta lehkost, která z filmu jde. Já, SImon je vysíláč pozitivní energe Skvěle napsaný postavy hlavním hrdinou počínaje přes tátu a učitelky divadla konče u ní co scéna to luxus.Tleskám i za to, že se konečně podařilo natočit homo film naprosto na pohodu. Vždycky když je ve filmu sestava mladých herců pečlivě si všimám hereckých výkonů a hledám s pro sebe budoucí hvězdy a tady to bylo hodně dobrý. Nick skvělý a celá jeho parta včetně toho nešťastníka, který si libuje ve veřejném vyznávání lásky převedla naprosto přirozený suverení herecký výkony. Je to na hraně mezi 4-5* , ale hodně nápadů, zábavy, vážnějších momentů, lásky a neskutečný pohody to vše v jednom balení mě dokoplo k pětce.(30.5.2018)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $40,823,927 Tržby Celosvetovo $58,101,015▐ Jeden z mála normálnejších "stráviteľnejších" filmoch o teplošoch, kde z nich nerobia úplne nevinné obete, zbytočne necukrujú. Dejovo sa to hrá z otvorenou predstavivosťou diváka a ponúka v rôznych smeroch viac dejových alternatív. Dokonca to pritlačí aj na dramatickú notu. Prekvapia mladý neznámi herci na čele so sympatickou Alexandrou Shipp, známe tváre ako Josh Duhamel a Jennifer Garner skôr len do počtu. /60%/(9.6.2018)

Nemám aktivistické filmy příliš v lásce, ale tohle se celkem dalo snést. Škoda že celý děj byl vlastně tak bezproblémový a Simonův coming out okolím, rodinou i spolužáky tak dobře přijat (opravdu by se v celé škole veřejně posmívali jen dva spolužáci?!), že snímek zůstal jen v idealistické rovině hodnotového rámce tzv. ,,nové levice", s realitou neměl (asi) moc společného. Na celém projektu je vlastně nejsmutnější sám fakt, že se něco takového dnes ještě musí točit. PS: Tipoval jsem, že na závěrečné rande na ruské kolo musí podle logiky hodnot tvůrců přijít nějaký černoch - a taky že jo...tiakhle vypadá ideální multikulturní svět podle liberálů z USA - běloši, černoši a židé pěkně vedle sebe. Je tedy ale dost divné, že v celém filmu, na celé střední škole se nemihne ani jeden Asiat a dokonce ani jeden Hispánec...a to je přesně ta past, kterou aktivistické filmy vytváří...(5.7.2018)

Skvěle napsaný a zrežírovaný film z pozitivního fantasy světa pro teenagery, ve kterém je vše skvělé, od rodičů, kamarádů až po učitele. Zkrátka svět, na který se dá narazit jen ve filmech. K tomu je to ještě zatraceně fungující romantický film, při kterém se i čistokrevný heterák jako já přistihl u toho, že tomu klukovi tu "lásku" přeje. Pokud dokáže režisér podat gay romanci ze střední takovým způsobem, že se i heterosexuální cynik přistihne při slabší chvilce, je to zatraceně dobře odvedená práce. Nemluvě o tom, že zde fungovaly i komediální scény, které prokládaly děj. A ty dohromady poskládaly asi nejvtipnější komedii, kterou jsem za dlouhou dobu viděl (to zmiňuji jako kritiku těch ostatních "komedií"), ačkoliv je ten film čistokrevné drama a jeho primárním cílem není dostat diváka do inkontinence. Docela by mě zajímal pohled gayů, kteří tu niternost hlavní postavy musely prožívat přece jen jinak než třeba já. Jestli se tohle pro ně stane takovou teplou Láskou nebeskou, nebo jestli je to zcela mine a ten film bude perfektní romantika o gayích pro heteráky, ne pro gaye. 90 %(3.6.2018)

Feel good coming of age žánrovka s gay tématikou, ale naštěstí to není nijak oplzlé či nevhodné, naopak v pohodě strávitelné. Hlavní hrdina je sympaťák i jeho kamarádi všichni hrají skvěle, má to fajn tempo, hezky se na to kouká a ke konci režisér i slzy dokáže z diváka vydojit, takže nečekaná spokojenost. Fajn film. 75%(12.6.2018)

Víc těchhle naivních gay romantických komedií se šťastným koncem! Klidně i s obroušenými hranami. Filmů s těmi ostrými už bylo až příliš!(21.6.2018)

Uběhlo dvacet minut a po všech těch náznacích a narážkách jsem si říkal, že tvůrci asi mají něco proti Donaldu Trumpovi. A hle, o pár desítek minut později i jméno šéfa Bílého domu zaznělo. Neřeší se pouze jiná sexuální orientace, ale i Židé nebo černoši, střílí se tu do stereotypů, do všudypřítomných mobilů, dospívající hledají místo v životě, identitu. Jsme nicméně na půdě optimisticky stylizovaného světa americké střední školy, kde jsou všichni krásní a vzdělaní, mají se rádi a nikdo z nich v žádném případě nenosí v batohu automatickou zbraň. A poté, co někdo napíše na školních stránkách anonymní doznání, že je gay, začne se ústřední hrdina dotyčnému rovněž anonymně svěřovat, že je na tom stejně. Hoši si píší o svých pocitech, postupně jsou otevřenější a vzájemně si dodávají odvahu svěřit se nejbližším. Jenže ke komunikaci se dostane třetí osoba, hlavní postava navíc začne manipulovat se svými přáteli ve prospěch svého cíle. A na problém je zaděláno. K žádnému zásadnímu ostření ale nedojde. Prostě se tu fandí lásce bez ohledu na rasové, náboženské a homosexuální předsudky, navrch nechybí teatrální gesta (vyznání před fotbalovým zápasem, ruské kolo) a fajn vedlejší postavy v podobě režisérky školního představení nebo zástupce ředitele. Herci jsou slušní, tvůrci měli šťastnou ruku při výběru věrohodného Nicka Robinsona. Snímek oslovuje méně náročné diváky, neznamená to ovšem, že je to špatně. Výsledek potěší svou lehkostí, tempem i humorem, který samozřejmě potřebuje optimistické vyznění, ač té hřejivosti je místy přespříliš. Jenže tohle prostě Američané potřebují a milují.(17.8.2018)

Podobných dramat ze střední, minimálně těch, kteté za to stojí, už příliš není a pak se objeví zničehošnic podobný klenot a vypráší kožich na všech festivalech. Hlavní sebranku tvůrci pobrali jednak v 13 Reasons Why, jednak ve Flashovi nebo I am in the band. Ale i to možná pomůže ke ztotožnění s postavami. Love, Simon je výborně napsaná, zrežírovaná a zahraná dramedie, která v člověku (pokud není úplný pařez) probudí mnoho emocí a na konci vykouzlí úsměv na tváři. A gay tématika je jen přívěsek dnešní doby, funguje to samo o sobě. PS : Josh Duhamel tu dostal asi nejvděčnější roli kariéry.(30.5.2018)

• Shakers

Tak som si povedal jedného dna, že prečo nie skúsim trošku iný žáner, znova po pol roku. No a keby som vedel, čo ma čaká tak ani neklikám Play, ale rovno Shit+Shift+Delete. Chápem, že tvorcovia, ako sa píše aj na plagáte, chceli dať každému svoju veľkú love story, ale s tohto ma šľak triafal. Keby ten týpek naháňal aspoň nejaké mlade kočky, ktoré by som mu závidel tak beriem, aj to bol dôvod prečo som dúfal, že to bude dobre zo vtipnými dialógmi, ale toto bolo až príliš pritiahnuté za guľky. Netvrdím ale, že je to zlý film, iba že toto rozhodne moja šálka kávy nieje. Prosím, len do toho, možno vám to bude s dvomi guľatými lyžičkami cukru chutiť viac ako mne. 50% - 2*(11.7.2018)

Příjemná zpráva o stavu jeho věcí.. Neveřejných.?!(6.6.2018)

Takovou pozitivní nakopávku jsem dlouho neviděl. První hodinu se to tváří nevinně a průměrně ale pak to přijde :)(2.6.2018)

Na gay filmy si nepotrpím, ba naopak se mi převážně hnusí. Tento snímek je však opak, příjemné herecké obsazení, zajímavý děj a celkem nenuceně a citlivě podané. Rozhodně není jednoduché jít s pravdou ven, ale v dnešní době nic neobvyklého. 7/10 = 78%(13.10.2018)

Jsem nadšený. Film je stejně skvělý jako románová předloha. Má výborný soundtrack a Nick Robinson je moje platonická láska. Vím, že dost lidí bude nadávat, jak je to údajně povrchní, ale na tom vůbec nezáleží. I my gayové chceme pohádku se šťastným koncem a snít o svém tajném Blueovi. Ještě před pár lety by v Hollywoodu těžko vznikl podobný film, a když už ano, končil by tragicky. Časy se díkybohu změnily.(19.6.2018)

Milý film o Simonovi, který jako každý jiný středoškolák, akorát že je gay a nikdo to něm neví, až na dopisovacího kámoše. Líbil se mi tenhle twist, jelikož normálně jsou tyhle filmy o homosexuálech děsně art a deprimující. Tohle byl v podstatě indie o teenagerech na střední škole. Bavilo mě hádat, kdo tajný emailový kamarád je, čímž mě film držel ve střehu. Nick Robinson je skvělý a celý film utáhl s přesvědčením. U těhle filmů mě vždycky baví sledovat publikum. Vidět v mé řadě pána ve středním věku v reflexní vestě, co očividně přišel zrovna z práce a u filmu zakrýval asi slzy, dá zrovna takovému filmu hlubší rozměr.(24.4.2018)

Absolútne som nečakal, že najlepšou coming of age záležitosťou, ktorú som kedy videl, bude gay vec! Hlavne ma dosť rozsekala dramatická časť filmu, ked' sa všetko prevalilo. Výborný je spôsob, akým je to celé natočené + budovanie a stupňovanie mystéria až po záverečné odhalenie. No mrda! P.S. No a bonus na konci: najväčší kokotek z The Walking Dead ako kolotočiar! Buhahaaaaaaa....(29.6.2018)

Moc příjemný a milý film nejen o problémech s "coming outem" a homosexualitou, ale vůbec o tom být sám sebou, o příjetí druhých takovými, jakými jsou, a o přátelství. Je to na jednu stranu velmi pozitivně laděný film, ale přesto působí přirozeně a nenuceně a není to žádný přehnaně "sluníčkový" kýč (možná až na konečnou scénu u ruského kola, ale mně osobně to nevadilo a myslím, že to snad i k té velké "love story", jak o tom mluví hlavní postava, patří). Navíc film zaujme i velkou dávkou vtipu a nadhledu. Zkrátka a jednoduše jsem si to v kině moc užila, bavila jsem se, smála se, soucítila s postavami a nakonec jsem odcházela s lehkým pocitem plným spokojenosti a s úsměvem na rtech. V budoucnu se k filmu Love, Simon rozhodně ráda vrátím. ~(4,5)~(18.6.2018)

Ačkoli mi námět přijde nesnesitelně fádní (skutečně mě v kině překvapilo - na film jsem šel zcela nedotčen informacemi, oč v něm půjde - že dnes někdo natočí film o těžkostech s coming outem - jako by snad sexuální orientace v r. 2018 ještě pro někoho byla téma... i když v puritánské Americe, kdo ví...), jeho zpracování mě kupodivu bavilo. Líbilo se mi obsazení (na Nicka Robinsona mě vyloženě baví koukat, největším objevem zde ale pro mě byla 16 letá Talitha Eliana Bateman v roli Simonovy sestry, která mě - ačkoli se zde mihne jen v pár scénách - bezmezně nadchla, a ihned jsem zahořel touhou vidět ji znovu v dalším filmu) a celková pohodová a pozitivní atmosféra, kterou je celý snímek prodchnutý. Ačkoli mi tam některé věci poměrně vadily, ve výsledku nad nimi nemám problém mávnout rukou. Mimochodem toto je zcela první film, u něhož jsem byl naměkko z polibku dvou mužů - ten megaromantický závěr na pouti prostě nemá chybu.(7.6.2018)

Citlivým spôsobom natočený príbeh má silu práve v priezračnosti charakterov, dobromyseľnom akceptovaní homosexuálnej komunity a hlavne v civilnom zobrazení rodinných a priateľských vzťahoch. Simonov príbeh je akýmsi šlabikárom, ako sa vyrovnať so svojou orientáciou voči sebe ale i verejnosti. V tomto smere tvorcovia vsadili na príjemnú love story, na ktorú sa dobre pozerá. Záverečná scéna v lunaparku a jej teatrálne použitie polovici školy ma zbytočne rozladilo, lebo nekorešpondovalo s intímnym prístupom tvorcov k téme počas celého filmu.(2.9.2018)

Mrzí ma to, ale tento štýl spracovania tejto témy neobľubujem...(1.6.2018)

Veľmi príjemný, sympatický malý filmík a veľký ašpirant na feel good pecku roku. Veľmi silných 8/10(7.10.2018)

Dosť zmien oproti knihe. Niektoré sa mi páčili, iné menej ... trošku divadielko z toho urobili. Ale film má presne taký dopad ako kniha. Je príjemný pre oko aj ucho a veľmi pohodový. Príbeh smeruje len k jednému ... všetko sa na dobré obráti. Ak to teda bolo vôbec zlé. A muzika? ... mám pocit, že tieto mládežnícke knihy a filmy vznikajú preto, aby z toho mohol vypadnúť zakaždým skvelý soundtrack.(2.6.2018)

Klasická gay lovestory jak blázen.(15.6.2018)

Knižní předloha je jedna z nejhezčích knih žánru YA, kterou jsem četla, a je s podivem, že filmu se podařilo navodit stejnou atmosféru: lehkost, vtip, roztomilost. A k tomu výborné obsazení. Jistě se z filmu stane jedna z komedií, k níž se budu vracet, když budu chtít vidět něco milého, co mi zvedne náladu. Nebýt několika prvků, jako jsou rádoby dojemné proslovy a dav pod ruským kolem, bylo by to čistých pět hvězdiček.(31.5.2018)

Film, po kterém chci být gay. Love, Simon je bez všech pochybností na hony vzdálený realistickému ztvárnění "běžného coming outu", ale to přeci od určitého typu coming of age filmů chceme (nebo alespoň já ano). Upřímná naivita snímku je tak vlastně jeho esenciálním tahounem a dodává mu chvílemi až auru pohádky. Nereálný svět, ve kterém by bylo krásné žít. Svět, ve kterém vždy dobro zvítězí nad zlem (často i téměř neškodným). Pokud nesnášíte homofobii, budete patrně filmu vlastně už jen z principu fandit a pokud překonáte tu určitou porci nevinnosti a naivity, budete snad i dojatí. 7/10(27.6.2018)

Hodně povedený snímek. Dost mě zaujal soundtrack a herci byli taky fajn. Myslím si, že námět byl hodně dobře zpracovaný. 85% a určitě jsem tento snímek neviděla naposledy.(16.11.2018)

Skvělý film který má dobre herce a skvělou hudbu, příběh nenudí a tak se při sledováni člověk dobrě baví. Tady se to povedlo dost pěkně natočit.(14.11.2018)

Ačkoli se netajím tím, že podobné filmy miluju, tohle je beze sporu jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) coming of age filmů vůbec. Sice je to možná místy americký víc než se sluší (ale to já vlastně miluju taky, haha) a hádám, že to může být celkem utrpení pro všechny cyniky (třeba takový závěr na ruském kole), nicméně pokud hledáte nějaký mega feel good snímek, nemůžete snad sáhnout po ničem lepším. Je to přesně takový ten typ filmu, kde vás i v hloubi duši mrzí, že nežijete v takhle "perfektním světě" přesně tak, jak filmové postavy. Pohledy na ty dokonalý americký párty, kde je ranec srandy, kámoše v autě pijící ledový kafe a rodinu, která snad dělá a říká přesně to, co byste si přáli slyšet, ve mně opět tak trochu probudila touhu vrátit se na střední... :) Nicméně je mi jasný, že cynik o filmu zase řekne, že není reálný a všechno je tam "dokonale sluníčkový". Jenže s takovým tvrzením paradoxně nesouhlasím. Je to možná "teen" film, ale rozhodně to není prostoduchý snímek bez hloubky. Naopak jsem neviděl film, který by lépe přiblížil problematiku coming outu a zároveň by nezobrazoval gay komunitu jako nadržený růžovoučký pitomce s pseudo problémy (pardón, ale nejsem fanda všech těch artových LGBT filmů). Ale zpět k tématu coming outu: Simonovy pocity byly pro období coming outu naprosto typické (důležitost anonymity, obava z reakcí okolí a z toho, že "všechno bude jinak"), a tak má i přes svoji "americkost" k realitě blíž než by se mohlo na první pohled zdát. Moc se mi také líbilo, že ačkoli je coming out zcela jistě pro mnohé náročnou životní etapou, film z něj na druhou stranu nedělá po celou stopáž zbytečně dramatickou vědu, ale naopak občas toto téma dokáže vkusně odlehčit a zasmát se všem těm stereotypům o gayích (muzikálové číslo nebo již trailerová legendární scéna "Jsem hetero"). A nejlepší na tom všem je, že Love, Simon rozhodně není film pouze pro LGBT komunitu, troufám si říct, že má potenciál emočně zasáhnout v podstatě kohokoli - v první řadě je to totiž snímek o dospívání, ve kterém si každý najde to svoje. A za ty neuvěřitelný emoce může nejen skvělý scénář a režie (která naprosto ukázkově umí sladit drama a komedii a přesně ví, kdy zvážnit a kdy zase odlehčit), ale i trefný soundtrack (ach, Bleachers) a výborné herecké výkony v podstatě většiny zúčastněných (nejen skvělý Simon jako Nick Robinson, ale třeba i rodiče v podání Josh Duhamel a Jennifer Garner nebo kámoška Katherine Langford, která byla oproti protivné "Hanně" z 13 reasons why asi tak milionkrát sympatičtější, že se najednou vyloženě těším na její další filmy). Mohl bych takhle asi chválit fakt do nekonečna, ale jednak si myslím, že už jste si všimli poměrně dlouhého komentáře (který možná ani nikdo nedočetl až sem, haha) a druhak si myslím, že tenhle film se stejně musí prožít. Nicméně za mě nejlepší filmovej zážitek za poslední roky bez přehánění (komentář jsem psal raději až druhý den po předpremiéře). Snímek mě osobně naprosto dojal svoji upřímností a srdečností. Určitě je však možné, že je to i tím, že se mi za hodně dlouhou dobu stalo, že někdo nádhernou formou dokonale zachytil moje pocity před x lety. Každopádně i fakt objektivně (po filmařské stránce) naprostá bomba ve svém žánru. Nevím, co by kdo chtěl víc. // Po přečtení knížky musím říct, že film se zhostil námětu bezvadně. Některé věci jsou v knize sice jinak, nicméně si film většinou vzal z knihy samé dobré momenty - a to, co upravil, přidal či změnil, v podstatě ve snímku fungovalo výborně (za to v knize by to fungovat nemuselo). Nejhlavnější však je, že ve snímku zůstala ta "roztomilost" stejně jako se to podařilo knížce. Knižní předloha sice možná trochu více těží z e-mailové komunikace, ale film si to zase kompenzuje vtipem a vlastně i mnohdy větším emočním dopadem (např. rozhovor s rodiči). Obecně můžu říct, že kniha se sice četla jedním dechem a moc se mi líbila, ale asi jsem po těch nadšených ohlasech (jakože je to jedna z nejlepších knížek ve svém žánru) upřímně čekal trochu víc. Samozřejmě se to ale těžko srovnává, protože film a kniha mají úplně jiné možnosti i limity. Každopádně za sebe tentokrát určitě nemůžu tvrdit, že knížka je mnohem lepší než film. Maximálně můžu říct, že je stejně fajn jako film... :)(12.5.2018)

Příjemný film, moc hezky zpracovaná knížka s vtipem a nadhledem, nelíbil se mi klišé konec, takže průměrné hodnocení - nebo spíš 3,5* (70%).(4.6.2018)

Ve finále průměrná věc. Střídá to sice lepší okamžiky s horšími, ale výsledek je vlastně stejný. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřce, ale typicky americký závěr a mě velmi nesympatická Katherine Langford, která mě budí ze sna ještě ze 13 Důvodu proč, to srazili přesně tak nějak mezi. Myslím, že naprosto zaslouženě.(8.6.2018)

Tenhle film, slouží pro všechny, jako poselství že být gay, lesbička, transexuál a ti co mají koňskou masku, na své hlavě chodí po městě děsí lidi, že se nemají za co stydět, že to neni žádná nemoc a hlavně že ti lidé, by to v sobě neměli dusit, jinak se tím udusí a skončí to pro ně špatně. Ethan což je jedna z postav, tady ve filmu, s tím vyšel ven a udělal to protože sám sebe má rád a umí si sebe vážit a byl naprosto hrdý na to jaký je. Simon, tenhle krok ještě neučinil, je to pro něho těžké, byť má naprosto suprový kámoše, úžasnou rodinu (táta v podání Joshe Duhamela, byl fantastický) a ředitele, který byť je tak trochu "divný" tak je to strašně správňácký říďa. A jediní, kdo se po Simonovy vozil, byli jen ti největší kreténi a přesto aby Simon, sám sebe měl rád, tak musí urazit kus cesty a nebude to lehké. Ve filmu je dost emocí, ale sou správně dávkované a působí přirozeně a díky skvělým hercům, to postavám i věříte, že jejich emoce vychází z jejich vnitřního já, a né jenom že to hrají. Ve filmu je dost humoru, je to humor, který vychází ze života a i to působí přirozeně. Nick Robinson, je výborný herec a společně s Anselem Elgortem, patří mezi mé oblíbené herce, pro tuhle generaci.(14.6.2018)

Najskôr si treba ujasniť, či budete akceptovať fakt, že idete sledovať čistú utópiu s niekoľkými skutočnými životnými pravdami, alebo sa nedokážete preniesť nad tento fakt a budete si hovoriť, že tí skutoční americkí režiséri- rýpali by to postavám dali poriadne zožrať a sledujete tak iba štylizovaný klam. Asi bolo zámerom tvorcov trochu priučiť dnešnú mládež a upresniť im smer, akým sa majú vydať, ak v tom majú ešte trochu bordel. Osobne som túto hru prijal, skôr mi ale vadilo, že podľa mňa skvelo zmotivovaný zvrat, kedy sa hrdina ocitá fakt na dne je kauzálne potom riešený z hľadiska toho, ako musí takýto typ filmu skončiť a aj vopred stanovené pravidlá hry sa musia podriadiť cieľu scenára. Inak veľmi milá, zábavná záležitosť a dilema v hodnotení, 70%. Ale skôr komercia než indie záležitosť, toto vážne nie je Elephant...(12.6.2018)

• Vxxx

Takhle neeee. Ze začátku řeknu, že mě film nenudil. Jsem ráda, že jsem ho viděla, ale je to teda šíleně stupidní. Celá ta "coming out" část je zastrčená do pozadí typickým teen romantickým funny dramatem. Postavy se chovají šíleně nepřirozeně, až na výjimky jsou všechny hrozně nesympatické a většina hereckých výkonů je tragédní. Všechny vedlejší romantické vztahy jsou opravdu nelogické a nahodilé. Ten film nevěděl čím být a nakonec se stane jedním z mnoha. 2*(7.4.2018)

Je to hrozně pozitivní film, cynik v nitru úplně křičí - a samozřejmě, má pravdu. Jednomu by se snad i zastesklo po střední škole, nebo alespoň po americké střední, kterou nezažil. Ale kouká se na to moc hezky. Vyumělkované pro mladé, ale na druhou stranu, ten film má nadhled, je plný vtipu a paradoxně, místy je i uvěřitelný,(8.6.2018)

Love, Simon je až překvapivě příjemným snímkem, který v rámci teen romancí staví na poměrně komplexních postavách i zajímavém příběhu. Jistě, je to z pohledu gaye, ale to prakticky ani trochu nevadí. Nick Robinson se role zhostil skvěle a scénář navíc funguje. Prakticky tedy nemáte žádný důvod k tomu se nudit, nebo přemýšlet nad faktem, že je takřka nemožné, aby na jedné škole pracovali dvě tak excentrické osoby (zástupce a učitelka zpěvu). Film má spád, povedený humor a velmi funkční emoční stránku příběhu. Odhalení, či konec vám sice nijak závratně nevyrazí dech, ale ani neurazí. Jelikož to nikdo "nezbabral" půjdu tentokrát bez jakéhokoliv problému i na 5 hvězdiček. V rámci žánru je Simon totiž parádní záležitostí.(30.5.2018)

Myslím si, že to ten konec dost shodil. Život neni takhle růžovej a nikdy nebude.(17.8.2018)

4,5* protoze se mi nelibila scena v lunaparku, jinak do te doby 5* .... je to osvěžující indie film, který má skvělou hudbu a je prostě vtipný, i když se ten vývoj dost sám o sobě nabízí. Ale zasmála jsem, slzičku uronilo, moc příjemný zážitek, i když si na to asi za rok nevzpomenu :)(31.5.2018)

Teda to bylo příjemné překvapení. Na projekci jsem šel s pocitem, že uvidím průměrné klišé, které ani nepotěší ani nerozesmutní, takový klasický průměrný film. Nicméně k mému překvapení se nuda rozhodně nekonala. Plno humoru a snad i smysluplného děje. K tomu možná budoucí generace nových herců na platně, která obstojně zahrála. Snad jen údernější hudební podtext tomu chyběl. S překvapením mohu konstatovat, že doporučuju.(7.6.2018)

I can't help it.(8.6.2018)

Veľmi príjemný queer film s hravou atmosférou. Pre mňa o čosi ťažie stráviteľný než trebárs Muž, ktorý miloval Yngveho, no nebudeme si klamať, bližšia mi je atmosféra nórskeho predmestia deväťdesiatych rokov, než predmestia amerického rokov desiatych. Napriek tomu je to citlivá záležitosť s niekoľkými výbornými scénami, a fajn soundtrackom. 7/10.(13.6.2018)

V první cca třetině jsem si pochvaloval jak je to krásně lehké, jak konečně někdo natočil film o homosexualitě, bez patosu a s nadhledem. Bavil jsem se barvitými charaktery, svěžími nápady a chichotal jsem se u toho jako malej. Pak se to ale přehouplo, film začal poučovat, moralizovat až nakonec z věže nadhledu sklouznul do vod laciného a sladkobolného kýče který se tváří, že je cool, ale ve skutečnosti se bere strašně vážně. Promarněná šance. Právě takovýhle přiblblý přístup je důvodem proč je i v dnešní době homosexualita pořád ještě téma. Pravdou sice je, že např. od Philadelpie jsme se posunuli o řádný kus vpřed a Love,Simon tak skutečně představuje jistý pokrok, ale asi to bude ještě nějakou dobu trvat než tohle téma přestane být zatěžováno pathosem, afektovaností a sklonem ke kýčovitosti..... Ale jinak, jak píšu.. Frky tam lítají solidní, prokreslené je to hezky a herecky není co vytknout. Hlavně teda Katherine L. je zase odzbrojujícím způsobem rozkošná.(16.7.2018)

• kaposlav

Dialógy sú absolútne mimo realitu. Deti používajú také reči ako keby sú to 25 roční intelektuáli. Okrem dialógov je nerealisticky vykreslené prostredie a spôsob života v niektorých aspektoch. Ako finále, tak zase film o homošoch. To už asi nedokážu natočiť film bez teplošizmu.(7.6.2018)

Od Vianoc sme si s kamarátkou hovorili, že na toto určite pôjdeme do kina. Vychystali sme sa na jedno z posledných premietaní a bohužiaľ, ešte predtým sme zašli do obchodov, že veď na chvíľku ... a tak som Love, Simon videla až teraz, doma (ale hlavne že mám nové oblečenie ...). A nakoniec to bolo aj lepšie - pretože toto je presne ten film, ku ktorému si sadnete jeden pekný víkendový večer a oddýchnete si. Ale nie tak, že by ste museli úplne vypnúť - toto nie je hlúpa komédia, z ktorej sa cítite každú sekundu trápne (takých momentov bolo naozaj minimum). V ten správny moment zahrá na vážnu strunu a v správny moment sa zas vráti k svojej pozitívnosti. Feel-good film ako sa patrí. Dúfam, že Nicka Robinsona nevidím poslednýkrát a rovnako dúfam, že Katherine Langford nebude hrať iba nešťastne zamilované študentky, inak sa z tej škatuľky už nikdy nedostane. PS: Prečo v skoro každej tínedžerskej komédii sú rodičia tak strašne "cool", moderní a majú sexuálne narážky? To v hollywoode neexistuje iný typ rodičov?(1.7.2018)

Jediná neafektovaná postava z celého příběhu, je ten kluk, co tají, že je homosexuál. Ale koukatelné to je - ovšem až na ten"dojemný konec", který je vyloženě trapný.(9.6.2018)

• Pierre

Dost mě naštvalo, že film vyzývá k toleranci a pochopení, aniž by z něho nějak vyplynulo, že by Simon Martinovi odpustil. Přitom to byl vlastně jenom nevyrovnaný naivní chudák. Nakonec mi byl sympatický víc než Simon. Tvůrci to totiž strašně přehnali. Z pohodového pozitivního filmu, udělali ke konci přeafektovaný kýč ze zábavného parku. Klíšé, klišé, klišé! A to není nic proti gayům.(1.11.2018)

Zatím jedno z nejlepších teen dramat tenhle rok. Nick Robinson je ve své roli přirozený a ostatní herci mu skvěle sekundují. Jediným mínusem jsou občasná klišé, která ale naštěstí nejsou tak častá. Kvalitních filmů na podobné téma není moc, proto jsem rád, že se Love, Simon povedl.(12.6.2018)

Velká paráda, kde mě herci skvěle vtáhli do děje. Bez výjimky.(13.6.2018)

Poplakala som si. Keď to bolelo, aj keď to bolo krásne. A že to bolo krásne. Veľmi sa mi páčilo, že tie obavy a neistoty neboli zobrazené ako tragické, univerzálne. Lebo sú Aj keď niektoré prichádzajú s bonusovým balíčkom starostí. Tiež sa im pekne podarilo namiešať zmes dramatičnosti a komična, čo zvlášť u americký filmov nie je samozrejmosť. Všetky postavy boli tak krásne svojsky sympatické. A herci boli fakt úžasní. Mala som fakt že vysoké očakávania a ten film ich predčil. s ľahkosťou, vtipom, šarmom a láskou.(14.6.2018)

Nejlepší feel-good film od "Orla Eddieho" (i když samozřejmě na úplně jiné téma). Skvělý výběr hudby, přirozené herecké výkony méně známých herců (Nicka Robinsona si definitivně přidávám na osobní seznam "čumáčků"), oblíbíte si ale i Simonovy rodiče v podání zkušených Jennifer Garner a Joshe Duhamela. A je mi úplně jedno, že reálný svět není vůbec malovaný takhle na růžovo. P. S. Fakt, že během natáčení se bratr Nicka Robinsona přiznal k homosexualitě, je pro tenhle snímek stejně nejlepší reklama.(29.6.2018)

• easaque

+2* jakoby těch coming-outových filmů nebylo dost, a proto přišly američané zase s dalším. Já vím, že už jsem na Zemi nějaký pátek a tak přímo do tohoto okruhu nepatřím, ale byl jsem na něj zvědavý, když už má tady tak vysoké hodnocení a chválí ho i mí nejbližší. Zklamání mě neminulo, ale byl jsem na něj tentokrát připravený ;). Natočený je kvalitně, ale takovou záplavu růžové knihovny zejména ke konci jsem nečekal. Takže jestli jste nenapravitelní romantici, náctiletí nebo sluníčkáři, tak se bude líbit i vám - já mám raději jiné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](2.8.2018)

Takhle skvělý jsem to nečekala ani náhodou. Nick je tak hot, že kdyby on byl gay, tak se me srdce rozpadne na tisíc kusů. Ale ta role mu tak zatraceně sedla, ze mu to i prominu. A jeho tanec, kdy na něm vidíte, ze je proste “dřevo”..no nemám slov. Love Simon je kouzelný snímek plný lásky a pochopení, a to je úplně můj šálek mléka. Rozhodne to neposkodilo niternost a křehkost knížky. Miluju ten film!(30.5.2018)

Tento film byl pro mě zatím největším překvapením za tento rok. Myslela jsem, že toto téma už nic nemůže nabídnout a bude to ohrané. Čekala jsem, že to bude takové trochu neobvyklé, ale podprůměrné "love story", ale film se vyšplhal hodně vysoko, alespoň u mě. Jsem moc ráda, že jsem na něj šla, chci ho vidět aspoň ještě jednou. Snímek útočil na city, měl hodně sympatické herce a vše jsem prožívala s hlavní postavou. Hudba byla výborná. Přesně takové "teenage" filmy mám ráda a jednoznačně doporučuji.(2.6.2018)

Film, který nepotřebuje nějaké hlubší rozbory. Prostě je, těší masy a mne. Drží se zaběhnutých schémat, která obohacuje svěžím obsazením, neotřelým vtipem a skvěle padnoucím soundtrackem. Osobně bych uvítal trochu víc intimní (rozumějte méně exponovaný) akt "Jacques finally meets Blue" a krapet větší drama spojené s nuceným coming outem hlavního hrdiny. Holt nemohu mít vše...ale ten moc fajn pocit po opakovaných projekcích ve mne zůstává. 5*(24.6.2018)

Pokud jste GEJ a chatujete si s jiným GEJEM prostřednictvím školního počítače, nemůžete se divit, že Vaše tajemství jednou praskne a vy se budete muset pochlubit prarodičům a členům debatního kroužku. V horším případě budete snášet vztek kamarádka, která se s Vámi chtěla vykousnout, ale kvůli Vaší orientaci má utrum. Až příliš laskavé a povzbuzující. 73%(14.11.2018)

Film "Já, Simon" má takový klasický středostavovský USA pomalý rozjezd. musím přiznat, že jsem se stereotypním a trošku příliš obyčejným životem Simona lehce nudila. Poté ovšem příběh začíná nabírat grády a z tuctového snímku se stala takové to superhero odlehčené dynamické drama z teen prostředí.. Velké téma jakým je coming out je zachyceno moderně svěže a s lehkostí.. "Já, Simon" je prostě taková ta slaďárna, kde pláčou přátelé, pláče mladší sestra, pláče nechutně kladnej taťka a pláče zbytečně přecitlivělé diváctvo (třeba já).. Je to přesně ten druh americké limonády s morálním přesahem, který vaše tlusté zadky vykope z vysezených sedaček a přinutí vás změnit život.. Je to totiž tak snadné.. Myslím, že by se měl povinně promítat ba středních školách.. Je osvobozující a inspirativní.. A navíc super návod, jak se vypořádat s šikanou jako vyrovnaný jedinec.. Tak trochu homosexuální „Wonder“..(30.5.2018)

Knihu som nečítal (ani sa nechystám), ale zaujímalo ma, prečo je okolo toho taký komerčný Boom. Tých filmov s tématikou coming outu a LGBT je predsa len v dnešnej dobe až príliš, a tak je škála naozaj pestrá. Love, Simon sa mi vo svojej podstate celkom pozdával, a to najmä tou atmosférou strednej školy (s príslušnými medziľudskými vzťahmi a ich vývojom) a taktiež formou tajomnej komunikácie medzi dvojicou Blue a Jacques. Musím uznať, že napriek prvotnému skepticizmu, to malo čosi do seba. Aj keď to zďaleka nebolo nič prevratné a niečo také, čo tu ešte nebolo. Ale formátovo a dejovo celkom zaujalo. A nebyť toho sweet endu, tak by som zrejme dal bez problémov aj 4*. Ale záverečná ferris wheel scéna bola predsa len moc...(13.6.2018)

Po pravdě já tyhle gay love story moc nemusím. Je jedno jestli jde o kluky nebo o holky, ale nějak to prostě není moje nota. Love, Simon, ale není úplně tak gayovské porno, jak by jste čekali. Je to docela povedená teen komedie se skvělou hudbou a bezva obsazením. Můžu doporučit(18.8.2018)

"Love, Simon" je v mojich očiach dobre spracovanou teen romance drámou. Myslím si, že všetky postavy sú zachytené veľmi ľudsky, nič nie je zbytočne nafúknuté a dáva to aj do života niekoľko dobrých lekcií. Osobne najlepšie asi vnímam to, že keď Martin urobí veľkú chybu, tak vnútri pochopí, že urobil obrovskú chybu. Občas sme všetci naštvaní, zatrpknutí a v dôsledku toho sa rozhodneme urobiť niečo, čo by sme možno inokedy nespravili. No ak si dokážeme priznať, že nás to mrzí a pochopíme dôsledky našich činov, tak to z nás robí dobré ľudské bytosti. Ktoré vedia urobiť chyby. Ale chceme veci napraviť. Vo filme je podľa mňa veľmi dobrý výber hercov, film má skvelú atmosféru a vie byť aj vtipný, aj dramatický aj príjemne romantický. Máme tu síce aj nejaké tie klišé a vieme kam sa to po jednotlivých scénkach nakoniec dostane, no minimálne sú to momentky, ktoré sú pochopiteľné a nesústredíme sa na ne moc. A občas by som asi chcel, aby Simon niekde pochopil určité veci, ktoré sú mne ako divákovi absolútne jasné, no on ich akosi nevie správne vnímať. Možno by to niektoré jeho rozhodnutia ovplyvnilo inak a mohlo to ísť trošku inou cestou. Ale výsledne je to podľa mňa skvelý film. Postavy sú super, dokonca aj rodičia hlavného hrdinu a jeho mladšia sestra. A všetko to spolu funguje bravúrne. Keby sme upustili od tých klišé, tak by som išiel s ratingom vyššie, ale aj tak som veľmi spokojný a nemám problém sa k filmu kedykoľvek vrátiť. Hodnotenie: B+(4.6.2018)

Viz komentář, co napsal Matty.(15.6.2018)

Mě se příčí a je mi trochu trapně sledovat tyhle filmy, i když se to jednou vlastně může stát a projevit u vlastních dětí... No nebudu o tom přemýšlet. Nedivím se vysokýmu hodnocení, naopak ho chápu. Filmek o Simonovi byl slušně a vtipně natočenej. Robinson zřejmě zatím životní role a určitě obstál na jedničku. Naposledy jsem se takhle divně cejtil u Zkrocené hory a to tady ani nemusel nikdo nic vytahovat a zasouvat ve stanu...... 55%(22.11.2018)

Áno, áno, áno. Prečo je heterosexualita defaultne nastavená a iba LGBT+ komunita musí "vyliezať zo skríň"? Prečo keď to od nás vyžadujú, nerobia tak aj oni? Alebo ešte lepšie: Prečo by sa vôbec niekto musel priznávať k svojim romantickým/sexuálnym preferenciám? Je to niečo, čo keď človeka dobre poznáš, zistíš bez toho, aby to musel formálne vysloviť. A keď už, tak nám nikdy neberte právo na coming-out; je to naša voľba kedy, kde a komu to chceme povedať! ... Jo, film bol pekný a v mnohom mi hovoril z duše.(3.6.2018)

Těsně po zhlédnutí jsem dal čtyři, ale co se mi film uležel v hlavě, tak mi došlo, jak vyumělkovaný vlastně byl. Paradoxně nejopravdověji na mě působila linka s Martinem, který se alespoň choval jako opravdový, nevyrovnaný člověk, a vůbec byl asi nejoriginálnějším a nejzábavnějším prvkem celého filmu. Už fakt, že šlo vlastně o "záporáka", který mi ale ve finále byl i celkem sympatický, je úspěch. Kdyby takhle plasticky byly ztvárněny i další postavy, bylo by to asi na plný počet. Jenže ty působí jen jako figurky, jejichž reakce odpovídají potřebám příběhu, nikoliv jejich osobnosti. Dobrý příklad uvedl VincentB. ohledně Simonovy nejlepší kámošky, která se po 13 letech překvapivě rychle dá do kupy. V reálném světě by asi konec sotva byl tak růžový. A právě v tak pozitivně laděném filmu, který se tváří, že každý má právo na lásku, nejvíc zamrzí ten ošklivý detail, který jsem prvně prošvihl, protože jsem na pár vteřin nesledoval obraz a až díky komentáři J*A*S*M jsem se o něm dozvěděl. A to sice ty znechucené ksichty na fanoušky Game of Thrones a jejich záměrně dost stereotypní výběr. Takže během obhajoby homosexuality zesměšňujeme jinou skupinu, těžko říct, jestli "nerdy" nebo zkrátka neatraktivní lidi. Spíš bych ale byl pro tu druhou možnost. A upřímně nesnáším, když se někdo povyšuje nad druhé skrz vzhled. V realističtějším filmu bych to bral zkrátka jako součást charakteru, ale u filmu, který se očividně snaží hlásat toleranci a rovnost, to považuji za neodpustitelné. Co si z toho asi odnese řekněme 14letý gay, který si pomalu uvědomuje svou sexualitu a vypadá uprostřed puberty jako jeden z tamtěch GoT fanoušků? V gayích přece jen asi vlastní vzhled vyvolává větší nejistotu než u většiny heterosexuálů, takže tento malý, ale podstatný detail, může paradoxně ve skupině, na kterou je to nejvíc cíleno, vyvolat dojem, že láska je jen pro krasavce a způsobit pocit ještě většího odcizení. A na pachuti povrchnosti nic nezmění ani poněkud kýčovité prostředí. Věřím však, že knížka si s danou problematikou mohla poradit s mnohem větší přirozeností.(11.6.2018)

