V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin (Logan Miller). Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). A pokud mu nepomůže… tak se jeho sexuální orientace stane věcí veřejnou. A co hůř, zveřejní i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých. Musí najít způsob, jak se z toho dostat dříve, než k tomu bude donucen. (CinemArt)

Chrustyn

Příjemně, sympaticky a vtipné podaná gay romance ze střední školy, která vyniká hlavně výbornými hereckými výkony. Škoda, že tempo docela hapruje. ()

Flego

Citlivým spôsobom natočený príbeh má silu práve v priezračnosti charakterov, dobromyseľnom akceptovaní homosexuálnej komunity a hlavne v civilnom zobrazení rodinných a priateľských vzťahoch. Simonov príbeh je akýmsi šlabikárom, ako sa vyrovnať so svojou orientáciou voči sebe ale i verejnosti. V tomto smere tvorcovia vsadili na príjemnú love story, na ktorú sa dobre pozerá. Záverečná scéna v lunaparku a jej teatrálne použitie polovici školy ma zbytočne rozladilo, lebo nekorešpondovalo s intímnym prístupom tvorcov k téme počas celého filmu. ()

BMW12

Moooc hezký příběh. Samozřejmě, byl bych raději, kdyby to nebylo o tom, že je Simon gay, ale raději bych, kdyby se příběh točil kolem nějaké holky, kterou nemůže mít, ale když tohle všechno pomineme, tak se jedná o opravdu skvělou lovestory. Postava Simona byla skvělá. Film navíc doplňuje skvělá hudba. ()

poz3n

Film, po kterém chci být gay. Love, Simon je bez všech pochybností na hony vzdálený realistickému ztvárnění "běžného coming outu", ale to přeci od určitého typu coming of age filmů chceme (nebo alespoň já ano). Upřímná naivita snímku je tak vlastně jeho esenciálním tahounem a dodává mu chvílemi až auru pohádky. Nereálný svět, ve kterém by bylo krásné žít. Svět, ve kterém vždy dobro zvítězí nad zlem (často i téměř neškodným). Pokud nesnášíte homofobii, budete patrně filmu vlastně už jen z principu fandit a pokud překonáte tu určitou porci nevinnosti a naivity, budete snad i dojatí. 7/10 ()

rikitiki

Šmarjápanno, to bylo falešný, umělý a vykonstruovaný! Jak já nesnáším tyhle historky, kdy někdo vystaví své city veřejně na odiv, čím větší publikum, tím lepší, aby všichni mohli vidět, slyšet a ideálně si i nahrát a sdílet. Zcela jistě typické pro středoškoláka, který celý film sbírá odvahu ke coming outu, že? Ale hle, zázrak lásky emailové, najednou se předvádí před celým městečkem. Kromě blbých hereckých výkonů film srážely ještě nesmyslné a nemožně napsané postavy, jako slizský Martin s dobrým srdcem a učitel, kterej už měl dávno sedět za obtěžování studentů a zavalování je trapnostmi. Jediný dobrý moment byla představa, jaký by to bylo, kdyby coming outem museli projít i heteráci. SHRNUTÍ: Věřím, že tihle dva jsou schopní nahrát si i první sex a pak ho sdílet na školní síti. Nebo radši rovnou streamovat? ()

hansel97

Teenagerský film se vším všudy, který se ale celkem zdatně naviguje odpadními vodami tohoto žánru. Nic velikého, spíš průměr, ale citově se to táhne na ten lepší průměr. Plus výborný soundtrack. A umí Katherine Langford hrát něco jiného než “Hannah?” Doufejme. ()

TheEvilTwin

Příjemné, odpočinkové středoškolské drama, které se na sílu nesnaží být vyhroceným dojákem, na druhou stranu práce s emocemi diváka tady nějaká přece jenom je. Potěší zajímavé postavy, místy povedené vtipy, kvalitní obsazení herců, pár známých tváří z 13 Reasons a dostatečný nadhled, aby si film diváka získal. Já, Simon na rozdíl od jeho ostatních bratříčků stejného žánru nezkouší diváka citově vydírat ani zasadit na konec nějakou finální pointu, a právě v tom je možná jeho výhoda a díky tomu působí tak pohodově. ()

