V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin (Logan Miller). Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). A pokud mu nepomůže… tak se jeho sexuální orientace stane věcí veřejnou. A co hůř, zveřejní i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých. Musí najít způsob, jak se z toho dostat dříve, než k tomu bude donucen. (CinemArt)

blackJag

Pubertální gay utopie, ani ne tak o tom, jak svět světem běží, ale jak by běžet měl nebo mohl, být všichni z liberálního těsta (a tím neříkám, že by to tak být nemělo). A když už drama, tak hlavně bezzubé... Nejde o vyloženě špatný počin, jen mi přijde hrozně naivní a zapomenutelný. 60% ()

Darth_AK

99. komentář, tak si dáme specialitku. Love Simon, aneb jak pojmout film s gay tématikou pohodově a příjemně, takže to člověku hezky uběhne a nepřijde mu to divný. Už to samotné je na Oscara, abych pravdu řekl, moc takových filmů totiž neznám. Ze začátku filmu jsem měl opravdu divný pocit - "Co to asi bude, říkám si, co mě to čeká?" Prvních 20 minut mě moc neuklidnilo, vypadalo to na zvláštní snahu o funny prostředí na typické americké střední škole, alá - nerd, dva týpci co mají být na všechny hnusní, zástupce ředitele školy, co je "nad věcí" a trousí vtípky ze staré školy - zde jako bonus navíc sestavu doplnil výstřední gay, který se Simonovi zprvu očividně hnusil. Pak se však film dostal do tempa, záhada ohledně identity Blue začala vzbuzovat docela napětí a nátlak Martina zvýšil obrátky filmu na maximum. Ve chvíli kdy dojde k rozhodujícímu zlomu, musím se přiznat - i já měl na krajíčku - a to se hned tak každému filmu nepovede. A finále? Byl jsem šťastný jak nikdy, když Simon dosáhl svého štěstí a Blue za ním přišel na ruské kolo. Takže .. nečekal bych že to řeknu, ale jsou to zasloužené 4 * - obzvláště chci ocenit scénu s přiznáním heteráků, ta mě dostala téměř do kolen, stejně jako snová vize gay školy s obří visící vlajkou na průčelí a veselými tančícími lidmi kolem. + skvěle zpracované přiznání Simona před rodinou. Film mě dost dostal emocionálně, ale takové výkyvy smutku a radosti, opravdu - dlouho jsem to nezažil. Nu což. Nečekal jsem to, ale hodnotím velmi kladně. Nevím k čemu bych film přirovnal - dobře, tak už vím. Vzhledem k tomu, že ve filmu hraje Josh Duhamel otce Simona - to mi připomíná - casting vedlejších postav, výborná práce, opět (poslední dobou mi štěstěna přihrává jen filmy s dobrým castingem) od rodičů, přes sestru, Martina, přes Abby až po "zapomněl jsem jméno" nejlepší Simonovu kamarádku. No každopádně, k otci Simona - stejný herec, který mě předchozí tři dny pronásledoval v Transformers, vyrukoval z aktivní služby střílení do železa a místo toho začal být dobrý rodič (palec nahoru). Každopádně tento film je jako Bumblebee v prvních Transformerech. První působí nedůvěřivě, jako ono staré Camaro, ale pak se postupně promění v tu nadupanou verzi a všem jenom spadne brada. Tento film má myšlenku, tento film má vtip, tento film pojal gay tématiku normálně a tento film má dobré herce. Pět hvězd uniklo jen o fous - to proto, že to mají filmy, na které se můžu dívat pořád - nedovedu si představit, že bych si Love Simon pouštěl každý týden jako jednohubku - to bych asi neunesl, moc náročné. 4 hvězdy a dobrá práce Grega Berlantiho. Nick: "Hey, are you into Abby?" Simon: "Me? No. No. I mean, she's great. She's cute, but she's just not really my type. And not because she's black. I love black women. Not, like, y'know, I have a thing for black women. I, I just... I just I love all women." --------- "He is drunk." "Definitely." "So, how do we feel about that?" "Well..he did not drive drunk and he is at home before .." "That is what I thought." "Yes, yes, that is what I think.." "Yeah.. we are good parents." "Yeah. We are good parents!" () (méně) (více)

Babous

Milý film zpracovaný na motivy totálně boží knížky. Ale tak už to bývá. Myslím, že v rámci možností film zachycuje atmosféru a poselství knížky přesně. Hrdinové jsou sympatičtí (dokonce i ten hrozný vyděrač Martin), i když v jednu chvíli chudákovi Simonovi dávají pořádnou čočku, kterou si nezasloužil. Konec prostě hollywoodský doják. Doporučuju! ()

netahlo odpad!

Homopropaganda plna bukvic a negru, kterou nezachrani ani pichatelna Katherine Langford. K tomu panoptikum americkych stredoskolaku, coz je snad nejdementnejsi sorta lidi na svete. A ten konec, kdyz se bilej teplous a teplej negr navzajem polibi za aplausu degenerovanych retardovanych kamaradu - to byla uplna laskomina. Uz chybelo jenom, aby se chytli za ruce a spolecne odesli do zapadu slunce. Bezpochyby nejodpornejsi snimek za posledni leta, totalni dno. Ovsem uplne nejhorsi bylo, ze mi uvedomelej ksicht toho buzeranta pripominal Honzu Hippmanna! ()

Forsberg11

Moja filmová zvedavosť ma zase raz zaviedla na tŕnistú cestu. Všetky tie vysoké hodnotenia a recenzie tohto homo-filmu mi jednoducho nedovolili ho obísť. Ale kurva mohol som radšej hodinu a pol stráviť nejakou zmysluplnejšou činnosťou, napríklad pozeraním do blba... Love, Simon je jedna nechutná, umelá LGBT agitka, v ktorej má hlavný hrdina dokonalých rodičov, oddaných kamarátov, chápavých učiteľov... žiadna dráma, žiadny problém, žiadny náznak civilnosti či aspoň dotyk so skutočnosťou. Prehryzol by som, keby to bolo aspoň nejaké vtipné, odľahčene pôsobiace divadielko s prítomnosťou minimálne jedného silného charakteru. No tento film, nemá okrem neskutočnej trápnosti a otravnosti vôbec nič. Zvrátená, nechutná propaganda.... bliju... 20 %!! ()

Michelle75

Na pohodu film, sice mi tady trošku chyběla starší sestra, která v knižní předloze je,ale to je jen maličkost. Teenage romantika, kde vlastně nic moc nechybí, pěkný příběh, příjemné postavy, kde přátelství ještě žije.:) Rodičové, kteří jsou vcelku víc, než normální. Vlastně jsem si film začala vychutnávat tak po půl hodině, kdy jsem si byla jistá, že mé osobě pubertě vzdálené může taky něco dát. No a dal...minimálně hezké odpoledne.:)) ()

Danikaa

Takto nejako by to malo byť aj v reálnom živote. Veľmi decentne spracovaná téma, so správnou dávkou humoru. Páčila sa mi rodina aj kamaráti, ktorí s pochopením prijali Simonovo priznanie, že je gay. Viem si predstaviť aké ťažké to pre  neho  bolo. Hlavne otcovia majú o svojom synovi vysnené predstavy. Reakcie okolia boli až nadmieru idealistické, ale páčilo sa mi to. ()

DavidS.

Je osvěžující vidět zase po dlouhé době amerického středoškoláka, co není vypatlaný dement...A pro změnu rodinu, co není dysfunkční...Scény s učitelkou z divadla lahůdkové... ()

Vajonek

Z tohoto filmu mám smíšené pocity. Na jednu stranu je to takový ten snímek, ze kterého sálá dobrá atmosféra, cítíte se s ním dobře. Na některých místech dokáže (někdy asi trošku vyděračsky, ale co už) slušně dojmout. Dobré jsou také herecké výkony, zejména Nick Robinson byl do hlavní role vybrán zdařile; soundtrack se povedl (i když tedy musím říct, že zkraje filmu mi hudba trochu rušila promluvy jednotlivých postav). Na druhou stranu se tu setkáváme s některými ne zrovna uvěřitelnými či nepřirozeně znějícími dialogy, někdy je to celé jakési příliš uměle zalité sluncem (rychlé odpuštění ze strany kamarádů) nebo se vyskytnou přesně ty problémy vzniklé či řešené přesně způsobem, jaký bychom v daný moment čekali (propálení e-mailů). Občas se objevují zvraty, které příliš nesedí do děje, skoro až popírají chování, charaktery jednotlivých postav (to, jak Simon do své prekérní situace vtáhne kámoše; úplný závěr na kolotoči). Pocitově mi také ten film, ač jsem se s ním povětšinou cítila docela dobře, příliš neutíkal. Možná jen nejsem úplně správná cílová skupina nebo se mi film jen netrefil do nálady, těžko říct, každopádně lépe než (lehce nad)průměrně hodnocení nevidím. Pěkné tři a 60 %. ()

