Já, Simon

• Nizozemsko

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Spracovanie, postavy, príbeh, atmosféra, herecké obsadenie ... všetko super ... dosť sa mi tento film páčil, ale tá prílišná zbytočná teatrálnosť v jednej z končiacich scén mi veľmi veľmi veľmi vadila.(24.6.2018)

• XXXXXXXX

Cesta do hlubin gayovy duše, je roztomiloušce přiteplená pohádka pro ty, kterým by snad nestačilo opačné pohlaví. Rejzžiser chtěl pravděpodobně vytvořit očistyčnĕ ukázkovou kokotmedii, pro čtyřprocentní publikum mezi námi. Vyšlo mu to asi stejně, jako kdyby se Vilda Protřepkopi rozhodl v soudobé Anglii zdramatizovat rozkošnĕ půvabnou fresku, na téma: Romulus a Julek adaptují chlapeška! Nepochybuji ovšem, že by tehdejší dramatizace zvedla do ulic mnohem víc rodů než jen Katapulty a Penězovce! No a já si jdu vyplachnout mozek nějakou prostoduchou zabavou pro všechny, ktera nevydá prujem za pevné skupenství (znovu zapíná včerejšího Tomb Raidera)!(31.5.2018)

• Vikyy98

Co to mělo být? Cela ta saskarada okolo jednoho nevyspeleho gaye, ktery ke konci udela ze sveho priznani show pro celou skolu, ktera ho s udivej sleduje dokud neda svou prvni pusu klukovi.(1.6.2018)

Další film pro teenagery. Další zmatky dospívání, další zmatky s orientací. Tentokrát zpracováno velmi komerčně. Divák rozumí všemu, nikde se nemluví v jinotajích. Dokonce i na silné emotivní chvilky vhodné pro slzy nakonec dojde. Nic extra, ale dívat se na to dá. Jsou horší filmy. 3-(2.6.2018)

V podstate je to taká klasická romantikuš komédia v štýle nepobozkaná, šmrncnutá láskou cez internet a s atmosferou nedávneho Monster. Čiže taký klasický milý priemer, ale hviezdičku pridám za fakt, že aj queer komunita dospela do doby, kedy si v pohode príde na takýto žáner, čo je od dôb filmov ako Philadelphia, Zlá výchova, Brokeback mountain, či iné gay filmy, kde boli vždy v zobrazení okraja spoločnosti, značný spoločenský posun. 75%(5.6.2018)

• Cooller

KTERÝHO KRIPLA TAM POKAŽDÝ NAPADNE UDĚLAT FILM O BUZERANTECH? dohajzlu jaký má takovej člověk asi myšlenkové pochody? Totální nekoukatelná buzerantovina...(10.6.2018)

• aquiver

Trochu mi to je líto, neboť zvenčí snímek vypadá, že by mohl jít ve šlépějích skvělých filmů jako Charlieho malá tajemství, nebo posledních kvalitních žánrovek jako Lady Bird nebo Call Me by Your Name, opak je však pravdou. Tvůrce bohužel neudržel tenkou hranici kýče a zůstal u pubertální komedie a všech komerčních prvoplánových klišé a jednoduše jen klouže po povrchu. Pokud se chcete jen chvíli nenudit a zároveň se cítíte být cílová skupina, asi proč ne, pokud však hledáte umění či něco originálního, nemohu doporučit. Je to příliš umělý a nepříliš uvěřitelný film s nic moc dialogy, občas s nevkusnou hudbou, nechybí nějaké to krkání a tak podobně... 25 %(12.6.2018)

• Vikki

Podle popisu jsem tomu dával naději, ale opět se z toho vyklubala jen obvyklá otřepaná sračka s nagelovanými koloušky a barbínkami, aby náctileté bezmozečky mohli čvachtat(a že tu čvachtají) a nevšímat si jaký film doopravdy je sračkoidní, , bez nápadu, bez originality, průhledné a laciné jako vždy s otřesně klišé kýčovitým koncem stejným jako u miliony stejných filmů. Je zajímavé, žýe se vždy specialně u jemerických sraček vše točí okolo kluků gayů, hodně okolo masturbujících kluků apod, viděl někdo totéž s o holkách? Ne, vždy se jen degraduje důstojnost klukovská, není divu když současní kluci jsou jen banda tupých sebestředných metroušů, kteří na povrch machrují a naffukují se jak vzducholoď , ale uvnitř to jsou jen ubozí zbabělci, kteří si nedokážou chránit svoji tvrdě důstojnost jako holky a tak to podle toho vypadá.(17.6.2018)

Podarený gay coming-of-age príbeh. Základom je romantizujúca predstava, kde tvorcovia (spisovateľka?) vykreslili dnešných mladých ľudí, akoby komunikovali cez emaily - a pritom Šimon by len nainštaloval Grindr (ktorý sa tam síce spomína, ale nikto ho nevyužíva) alebo nejakú podobnú aplikáciu do mobilu a išiel by :) Tým chcem len povedať, že film neodpovedá realite, hrdina žije v idelastickom svete s čítankovými vzťahmi v rodine, no to nevadí, lebo je stotožniteľný, bez ohľadu na orientáciu, a príbeh má spád.(23.6.2018)