ARI50

Skvělý film který má dobre herce a skvělou hudbu, příběh nenudí a tak se při sledováni člověk dobrě baví. Tady se to povedlo dost pěkně natočit. ()

Mikah

Knižní předloha je jedna z nejhezčích knih žánru YA, co jsem četla, a je s podivem, že filmu se podařilo navodit stejnou atmosféru: lehkost, vtip, roztomilost. A k tomu výborné obsazení. Jistě se z filmu stane jedna z komedií, k níž se budu vracet, když budu chtít vidět něco milého, co mi zvedne náladu. Nebýt několika prvků, jako jsou rádoby dojemné proslovy a dav pod ruským kolem, bylo by to čistých pět hvězdiček. ()

Handle

Ačkoli se netajím tím, že podobné filmy miluju, tohle je beze sporu jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) coming of age filmů vůbec. Sice je to možná místy americký víc než se sluší (ale to já vlastně miluju taky, haha) a hádám, že to může být celkem utrpení pro všechny cyniky (třeba takový závěr na ruském kole), nicméně pokud hledáte nějaký mega feel good snímek, nemůžete snad sáhnout po ničem lepším. Je to přesně takový ten typ filmu, kde vás i v hloubi duši mrzí, že nežijete v takhle "perfektním světě" přesně tak, jak filmové postavy. Pohledy na ty dokonalý americký párty, kde je ranec srandy, kámoše v autě pijící ledový kafe a rodinu, která snad dělá a říká přesně to, co byste si přáli slyšet, ve mně opět tak trochu probudila touhu vrátit se na střední... :) Nicméně je mi jasný, že cynik o filmu zase řekne, že není reálný a všechno je tam "dokonale sluníčkový". Jenže s takovým tvrzením paradoxně nesouhlasím. Je to možná "teen" film, ale rozhodně to není prostoduchý snímek bez hloubky. Naopak jsem neviděl film, který by lépe přiblížil problematiku coming outu a zároveň by nezobrazoval gay komunitu jako nadržený růžovoučký pitomce s pseudo problémy (pardón, ale nejsem fanda všech těch artových LGBT filmů). Ale zpět k tématu coming outu: Simonovy pocity byly pro období coming outu naprosto typické (důležitost anonymity, obava z reakcí okolí a z toho, že "všechno bude jinak"), a tak má i přes svoji "americkost" k realitě blíž než by se mohlo na první pohled zdát. Moc se mi také líbilo, že ačkoli je coming out zcela jistě pro mnohé náročnou životní etapou, film z něj na druhou stranu nedělá po celou stopáž zbytečně dramatickou vědu, ale naopak občas toto téma dokáže vkusně odlehčit a zasmát se všem těm stereotypům o gayích (muzikálové číslo nebo již trailerová legendární scéna "Jsem hetero"). A nejlepší na tom všem je, že Love, Simon rozhodně není film pouze pro LGBT komunitu, troufám si říct, že má potenciál emočně zasáhnout v podstatě kohokoli - v první řadě je to totiž snímek o dospívání, ve kterém si každý najde to svoje. A za ty neuvěřitelný emoce může nejen skvělý scénář a režie (která naprosto ukázkově umí sladit drama a komedii a přesně ví, kdy zvážnit a kdy zase odlehčit), ale i trefný soundtrack (ach, Bleachers) a výborné herecké výkony v podstatě většiny zúčastněných (nejen skvělý Simon jako Nick Robinson, ale třeba i rodiče v podání Josh Duhamel a Jennifer Garner nebo kámoška Katherine Langford, která byla oproti protivné "Hanně" z 13 reasons why asi tak milionkrát sympatičtější, že se najednou vyloženě těším na její další filmy). Mohl bych takhle asi chválit fakt do nekonečna, ale jednak si myslím, že už jste si všimli poměrně dlouhého komentáře (který možná ani nikdo nedočetl až sem, haha) a druhak si myslím, že tenhle film se stejně musí prožít. Nicméně za mě nejlepší filmovej zážitek za poslední roky bez přehánění (komentář jsem psal raději až druhý den po předpremiéře). Snímek mě osobně naprosto dojal svoji upřímností a srdečností. Určitě je však možné, že je to i tím, že se mi za hodně dlouhou dobu stalo, že někdo nádhernou formou dokonale zachytil moje pocity před x lety. Každopádně i fakt objektivně (po filmařské stránce) naprostá bomba ve svém žánru. Nevím, co by kdo chtěl víc. // Po přečtení knížky musím říct, že film se zhostil námětu bezvadně. Některé věci jsou v knize sice jinak, nicméně si film většinou vzal z knihy samé dobré momenty - a to, co upravil, přidal či změnil, v podstatě ve snímku fungovalo výborně (za to v knize by to fungovat nemuselo). Nejhlavnější však je, že ve snímku zůstala ta "roztomilost" stejně jako se to podařilo knížce. Knižní předloha sice možná trochu více těží z e-mailové komunikace, ale film si to zase kompenzuje vtipem a vlastně i mnohdy větším emočním dopadem (např. rozhovor s rodiči). Obecně můžu říct, že kniha se sice četla jedním dechem a moc se mi líbila, ale asi jsem po těch nadšených ohlasech (jakože je to jedna z nejlepších knížek ve svém žánru) upřímně čekal trochu víc. Samozřejmě se to ale těžko srovnává, protože film a kniha mají úplně jiné možnosti i limity. Každopádně za sebe tentokrát určitě nemůžu tvrdit, že knížka je mnohem lepší než film. Maximálně můžu říct, že je stejně fajn jako film... :) () (méně) (více)

Kamca_

Hodně povedený snímek. Dost mě zaujal soundtrack a herci byli taky fajn. Myslím si, že námět byl hodně dobře zpracovaný. 85% a určitě jsem tento snímek neviděla naposledy. ()

Rohy212

Love, Simon má důležité poselství a neskutečný společenský význam. Bohužel je to zároveň ale jen průměrná teen komedie, kde jsou dialogy, situace i herci často prkenní, gesta teatrální a konflikty vyhnané ad absurdum. Přesto vás ale ty upřímné okamžiky dokáží dohnat k slzám. ()

Hwaelos

V zásadě průměrný rom-kom s trochu hloupým spouštěčem zápletky (kdo nechá otevřenej citlivej e-mail na veřejným počítači?!) a předvídatelným vývojem děje. Co to táhne nahoru, je humor, kterej mi sedl neuvěřitelně. ()

villon17

Příjemný film, moc hezky zpracovaná knížka s vtipem a nadhledem, nelíbil se mi klišé konec, takže průměrné hodnocení - nebo spíš 3,5* (70%). ()

corpsy

Mám rád ľudí. Teda pokiaľ ľudmi sú. A je mi jedno, v čo veria, akú majú živočíšnu podstatu...proste...ak niekto vie spracovať túto planétu tak, aby sme sa mali dobre, moja náruč je pre nich otvorená. Veľa ľudí to nedokáže. Sú obmedzovaní. Niekym, kto aj v dnešnej dobe dokáže vyvolať v ľudoch strach a voči ostatným nenávisť. Vtipne spracovanie kultúrneho problému, pri ktorom sa rojí viac názorových negatívov, ako pozitívov. Prečo vlastne? ()

Tryskomyš

Musím přiznat, že mě tento film dost nudil. Líbil se mi až konec, ta romantika atd. Možná to bylo ale tím, že jsem od toho očekávala něco jiného, protože jsem do tohoto filmu šla s tím, že nevím, o čem bude. Čekala jsem prostě něco spíš na způsob filmu Já, robot. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů