Já, Simon

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

nějaké to klišé tu sice je,ale jinak je Love,Simon povedeným feel good movie,který baví svojí lehkostí a civilností.Hodně těží navíc z toho co poslední dobou provází víc a víc těhle teen filmů...dobrý soundtrack a sympatičtí herci...80%(1.6.2018)

Zdá se mi, že je v současné době in být gay. A téma homosexuality se nám pomalu dere do předních pozic samotných témat filmových. Ale víte co: mě to vůbec nevadí. Jsem totiž rád, když na nicotné světlo tohoto temného světa přijde typ takové pohodové dramedie, navíc hýřící takovým nevídaným nadhledem a sršícím galony pohody. No a dramedie, to je jeden z mých nejmilovanějších kinematografických žánrů... Za mě spokojenost, ačkoliv jsem byl ke zhlédnutí vcelku dokopán a přinucen, a musel jsem i celkem přetrpět ten kýč prostupující celým širým dějstvím :)))(29.6.2018)

Nedivila bych se, kdybychom o Simonovi uslyšeli příští rok na Oscarech, fakt na to má. A já budu mít aspoň komu fandit. Nejenže je to svižně natočený film (se skvělým výběrem hudby), který mě nejednou rozesmál (od popkulturních narážek přes neskutečně zábavného tatínka v podání Joshe Duhamela), ale skutečně má co říct a přiměje člověka o daném tématu trochu přemýšlet. Všichni herci jsou výborní, a to i přesto, že některé postavy byly možná navíc (např. Mr. Worth, ale pravda je, že jeho výstupy byly brilantní). Čekala jsem v jednu chvíli trochu jiný konec, ale s tím, jak to nakonec dopadlo nemám problém. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale přidám si jí na seznam, knih, které si musím koupit. Po přečtení možná tu jednu hvězdu ještě přidám. 8/10(30.5.2018)

Oproti knížce dost upravené, ale pořád celkem pěkné. Věřím, že to mnoha mladým lidem dodá kuráž a třeba i odvahu vyjít s barvou ven a nestydět se za to a prožít život naplno bez skrývání se, popírání sebe sama a lží.(3.6.2018)

• netahlo

Homopropaganda plna bukvic a negru, kterou nezachrani ani pichatelna Katherine Langford. K tomu panoptikum americkych stredoskolaku, coz je snad nejdementnejsi sorta lidi na svete. A ten konec, kdyz se bilej teplous a teplej negr navzajem polibi za aplausu degenerovanych retardovanych kamaradu - to byla uplna laskomina. Uz chybelo jenom, aby se chytli za ruce a spolecne odesli do zapadu slunce. Bezpochyby nejodpornejsi snimek za posledni leta, totalni dno. Ovsem uplne nejhorsi bylo, ze mi uvedomelej ksicht toho buzeranta pripominal Honzu Hippmanna!(1.7.2018)

Málem bych se vsadil, že v tom má prsty někdo z 13 reasons why, ale.. Fanoušky tohoto seriálu ale jistě potěší přítomnost K.Longford (Hannah) a M.Heizera (Alex). Čekal jsem možná ještě trochu víc, ale bylo to celkem originální a koukatelné, až na pár "gay scén" :'D(7.8.2018)

• rotel

Film ktorý sa akože má páčiť každému, všetci sú super, a ten záver - no hotová rozprávka.(2.6.2018)

Snímok, ktorý je napísaný / natočený tak, že samotnú tematiku LGBT som vnímal až na druhom mieste. Na tom prvom sa do popredia tlačí otázka dospievania, hľadania svojej podstaty, lásky ako takej, odvahy byť sám sebou, na pozadí tak trochu klasickej až klišé americkej high-school teenage dramédie, zároveň natočenej veľmi komerčne s čo najširším cieľovým pokrytím. Dobrý výber hercov, fajn humor a žiadne tlačenie na pílu či už emočnú alebo tú LGBT tematickú robia z tohto snímku dobrý feel-good movie, a to bez rozdielu.(4.6.2018)

• rejpal

Neuvěřitelné, jak je téma LGBT stále nevyčerpatelné. Člověk by si řekl, že jich snad ani nemůžou být jen ta 4%. :DD Už jen snad chybí, aby naše havloidní bratrstvo v ČT zafinancovalo novou verzi Křemílka a Vochomůrky, aby bylo možné naše dítka přes spaním "vzdělávat" ve jménu sexuálně menšinových a euro-hujerských světlých zítřků. Bohdalku by z toho asi ranila mrtvice. :D Soros možná skrze svoje havoidní nohsledy v neziskovkách taky něco přispěje.(16.6.2018)

Tak dost zklamání .Nic extra tohle dílo zapadne do průměrnosti ostatních takových filmů i když námět slušnej výsledek už ne .(22.6.2018)

Naprosto perfektní. Od samého začátku jsem si tento snímek zamilovala. Senzační myšlenka skvěle zpracovaná a bezvadným hereckým obsazením zahraná. Měl by to vidět každý, kdo má neustále nějaký problém s lidmi, kteří byť jen trošku vybočují z toho, co někdo označil za normální. Takže za mě jedno velké ano, a určitě jsem to neviděla naposledy :)(23.6.2018)

Mám ráda typy filmu jako Charlieho malá tajemství nebo Hvězdy nám nepřály (což jsou paradoxně stejní tvůrci jako u Já, Simon) a tenhle je můj další oblíbený v řadě. Takovýhle coming out by si určitě přál každý jedinec z druhého břehu a tenhle snímek je tak superkjůt, že mě dojal i v mých 31 letech :)(8.7.2018)

Naprostá pecka. Mladý představitel Simona Nick Robinson se z touto rolí vypořádal naprosto bravurně. Věřil jsem mu každý pohyb. Ale co je na tomto filmu je asi nejlepší je, jaká je to pohodovka, žádné přehnané drama, prostě si to tak krásně plynulo až k onomu romantickému závěru.(12.7.2018)

Docela nuda, samotné téma mi nepřijde na skoro dvou hodinový film. Přetáčel jsem to docela často a o nic jsem nepřišel. Každopádně odkaz na mé oblíbené Panic! at the Disco mě potěšil až jsem to musel stopnout, abych to vůbec rozdýchal!(4.8.2018)

7,5/10(5.10.2018)

Já jsem hned věděla, že si tento film zamiluju. Ale nečekala jsem, že si ho zamiluju tak moc. Love, Simon opravdu je průlomý film, který by měl vidět úplně každý, který si coming outem prochází. A vlastně by ho měli vidět úplně všichni, aby si uvědomili, jak stupidní homofobie vlastně je. Nick Robinson je opravdu velký sympaťák a role mu padla jako ulitá. Celkově film působí strašně pozitivně a ještě teď utírám slzy, kterým jsem se nedokázala ubránit. Love, Simon sice má své slabší stránky a našly by se scény, které mě buď vyloženě nebavily a mi tam neseděly, jeho poselství je ale tak silné, že si nemůžu dovolit a ani nechci hodnotit jinak než pěti hvězdičkama. Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděla.(6.11.2018)

A je to tady. Po romantických young adult filmech podle knižních předloh Johna Greena se dostáváme k filmu Já, Simon. Film, který určitě spustí lavinu filmových adaptací s tématem LGBT. Ale víte co? Je to vcelku fuk, protože tenhle film má přesně ty správné ingredience, aby se z toho hned nestal patos a jedno velké klišé. Emoce tu fungují, vtipu tu je na rozdávání a jestli chcete, můžete stejně (třeba jako já) hádat, s kým nakonec Simon sdílí své tajemství. Jo... a dá si někdo Oreo sušenku?(22.5.2018)

Skvělý feel-good coming-of-age film. Není sice ničím přelomový a originální, ale příjemně se na něj dívá. Postavy jsou sympatické, uvěřitelné a v celém filmu není moment, který by působil nepatřičně. Linka hledání totožnosti spřízněné duše je v podstatě velmi jednoduchá, ale výborně funguje jako ústřední linie filmu a vygraduje v netradiční finální scénu. Při ní divák podobně jako v kriminálce čeká na odhlení tajemné postavy, se kterou si Simon celý film psal. Mnohé může od filmu odradit tematika homosexuality, ale právě tento aspekt je podán velmi civilně a uvěřitelně. Troufám si tvrdit, že by snímek fungoval obdobně, i kdyby vyprávěl o heterosexuálovi. Film může být místy pro někoho až moc americký (tleskání a velká gesta), ale já ten den měl zrovna chuť na sladké. Už dlouho jsem z kina neodcházel tak pozitivně naladěn.(26.5.2018)

Pekny oddychovy film, ale vic bych od toho necekala. Coz je trochu skoda.(21.7.2018)

Pohodových feel-good filmů není nikdy dost. A toto film Já, Simon splňuje. Tématem mě to moc blízké není, ale je to natočené moc pěkně, že jsem si film dokázal užít a bavil jsem se. Režisér Greg Berlanti odvedl dobrou práci a krásně prodává obyčejný příběh, tak aby byl zajímavý a udržel pozornost. Dále se mu povedlo to, že film není kýčovitý a netlačí zbytečně moc na hranu, co se týče orientace, a vlastně se místy drží příjemně při zemi. Velkou zásluhu na tom mají herci, kteří hrají velmi dobře. Nick Robinson je v této roli dost dobrý, a podal opravdu velmi slušný výkon. Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jorge Lendeborg, ti všichni hrají parádně, a jejich herecký projev mě sedl, a dobře se na ně kouká a těm postavám to věříte. Já osobně jsem měl problém s Loganem Millerem, jenž mě moc nesedl, ale je to spíše kvůli postavě kterou hraje. Bavil mě výkon Josh Duhamela a Jennifer Garner, který je přesně takový jaký měl být, jsou tam cítit emoce, láska, radost a porozumění. Sedlo mě tempo filmu, a ke konci to krásně gradovalo, a bylo to dojemné a v jistém smyslu slova i hezky romantické. Trochu mě nesedly některé postavy a jejich chování, a taky některé scény, které byly trochu zbytečné. Za mě je Já, Simon velmi povedený film, jenž mě pobavil a docela i překvapil.(3.6.2018)