Já, Simon

• Kanada

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Tak dost zklamání .Nic extra tohle dílo zapadne do průměrnosti ostatních takových filmů i když námět slušnej výsledek už ne .(22.6.2018)

Naprosto perfektní. Od samého začátku jsem si tento snímek zamilovala. Senzační myšlenka skvěle zpracovaná a bezvadným hereckým obsazením zahraná. Měl by to vidět každý, kdo má neustále nějaký problém s lidmi, kteří byť jen trošku vybočují z toho, co někdo označil za normální. Takže za mě jedno velké ano, a určitě jsem to neviděla naposledy :)(23.6.2018)

Naprostá pecka. Mladý představitel Simona Nick Robinson se z touto rolí vypořádal naprosto bravurně. Věřil jsem mu každý pohyb. Ale co je na tomto filmu je asi nejlepší je, jaká je to pohodovka, žádné přehnané drama, prostě si to tak krásně plynulo až k onomu romantickému závěru.(12.7.2018)

Docela nuda, samotné téma mi nepřijde na skoro dvou hodinový film. Přetáčel jsem to docela často a o nic jsem nepřišel. Každopádně odkaz na mé oblíbené Panic! at the Disco mě potěšil a musel jsem to stopnout, abych to vůbec rozdýchal!(4.8.2018)

A je to tady. Po romantických young adult filmech podle knižních předloh Johna Greena se dostáváme k filmu Já, Simon. Film, který určitě spustí lavinu filmových adaptací s tématem LGBT. Ale víte co? Je to vcelku fuk, protože tenhle film má přesně ty správné ingredience, aby se z toho hned nestal patos a jedno velké klišé. Emoce tu fungují, vtipu tu je na rozdávání a jestli chcete, můžete stejně (třeba jako já) hádat, s kým nakonec Simon sdílí své tajemství. Jo... a dá si někdo Oreo sušenku?(22.5.2018)

Skvělý feel-good coming-of-age film. Není sice ničím přelomový a originální, ale příjemně se na něj dívá. Postavy jsou sympatické, uvěřitelné a v celém filmu není moment, který by působil nepatřičně. Linka hledání totožnosti spřízněné duše je v podstatě velmi jednoduchá, ale výborně funguje jako ústřední linie filmu a vygraduje v netradiční finální scénu. Při ní divák podobně jako v kriminálce čeká na odhlení tajemné postavy, se kterou si Simon celý film psal. Mnohé může od filmu odradit tematika homosexuality, ale právě tento aspekt je podán velmi civilně a uvěřitelně. Troufám si tvrdit, že by snímek fungoval obdobně, i kdyby vyprávěl o heterosexuálovi. Film může být místy pro někoho až moc americký (tleskání a velká gesta), ale já ten den měl zrovna chuť na sladké. Už dlouho jsem z kina neodcházel tak pozitivně naladěn.(26.5.2018)

Mám ráda typy filmu jako Charlieho malá tajemství nebo Hvězdy nám nepřály (což jsou paradoxně stejní tvůrci jako u Já, Simon) a tenhle je můj další oblíbený v řadě. Takovýhle coming out by si určitě přál každý jedinec z druhého břehu a tenhle snímek je tak superkjůt, že mě dojal i v mých 31 letech :)(8.7.2018)

Pekny oddychovy film, ale vic bych od toho necekala. Coz je trochu skoda.(21.7.2018)

Pohodových feel-good filmů není nikdy dost. A toto film Já, Simon splňuje. Tématem mě to moc blízké není, ale je to natočené moc pěkně, že jsem si film dokázal užít a bavil jsem se. Režisér Greg Berlanti odvedl dobrou práci a krásně prodává obyčejný příběh, tak aby byl zajímavý a udržel pozornost. Dále se mu povedlo to, že film není kýčovitý a netlačí zbytečně moc na hranu, co se týče orientace, a vlastně se místy drží příjemně při zemi. Velkou zásluhu na tom mají herci, kteří hrají velmi dobře. Nick Robinson je v této roli dost dobrý, a podal opravdu velmi slušný výkon. Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jorge Lendeborg, ti všichni hrají parádně, a jejich herecký projev mě sedl, a dobře se na ně kouká a těm postavám to věříte. Já osobně jsem měl problém s Loganem Millerem, jenž mě moc nesedl, ale je to spíše kvůli postavě kterou hraje. Bavil mě výkon Josh Duhamela a Jennifer Garner, který je přesně takový jaký měl být, jsou tam cítit emoce, láska, radost a porozumění. Sedlo mě tempo filmu, a ke konci to krásně gradovalo, a bylo to dojemné a v jistém smyslu slova i hezky romantické. Trochu mě nesedly některé postavy a jejich chování, a taky některé scény, které byly trochu zbytečné. Za mě je Já, Simon velmi povedený film, jenž mě pobavil a docela i překvapil.(3.6.2018)

Pětihvězda může zazářit i ve filmu, kde se středoškolák na rasově vyvážený střední utkává s coming outem. Stačí nasadit do hry postavy, co nejsou nechutně stereotypní (kór táta Joshe Duhamela je čistá výhra) a vyladit přesně tu feel-good atmosféru, v níž u podobnýho filmu tajně doufáte. Simon totiž není o homosexualitě. Je o ❤. A to je jeho největší přednost.(8.6.2018)

• Critic

Žijeme v krátkém historickém období, kdy filmy oslavující homosexualitu již nejsou tabu, ale zatím nejsou mimo, protože už by to nikoho nezajímalo. Kromě toho, že film zapadá do dnešní atmosféry hystericky propagované rovnosti pohlaví, sexualních orientací a nevím čeho všeho, tento film nemá absolutně co nabídnout, je to prostě homosexualní kýč. Zavěrečná scéna kde celá střední škola tleská, že konečně Simon zažil svůj první polibek na Ruském kole, je míň uvěřitelná než Pacific Rim.(13.6.2018)

Mrzí mě, že velmi milá knížka byla tak průměrně zadaptovaná. O to smutnější je, že si film pro sebe ukradnou dvě vedlejší postavy a to JG a JD alias Simonovi rodiče. Přeci jen je znát, že jsou tam kde jsou právem. Hlavní postavy včetně Simona jsou velmi ploché a předvídatelné a myšlenka filmu je upozaděna za klasické pubertální drama. 65%(1.5.2018)

• Wancohoff

Ako film to bolo fajn, ale nic ma nepresvedci ze buzny su fajn. Film som pozeral len kvoli herecke Langford...(5.6.2018)

Velmi pozitivní film, který má solidní tempo, vtip a dobře se na něj dívá. Pohádková love story, kdy jsem Simonovi držela palce i u nohou. ❤️ 70%(22.6.2018)

Sladký odpočinkový film o coming-oute. Napriek ľahkosti a bubline, v ktorej sa film odohráva, som po jeho dopozeraní premýšľal a cítil sa šťastný aj smutný. Faktickú rovinu príbehu pekne v komentári opísal Matty. Musím s ním polemizovať o tom, že kedysi som zažil podobný korešpondenčný románik s niekým, koho som nepoznal a môžem potvrdiť, že som hltal každú prijatú správu veľmi intenzívne a s podobnou zamilovanosťou ako Simon. Aj predstavovanie si dotyčného a jeho hľadanie medzi ľuďmi bolo vystihnuté vskutku presne. Predstava toho, že by mi niekto vzal kontrolu nad vlastným coming-outom (ja som na to mal vytvorenú dokonca tabuľku!) ma úplne desí. Základným posolstvom filmu je vlastne dodávanie odvahy všetkým, čo sú v niečom odlišní a že sa nemajú báť povedať svetu, že je normálne nebyť normálny.(27.6.2018)

Zdá se mi, že je v současné době in být gay. A téma homosexuality se nám pomalu dere do předních pozic samotných témat filmových. Ale víte co: mě to vůbec nevadí. Jsem totiž rád, když na nicotné světlo tohoto temného světa přijde typ takové pohodové dramedie, navíc hýřící takovým nevídaným nadhledem a sršícím galony pohody. No a dramedie, to je jeden z mých nejmilovanějších kinematografických žánrů... Za mě spokojenost, ačkoliv jsem byl ke zhlédnutí vcelku dokopán a přinucen, a musel jsem i celkem přetrpět ten kýč prostupující celým širým dějstvím :)))(29.6.2018)

Trochu jiný film. Myslím tím fakt, že většina těchto filmů se zaobírá časovým úsekem, kdy si to gay začne uvědomovat. Simon tohle už ale dávno ví, má skvělou rodinu, přátelé a zdánlivě dokonalý život. Jen s jedním tajemstvím.. Trochu mi ale postupem času vadila ta sluníčkavost. Dokonalý prostředí, dokonalý lidi, kde vlastně i ten záporák není záporák, prostředí, které gaye bere mezi sebe, tak kde je vlastně problém? Na to nám vlastně ani nikdo moc neodpoví. Po 20 minutách Vám bude jasný, jak ten film skončí, protože na smutný konce se tady prostě nehraje. Naštěstí je Nick Robinson celkem fajn a jeho nenucený výkon mi tady sedí. Na rozdíl třeba od tragický Jen Garner, kterou herecky strčí do kapsy i věčně brečící Josh Duhamel. Kvůli tý pohodě ale přimhouřím oči, ta pohoda Vás dobře naladí.(1.7.2018)

Všechny ty nadšené ohlasy (no dobře, zase tolik jich nebylo, ale stejně...) způsobily, že jsem čekal něco víc, než příjemnou, občas možná až přehnaně pozitivní, relativně vtipnou teenage komedii, která staví hlavně na tom, že hlavní hrdina je... jak jen to říct korektně, ale zároveň ne moc nudně? No, je to prostě buzerant, no. Každopádně jsem se tak trochu mýlil.Ale jako jo, docela fajn film.(20.7.2018)

Pekný a nekonfliktný film o problematike homosexuálnosti, ktorý si vystačí na prvý pohľad s obyčajným sympatickým chalanom, ktorý hľadá spôsob ako dať najavo svoju "odlišnosť". Komediálne prvky striedajú tie viac emocionálne založené a všetko to vyvrcholí príjemným, síce mierne po americku nafúknutým záverom, ale inak pohoda. Slušný oddych s jednou naozaj podarenou scénkou, po citovej stránke, aj atmosférou - prvý coming out v aute.(29.8.2018)

• Dm1tr1j

Hraničiace s odpadom. Nie preto, že ukazuju buzerantov ale pre tie dementné reakcie. Predvidateľný charakter hlavnej postavy a neskutočne nudné dialogy. Je to ako pozerať sa na kopu hovien ako z nej uniká metán.(10.6.2018)