Spousta oblíbených herců, vtipný, trošku cheesy, ale nebudu o tom přemýšlet. Prostě tomu dám 5 a udělám si poznámku, abych to hodnocení neměnil jenom kvůli tomu pocitu, kterej jsem po filmu měl. Trošku až moc perfect world, ale to je jedno. Tyhle filmy prostě miluju.(30.5.2018)

Opravdu dlouho se mi nestalo, že by mi byli všichni herci sympatičtí. Pomatený "záporák", který byl vlastně jen zamilovaný, afektovaný ředitel, otrávená učitelka, všichni Simonovi kamarádi a samozřejmě samotný Simon. Každý z nich měl svůj příběh, své trápení. Myslím si, že i díky tomu film působí velmi lehce, ačkoli jde o celkem vážné (a v poslední době často zpracovávané) téma. Také mi sedlo vykreslení Simona jako obyčejného kluka, který jako gay na první pohled vůbec nepůsobí. Ne každý se chová a obléká jako ten typický stereotyp. Obecně to Nick Robinson zahrál perfektně v momentech, kdy se o sobě snaží říct pravdu. To zaváhání, opatrné pohledy a obavy, jak bude druhý reagovat. Jak přesný! Konec filmu byl dost sladký, ale tak to podle mě mělo být a já si ty růžové brýle sundávat nechci. Pro některé je to asi jen další přeslazená romantika. Já však hlavnímu hrdinovi dost rozuměl a celkově mi film tak nějak pomohl.(6.6.2018)

Sám bych to nečekal, ale je to tak pěkná povídková až povídačková pasáž jednoho přiznání, které prakticky nemá s tímto nic smysluplného , že žel nemám komentáře. Pokud je to dle životopisu, přeji vše nejlepší a nejúžasnější ... Což bude jednoduché ...(7.6.2018)

Príjemný príbeh o nachádzaní seba samého a otázke homosexuality mladých ľudí. Na môj vkus bol ten koniec dosť presladený a zidealizovaný, ale fajn, treba veriť aj na takéto konce a je pravda, že niekedy to výjde až takto perfektne (ale to skoro v každom americkom romantickom filme). Keďže ide opäť o romantiku mladých ľudí a rovnako ako v prípade Every Day, ktorý som videl pred týmto, o trochu netradičnejší príbeh, porovnám to s ním. Love, Simon je vyváženejší, možno aj trochu zábavnejší, ale nie je taký originálny a ten koniec bol skutočne presladený. Preto dávam rovnaké hodnotenie 7,3/10.(10.6.2018)

„Coming out“ tak trošku inak. Celý film má slušný koncept a je jednotný, ale zase má niekoľko slabších miest (napr. nevyužitý potenciál J. Garnera a J. Duhamela (rodičia) pre lepšie vysporiadanie s danou situáciou.) . Osobné hodnotenie: 74% (***) (11.6.2018)

Mladý teenager z bohatý rodiny, který žije v pohádkovým světě, kde každý každého podporuje a miluje, se bojí dát všem vědět, že je gay..... Film je chvílemi vtipný a překvapivě i dobře zahraný. Neměl bych problém dát 4 hvězdičky, ale ten konec byl hroznej bullshit, jelikož *SPOILER* výmluva typu: "I was kinda drunk" je hloupá, jak v reálu, tak stejně v tomhle filmu. To znamená, že finále nejen neuspokojí, ale zároveň podá nejhloupější výmluvu, co mohla být.(29.5.2018)

Přesně podle mých očekávání se z Love, Simon vyklubal velice příjemný film ze školního prostředí, který si na nic nehraje a působí velice přirozeným dojmem, díky čemuž jsem hercům na place věřil prakticky všechno a na konci jsem měl jen úsměv na tváři s pocitem, že jsem viděl další povedený "studentský" snímek. 75%(5.6.2018)

Do trištvrte filmu sa to dalo pozerať, ale koniec sa zmenil na americké cliché, ktoré si žiaľ nejde nevšimnúť. Prečo? Film ako celok hodnotím ako vtipný, nenudí a pôsobí v celku pozitivne.(7.6.2018)

Pěkně zpracovaný teen příběh, kde se netlačí na pilu skrz hrdinovu sexuální orientaci, naopak se citlivě a pomalu prohlubuje vztah k němu a jeho životu. Závěr na pouti je tečka, která vybojovavá i tu poslední hvězdu a zvedá moje hodnocení na plný počet.(13.6.2018)

Dokonalá milující rodina, dokonalí nefalešní přátelé, dokonalí ne-až-tak-nemírumilovní spolužáci, dokonalí spravedliví učitelé a k tomu dokonalý happy end. Co více si přát.(14.6.2018)

• Mejkveli

Kvalitní propaganda 21. století. Ono je už totiž v této době naprosto normální být v partnerství se stejným pohlavím, mít možnost si adoptovat děti a společně je vychovávat, aby z nich byly další homouši. Být posranej teplouš je a vždy bude psychická nemoc a to se nikdy nezmění. Tito lidé by měli být spíše společností více omezováni, tak jako tomu bylo dříve, než aby se jim přidávalo na právech. Tečka(16.6.2018)