Příjemná oddechovka s gay tématikou, kterou bych ráda vychválila do nebes, ale brání mi v tom spousta věcí. Předlohu jsem četla a stejně jako u ní, mi dělalo problém navázat hlubší vztah k postavám. Přestože Nicka Robinsona naprosto žeru a tady byl k sežrání jako vždycky, tak vzhledem k tomu, že hrál homosexuála, zde moje naděje značně klesly. Čekala jsem kolem hledání Bluea trošku víc napětí, jenže kdo se za ním skrývá, jsem prokoukla už od začátku. A i když jsem po zhlédnutí filmu měla dobré pocity a hlavou mi kolovalo trochu toho sluníčkovství, přes noc se ten feeling nějak vypařil a čekám, že během pár týdnů a měsíců, si na to skoro nevzpomenu. Chodil jsi se mnou, protože vypadám jako kluk? -- Ne, nechal jsem tě, protože nevypadáš jako kluk.(13.6.2018)

Docela dobry, i když přece jenom prostředí středoškoláků je pro mě už pryč. No a na konci líbačka kluků to opravdu vidět nemusíme, sice takové decentní ale 4x! Ovšem ty obří luxusní baráky se zahradami a všechno, to snad není možné. Před domem samozřejmě 3 nablýskané káry a každý patnáctiletý fracek má vlastní auto, kterým si jezdí do školy. V takovéhle pohádce neexistují reálné problémy, ale řeší se takové nesmysly jako že někdo na facebook napíše, že je gay. Asi American Dream.(14.6.2018)

Režijně to místy stálo za to a i emoce kupodivu fungovaly, akorát to strašně sráží scénář, který mele to samé, co už člověk viděl v padesáti jiných filmech. Dnes už prostě průběh děje ve formě klasické řecké komedie nemůže obstát, a proto je pro mě Já, Simon pouhý průměr. 55%(3.6.2018)

• Johnny.ARN

Toto bol knižný bestseller? Ďalšia uplakaná buzno-dráma? Keby tam nehral Duhamel a Jenniferka tak to ani nezapnem a spravil by som lepšie. Prečo sa ja tak trescem niektorými filmami? ODPAD!(9.6.2018)

Nenáročná teenage pohodovka, která namísto “fekálního humoru” řeší citlivá lidská témata. Bohužel ji strhává poněkud patetický konec. Celkově palec nahoru(23.6.2018)

Nikdy bych neřekl, že se mi film o gayovi bude líbit. Příjemně vyladěný příběh se sympatickými postavami a porozuměním. Člověk může být jakýkoliv, aby mohl milovat a normálně existovat. Dávám 75%(14.7.2018)

Těch filmů o těžkém dospívání a objevování homosexuality je poslední dobou nějak moc. A na tom by možná nebylo nic špatného, kdyby dokázal každý ten film dokázal být přesahovým a velmi dobrým a ne jenom běžnou rutinou. Je to vlastně fajn. Ale jenom fajn. Ten děj utíká jelikož se v něm pořád něco děje a vlastně je i zajímavý. Spíše než o sondu do života 16-letého homosexuálního chlapce se spíš ale jedná o rutinní příběh pro mladé plný nevýrazných klišoidních postav splňující kvóty: Moc hezká kamarádka, vtipný kamarád, podivín.... a tak je to vlastně se všemi postavami v tomto filmu. Kategorií sama o sobě je postava zástupce ředitele v podání Tonyho Hale který tam vlastně je jenom proto aby chodil po chodbě, snažil se být hrozně cool, dělal pubertální vtípky a při tom dokázat být všem pro smích. Je vlastně fajn, že Já, Simon vzniknul- produkovali ho Foxové a stává se tam dost možná první homosexuálním filmem o teenagerem který neprodukuje žádné malé studio jako například: Annapurna-Call Me By Your Name. Dobře, palec nahoru Foxům! Ale nemůžu se zbavit pocitu, že z toho šlo vykřesat víc. Natočeno podle knihy kterou jsem nečetl (od Hvězd nám nepřály jdou jakékoliv teenage-adult knížky mimo mně) a je tak možné, že v knize to vše funguje líp. Tady mám jenom ale 110 minutový film, který je fajn, neurazí, dost možná se na něj půjde jednou za rok kouknout na odpočinkové dny a především vysvětluje, že jsme každý člověk ať už radši máme ženy či muže. A to asi stačí. O Já, Simonovi se nedá vyloženě říct nic špatného ale ani vyloženě nic pozitivního. Je to milý pohodový good-felling film, který neurazí a dost možná i někoho potěší. A je úplně stupidní si myslet, že bych si ten film užil víc kdybych byl homosexuál. Takhle to prostě nefunguje.(14.6.2018)

Film je sladký jak žvýkačka. Ale propojuje humor a emocionální napětí plynoucí z tajemství hrdinovy homosexuality. Ten je velmi pozitivní, stejně jako jeho školní prostředí a rodina. Tedy klasická přívětivá idyla středoškolské komedie. Proto osvěží dokonalý padouch. Ve filmu je hodně odkazů na středoškolské popkulturní ikony. Zkoumání a hledání anonymního partnera trvá příliš dlouho a nudí také děj zobrazovaný na displejích. Ve finále hromada vysvětlování a omlouvání.(4.9.2018)

Love, Simon má důležité poselství a neskutečný společenský význam. Bohužel je to zároveň ale jen průměrná teen komedie, kde jsou dialogy, situace i herci často prkenní, gesta teatrální a konflikty vyhnané ad absurdum. Přesto vás ale ty upřímné okamžiky dokáží dohnat k slzám.(28.5.2018)

• grizly007

Zkrocená hora je proti tomuhle porno pro heteráky. Není to drama, ani komedie a horko těžko se tohle klišé dalo dokoukat. Závěrečný globální oteplování na ruským kole už bylo přes čáru. Samozřejmě všichni mládežníci jsou zde hrozně chytří a dospělácký. Třeba by po tomhle filmu mohli J*A*S*M a verbal dostat odvahu a sejít se na Matějský.(2.6.2018)

Teenagerský film se vším všudy, který se ale celkem zdatně naviguje odpadními vodami tohoto žánru. Nic velikého, spíš průměr, ale citově se to táhne na ten lepší průměr. Plus výborný soundtrack. A umí Katherine Langford hrát něco jiného než “Hannah?” Doufejme.(25.6.2018)

Milý film zpracovaný na motivy totálně boží knížky. Ale tak už to bývá. Myslím, že v rámci možností film zachycuje atmosféru a poselství knížky přesně. Hrdinové jsou sympatičtí (dokonce i ten hrozný vyděrač Martin), i když v jednu chvíli chudákovi Simonovi dávají pořádnou čočku, kterou si nezasloužil. Konec prostě hollywoodský doják. Doporučuju!(15.5.2018)

Přiznám se, že jsem se bála, že film bude moct artový. Ale tohle je asi nejvíc sweet love story, kterou jsem viděla za poslední minimálně rok. Bavilo mě hádání, kdo je na druhé straně počítače a že skoro až do finále to vypadalo nějak, a pak je tam trochu plot twist :) Nádhera se na takovéhle filmy dívat.(30.5.2018)

Taková milá geyantirasistická agitka, kde máme možnost nahlédnout do ideální Americké rodinky a uronit teplou slzičku.(10.6.2018)

• Hanys_

Další dost slabá teen dramedy. Sice ozvláštněná tím gay tématem, ale prostě mi u těch 16 letých nesedí ta jejich sofistikovanost a životní nadhled protkaný řadou zkušeností.(14.6.2018)

Moc fajn film. Herecky je příjemné obsazení. Atsmoféra z filmu je výborná, žádné zbytečné vyhrocení. Pěkně drží člověka v napětí až do konce. Film jsem si moc užil. 80%(21.10.2018)

Jo, tyhle americké dramedy kousky já hodně můžu. Love, Simon je na pohodu film ze střední školy, který určitě nijak neurazí. Utíká to fajnově a nechalo to ve mě docela depku, takže správná dramedy. Nick Robinson je v pohodě, Katherine Langfort je hezká, musím někdy dohnat 13RW a rodiče ve složení Josh Duhamel a Jennifer Garner působí jako fajn rodiče. Taková klasická emerická rodinka. Nebýt místy zbytečně vynucené romance, tak jsem tomu asi i 5* vrazil. 75%.(30.5.2018)

nějaké to klišé tu sice je,ale jinak je Love,Simon povedeným feel good movie,který baví svojí lehkostí a civilností.Hodně těží navíc z toho co poslední dobou provází víc a víc těhle teen filmů...dobrý soundtrack a sympatičtí herci...80%(1.6.2018)

Zdá se mi, že je v současné době in být gay. A téma homosexuality se nám pomalu dere do předních pozic samotných témat filmových. Ale víte co: mě to vůbec nevadí. Jsem totiž rád, když na nicotné světlo tohoto temného světa přijde typ takové pohodové dramedie, navíc hýřící takovým nevídaným nadhledem a sršícím galony pohody. No a dramedie, to je jeden z mých nejmilovanějších kinematografických žánrů... Za mě spokojenost, ačkoliv jsem byl ke zhlédnutí vcelku dokopán a přinucen, a musel jsem i celkem přetrpět ten kýč prostupující celým širým dějstvím :)))(29.6.2018)

Nedivila bych se, kdybychom o Simonovi uslyšeli příští rok na Oscarech, fakt na to má. A já budu mít aspoň komu fandit. Nejenže je to svižně natočený film (se skvělým výběrem hudby), který mě nejednou rozesmál (od popkulturních narážek přes neskutečně zábavného tatínka v podání Joshe Duhamela), ale skutečně má co říct a přiměje člověka o daném tématu trochu přemýšlet. Všichni herci jsou výborní, a to i přesto, že některé postavy byly možná navíc (např. Mr. Worth, ale pravda je, že jeho výstupy byly brilantní). Čekala jsem v jednu chvíli trochu jiný konec, ale s tím, jak to nakonec dopadlo nemám problém. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale přidám si jí na seznam, knih, které si musím koupit. Po přečtení možná tu jednu hvězdu ještě přidám. 8/10(30.5.2018)

Oproti knížce dost upravené, ale pořád celkem pěkné. Věřím, že to mnoha mladým lidem dodá kuráž a třeba i odvahu vyjít s barvou ven a nestydět se za to a prožít život naplno bez skrývání se, popírání sebe sama a lží.(3.6.2018)

• netahlo

Homopropaganda plna bukvic a negru, kterou nezachrani ani pichatelna Katherine Langford. K tomu panoptikum americkych stredoskolaku, coz je snad nejdementnejsi sorta lidi na svete. A ten konec, kdyz se bilej teplous a teplej negr navzajem polibi za aplausu degenerovanych retardovanych kamaradu - to byla uplna laskomina. Uz chybelo jenom, aby se chytli za ruce a spolecne odesli do zapadu slunce. Bezpochyby nejodpornejsi snimek za posledni leta, totalni dno. Ovsem uplne nejhorsi bylo, ze mi uvedomelej ksicht toho buzeranta pripominal Honzu Hippmanna!(1.7.2018)

Málem bych se vsadil, že v tom má prsty někdo z 13 reasons why, ale.. Fanoušky tohoto seriálu ale jistě potěší přítomnost K.Longford (Hannah) a M.Heizera (Alex). Čekal jsem možná ještě trochu víc, ale bylo to celkem originální a koukatelné, až na pár "gay scén" :'D(7.8.2018)

• rotel

Film ktorý sa akože má páčiť každému, všetci sú super, a ten záver - no hotová rozprávka.(2.6.2018)

Snímok, ktorý je napísaný / natočený tak, že samotnú tematiku LGBT som vnímal až na druhom mieste. Na tom prvom sa do popredia tlačí otázka dospievania, hľadania svojej podstaty, lásky ako takej, odvahy byť sám sebou, na pozadí tak trochu klasickej až klišé americkej high-school teenage dramédie, zároveň natočenej veľmi komerčne s čo najširším cieľovým pokrytím. Dobrý výber hercov, fajn humor a žiadne tlačenie na pílu či už emočnú alebo tú LGBT tematickú robia z tohto snímku dobrý feel-good movie, a to bez rozdielu.(4.6.2018)

• rejpal

Neuvěřitelné, jak je téma LGBT stále nevyčerpatelné. Člověk by si řekl, že jich snad ani nemůžou být jen ta 4%. :DD Už jen snad chybí, aby naše havloidní bratrstvo v ČT zafinancovalo novou verzi Křemílka a Vochomůrky, aby bylo možné naše dítka přes spaním "vzdělávat" ve jménu sexuálně menšinových a euro-hujerských světlých zítřků. Bohdalku by z toho asi ranila mrtvice. :D Soros možná skrze svoje havoidní nohsledy v neziskovkách taky něco přispěje.(16.6.2018)

Tak dost zklamání .Nic extra tohle dílo zapadne do průměrnosti ostatních takových filmů i když námět slušnej výsledek už ne .(22.6.2018)

Naprosto perfektní. Od samého začátku jsem si tento snímek zamilovala. Senzační myšlenka skvěle zpracovaná a bezvadným hereckým obsazením zahraná. Měl by to vidět každý, kdo má neustále nějaký problém s lidmi, kteří byť jen trošku vybočují z toho, co někdo označil za normální. Takže za mě jedno velké ano, a určitě jsem to neviděla naposledy :)(23.6.2018)

Mám ráda typy filmu jako Charlieho malá tajemství nebo Hvězdy nám nepřály (což jsou paradoxně stejní tvůrci jako u Já, Simon) a tenhle je můj další oblíbený v řadě. Takovýhle coming out by si určitě přál každý jedinec z druhého břehu a tenhle snímek je tak superkjůt, že mě dojal i v mých 31 letech :)(8.7.2018)

Naprostá pecka. Mladý představitel Simona Nick Robinson se z touto rolí vypořádal naprosto bravurně. Věřil jsem mu každý pohyb. Ale co je na tomto filmu je asi nejlepší je, jaká je to pohodovka, žádné přehnané drama, prostě si to tak krásně plynulo až k onomu romantickému závěru.(12.7.2018)

Docela nuda, samotné téma mi nepřijde na skoro dvou hodinový film. Přetáčel jsem to docela často a o nic jsem nepřišel. Každopádně odkaz na mé oblíbené Panic! at the Disco mě potěšil až jsem to musel stopnout, abych to vůbec rozdýchal!(4.8.2018)

7,5/10(5.10.2018)

Já jsem hned věděla, že si tento film zamiluju. Ale nečekala jsem, že si ho zamiluju tak moc. Love, Simon opravdu je průlomý film, který by měl vidět úplně každý, který si coming outem prochází. A vlastně by ho měli vidět úplně všichni, aby si uvědomili, jak stupidní homofobie vlastně je. Nick Robinson je opravdu velký sympaťák a role mu padla jako ulitá. Celkově film působí strašně pozitivně a ještě teď utírám slzy, kterým jsem se nedokázala ubránit. Love, Simon sice má své slabší stránky a našly by se scény, které mě buď vyloženě nebavily a mi tam neseděly, jeho poselství je ale tak silné, že si nemůžu dovolit a ani nechci hodnotit jinak než pěti hvězdičkama. Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděla.(6.11.2018)

A je to tady. Po romantických young adult filmech podle knižních předloh Johna Greena se dostáváme k filmu Já, Simon. Film, který určitě spustí lavinu filmových adaptací s tématem LGBT. Ale víte co? Je to vcelku fuk, protože tenhle film má přesně ty správné ingredience, aby se z toho hned nestal patos a jedno velké klišé. Emoce tu fungují, vtipu tu je na rozdávání a jestli chcete, můžete stejně (třeba jako já) hádat, s kým nakonec Simon sdílí své tajemství. Jo... a dá si někdo Oreo sušenku?(22.5.2018)

Skvělý feel-good coming-of-age film. Není sice ničím přelomový a originální, ale příjemně se na něj dívá. Postavy jsou sympatické, uvěřitelné a v celém filmu není moment, který by působil nepatřičně. Linka hledání totožnosti spřízněné duše je v podstatě velmi jednoduchá, ale výborně funguje jako ústřední linie filmu a vygraduje v netradiční finální scénu. Při ní divák podobně jako v kriminálce čeká na odhlení tajemné postavy, se kterou si Simon celý film psal. Mnohé může od filmu odradit tematika homosexuality, ale právě tento aspekt je podán velmi civilně a uvěřitelně. Troufám si tvrdit, že by snímek fungoval obdobně, i kdyby vyprávěl o heterosexuálovi. Film může být místy pro někoho až moc americký (tleskání a velká gesta), ale já ten den měl zrovna chuť na sladké. Už dlouho jsem z kina neodcházel tak pozitivně naladěn.(26.5.2018)

Pekny oddychovy film, ale vic bych od toho necekala. Coz je trochu skoda.(21.7.2018)

Pohodových feel-good filmů není nikdy dost. A toto film Já, Simon splňuje. Tématem mě to moc blízké není, ale je to natočené moc pěkně, že jsem si film dokázal užít a bavil jsem se. Režisér Greg Berlanti odvedl dobrou práci a krásně prodává obyčejný příběh, tak aby byl zajímavý a udržel pozornost. Dále se mu povedlo to, že film není kýčovitý a netlačí zbytečně moc na hranu, co se týče orientace, a vlastně se místy drží příjemně při zemi. Velkou zásluhu na tom mají herci, kteří hrají velmi dobře. Nick Robinson je v této roli dost dobrý, a podal opravdu velmi slušný výkon. Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jorge Lendeborg, ti všichni hrají parádně, a jejich herecký projev mě sedl, a dobře se na ně kouká a těm postavám to věříte. Já osobně jsem měl problém s Loganem Millerem, jenž mě moc nesedl, ale je to spíše kvůli postavě kterou hraje. Bavil mě výkon Josh Duhamela a Jennifer Garner, který je přesně takový jaký měl být, jsou tam cítit emoce, láska, radost a porozumění. Sedlo mě tempo filmu, a ke konci to krásně gradovalo, a bylo to dojemné a v jistém smyslu slova i hezky romantické. Trochu mě nesedly některé postavy a jejich chování, a taky některé scény, které byly trochu zbytečné. Za mě je Já, Simon velmi povedený film, jenž mě pobavil a docela i překvapil.(3.6.2018)

Pětihvězda může zazářit i ve filmu, kde se středoškolák na rasově vyvážený střední utkává s coming outem. Stačí nasadit do hry postavy, co nejsou nechutně stereotypní (kór táta Joshe Duhamela je čistá výhra) a vyladit přesně tu feel-good atmosféru, v níž u podobnýho filmu tajně doufáte. Simon totiž není o homosexualitě. Je o ❤. A to je jeho největší přednost.(8.6.2018)

Gay tématika mě vždycky v nemalé míře odpuzovala a filmům, které na ní stavějí, jsem se vyhýbal. Love, Simon ale jakožto obyčejný teenadult film podle další knižní předlohy, oblíbené především u děvčat, obletěl svět s takovým propagačním rozsahem (počítám i doporučení od známých), že jsem si tak oslavované drama prostě nemohl nechat ujít. A nebudu zapírat, že mě nalákalo i obsazení, které sice vypadá jako vybrané z lacinných televizních filmů od Disney Channelu, ovšem pokud každého ze zúčastněných znáte již alespoň z jednoho jejich předchozího kousku, je vám zřejmé, že vás v Já, Simon nezklamou. Jako striktní heterosexuál, který při líbání dvou spřízněných mužských duší zavírá obě oči, rád prohlašuju, že mám chuť dohnat jiné filmy o homosexualitě. Ale nelze slíbit, kdy se zase dostanu k obdobně úžasnému příběhu jako v případě Já, Simon.(10.6.2018)

• Critic

Žijeme v krátkém historickém období, kdy filmy oslavující homosexualitu již nejsou tabu, ale zatím nejsou mimo, protože už by to nikoho nezajímalo. Kromě toho, že film zapadá do dnešní atmosféry hystericky propagované rovnosti pohlaví, sexualních orientací a nevím čeho všeho, tento film nemá absolutně co nabídnout, je to prostě homosexualní kýč. Zavěrečná scéna kde celá střední škola tleská, že konečně Simon zažil svůj první polibek na Ruském kole, je míň uvěřitelná než Pacific Rim.(13.6.2018)

Mrzí mě, že velmi milá knížka byla tak průměrně zadaptovaná. O to smutnější je, že si film pro sebe ukradnou dvě vedlejší postavy a to JG a JD alias Simonovi rodiče. Přeci jen je znát, že jsou tam kde jsou právem. Hlavní postavy včetně Simona jsou velmi ploché a předvídatelné a myšlenka filmu je upozaděna za klasické pubertální drama. 65%(1.5.2018)

• Wancohoff

Ako film to bolo fajn, ale nic ma nepresvedci ze buzny su fajn. Film som pozeral len kvoli herecke Langford...(5.6.2018)

Príliš nalinkovaný návod pre málo odvážnych. Ale dobrý scenár a fajn herci.(19.6.2018)

Velmi pozitivní film, který má solidní tempo, vtip a dobře se na něj dívá. Pohádková love story, kdy jsem Simonovi držela palce i u nohou. ❤️ 70%(22.6.2018)

Sladký odpočinkový film o coming-oute. Napriek ľahkosti a bubline, v ktorej sa film odohráva, som po jeho dopozeraní premýšľal a cítil sa šťastný aj smutný. Faktickú rovinu príbehu pekne v komentári opísal Matty. Musím s ním polemizovať o tom, že kedysi som zažil podobný korešpondenčný románik s niekým, koho som nepoznal a môžem potvrdiť, že som hltal každú prijatú správu veľmi intenzívne a s podobnou zamilovanosťou ako Simon. Aj predstavovanie si dotyčného a jeho hľadanie medzi ľuďmi bolo vystihnuté vskutku presne. Predstava toho, že by mi niekto vzal kontrolu nad vlastným coming-outom (ja som na to mal vytvorenú dokonca tabuľku!) ma úplne desí. Základným posolstvom filmu je vlastne dodávanie odvahy všetkým, čo sú v niečom odlišní a že sa nemajú báť povedať svetu, že je normálne nebyť normálny.(27.6.2018)

Trochu jiný film. Myslím tím fakt, že většina těchto filmů se zaobírá časovým úsekem, kdy si to gay začne uvědomovat. Simon tohle už ale dávno ví, má skvělou rodinu, přátelé a zdánlivě dokonalý život. Jen s jedním tajemstvím.. Trochu mi ale postupem času vadila ta sluníčkavost. Dokonalý prostředí, dokonalý lidi, kde vlastně i ten záporák není záporák, prostředí, které gaye bere mezi sebe, tak kde je vlastně problém? Na to nám vlastně ani nikdo moc neodpoví. Po 20 minutách Vám bude jasný, jak ten film skončí, protože na smutný konce se tady prostě nehraje. Naštěstí je Nick Robinson celkem fajn a jeho nenucený výkon mi tady sedí. Na rozdíl třeba od tragický Jen Garner, kterou herecky strčí do kapsy i věčně brečící Josh Duhamel. Kvůli tý pohodě ale přimhouřím oči, ta pohoda Vás dobře naladí.(1.7.2018)

Všechny ty nadšené ohlasy (no dobře, zase tolik jich nebylo, ale stejně...) způsobily, že jsem čekal něco víc, než příjemnou, občas možná až přehnaně pozitivní, relativně vtipnou teenage komedii, která staví hlavně na tom, že hlavní hrdina je... jak jen to říct korektně, ale zároveň ne moc nudně? No, je to prostě buzerant, no. Každopádně jsem se tak trochu mýlil.Ale jako jo, docela fajn film.(20.7.2018)

Pekný a nekonfliktný film o problematike homosexuálnosti, ktorý si vystačí na prvý pohľad s obyčajným sympatickým chalanom, ktorý hľadá spôsob ako dať najavo svoju "odlišnosť". Komediálne prvky striedajú tie viac emocionálne založené a všetko to vyvrcholí príjemným, síce mierne po americku nafúknutým záverom, ale inak pohoda. Slušný oddych s jednou naozaj podarenou scénkou, po citovej stránke, aj atmosférou - prvý coming out v aute.(29.8.2018)

Zvláštní kolikrát mi tento kousek svojí školní atmosférou připomněl i mé vlastní studijní roky. Do Simona se dalo celkem slušně vcítit, akorát byla v mém případě na druhé straně dívka mých snů, která ale nebyla nikdy určena pro mne. Musel jsem to nakonec pochopit jako hotovou věc zapsanou do vesmíru. 70%(15.10.2018)

Paráda.. až na to, že mi ten koniec zlomil srdce. Celý čas som totiž tajne dúfala, že Blue bude ten sladký blonďáčik z '13 Reasons Why' :((5.11.2018)

• Dm1tr1j

Hraničiace s odpadom. Nie preto, že ukazuju buzerantov ale pre tie dementné reakcie. Predvidateľný charakter hlavnej postavy a neskutočne nudné dialogy. Je to ako pozerať sa na kopu hovien ako z nej uniká metán.(10.6.2018)

• aquiver

Trochu mi to je líto, neboť zvenčí snímek vypadá, že by mohl jít ve šlépějích skvělých filmů jako Charlieho malá tajemství, nebo posledních kvalitních žánrovek jako Lady Bird nebo Call Me by Your Name, bohužel to tak necítím. Tvůrce neudržel tenkou hranici kýče a zůstal u pubertální komedie a všech komerčních prvoplánových klišé. Pokud jste cílová skupina a chcete se jen chvíli nenudit, tak proč ne, pokud však nejste a hledáte něco originálního a hlubšího, nemohu doporučit. Umělý a nepříliš uvěřitelný film, který vlastně ani s realitou společného moc nemá, hlavní postava se totiž ničím netrápí, pak nic moc dialogy, hudba převážně nevkusná, nechybí nějaké to krkání a tak podobně... nemyslím si, že toto téma potřebuje komerční zpracování, cílová skupina si takový film vyhledá v každém případě a svůj smysl film naplní i tak... 30 %(12.6.2018)

Taký obyčajný film o zaujímavej téme. Ani neviem, čo tomu vlastne chýbalo, či iný štýl spracovania alebo čo, no nemám pocit, že film z námetu vyžmýkal maximum. Neurazilo, niektoré veci podarené, iné vyslovene odveci.(6.8.2018)

Filmy s "teplou" tématikou jsem nikdy nevyhledával, ale tenhle mě docela zaujal svym námětem a nakonec i mírou "stravitelnosti" (s fyzickym kontaktem se to moc nepřehání a z teploušů se zbytečně nedělaj nebohý oběti homofobně naladěný společnosti). Komediální složka za mě uplně nefungovala (zasmál jsem se fakt jen párkrát), podstatně lepší už byla dramatická dějová linka. Ocenil jsem taky, na poměry americkýho teen bijáku, civilně až komorně pojatej scénář. Za casting, dramatickou část a zajímavou astmosféru třetí hvězda.(2.9.2018)

Tohle bylo moje první komedio homo drámo..co se povedlo je zajisté soundtrack..i obsazení je dobré..na mé gusto moc dlouhé a chvilkama oplzlé jak v každém viděl toho svého neznámého...jako chápu že to v sobě dusil a toužil ho najít ale i tak... Konec dobrej jak ho celá škola sledovala na pouti.. :) .... závěrem by jsem chtěl ještě něco říci...Jaaa..Jaaaa... No tvl... Neee :) :) nejsem homoprut... :) :) 50%(22.11.2018)

S filmem je to jak na tom kolotoči... jednou nahoře, podruhé dole. Začátek paráda a potom bum - zápletka s vydíráním a manipulací přátel naprostý nesmysl. Pak se to zas zlepší, když se Simon začne smiřovat s nečekaným coming outem. Vypadá to všechno slibně a najednou prásk ho, hloupá scéna s kolotočem, kdy bych se vlastně ani nedivil, kdyby na něm zůstal Simon sedět sám, protože by se někdo přece nechtěl "vyoutovat" před hromadou puberťáků, kteří stojí pod kolotočem a výskají jako idioti. Casting neurazí, mladí jsou fajn, ale rodiče s učiteli nezůstávají pozadu. Soundtrack skvělý, ale to bývá u podobných teen lapálií už pomalu pravidlem. Objektivně asi na tři, ale čtvrtou tomu dávám navíc za.. nevím, třeba za tu hudbu.(30.5.2018)

Spousta oblíbených herců, vtipný, trošku cheesy, ale nebudu o tom přemýšlet. Prostě tomu dám 5 a udělám si poznámku, abych to hodnocení neměnil jenom kvůli tomu pocitu, kterej jsem po filmu měl. Trošku až moc perfect world, ale to je jedno. Tyhle filmy prostě miluju.(30.5.2018)

Velmi krásný film, tato tématika je mi velmi blízká, a proto za každý film s touto tématikou jsem velmi vděčná. Dokonalý, hned od samého začátku, žádné klišé, žádné obehrané téma, prostě super.(5.6.2018)

Neviem či je teraz v móde robiť filmy podla kníh a nechať v nich len základ a väčšinu toho pomeniť ale nevadí, tu mi to nevadilo tak ako v RPO. Za mňa filmová adaptácia Love, Simon dopadle úžasne. Kásting je na jednotku, herecké výkony jedna báseň a kamera ani nehovorím. Za mňa plný počet hviezd a spokojnosť.(11.6.2018)

"I'm not a casual type of person" Milej film s vybornym obsazenim. Je mi na chvili zase sedmnact a usmivam se jeste ted. 4,5*(22.6.2018)

Dal by som 4 ale koniec chlapcov ma dostal kde musím jednu odobrať. Inak good film(4.7.2018)

Nemám slov! Nádherné! Opravdu, ale opravdu každý má právo na lásku! Kdo tvrdí, že ne, tak nemá srdce! Tím spíš ten, kdo nechápe, ba dokonce nenávidí homosexuály... Aneb kdo nezažil, nepochopí... Díky, Ameriko, za takové filmy! S láskou, David! :-)(9.7.2018)

Udivuje mě, že je homosexualita ještě někomu k smíchu. Že se v roce 2018 ještě pořád najdou lidi, kteří z toho udělají aféru a událost roku. Každopádně příběh byl skvělej, Nick Robinson je neskutečně sympatickej a na roli Simona jako stvořenej. Kamarádi.. jako dobrý, ale nejsou náhodou kamarádi od toho, aby se vzájemně podpořili? Závěr byl pro mě překvapením, ale zároveň jsem si ho přesně takhle přála. Hezký, moc hezký!(12.7.2018)

Tak dobře, je to vlastně tuctový romantický film pro teenagery, kterých už filmový průmysl vychrlil spousty. S malou změnou, hlavním hrdinou je gay. Přesto mě film dostal a podle mě má jeden hlavní a velký přesah. Je pro masové publikum, kterému může ukázat, že když má rád kluk kluka, není na tom nic špatného. Neuvidíte tady žádnou sexuální scénu, kterými se to v jiným queer filmech jen hemží a jde jen a jen o city a zážitky. Odsejpá to, postavám věřím a cítím s nimi a na konci byla i slza. Prostě shrnuto, podtrženo. Nečekejte žádný převratný biják, ale malou jednohubku, kterou možná pustíte svým kámošům a známým, aby jasně pochopili, že jste taky normální člověk, který se občas prostě vybrečet u romantického filmu. 😉(2.8.2018)

• Arsenal83

Ach bože, zas niekto tým posraným úchylom ubližuje. Mesiac čo mesiac vychádza stále viac zvratkov o tom, ako chudákom buzerantom niekto zas niečo nepovolil a dokonca sa im smial v škole, to sú určite najpálčivejšie problémy, ktoré musí naša spoločnosť riešiť. Homokládam, ktoré sa sťažujú, že si nemôžu ešte v niektorých zdravých krajinách napríklad adoptovať deti, odporúčam vybrať sa na výlet do islamského štátu, keď sú u nás tak veľmi diskriminovaní.(25.8.2018)

Zajímavé téma, které mne díky svému mladistvému obsazení a zpracování poněkud míjí. V podstatě se na to kouká hezky, nicméně s reálným životem to nemá společného ani zbla. Nereálné reakce i chování všech zúčastněných, jasně profilované povahy v černobílém odstínu, to vše snímek tlačí dolů. I tak docela dobré. Za mne tři slabší, ať nežeru. PS: kdybych musela plati za lístek, dala bych max. dvě.(3.9.2018)

• XXXXXXXX

Cesta do hlubin gayovy duše, je roztomiloušce přiteplená pohádka pro ty, kterým by snad nestačilo opačné pohlaví. Rejzžiser chtěl pravděpodobně vytvořit očistyčnĕ ukázkovou kokotmedii, pro čtyřprocentní publikum mezi námi. Vyšlo mu to asi stejně, jako kdyby se Vilda Protřepkopi rozhodl v soudobé Anglii zdramatizovat rozkošnĕ půvabnou fresku, na téma: Romulus a Julek adaptují chlapeška! Nepochybuji ovšem, že by tehdejší dramatizace zvedla do ulic mnohem víc rodů než jen Katapulty a Penězovce! No a já si jdu vyplachnout mozek nějakou prostoduchou zabavou pro všechny, ktera nevydá prujem za pevné skupenství (znovu zapíná včerejšího Tomb Raidera)!(31.5.2018)

• Vikyy98

Co to mělo být? Cela ta saskarada okolo jednoho nevyspeleho gaye, ktery ke konci udela ze sveho priznani show pro celou skolu, ktera ho s udivej sleduje dokud neda svou prvni pusu klukovi.(1.6.2018)

Další film pro teenagery. Další zmatky dospívání, další zmatky s orientací. Tentokrát zpracováno velmi komerčně. Divák rozumí všemu, nikde se nemluví v jinotajích. Dokonce i na silné emotivní chvilky vhodné pro slzy nakonec dojde. Nic extra, ale dívat se na to dá. Jsou horší filmy. 3-(2.6.2018)

V podstate je to taká klasická romantikuš komédia v štýle nepobozkaná, šmrncnutá láskou cez internet a s atmosferou nedávneho Monster. Čiže taký klasický milý priemer, ale hviezdičku pridám za fakt, že aj queer komunita dospela do doby, kedy si v pohode príde na takýto žáner, čo je od dôb filmov ako Philadelphia, Zlá výchova, Brokeback mountain, či iné gay filmy, kde boli vždy v zobrazení okraja spoločnosti, značný spoločenský posun. 75%(5.6.2018)

• Jadro

Až v kine som sa dozvedel, že o čo ide v snímku, keďže som chcel polovičke urobiť radosť. Snímok je spracovaný veľmi dobre, človek by tomu aj uveril - ale: ČO VÁM TO ÚPLNE "KÚRUJE" VŠETKÝM??? NÁJSŤ NORMÁLNY FILM O NORMÁLNEJ LÁSKE V SÚČASNOSTI JE AKO STRETNÚŤ GEORGA CLOONYHO NA BRATISLAVSKEJ ŽELEZNIČNEJ STANICI - a do popredia sa dostávajú samé zvrátené motívy!!! Keď to pozerá nezaradený neskúsený mladík, tak ako napríklad v našom bankovníctve, ho hneď "charakterní" kolegovia zoberú na nezabudnuteľnú párty... Dozrieva doba LGBT a onedlho načnú filmy o tragickom zaľúbení pedofila......(10.6.2018)

• Cooller

KTERÝHO KRIPLA TAM POKAŽDÝ NAPADNE UDĚLAT FILM O BUZERANTECH? dohajzlu jaký má takovej člověk asi myšlenkové pochody? Totální nekoukatelná buzerantovina...(10.6.2018)

Veľmi sa mi teen komédia páčila. Už nie sú o stredoškolákov dobre filmy, ale tento je výnimka.Ak nie ste homofóbni tak by sa vám film mal páčiť. Zrežírovane je dosť slušne a, film ma dosť rýchle tempo. Ale aj kasting je fajn. Napätie vrcholí až do konca filmu a prekvapenie nastáva vtedy, keď sa dozvieme kto je vlastne Blue .(11.6.2018)

• Vikki

Podle popisu jsem tomu dával naději, ale opět se z toho vyklubala jen obvyklá otřepaná sračka s nagelovanými koloušky a barbínkami, aby náctileté bezmozečky mohli čvachtat(a že tu čvachtají) a nevšímat si jaký film doopravdy je sračkoidní, , bez nápadu, bez originality, průhledné a laciné jako vždy s otřesně klišé kýčovitým koncem stejným jako u miliony stejných filmů. Je zajímavé, žýe se vždy specialně u jemerických sraček vše točí okolo kluků gayů, hodně okolo masturbujících kluků apod, viděl někdo totéž s o holkách? Ne, vždy se jen degraduje důstojnost klukovská, není divu když současní kluci jsou jen banda tupých sebestředných metroušů, kteří na povrch machrují a naffukují se jak vzducholoď , ale uvnitř to jsou jen ubozí zbabělci, kteří si nedokážou chránit svoji tvrdě důstojnost jako holky a tak to podle toho vypadá.(17.6.2018)

Podarený gay coming-of-age príbeh. Základom je romantizujúca predstava, kde tvorcovia (spisovateľka?) vykreslili dnešných mladých ľudí, akoby komunikovali cez emaily - a pritom Šimon by len nainštaloval Grindr (ktorý sa tam síce spomína, ale nikto ho nevyužíva) alebo nejakú podobnú aplikáciu do mobilu a išiel by :) Tým chcem len povedať, že film neodpovedá realite, hrdina žije v idelastickom svete s čítankovými vzťahmi v rodine, no to nevadí, lebo je stotožniteľný, bez ohľadu na orientáciu, a príbeh má spád.(23.6.2018)

Spracovanie, postavy, príbeh, atmosféra, herecké obsadenie ... všetko super ... dosť sa mi tento film páčil, ale tá prílišná zbytočná teatrálnosť v jednej z končiacich scén mi veľmi veľmi veľmi vadila.(24.6.2018)

Tento film sprostredkúva múdru myšlienku, že treba mať ľudí rád takých, akí sú. Či už dievča buď nosí strojček alebo okuliare, či je lesba alebo nie, štíhla alebo plnoštíhla, či je muž pehatý alebo nízky, alebo rovno gay. Netreba takých ľudí hneď súdiť a posúvať na druhú koľaj. Lebo to, čo si vy o nich myslíte nemusí byť vôbec pravda. Dôležité je človeka najprv spoznať a potom si vytvoriť naňho svoj názor. A čo, že je hlavný hrdina gay. Je to normálny chalan ako každý iný. Tak či tak som bola s filmom spokojná, základ je byť úprimný. Katherine Langford príjemne prekvapila. Hlavní hrdinovia - priatelia sú sympatickí, takže určite stojí za to pozrieť si to.(25.6.2018)

Příjemná pozitivní teen romantická komedie. Ani mi nevadilo, že se jedná o gay téma, protože je to zde tak vkusně podáno, že je to vlastně jedno. Prostě jen prožíváte mladistvé problémy s lehkostí, vtipem, trápením. Skvěle zfilmováno.(28.6.2018)

• peterfriusjilek

Neautentický film, čajové herecké výkony. A prečo vlastne hrajú šestnáročných tínedžerov dvadsiatnici? Herečka, ktorú hrá Abby má dokonca 27! Celé to napokon pôsobí umelo.(22.7.2018)

Kde "Call me by your name" bylo mimo všechno americký a nepodávalo přeslazenou cukrovou vatu, tam si to "Love, Simon" pěkně a doplna vynahradilo. A víte co? Ono to vlastně vůbec nevadí. Další silnej gay příběh, opět s jedním z mých oblíbených herců dnešní doby. Je to trochu přitaženější za vlasy a méně realictický, ale já tohle filmům zásadně odpouštím a za mě naprostá spokojenost. Je to o stupínek níž než výše zmíněný CMBYN, ale stále na solidných a silných pět.(23.9.2018)

75%(8.10.2018)

Bylo by to asi na to příjemný tři hvězdy, ale Simon je těžkej sympaťák a vyděrač vlastně taky. A pan ředitel z VEEP je božsky otravnej. Prostě pohoda, u který se ani homofobům nebude dělat blivno. A btw: jen mi to připomněla, že si mladý LGBT puberťáci i v dnešní době sahají na život. Příšerný. :-((3.12.2018)

Přesně podle mých očekávání se z Love, Simon vyklubal velice příjemný film ze školního prostředí, který si na nic nehraje a působí velice přirozeným dojmem, díky čemuž jsem hercům na place věřil prakticky všechno a na konci jsem měl jen úsměv na tváři s pocitem, že jsem viděl další povedený "studentský" snímek. 75%(5.6.2018)

Opravdu dlouho se mi nestalo, že by mi byli všichni herci sympatičtí. Pomatený "záporák", který byl vlastně jen zamilovaný, afektovaný ředitel, otrávená učitelka, všichni Simonovi kamarádi a samozřejmě samotný Simon. Každý z nich měl svůj příběh, své trápení. Myslím si, že i díky tomu film působí velmi lehce, ačkoli jde o celkem vážné (a v poslední době často zpracovávané) téma. Také mi sedlo vykreslení Simona jako obyčejného kluka, který jako gay na první pohled vůbec nepůsobí. Ne každý se chová a obléká jako ten typický stereotyp. Obecně to Nick Robinson zahrál perfektně v momentech, kdy se o sobě snaží říct pravdu. To zaváhání, opatrné pohledy a obavy, jak bude druhý reagovat. Jak přesný! Konec filmu byl dost sladký, ale tak to podle mě mělo být a já si ty růžové brýle sundávat nechci. Pro některé je to asi jen další přeslazená romantika. Já však hlavnímu hrdinovi dost rozuměl a celkově mi film tak nějak pomohl.(6.6.2018)

„Coming out“ tak trošku inak. Celý film má slušný koncept a je jednotný, ale zase má niekoľko slabších miest (napr. nevyužitý potenciál J. Garnera a J. Duhamela (rodičia) pre lepšie vysporiadanie s danou situáciou.) . Osobné hodnotenie: 74% (***) (11.6.2018)

Pěkně zpracovaný teen příběh, kde se netlačí na pilu skrz hrdinovu sexuální orientaci, naopak se citlivě a pomalu prohlubuje vztah k němu a jeho životu. Závěr na pouti je tečka, která vybojovavá i tu poslední hvězdu a zvedá moje hodnocení na plný počet.(13.6.2018)

Prostě film pro každého. Zprvu si myslím, že by neuškodilo, kdyby se film vmáčkl do 95 minut, to by bylo úplně super. Celkově mi přijde, že se film rozjíždí až v druhé polovině, první část je taková rozjezdová, chvílemi až nudná. Druhá část je napínavější, zábavnější a celkově víc k zamyšlení. Obsazení je více než v pořádku, herci jsou příjemní a sympatičtí. Film jsem si užil a pro hezké odpoledne nebo večer jako dělané... 70%-80%.(25.6.2018)

Tak toto je na vrchole všetkých tých teen vzťahových filmov už od spracovania, cez herecké výkony a vtipné hlášky až ku vcíteniu sa do dnešnej doby a jej problémov. Nemôžem nespomenúť aj krásnu hudbu, od Michaela Jacksona, Whitney Houston či Eminema. Homosexualita je na spracovanie veľmi náročná téma a nie vždy sa to podarí, no z tohto vyšiel takmer dokonalý film zo stredoškolského prostredia. Silné emócie sú tu od začiatku až do úplného konca, dokonca mi tento film dokázal vyvolať spomienky a pocity z Vianoc a to je polka leta. Do plného počtu mi chýba len to prekvapenie, kto bol Blue som vedela už v polke filmu. Celkovo príbeh sadne skôr mladším, ale určite si na svoje prídu aj starší, tak smelo do toho:)(10.7.2018)

80%(20.7.2018)

Po dlouhé době přidávám komentář, tento film určitě zaujme svou lehkostí, příběhy ze života a pozitivní energií. Na nic si nehraje, už dlouho jsem na takovýhle snímek nenarazila, rozhodně doporučuji :)). Možná se zdá těch 5* trochu moc ale za mě 4-5* určitě, mile mě to překvapilo. Herecké obsazení na jedničku!(4.8.2018)

Být Simon hetero byl by to klasický teenagerovský film ze střední školy. Tím, že je gay a tají to, tak mohlo jít o zajímavé pojetí queer tématu. Bohužel to ale skončilo někde mezi a film působí jako výkřik, vše je ok není se čeho bát. Zůstává na povrchu a není v něm vlastně nic problém. Prostě typická americká střední škola, kde být gay je v pohodě, jelikož ta americká mládež je strašně cool a tolerantní. Rodiče jsou naprosto v klidu, protože každý rodič je s tím v americe v pohodě. Nemluvě o tom, jak snadno si k sobě všichni najdou cestu. Tedy až na Simonovu nejlepší kamarádku, na kterou tvůrci nakonec zapomněli a nechali jí samotnou (a když jí to předtím celkem vadilo a to nikdo nechodil s nikým) tak nakonec je úplně v klidu, že zůstala jediná na ocet. No nevím tohle téma se fakt mohlo vzít vážněji. Nebo alespoň pokud mělo být odlehčené, tak se pojmout trošku líp. Takhle to působilo dost nedodělaně.(10.8.2018)

• ydyot

Po videní, som išiel na záchody do kina. Síce som nemal pero, ale aj tak som im napísal sťažnosť, nuž takmer načmáral "toto je nechutné" na zrkadlo hovnom. Pri východe som im ešte vypičoval, že takéto filmy sa v kine nemajú púšťať a nech hľadajú moju krátku filmovú recenziu na záchodoch, poprial som im pekný zvyšok večera a potom v tichosti odišiel.(12.8.2018)

Původně jsem čekal o dost horší film, protože mám bohaté zkušenosti s režisérem Gregem Berlantim, gayem, který zkrátka ve svých dílech někdy tlačí až příliš na pilu a chce ve svých snímcích či seriálech úmyslně představit nějaké homosexuály či jiné „utlačované“ skupiny na místo toho, aby se pořádně věnoval příběhu. Pokud někteří znají komiksové seriály ze stanice CW, jistě vědí, o čem mluvím. Byl jsem celkem překvapený, jak to Berlanti podchytil tady. Zkrátka ukazuje, jak je pro mladého teenagera těžké přijít se svým přiznáním, svěřit se kamarádům, rodině, celé společnosti. Také mě překvapil herec Keiynan Lonsdale, který umí překvapivě (průměrně) hrát, v seriálech, ve kterých jsem ho viděl já, tam se to o něm bohužel říci nedá. Snímek nebyl vůbec špatný, rychle uběhl, zřejmě splnil své poselství, které měl nést. To bylo asi zkrátka pro mě všechno. Za mě průměr.(22.8.2018)

Kniha je za mě za 5 *z 5*. Film samozřejmě nejde tak do hloubky a spousta věcí je jinak včetně "hollywoodského" konce. Jinak je to příjemná gay vztahovka. Ano je naivní, je pozitivní, ale takové to asi má být.(26.8.2018)

vážně by mě zajímalo, kde můžu najít tak idylické spojené státy.. naprosto neúbližný snímek(28.9.2018)

Mladý teenager z bohatý rodiny, který žije v pohádkovým světě, kde každý každého podporuje a miluje, se bojí dát všem vědět, že je gay..... Film je chvílemi vtipný a překvapivě i dobře zahraný. Neměl bych problém dát 4 hvězdičky, ale ten konec byl hroznej bullshit, jelikož *SPOILER* výmluva typu: "I was kinda drunk" je hloupá, jak v reálu, tak stejně v tomhle filmu. To znamená, že finále nejen neuspokojí, ale zároveň podá nejhloupější výmluvu, co mohla být.(29.5.2018)

Do trištvrte filmu sa to dalo pozerať, ale koniec sa zmenil na americké cliché, ktoré si žiaľ nejde nevšimnúť. Prečo? Film ako celok hodnotím ako vtipný, nenudí a pôsobí v celku pozitivne.(7.6.2018)

Príjemný príbeh o nachádzaní seba samého a otázke homosexuality mladých ľudí. Na môj vkus bol ten koniec dosť presladený a zidealizovaný, ale fajn, treba veriť aj na takéto konce a je pravda, že niekedy to výjde až takto perfektne (ale to skoro v každom americkom romantickom filme). Keďže ide opäť o romantiku mladých ľudí a rovnako ako v prípade Every Day, ktorý som videl pred týmto, o trochu netradičnejší príbeh, porovnám to s ním. Love, Simon je vyváženejší, možno aj trochu zábavnejší, ale nie je taký originálny a ten koniec bol skutočne presladený. Preto dávam rovnaké hodnotenie 7,3/10.(10.6.2018)

Dokonalá milující rodina, dokonalí nefalešní přátelé, dokonalí ne-až-tak-nemírumilovní spolužáci, dokonalí spravedliví učitelé a k tomu dokonalý happy end. Co více si přát.(14.6.2018)

• Mejkveli

Kvalitní propaganda 21. století. Ono je už totiž v této době naprosto normální být v partnerství se stejným pohlavím, mít možnost si adoptovat děti a společně je vychovávat, aby z nich byly další homouši. Být posranej teplouš je a vždy bude psychická nemoc a to se nikdy nezmění. Tito lidé by měli být spíše společností více omezováni, tak jako tomu bylo dříve, než aby se jim přidávalo na právech. Tečka(16.6.2018)

• Rgaz

Ohraný, sluníčkový nechutně.. a takových filmů najdeš tisíce, všechny stejné. Moc velké ‘drama’ kolem jednoho kluka. Nebavilo mě to, čekala jsem od toho víc. Hlavně nerozumim proč z ten kamingaut před celou školu.(20.6.2018)

V rámci queer tématiky snímek vybočuje svou lehkostí a komerčností. Víc jako teen komedie/drama, kde se queer téma primárně sice řeší, ale se vší opatrností. Dvě pusy, žádný sex, prostě čerstvé první, nevinné teen emoce. Coming out vygradovaný ovšem až do pohádkové míry a to film ke konci dost sráží. Je to jinak dobře zahraný, sympaticky obsazený, přirozeně vtipný a i trochu dojemný. Hodně jsem se pobavil u nápadu přiznání hetero :D Asi chtěli natočit něco stravitelnějšího pro širší publikum, než jsou festivalové gay snímky. Je to i o rodině a přátelství a má to i hezké myšlenky, takže proč ne.(21.6.2018)

No páni... Dle mého názoru se snímek tohoto formátu už dlouho nikomu nedařilo vytvořit. Já Simon je jemná drama komedie, která není vtíravá a podle mě je to dobře natočený snímek. Jistě, někteří se mnou nebudou souhlasit, ať už z důvodu kvality hereckého obsazení, nebo děje samotného a jiné. Na druhou stranu,,, pokud jste jako já, člověk, který zas tak moc nehledí na kvalitu kamery a já nevím čeho dalšího,,, ani nevím, kdy jsem naposledy viděl podobný snímek se zaměřením na mezilidské vztahy ať už hetero, nebo LGBT teenagerů, který by byl tak lehký a nenásilný, jako je "Já Simon" . Já se u Simona slušně bavil, zástupcem ředitele počínaje , který byl na zástupce celkem pohodář, přes kamarády až po učitelku divadla, která byla v každé scéně skvělá a vždycky mě rozesmála. Simon jako takový, byl příjemný mladík který byl přirozený a chvilkami jsem se i přistihl, že mu tu lásku a všechno, co by chtěl přeju, ba možná i závidím. Co k tomu dodat? Snad jen, to že konec mi malinko přišel jak gay verze komedie "Never Been Kissed" kde vyměnili Josi (Drew Barrymore) a fotbalové hřiště za ruské kolo se Simonem, ale to je jen takový můj malý postřeh. Podtrženo, sečteno... celkový dojem z filmu, pro mě příjemní herci, děj, ve kterém se pořád něco dělo, láska, teenagerské drama a to všechno prošpikované vtipem a humorem. Mám takový pocit, že tenhle snímek ještě chvíli z hlavy nedostanu, páč lidi se mají mít rádi a je jedno, jací jsou. A proto nemůžu jinak, než těch 5* prostě dát.(25.6.2018)

Nerozumiem tunajšiemu hodnoteniu. Film nemá absolútne ničím originálny námet, herecky to bolo tiež nanajvýš priemerné. Nemám pochopenie pre prestrelené hodnotenia len na základe kontroverznosti danej témy.(9.8.2018)

• Luciee113

Uf, jak hodnotit tento snímek. Čekala jsem od toho trochu víc. No o hodně víc. Když jsou v tomto směru natočené romantické komedie, tak se u toho člověk zasměje a aplausový konec překousne. Ale když to má být spíše k zamyšlení a chvilkama i k politovaní či dokonce drama, tak se mě to zdá příliš přemrštěné. Ne, už si toto nikdy nepustím. Hurá na další jiný filmeček 😎(14.8.2018)

Tenhle film se mi fakt líbí. Jo, možná to je tím, že jsem ještě ve věku těch postav a tak nějak se dokážu víc vžít do děje, ale možná jsem za to i rád. Když vidím, jak mají "dospělí" proti všemu narážky, už mě to unavuje. Nicméně, film se nesl v poklidném duchy, byly tam scény, které byly trochu napjatější, ovšem nic moc vyhroceného. Film by měl obsahovat (a taky že obsahuje) myšlenku nejen pro homosexuální lidi, ale i pro ty "straight", kteří by je měli pochopit. Nežijeme ovšem v tak "dokonalém" světě a nikdy nic nebude tak, jak si každý z nás přeje, ale aspoň tady u toho filmu si můžete odpočinout od všeho toho vnějšího a zakoukat se do láskyplného příběhu o mladém klukovi. Cením. Dávám 85%.(20.9.2018)

Film o problemu dospivajiciho chlapce, ktery ma obrovske tajemstvi, ktere potrebuje zverejnit, ale moc se toho boji. V tomhle veku mnoho teenageru je plnych lasky a nas hlavni hrdina tez. Jenze to nema vubec lehke. Kdo napsal, ze je tohle komedie, to musel byt teda borec. Ke komedii to ma daleko. Je to citlive natoceny film a slozitosti ziti mladych homosexualu. Pekny kousek, netvrdim ale, ze nejak historicky dulezity. Komu tohle tema nevadi, nemel by minout.(2.11.2018)

Tento film mne velice bavil. Je faktem, že scénář a režie velmi povedené. Zápletka je podána v napínavém stylu a gradující. Ten konec byl fakt zvláštní, ale v kontextu celého příběhu se to musí skousnout. Rozhodně musím pochválit Nicka Robinse jeho pojetí bylo strhující.(5.11.2018)

Příjde mi to jako užasné podání „podpory” pro lidi s homosexuální orientací v „mladých” letech. S filmem jsem opravdu spokojený a s charakterem a chovaním Nicka Robinsona v hlavní roli tak též. Přijde mi, že se na tuto roli perfektně hodí (můj názor). Konec byl trochu „klišé” ale přesto měl své kouzlo a mně se líbil, nakonec i celkem překvapil. Opravdu chválím tvůrce filmu kteří se na tomto snímku podíleli.100%(9.11.2018)

Je to bezesporu velmi dobrý film, který si lidé určitě zaslouží vidět. Film je chlapci jménem Simon, který je gay, ale bojí se to přiznat, protože si myslí, že by ho nikdo nepochopil. Jednou se, ale na školním webu objeví článek od někoho, kdo anonymně přizná, že je gay. Simon si s ním začne psát a tak začne nacházet lásku. Film je o coming outu a o pochopení lidí v jeho okolí. Rozhodně vám doporučuji jej zhlédnout.(21.5.2018)

Lož ma krátke nohy. Zamotávanie sa do klamstiev dokáže donekonečna vytvárať dramatické situácie. Pekné vedenie motívov ako káva alebo ruské koleso. Pekná práca so zatajovaním Blueho až do poslednej chvíle. Čo som nemohol predýchať bolo ako ľahko sa odmilovala Simonová najlepšia kamoška po 13tich rokoch zaľúbenia. Popravde ale som hetero klasik takže keď filmová romantika tak muž a žena. Možno keby som homosexual alebo milovník gayov tak si to užijem viacej. Film ale dobrý dávam 60%.(5.6.2018)

7,5/10(7.6.2018)

Není to žádný umělecký velkofilm, ale pokud potřebujete dobít baterky a podívat se na něco pozitivního, je to ta pravá volba. Potěšil mne Nick Robinson, kterého jsem zatím znal jenom jako Rydera Scanlona ze seriálu Melissa and Joey. A Tony Hale s duhovou vlajkou na saku byl... No, to se nedá popsat, to se musí vidět. ;-)(15.6.2018)

Je to romantika, je to trochu idealizovane, je to hrozne happyendove, ale je to skvele. A, vzhledem k totalnimu nedostatku takovych gay pribehu je to proste bajecny film, ktery strasne dlouho chybel. A, ta decka to zahrala skvele.(19.6.2018)

Koukla jsem se na to jen tak. Nic jsem nečekala, ale upřímně film moc potěšil! Zajímavý děj na téma, o kterém se málo mluví a moc hezky zpracovaný a zahraný. Byl natočený tak, aby od něho divák nespustil oči a já je tedy opravdu nespustila. Stále jsem byla zvědavá jak se film bude dál vyvíjet. Chvíli dokonce vypadalo, že film skončí špatně, ale samozřejmě to dopadlo dobře. Film na sto procent doporučuji!(20.6.2018)

Pohádkový příběh ve velmi vtipném zpracování. Lehkost vyprávění dodává filmu autenticitu, přestože jde téměř o výchovný snímek, jak okolí říct, že jsem gay. V Česku by podobně svižný a hlubokomyslnostmi nezatěžkaný návod nemohl vzniknout, americká produkce se nebojí balancovat na hraně kýče, a proto film funguje od začátku do konce. Vynikající soundtrack a zábavné figurky jako sbormistryně nebo zástupce ředitele školy film posouvají do roviny skvělé oddychovky. V jejím závěru si řeknete, byla to sice gay Popelka, ale kéž bych takový film viděl, když mi bylo 17. Nabíjející snímek zvlášť pro mladou generaci, která neřeší aktivismus, ale lásku a nalezení sama sebe.(23.6.2018)

I ked sa film nie úplne upresnuje iba na hlavnú postavu je to krásny príbeh ktorý vás chytí za srdiečko a celý príbeh prežívate s hrdinom. A nechýbajú ani krásne farby a humor.(23.6.2018)

Film jako takový nebyl vůbec špatný, obyčejný oddechový snímek. Ovšem námět nebyl ničím originální, prostě taková další americká slaďárna s motivem Popelky, kde ale Popelku i prince představují dva geyové. Skvěle zahrán byl coming out a následné scény s rodiči, velmi emotivní a uvěřitelné okamžiky. Film byl vlastně takový celý uvěřitelný a přibarvených scén nebylo mnoho. Milý snímek, ale asi mi stačilo jej vidět jen jednou.(28.6.2018)

Velmi velmi pozitivní, humor je výborný. Zatím jeden z nejlepších filmů roku. Simon je normální středoškolák, ale má své tajemství. Tenhle film ukazuje že se homosexuálové nemají za co stydět. Hodně jsem se zasmál, protože to není odfláknuté. Říkal jsem si co to zase bude a velmi mě to překvapilo.(29.6.2018)

Překopání knihy do zbytečně složité verze.(3.7.2018)

Já si nemůžu pomoci, ale celý film jsem měla na tváři přiblblý úsměv. Víc američtější to být nemůže, ale Nick Robinson dal Simonovi duši a pro mě díky němu to nebyl jen další film pro teenegery, ze kterých jsem už dávno vyrostla. A kdyby nebylo toho přehnaného konce a ruském kole, dala bych těch hvězdiček pět.(7.7.2018)

Musim povedat, ze som milo prekvapena. Pacilo sa mi to ovela viac nez Call me by your name. Postava Simona je velmi sympaticka. Rodinka super, dobri priatelia, takmer idealny zivot...este aj rodicia su celmom v pohode, ked tajomstvo vyjde najavo. Film dokaze udrzat divaka v napati, vobec nenudi a prekvapi zaujimavymi vsuvkami. 80%.(7.7.2018)

Ako herec by som sa na toto nahovoriť nedal, myslím že je to jeden z filmov ktoré sa s vami vlečú celú hereckú kariéru. A po filme everything,everything už vôbec nie. Inak ma zaujali všetky postavi, vcelku dobrý Kasting(9.7.2018)

Takový lepší průměr. Občas jsem se smála a mám pocit, že na konci snad i nějaká ta slzička ukápla+ herecké výkony byly uspokojivé a děj příjemně ubíhal. Jistě, bylo to jedno velké klišé (i když například představa, že se heterosexuálové přiznávají ke své sexuální orientaci mě upřímně pobavila) a některé věci byly od začátku jasné, jen hl. hrdina na ně pořád nemohl přijít...ale mě se to líbílo. Někdy, až se budu večer nudit a nebudu mít náladu na Lásku nebeskou nebo LOTRa, možná se podívám znovu na tohle:-)(15.7.2018)

Filmový snímek Já, Simon podle knižní předlohy Becky Albertalli Probuzení Simona Spiera nám ukazuje pohled na život očima mladého studenta střední školy, který před celým světem skrývá jedno veliké tajemství, a sice to, že je už několik let hluboko ve svém srdci a duši homosexuál. Pokud má někdo z Vás předsudky o homosexuálech (gayích) takové, že se všichni musí chovat ‘zženštile’, měli byste zvednout své líné zadky z gauče, porozhlédnout se kolem sebe a přesvědčit se, jestli opravdu všichni jsou takoví, za jaké je považujete - nebo (když už jste opravdu líní natolik, že se zvednout z toho gauče nedokážete) alespoň koukněte na tento skvělý nový film, či si přečtěte původní knižní verzi. Gayové a homosexuálové obecně nejsou nijak zženstilí ani jiní, než ostatní lidé, než Vy (samozřejmě jsou i výjimky). Ano, i homosexuálové mají city, emoce, dobré i špatné vlastnosti, individuální povahu a hlavně stejná práva jako my všichni. Vraťme se ale k samotnému filmu: Při sledování filmu nebyl jediný moment, kdy bych odtrhla oči od plátna, nebo o něm začla pochybovat. Líbilo se mi jeho zpracování, děj spolu s hlavní myšlenkou a samozřejmě i výkon všech herců. Nejspíš pro všechny, co jsme již film viděli, bylo velmi napínavé, kdo se skrývá pod maskou gaye s přezdívkou Blue, což snímku dodává další plusový bod. Nevím o žádné scénce, za kterou bych měla ubírat body, jelikož se zde opravdu nenašla jediná situace, která by se zdála nereálnou či moc ‘přehnanou’. Jediné, co jsem trošku postrádala, byl o něco delší konec: Dvě spřízněné duše se konečně najdou a film končí - v knize bylo popsáno ještě pár dnů jejich vztahu, co se dělo po jejich romantickém setkání. Ale jinak to bylo dokonalé.(22.7.2018)

Natočit dobrý film ( protože i u těchto příběhů, začíná být celkem narváno ) o osobním coming outu amerického středoškoláka, není již v dnešní době nic jednoduchého. I s ohledem na velmi liberální US společnost, kde v některých ohledech může být přiznaná homosexualita prostě celkem in. Potřebujete slušně napsaný scénář, který nebude moc vyžírat filmy se stejnou tématikou a samozřejmě herce, kteří dokáží ten mix sladkokyselého soucu zahrát. První část úkolu, se možná až tolik nezdařila, a i přes několik vtipných okamžiků je to v především první části filmu dost sterilní teen komedie. Herci v pohodě a především Nick Robinson, mnou již zde zaznamenaný The Kings of Summer dokazuje, že v budoucnosti se možná dočkáme ještě zajímavějších věcí. Celkově lze napsat, Love Simon je mnohem lepším dramatem (druhá polovina filmu), než teenagerskou komedií.(23.7.2018)

nikam vás to neposunie. neoplati sa to pozerat. nepochopil som preco niekto chcel natočiť taký film. nema to žiadne posolstvo, nema to žiadne drama, nema to zápletku, jedine co to ma tak priemerných hercov a fajn hudbu. inak zbedačený film o tom, ze saj je do ťepla. to je toho. slabé tri.(2.8.2018)

• StandikK

Co to byl za konec???(12.8.2018)

Hladce plyne od začátku do konce. Chybí tomu drama, chybí tomu eskalace, ale tohle není TEN typ filmu. Je z toho cítit pohoda a laskavost a zaujetí, pokud se někdo zachová špatně, tak je vbrzku přiveden na správnou cestu za potlesku ostatních, všichni si vzájemně fandí... a tak by to mělo být. Rozhodně doporučuju.(28.8.2018)

Film rozhodně osloví většinu publika, kterému je určeno. Pokud už vám ale po domě pobíhají vnoučata a teenagerovské konverzační filmy s queer tematikou jste doteď neviděli nebo je nevyhledáváte, rozhodně nezačínejte ani teď. Děj Já, Simon vás zavede mezi americkou dospívající mládež z prosperujícího středostavovského městečka. A hlavní hrdina Simon ví, že je gay, ale ve svém nezralém věku ještě neví, jak se s tím vypořádat. Jak jeho „coming out“ přijme rodina, spolužáci…má před sebou stovky dílčích rozhodnutí a žádné z nich není snadné. A my sledujeme jak jeho vnitřní boj, tak střety s jeho většinou „hetero“ okolím. Tvůrcům se podařilo pro tenhle film najít opravdu dobré obsazení a jeho téma natočili vkusně, bez předpjatých nebo citově vyděračských sekvencí. Jak snadno mohli sklouznout k nechtěné parodii, ale nestalo se to a už jen za to řadím do nadprůměru. ** P.S. Sledoval jsem ho napůl, pustila si ho přítelkyně a její hodnocení se od mého dost liší a taky si ho více užila. Takže verdikt je 60% (male) a 80% (female).(2.9.2018)

• bosso

Dlha propaganda bukvic.(4.9.2018)

Čekala jsem nudu a ono nic, od začátku se děj stupňoval, tak jak se stupňovat má a ten šťastný konec jednoduše nemá chybu! Taky to donutí se člověka zamyslet, jak těžké musí být přiznat v tomto věku svému okolí jinou orientaci. Za mě určitě 5*(24.10.2018)

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Strašně mě bavil od začátku až do konce. Takový by měl být respekt k homosexualitě všude ve světě. Jako k něčemu normálnímu za co člověk nemůže. Sám jsem gay, a můj coming out nebyl lehký, ale všichni to začali taky respektovat. Tento film s pohledu gaye je fantastický.(21.11.2018)