Ashar

Taková milá geyantirasistická agitka, kde máme možnost nahlédnout do ideální Americké rodinky a uronit teplou slzičku. ()

Gogo333

Moc fajn film. Herecky je příjemné obsazení. Atsmoféra z filmu je výborná, žádné zbytečné vyhrocení. Pěkně drží člověka v napětí až do konce. Film jsem si moc užil. 80% ()

Belatris

Tenhle film krásně ukazuje, proč nemám ráda nálepky typu LGBT+ filmy. Mohou totiž vytvořit zdání, že ten film je aktivistický, že má nějakou politickou agendu, kterou chce prodat. Pro mě má tenhle film silnou lidskou agendu a dokázala jsem se na hlavního hrdinu navázat jednoduše a přirozeně, přestože nejsem dospívající gay teenager před coming outem. Vztahy k rodině, k přátelům, spolužákům, k sobě samému, všechny ty tlaky a stresy, tíseň z určitých scénářů, které člověku v danou chvíli připadají naprosto zásadní a všeurčující. Hledání cesty k tomu, jak o sobě začít samostatně rozhodovat, jak si volit cestu životem, jak přebírat zodpovědnost a učit se respektovat ostatní i sebe... Tenhle film je jednoduchý, přímočarý a sluší mu to. Za mě skvěle odvedená žánrovka, kterou si ráda dám znovu. ()

Warle

Jo, tyhle americké dramedy kousky já hodně můžu. Love, Simon je na pohodu film ze střední školy, který určitě nijak neurazí. Utíká to fajnově a nechalo to ve mě docela depku, takže správná dramedy. Nick Robinson je v pohodě, Katherine Langfort je hezká, musím někdy dohnat 13RW a rodiče ve složení Josh Duhamel a Jennifer Garner působí jako fajn rodiče. Taková klasická emerická rodinka. Nebýt místy zbytečně vynucené romance, tak jsem tomu asi i 5* vrazil. 75%. ()

Randyz

Oproti knížce dost upravené, ale pořád celkem pěkné. Věřím, že to mnoha mladým lidem dodá kuráž a třeba i odvahu vyjít s barvou ven a nestydět se za to a prožít život naplno bez skrývání se, popírání sebe sama a lží. ()

mclenin

Snímok, ktorý je napísaný / natočený tak, že samotnú tematiku LGBT som vnímal až na druhom mieste. Na tom prvom sa do popredia tlačí otázka dospievania, hľadania svojej podstaty, lásky ako takej, odvahy byť sám sebou, na pozadí tak trochu klasickej až klišé americkej high-school teenage dramédie, zároveň natočenej veľmi komerčne s čo najširším cieľovým pokrytím. Dobrý výber hercov, fajn humor a žiadne tlačenie na pílu či už emočnú alebo tú LGBT tematickú robia z tohto snímku dobrý feel-good movie, a to bez rozdielu. ()

aquiver

Snímek vypadá, že by mohl jít ve šlépějích skvělých filmů jako Charlieho malá tajemství, nebo posledních kvalitních žánrovek Lady Bird a hlavně Call Me by Your Name, ale osobně to tak necítím. Tvůrce neudržel tenkou hranici kýče a zůstal u pubertální komedie a všech komerčních prvoplánových klišé. Pokud jste cílová skupina, tak proč ne, pokud nejste a hledáte něco originálního a hlubšího, tak tu nejste správně. Ten film působí až příliš uměle, nuceně a se samotnou realitou společného moc nemá, chybí psychologie, hlavní postava se tu skutečně ničím netrápí, dialogy netáhnou, hudba nic moc... tři hvězdičky hlavně za smysl filmu... 60 % ()

Hanys_

Další dost slabá teen dramedy. Sice ozvláštněná tím gay tématem, ale prostě mi u těch 16 letých nesedí ta jejich sofistikovanost a životní nadhled protkaný řadou zkušeností. ()

cmenda

Tak dost zklamání .Nic extra tohle dílo zapadne do průměrnosti ostatních takových filmů i když námět slušnej výsledek už ne . ()

valasek.m

Naprostá pecka. Mladý představitel Simona Nick Robinson se z touto rolí vypořádal naprosto bravurně. Věřil jsem mu každý pohyb. Ale co je na tomto filmu je asi nejlepší je, jaká je to pohodovka, žádné přehnané drama, prostě si to tak krásně plynulo až k onomu romantickému závěru. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů